Problem s listovima

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

jelenko270

Banned
Banovan
06.01.2014
44
13
8
Znaci listovi su mi poceli zutjeti odozdola prema gore, i spustati se i savijati prema dole, mislim da je problem s hranom... koje gnojivo da stavim?, citao sam negdje da se otopi umjetno gnojivo u prirodnoj vodi i sa špricom po listovima poprska, to sam napravio.... sad se bojim da necu zeznut nes :D, isto sam odstranio suhe listove

pomoc :D plz

napomena ph nisam mjerio jos *
 

ljoVe

Aktivan Član
02.09.2009
119
94
28
40
jelenko moj medenko... znaci ovako...žučenje velikih fan listova odozola prema gore je normalno u određenom perioda života biljke...moraš dati neke osnovne podatke o grow-u...sve ti piše na forumu...help upitnik tako nešto...ugl, vrsta zemlje, svjetlo , ventilacija, vlaga...i na plotu piše ***** pa hebi ga....nije to to :) . moraš postati sliku te napisati podatke koje sam ti gore naveo pa ti morti neko i pomogne što nevjerujem jer momci koji se upuste u gajenje a neznaju kako se biljka prihranjuje ili zaljeva i kako išto i zašto...dobiju kratki odjeb :) ajde se malo potrudi i napiši nešto suvislije... Folijarnim hranjenjem nebuš zeznul stvar ako si prskal DEMI vodom uz dodatak blagog koktela minerala i vitamina...prije bih rekao da si smučkal neki NPK za kukuruz... inace biljke se prihranjuju preko korjena zaljevanjem...ako ih zaljevaš...to je jako bitno za biljku :)
 

jelenko270

Banned
Banovan
06.01.2014
44
13
8
Znaci biljka je stara vec kojih 25dana sto je mlado ima. nekih 10 cm. .... zemlja za cvijece ona + 25% stirapor izmvrljen .. svetlo udaljeno nekih 30cm .. zaljevana svaki drugi dan po malo.... kad mi se to pocelo desavat mislio sam da je normalno no medutim se prosirilo i poceli se listovi susiti na krajevima.. kao sto rekoh od odozdo prema gore... nema ventilatora ... temparatura 20° u improviziranom boxu...ph nije mjeren... znaci flasho sam ju i stavio u vecu posudu. s novom zemljom pomjesanom s 25% stiraporom i 10% pjeska i stavio biljku dublje u tlo.. jel. treba jos sta xd

evo slike
malo su lose..

2946tqo.jpg
2m4y78x.jpg


POMOC XD
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz and userNomore

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Eh,eh, prvo malo pročitaj osnove o gojenju biljke.

Jebe te nepravilno zalijevanje, možda malo pH i na kraju verovatno svetlo.

Drukčije, svako ko traži pomoć i da sto vise podataka o growu dobije bolji odgovor.
 

jelenko270

Banned
Banovan
06.01.2014
44
13
8
"gojenju" xD

gledaj ja sam pocetnik sto ste tice toga, i vjerovatno negdje griješim nadam se da ce neko iskusniji doci i rec o cemu se radi :)

zaljevam rukama, ne nogama, zemlja kupovna za cvijece.. :smoke18:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Đaba stiropor i pjesak ako je zemlja nikakva. Ovo je tema o zemlji i jako je važno koja se zemlja stavi. Loša zemlja jednostavno spali biljke kakve su tebi još ako su zanemarene ostale stvari normalno da sve ode u "tri lepe".

gledaj ja sam pocetnik sto ste tice toga, i vjerovatno negdje griješim nadam se da ce neko iskusniji doci i rec o cemu se radi
Zato se prvo informira kako i šta onda se krene uprotivnom obično bude kasno.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.380
2.598
jelenko270 je napisao(la):
citao sam negdje da se otopi umjetno gnojivo u prirodnoj vodi i sa špricom po listovima poprska, to sam napravio....
evo lijepo je jelenko napisao sta je napravio haha...eto zeca, vidi ga gdje se sakrio ;)
granule..urea haha to mi blinka :)
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
kreni ispocetka..inace nisu sva mineralna gnojiva za folijarnu gnojidbu..dapace..vecina klasicnih mineralnih gnojiva koja se koriste u intenzivnoj poljoprivredi -pogotovo ratarstvo-NISU pogodna za folijarnu..-folijarna je kada prskas biljku tj. hranis ju preko lista..
a ako si koristio nesto tipa urea,kan..to je samo brzi nacin za unistavanje biljke..
 
20.02.2014
1
0
0
HAUG...prvi put se javljam i aktivno ucestvujem na forumu...I naravno da imam i neki problem! Dvije bozanske biljke su u pitanju, Aurora indica(sjeme iz Svice)...30-i dan im je cvjetanja i prije 2-3 dana se lisce pocelo susiti i tamniti(na jednoj izrazajnije)! Mjerio sam ph zemlje i on se krece od 7 u jednoj saxiji do 7.5 na drugoj...ona sto je tamnija je sa normalnim ph...7! Ovaj grow nije od pocetka isao kako je bilo planirano, umjesto na 600w on je odradjen sa 250w ali posto su samo dvije cure u pitanju mislim da je i to donekle moglo zadovoljiti njihove potrebe! Mjesto uzgoja je kupatilo, sa dobrim dotokom vazduha, temperatura od 20-26 stepeni...zemlja u saxiji je pola kokosov treset a pola obicna zemlja za cvijece, philips 250w sijalica, u veg fazi koristen HESI TNT complex+Supervit+Ferticare...sad u cvjetanju HESI Boost+Supervit+gnojivo za cvjetajuce biljke(Green garden)...i ne znam sta jos reci! Interesuje me da li neko zna na sta da obratim paznju i da probam izvuci maximum iz ovog grow-a(koji je PRVI ali definitivno NE I POSLJEDNJI)...sljedeci ce biti kako treba ili ga nece ni biti! Postavicu i par slika pa ako je neko raspolozen da pomogne bratu po biljci neka se javi...i hvala unaprijed! PEACE & LOVE...Pogledajte prilog 3011Pogledajte prilog slika2.bmp
 

ljoVe

Aktivan Član
02.09.2009
119
94
28
40
HAUGH! Moraš otvoriti novu temu ali dobro....pH 7,0 je neutralan ali nije normalan, meni se pokazao najbolji pH između 6,3 i 6,5.... nezaam što da ti više kažem...a slika ti je mutna jebiga :)
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
jelenko270 je napisao(la):
nista biljka je propala nazalost, krecemo ispocetka

Jones, hvala :)

Čudi me...
Pored toliko tutorijala i dnevnika na forumu,ti folijarno gnojiš biljku sa par listića i nemaš adekvatnu ventilaciju?!?!?
Pripremi se kako treba,i ne eksperimentiraj kao početnik, nego nastoj kopirati nekog tko je uspješno odradio grow po tvojoj mjeri.Mislim na prostor,opremu itd...