Prvi grow HPS600

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Rogi

Aktivan Član
20.06.2012
58
65
18
34
Pozdrav ekipa

Eto moj prvi grow neke sjeme chronic navodno feminizirane(uzeo sam te jer su mi bile odmah dostupne).....
15 kom stavljeno na klijanje između dva vlažna papira njih 12 proklijalo neke i do 5 mm u roku 36 h.....
Ne mislim ih sve u box nego stavio sam koju viška u slučaju da neke ne proklijaju....
Box sator 1.2x1.2x2.....
Reflektor HPS600 W philips son t pia plus, mislio sam s njom sve odradit......
Za ispuh ventilator vents vk125 do 360 m3/h s regulacijom brzine i temperure i prima klima filter.....
Za upuh vko ventilator max 190 m3/h......
Mali ventilator na stipalicu da puše po boxu, ali uzet cu poslije i jedan veći.....
Digitalni termometar..
Hesi paket gnojiva...
Ph metar....voda iz slavine ph 7.4...moran kupit ph - tekućinu....

Testirao sam box temp je kad je upaljeno svjetlo 22 - 25 a vlaga min 41 %.....

Slike cu staviti kroz koji dan.....da rjesim digitalac...



E sad da ove sjeme pustim do sutra da još isklijaju ili da odmah to ubacim u caše i u box....??

I ako da koliko da stavim udaljenos lampe od časica....vjerovatno malo više na 50-60 cm od casica da ih ne sredim....??

Hvala....

A da li ih mogu sutra popodne posadit u čašice i tada s njima u box....
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Stavi slobodno na 50 cm a vent neka ti puše između njih i lampe...dnevnik puni slikicama i to ti je to,,,sretno
 
22.02.2014
33
9
8
36
Rogi je napisao(la):
Mali ventilator na stipalicu da puše po boxu, ali uzet cu poslije i jedan veći.....
e da,planiram kupit taj mali ventilatorcic na stipalicu sa 2 brzine pa ako bi mi mogao rec jel se isplati uzet pa onako ga stavit da po reflektoru/svijetlu puse? Sretan grow,pratim napredak :D
 

ImbraGrabarić

Aktivan Član
02.03.2013
543
2.855
93
Koju zemlju koristiš?
Veličina posuda?
Kolko dugo ih planiraš vegetirat?
Neki trening.....?
Sretan i uspješan grow !!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Creative

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Fino si se opremio za prvi puta :thumb:
Ne čekaj sa sađenjem,nego čim izađe klica bodi u zemlju.Nisi nam napisao koja je zemlja u pitanju.Ako su feminizirane sjemenke ne treba ti toliko,šteta je sjemenja.
Sretno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

Rogi

Aktivan Član
20.06.2012
58
65
18
34
Hvala ekipa..

Zemlja je substral terra magma....ali cini mi se da sam se zeznuo...nekako je vlažna čini mi se kao da je uopće ne treba zalijevat...,,
E sad sam već u problemu većina sjemenki je proklijala neke i više od 1 cm a ja nemam kuglica za zemlju(perlit)????
sinoć sam probao staviti u časicu zemlje i probusio 2 rupe na dnu međutim kad sam zalio voda ne otječe već se blato stvara.....
E sad pošto su sjemenke već dobro proklijale mogu li ih ostavit do večeras jer cu večeras dobit stiropora i tih kuglica(perlit???)....pa da ih večeras stavim u zemlju i odmah u box....
I zanima me kako da zamiješam te kuglice dali one idu baš u zemlju ili samo oko biljke na vrh.....

Molim vas ako može netko hitno da odgovori stvarno neznam sta da radim??????
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Promješaj kuglice sa zemljom. Ja mješam u omjeru 70% zemlje i 30% kuglica. Vidjet ćeš i sam odprilike koliko će ti biti dovoljno. Novu zemlju netrebaš zaljevati ni vlažiti jer je upakirana vlažna a udio treseta u zemlji održava tu vlagu dost dugo. Možeš ostaviti do večeras i onda kad imaš sve potrebno sadi.
Sretno ;)
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Ostavljaš mi dojam da si nepripremljen...ako je problem u perlitu i zalijevanju čašica,što će biti kasnije? Malo prelistaj dnevnike uzgajanja i sve će ti biti jasnije..
sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ImbraGrabarić

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Brate prvi grow sator 1,2x1,2x2 i 600w! Nesto ormar, PC kuciste, iverica, ubodna testera, srafovi, sj*bani prsti...nista a? Zaje*ajem se naravno.

Ne moras perlit u terra magmu, samo ona dosta dugo drzi vlagu pa pazi da ne zalivas previse. Ocedice se blato. I te rupice na casici mora da budu bar 4-5mm. Dugo koristim terra magmu i nikad nisam stavljao perlit pa je sve bilo bez problema - osim sa musicama jednom. Trpaj zemlju u saksije i teraj. Srecan grow!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
da se podsjetimo: Treset je važan za seljake i vrtlare, koji ga miješaju u tlo da poprave njegovu strukturu i da mu povećaju kiselost. Najvažnije svojstvo treseta je zadržavanje vlage tla kad je suho i sprečavanje viška vode da ošteti korijenje kad je mokro. Treset može pohraniti hranjive tvari čak iako sam nije plodan.
Treset je važna sirovina u hortikulturi. Međutim preporučuje ga se prethodno termički tretirati kako bi se uništila jajašca štetočina. wiki..

dakle u magmi ga ima pa čemu kuglice,koje na kraju smanje i konačnu količinu zemlje u tegli za postotak kuglica koji ste dodali u zemlju....možda nebitno na teglu od 10-12l no u 5-6l bi možda i moglo bit bitno a veličinu biljke možemo i određivat veličinom posude odnosno količinom zemlje,no opet nemora bit,oću reć,za početnika nebitno,no kad se teži ka savršenstvu uvjeta ok između ostalog... da podsjetimo postoje dvije "vrste" Terra Magme(http://www.substral.si/data/upload/SUBSTRAL_katalog_2012.pdf),možda su zato neki imali problema s njom...nagađam....dakle Terra Magma za lončanice i Terra Magma za perlagonije i balkonsko bilje,e sad moguće da ova za lončanice ne pogoduje našem bilju pa je u posljednje vrijeme bilo i problema s njom kod pojedinih članova...neznam,no nemora bit... :)

ontopic: za probleme se neboj jer ima nas....sretan grow :)
 

Rogi

Aktivan Član
20.06.2012
58
65
18
34
Sjeme posadene u čaše od 3 dl...u boxu su zadnjih 17 h...

Temp: 23-25
Vlaga: 41 %



ImbraGrabarić je napisao(la):
Koju zemlju koristiš?
Veličina posuda?
Kolko dugo ih planiraš vegetirat?
Neki trening.....?
Sretan i uspješan grow !!!

terra magma....
11-12 L
3-4 tjedna vidicemo kako budu napredovale
za prvi put ništa
thx...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ImbraGrabarić
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.