Prvi grow HPS600

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Ako ti je zao biljaka mogu one izdurat cjeli grow u 4l ali dobro Power kazem 6 biljaka pod 600w je milina,ali ako ces ostavit sve mozes i u 4l ih stavit i kako sam ti vec rekao napravi SOG tehniku.Neces se morat hebat sa rezuckanjem i vezanjem nego ces samo cropat biljke i dobit ces dobar urod.Ili ih vegetiraj sve jedno mj dana pa pola ostavi u boxu a pola odnesi napolje taman ce ti bit vrijeme da i vani posadis nesto.
 

Rogi

Aktivan Član
20.06.2012
58
65
18
34
Mali update...

8 ili 9 dan vegetacije....jbg. neznam...

Imao sam problema sa vlagom kada je svjetlo on 30-40 % nikako preko toga....
Nabavio sam neki ovlaživać pa cemo vidit do ujutro sta ce bit...
Temp: 24-26 dan
17-18 noć
Ph 6.9-7


Par slikica...




[Imgur](http://i.imgur.com/NfE95VU)
[Imgur](http://i.imgur.com/SLJAlpY)
mislim da su ove ok.....sutra ih mislim presadit u kante od 12 L.....

E sad...
Primjetio sam mrave u boxu , ne previše tu i tamo koji...i neku malu prozirno zelenu mušicu...

A ove dvije u nekako zakržljale nisam siguran od cega a mislim da ima ugriza na listovima...
[imgur](http://i.imgur.com/TwvjT1f)

[Imgur](http://i.imgur.com/i5k5pYi)

a ova ima neku rupicu desno na listu....

[Imgur](http://i.imgur.com/wCSVZtl)

Kupio sam neem u prahu dali mogu ja to razvodnit i poprskat bez brige ikakve......
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
fotka je premala da bi se nesto videlo, sem da ima malo zemlje :) za sad deluje skroz ok koliko se moze videti
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Mravi ne skode biljkama,jedino te musice si trebo uslikat da vidimo sta je to.Mislim da je ipak prerano za koriscenje Nema,ti je hbacki pesticid.
 

Rogi

Aktivan Član
20.06.2012
58
65
18
34
Nisam uspio slikat mušicu jer ih nisam nego 2 vidio kroz ovih par dana i ubio sam ih.....
Mogu li ih onda koprivom poprskati iz predostrožnosti, kad nemogu s neem-om.......

Evo slike valjda sad valjaju.....

Kao sto rekoh jucer nabavio ovlaživać zraka 1.7L, hladna maglica, namjestio da radi pola sata pa 15 min off, međutim tokom sinoc nije nesto dignuo vlagu do 50 % sa upaljenim svijetlom...
Tako da mislim da je ct iduća opcija.....
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
0Owerdoze0 je napisao(la):
Mravi ne skode biljkama,jedino te musice si trebo uslikat da vidimo sta je to.Mislim da je ipak prerano za koriscenje Nema,ti je hbacki pesticid.
Neem nije tipičan „insekticid“ već dosta drugačiji od ovih komercijalnih bogatih kemijom…dakle neem nije instant otrov koji ubija sve živo već ulazeći u tijelo insekta blokira pravilan rad hormona što rezultira time da insekti više ne žele jesti, letjeti, pariti se niti polagati jaja. Populacija nametnika, koja više ne može niti jesti niti se razmnožavati, polako nestaje. Njihov životni ciklus je prekinut.

Slobodno ga pošpricaj po bilju odozgo i odozdo…tome i služi…dodajem ga i u mix zemlje radi preventive, a i bogat je dušikom…neznam kakav oblik neema imaš, pretpostavljam da si uzeo Neem prah u nekoj apoteci? Ako je to, onda dodaš čajnu žličicu ili dvije na litru mlake vode i dobro promučkaš i pustiš da se ohladi i dobro poprskaš…možeš i po zemlji
 

Rogi

Aktivan Član
20.06.2012
58
65
18
34
thx MarcoPolo....

A sta mislis o ove 2 zaostale sta im se dogodilo......
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
tesko je reci...nemoj se previse uzbudjivati oko pocetnih problema...primjetio sam da su ti casice sa zemljom poluprazne, presadi ih sto prije i napuni zemlju do ruba
ph od 6.9-7 ti je previsok za vegu

za mušice ti je najbolje stavit žabu unutra u box ;-)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

Rogi

Aktivan Član
20.06.2012
58
65
18
34
17. dan vegetacije

Temp i vlaga ok ....


Presađene su u 12L kante....
Tri vrste zemlje.....
Terra magma, plantella balkonia i neka koja je imala skoro iste vrijednosti kao terra magma....
6 kom u sredini je u terra magmi...
3 kom najdalje na slici su u planteli..
3 kom najbliža u toj austrijskoj zemlji....
Neće sve ostat u box-u 4 idu napolje brzo....8 ostaje....
BnRWIm9.jpg


Rij8qZ5.jpg

MNGgqXQ.jpg

Rij8qZ5.jpg




E sad i dalje imam problem s ja mislim pljesnivim mušicama.....
Par ih je letalo po boxu al sam ih potamanio....
Prskao sam nemom ali nije bilo najuspiješnije.....
Čitao sam temu baš o tim pljesnivim mušicama i nabavio sam neke stvariii...

Uspio sam pronaći baturad wp....to su valjda te dobre bakterije ako sam dobro shvatio...
Imam h2o2 3%....
imam neem prah....
jabučni ocat...
žute ljepljive trake....

Da li je netko imao iskustvo s ovim baturadom wp.....
Da li upotrebit to ili peroksid.....
Kako ih se najefikasnije riješit uz min. štetu...


Komenari prijedlozi....
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Raid protiv muha i komaraca,samo ne po biljkama nego između potova i poslije Bio Kill ! Nema ni M od mušica,muha,i sl. letećih napasti ;)
 

Rogi

Aktivan Član
20.06.2012
58
65
18
34
uuuu baš ste se pretrgali od odgovora i na ovom forumu da dobiješ neku pomoć strašno teško ......
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
a sta si sam ucino po tom pitanju

Uspio sam pronaći baturad wp....to su valjda te dobre bakterije ako sam dobro shvatio...
Imam h2o2 3%....
imam neem prah....
jabučni ocat...
žute ljepljive trake....
jel ovo samo stoji il cinis nesto i kako ide

Box sator 1.2x1.2x2....
receno ti je da je to malo prostora za toliko biljki
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mičurin and CilI

Rogi

Aktivan Član
20.06.2012
58
65
18
34
pa napisao sam da 4 idu van(danas) 8 ostaje....
Stavio sam ove zute trake, kriške krompira na zemlju i ocat pomiješan s detrđentom
zasad se jedna mušica uhvatila na zute trake a larve ja golim okom ne vidim na krumpiru...
popodne kad bude mrak cu zaliti s ovim baturadom pa cemo vidit....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Kupi, ako nemas najjeftiniji tobak za pusenje. Piksne od 150 g, stavis litru vode,
na stednjak, na maloj vatri kuvas 20-30 minuta a onda to precedis kuhinjskim cjedilom.
Razrjedis sa 10 litara vode i fino zalijes substrat. Gamad sto ti je u substratu,
poginuće jer je to živčani strup. To ne šteti bilki.
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Rogi je napisao(la):
uuuu baš ste se pretrgali od odgovora i na ovom forumu da dobiješ neku pomoć strašno teško ......
Ne razumijem?!?!? Zar ti moj odgovor nije vjerodostojan? Ili možda nisam napisao ono što želiš pročitati?
 

Rogi

Aktivan Član
20.06.2012
58
65
18
34
Mičurine ok je to za letače, nego sam mislio da imam larvi a zemlju se mora tretirati sredstvima na prirodnoj bazi....

Cill sta piksne di piksne???
 

Rogi

Aktivan Član
20.06.2012
58
65
18
34
procitao sam tu cijelu temu zato i jesam nabavio sve ove preparate.....
i bas zbog toga sam u dilemi koju metodu primjenit.....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.