Problemi sa forumom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Šta se dešava sa uploadom slika, msm radi, ali thumb slike bude, ko da nisam ni upload sliku..
Edit
Jutros je forum riknuo, tj MYSQL server ugashen bio, tonu sql gresaka je izbacivalo po forumu..
 
Poslednja izmena:

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Zašto koristiš Mysql na ovako velikom forumu, zar MariaDB 15 puta nije bolje koristit zbog samog performansa a i uz to nginx?
I zašto se za slike ne koristi zaseban cdn server? (vps kakav od 10-20 eura mjesečno, ima ih sa 500gb harda) ubuntu + runcloud (kao backend server za pohranjivanja slika jel), to je tako pametnije napravit, nego migrirati forum od 150gb i više ubuduće zbog okačenih datoteka u ovom slučaju slika (što je prosto neprofesionalno), uz to lokacija holandija i island, offshore države, za 35-45€ mjesečno prođeš ko kralj sa 2 mašine, koje mogu izdržati 3 ovakva foruma, a kamol jedan ovaj..
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
uvjek se nadje neko da pametuje :)

Ja nemam vremena niti pretjerano server admin znanja da sredjujem server tako da koristim managed service (znaci skuplje), takodje emaili idu preko mailguna i to se placa i ddos protekcija i to se placa, radio se takodje placa mjesecno tako da tih 10-20 eura je ustvari 100-200 eura mjesecno. Sam gzipovan backup je 160gb i cuvam ga na serveru jedan i na amazonu drugi i kuci skinem treci ponekad. Realno sve se moze uradit ali sajt kao sajt ne zaradjuje dovoljno da bi se na njemu radilo full time...ja bi vrlo rado ali dvoje djece i "moderan" zivot uzmu svoj danak ako razumijes. Sto se mene tice radije cu nabudzit sponzore i placat 200 eura mjesecno sve troskove nego iznajmit server za 30tak eura koji cu morat stalno nesto cackat i sredjivat i ne spavat nocima.
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Nije da samo pametujem, već znam o čemu pametujem ;) tu je razlika buraz :p
Ma sve to stoji i razumijem ako nemaš dovoljno znanja o administraciji servera, ali 200 € mjesečno je previše, ali svakom svoje.
Još samo da ti javim, ako ti je server na EU lokaciji, od 25. maja pristiže novi zakon za telekomunikacije, vrijedi i za "off shore" kompanije nl, rumunija :)
DSGVO iliti ga, GDPR;

Even if controllers and processors are based outside the EU, the GDPR will still apply to them so long as they're dealing with data belonging to EU residents.

Npr, par USA stranica je počelo blokirati EU posjetioce,
Unbenannt.png

uglavnom bit će tona izmijena isto putem xenforo forum softvera, valjda žele isto par funkcija uvesti, gdje članovi mogu dumpat svoj info u text formatu, TOS prihvaćanje, privacy police, i još par izmijena ispod haube, tj u kodu, zbog privatnosti članova...
Opomene/abusi će se odnositi čak do 20 miliona eura (barem za kompanije..) za privatnike ne znam, ali dovoljno je da te neko prijavi ukoliko nisi u skladu sa zakonom koji uskoro izlazi, džaba rumunija i offshore, i tamo kojakve offshore registracije firme kod hostera ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud and h0nda

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Necemo dobro nam je dje smo server admini nas paze ko malo vode na dlanu. Izasli su nam u susret milion puta. Ne treba mjenjat nesto sto nije pokvareno samo treba jos malo mjesta dokupit i to je to. Za sad sponzori nas pokrivaju u potpunosti i nadam se da ce tako ostati. Pre par godina smo probali kobaja i ja sami odrzavat server sto je ok na pocetku ali poslije par mjeseci to postane takav smor pocne da puca mailserver pa ddos napadi pa sigurnosne tacke koje stalno moras updejtovati i biti u toku. Placali smo server 20-30 eura a izgubio stotinu sati oko sredjivanja svega. Ovako kad nesto ne radi ja sibnem email oni srede za 10tak minuta i banja.
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Nebi bilo lose ni donirati koji bit...da svako da po 5 eura..eto servera,zastite,cinge minge...U mom selu kazu.."pusti price,budi mangup pa mi daj 10 eura;)"
Rado bi ja donirao, ali ne koristim više bitcoin od kako sam izgubio par k eura zbog prošlog pada (imam čak 4 mašine/riga za mining, svaka 1.200eura koštala), rasprodao sam coina što mi je ostalo i to je to, zajebi bitcoin, od sad pa na dalje, bacam se u zlato.. za sve pare što sam uložio prošlih 5-6 godina, mogao sam skoro 300-400g zlata kupiti.. mogao.. po današnjem kursu.. no dosta off topica, sve to stoji Vutragenjo, i poznajem VRLO dobro dečke koji te hostaju, i lično sam uvijeren u njihov skill i znanje, još prije kada samo harali domaćom scenom neki su tada još tutu u rikverc gurali, jel da @Prater .. Što se sigurnosti tiče, vrlo su opasni :) zajebi kevina mitnika :D no ne kažem ništa protiv njihovih usluga, ali plaćanje gunmaila i ddos protekcije dodatno, to je bezpotrebno :) Mail možeš lokalno sredit na serveru za 10 minuta, a i dodatno plaćanje ddosa? Znaš li ti da ti plaćaš mjesečno tu dodatnu uslugu, a npr kada se napad desi? Da hoster samo nullrouta čitav trafik (isto kao što većina jačih hostera čini a ne naplaćuju tu uslugu..)
Null routing is a way to make the internet think that an IP address does not have a destination so any data sent to that IP will not be directed to Memset's network. This works because when data moves between any two machines on the internet every router must know in which direction to send on each packet as it receives it. This is achieved by the large network operators broadcasting to their neighbour networks which IP addresses they are responsible for and where packets bound for their IP addresses should end up.

When an IP is null routed it is broadcast as having no destination at Memset's network so any data that is sent to it will never make it as far as our network equipment. In this way the internet infrastructure does not have to route huge amounts of junk data and Memset's network will not be taken offline as a result of a sustained attack.
Sadašnji hoster nema infrastrukture nit resursa pružati pravu ddos protekciju, priključak/link na jači backbone ne znači automatski da taj isti hoster ima kapiciteta ili infrastrukturu za ddos protekciju, što znači da samo nullroutuje jači napad, a ove manje udp/syn napade firewall to sredi za sekundu..
Ti stvarno da plaćaš PRAVU ddos protekciju, davno bi bankrotirao, cijene "prave ddos protekcije" se kreću tamo od 1000 eura pa nadalje, znači da bezpotrebno plaćaš, ovo nije nikav flame nit bilo kakvo nagovaranje na prelazak na neki drugi servis, već samo ti dajem par informacija, jer 200 eura svaki mjesec davati, NIJE MALO, to je 2400 eura godišnje; dok ovako možeš proći i sa pola para, a sa ostatkom para počastiš djecu u disneylandu ;)

Leaseweb ; web server backend & mail i uz to radio/shoutcast sa autodj-om, i još to sve radi na 1% cpu-a uz dobru konfiguraciju..
Amazon aws ; vps za proxy server, za filtriranje trafika
Cloudflare ddos protekcija, 20 dollara mjesečno, i to upališ kad imaš napade, mada neće ni proći pored amazon aws-a i leaseweba
= 80-100 eur mjesečno

... i letiš sa ovom konfiguracijom, i da mi je vidjet tog hakera/krekera da sruši takvo nešto, ja koji sam živio za ddos i botnetove prije,
sam .!. cuclao protiv leaseweba, skoro pa ništa im ne možeš, znao sam sa 40 000 botova roknut npr neki leaseweb server, umjesto njih da srušim, meni 60% botova rikne.. ;) a npr ovamo udarim udp na neku bosansku ip, u mostaru 2 dana nema interneta lol..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Prater and Mr.420

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Bili smo na Leaseweb-u godinu dana. Mozda bas tad kad smo mi bili kod njih imali su najgoru godinu dana poslovanja ne znam ali non stop ih je neko napadao na globalnom nivou su im pucali serveri. Od njihovog supporta ne mozes nista ocekivati sta god da se desi na tvom serveru je tvoja stvar mada nas tada nisu ni gadjali nego njih je neko gadjao i to je bilo na njihovom blogu objavljeno vise puta...kao sto rekoh mozda je to bila njihova losa godina. Mozemo vrtit do prekosutra ali da zakljucimo jos jednom ja nemam vremena da odrzavam server sam niti da se budim u 3 ujutro da restartujem, updajtujem i trazim sta je puklo ako razumijes. Sve sto si rekao nije novost nego jednostavno se nema vremena i jednostavno nam odgovara trenutno gdje smo.
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
...mada nas tada nisu ni gadjali nego njih je neko gadjao i to je bilo na njihovom blogu objavljeno vise puta...kao sto rekoh mozda je to bila njihova losa godina.
Eh te godine nisam bio aktivan hahaha :p odnosi se na leaseweb XD
Sve ja razumijem Vutragenjo, nit želim biti dosadan, ili ti nešto prigovarati, samo sam ti naveo par informacija, by the way, tako ti je to kod većih igrača na hosting sceni što se tiče supporta, za smrtnike je katastrofa, moraš biti premium im klijent, da bi ti se javili.. inače sviraš frulu na support chatu po par sati dnevno dok se neko ne javi..
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
nije problem, ali mi treba povratni info, dobih poruku od clana, ali ne mogu da odgovorim; jel to @Johnny92 nekako lokovao ili sta???

Naamloos.png

i da mu ovde odgovorim :D
liberti izuva!!! jos da je zavrsila kako treba mislim da bih zavrsio na psihijatriji, ahahahahah.
to sto se tice auta, ko je growa indor, zavidim mu :)
 
27.10.2016
63
177
33
Beograd
[QUOTE="grouchy, post: 588852, member: 35655"
Ja sam druze, a verovatno sam i zakljucao konverzaciju, kooo zna kako....:razvaljen:::upiii:
Hvala na povratnim informacijama, gledao sam prosle sezone jedan out sa Libertyjem, koliko se secam, potrebno mu je duze, haravno, pricamo o Hejzu.
Mozda je to bio i tvoj dnevnik, vise se i ne secam.
One Love!:vutra: