PRVI GROW - par pitanja za iskusne

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.01.2013
17
11
3
31
Brooklyn NY
Pozdrav dragi vutroljupci,
Za početak, zahvale svima na trudu, zbog vaših dnevnika i savjeta sam se odlučio za svoj prvi grow :respect:

Oprema:
  • Box 200 x 150 x 84 cm
  • Rasvjeta: SunMaster prigušnica 400W ( integrirani starter ) + HPS SunMaster DualSpectrum 400W žarulja
Sjemenke stižu za koji dan, radi se o fem. hibridu White Widow x Big Budd (auto) [ ako netko ima iskustva s ovom sortom molio bih komentar ]

1. pitanje: U box ovih dimenzija, koliko biljki za idealne uvjete rasta? Pronašao sam masu različitih odgovora na forumu, pa bih molio što precizniji odgovor. Budući da mi je ovo 1. grow, planirao sam što manje utjecat na rast biljki ( dakle bez HST, SCROG, SOG metoda ). Moja pretpostavka je da 2 stanu sigurno, ali budući da ću već dobiti 4 sjemenke, zašto ih ne iskoristiti odmah ako već mogu :p

2. pitanje: Budući da se radi o 'auto' sorti, dali biljci odgovara 12 / 12 režim tokom cijelog životnog ciklusa ili je ipak bolje držati biljku na više svjetla 18 / 6 ? ( radi potrošnje struje bih išao na 12 / 12 ) Don't yell at me, na ovo pitanje sam pronašao također 1000 različitih odgovora.

3. pitanje: Za box tih dimenzija i s navedenom rasvjetnom opremom, može li se ventilacija riješiti sa PC ventilatorima ili će biti potrebno nešto jače. Imao sam na umu 2,3 upuh , 3,4 ispuh., no to ću saznati sve kroz koji dan kad box bude u funkciji. Dakle ovo je čisto okvirno pitanje :p

4. pitanje: Gdje nabaviti zemlju Terra Magmu u Zagrebu, google mi nije baš pomogao. Ako netko zna, vičite.

5. pitanje: Planirao sam prigušnicu držati van box-a, pa me zanima dali će smetati ako žice budu "duže" zbog visine box-a,kad ću trebati spuštati svjetlo bliže biljčicama ?

6. pitanje: Zbog jednostavnosti nisam planirao montiratu prednju stranu (lice) box-a, zanima me koliko će to utjecati na refleksiju svjetla, tj dali će biljke zbog toga izgubiti previše svjetlosti ?

To je to za sada,
Ispričavam se unaprijed ako su neki upiti besmisleni ili sam ih trebao tražiti na drugom mjestu, ali u ovo ulažem puno truda pa želim napraviti najbolje stoga Vas molim za pomoć.
Hvala unaprijed :smoke18:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: martinica

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
  • mogu 4 automatika ladno,
  • kreni sa 20/4 pa kad procvetaju redukuj ako hoces na 12/12,
  • okvirno, stavio bih jaci vent kod 400w,
  • nisam iz zagreba pa ne znam,
  • podesi duzinu kabla koliko ti treba jer nece smetati,
  • hoce gubiti svetlost i pozeljno je da box ima sve strane
 
29.01.2013
17
11
3
31
Brooklyn NY
Hvala na brzom odgovoru !

Dakle u pobjedu sa 4 vojnika, može :p

Što se tiče ove prednje strane, znam da će gubiti svjetlost, no hoće li gubiti previše ? Nije mi baš jednostavno poklopiti to sve s nečim a da bude funkcionalno, ali ako je poželjno, potrudit ću se :p

Još pokoje pitanjce; da li je proklijalo sjeme poželjno staviti u neku manju posudu, pa tek nakon par dana presaditi u veću, ili se može odmah staviti u veliku ?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Terramagma-Jankomir-Baumax:60l-79kn...proklijalo sjeme mozes odma u veliku posudu ali zbog zaljevanja dok su male ..bolje u malu;)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....puno ces svjetlosti gubit tako da tu stranicu probaj nekako izmislit a Composanu i Terramagmu imas u bauhausu i baumaxu........
 
29.01.2013
17
11
3
31
Brooklyn NY
Odlično, i mislio sam da ima bauhaus / max , ali nek ste vi to potvrdili :D

Potrudit ću se skombinirat neki lesonit za prednju stranu, i na neke magnete da se to lako skida / stavlja. Recite mi za oscilirajući vent sam mislio koristiti sobni kalorifer i po potrebi jos koji sobni ventilator, no dali će to biti dovoljno dok je mrak , budući da nemogu to stavit u box ( kalorifer bi možda i mogao ali sobne vent ne xD ) .

Moram iskoristit sve moguće kućne potrepštine jer mi je sav budžet otišao na rasvjetu. Nadam se da neću imat problema sa tempom.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
a da pokushash tu prednju stranu ipak nekako zatvoriti...mozhda ne fixno tj. nekakvom zavjesom od reflektirajuche folije..

+ ako ne mislish zatvarati citavu jednu stanu boxa...tada ti ne trebaju ventilatori za upuh..tj. tada ti je dovoljno da neshto tjera/mjesha zrak...jer.imati chesh slobodan i dovod i odvod zraka - ako mislish jednu stranicu drzhati otvorenom stalno!!!

na taj prostor i sa tom rasvjetom..pogotovo ako mislish samo automatic sorte..mozhesh i 6-7komada
a shto se duzhine svjetla tiche....gle..kao shto ti i powerS kazhe..gledaj ih drzhati na shto vishe svjetla bar do cvjetanja ( iako..ja bi do mjesec dana starosti.)..a tada ih postepeno spusti na koliko zhelish..mozhesh ti i pocheti sa 12/12 rezhimom.ali morash znati da chesh imati prinos manji..i to nisu zanemarive kolichine u pitanju..
ja bi ih drzhala na 20 ili 18h svjetla do cca 35.dana...a tada ih spustila na16 tj. 14h svjetla..

a koji su konkretno rzlozi zashto nebi zatvarao tu prednju stranu boxa? imozhesh li nam rechi o kojem je boxu rijech tj. jeli kupovni ( iako po dimenzijama nebih rekla ),jesi li ga sam sklepao?dali je ormar u pitanju ili shto???

btw. ionako bi trebao malo smanjiti box jer..ta lampa je za neshto manje prostore..( zato i pitam o kakvom je boxu rijech..da ti ljudi znaju pomochi i sugerirati shto i kako..a sve kako bi biljke imale shto optimalnije uvjete )

ako je ormar u pitanju...bilo bi josh najbolje kada bi ga mogao okrenuti tako da mu visina bde 200 a sirina i dubina 150 tj. 85..

sretno kompa..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pocetnicki

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Vutrauser ako planiras saditi automatike onda 4 komada ispod 400w sve ostalo je naguravanje a ovako ti ostaje prostora za eventualno nekakav trening.Oko rezima se nemoj previse opterecivati i kemijati 18/6 je klasika i tako radi i ti.Auto sortama je bitno da nije ispod 12 sati i nije im bitan toliko tocan raspored 17-18,5 sati sl.sr.Pali kada ides spavati i gasi kada se probudis hahah i harvest zagarantovan.pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin
29.01.2013
17
11
3
31
Brooklyn NY
Tnx na odgovorima,
ma debil sam zapalio sinoc buxnu i krivo sam napisao dimenzije hahaha visina je 200 sirina 150 i dubina 84 cm , dakle povrsina na koju pada svijetlo je manja od 1,5 m2 , a citao sam na forumu da bi za to bilo dosta 400 W . 4 ću definitivno stavit , za ostale 2 dodatne menke koje cu dobit cu razmislit, iskreno neznam ni koje su , al one mogu pricekat :D

Sklepao sam ormar od neke iverice koju sam imao doma, i na ove dimenzije sad kad se to sve sastavilo dakle bez prednje strane, smo se ja i razbu pomučili dobro da to premjestimo koji metar, dakle stvar je odvratno teška i ogromna, opce to nisam tako predočio dok smo rezali stranice :D .... sutra bacim sliku.

Hmm ova reflektirajuća zavjesa nije loša ideja, probat cu nesto u tom stilu skombat, možda i neka vrata ako bude dovoljno materijala.

Recite mi koja je alternativa onoj užasno skupoj MYLAR foliji jer bi za ovaj box trebalo 100tinjak eura da to sve obložim., počeo sam već stranice farbati u mat bijelu boju, da li će to osigurat dovoljno dobru refleksiju ?

Pozdrav svim budnima ;)
 
29.01.2013
17
11
3
31
Brooklyn NY
Sutra dalje u nove pobjede, farbanje i planiranje ventova :D
Obradovao sam se kad sam vidio da će mi stat bez problema i sobni ventilator unutra, mislim da bi to trebalo riješit problem sa temperaturom ( ako će ga bit ) .

Što se tiče PH metra, cijena im jako varira, dali ovi jeftinij ( mada nisu tolko jeftini ) mogu poslužit svrsi ili mi treba nešto preciznije ? Ili još bolje pitanje , može li se i bez toga ?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Pitanje dali se moze bez Ph metra?.........moze!...ali moze se i od kamenja burek napraviti a dali se moze jesti ha?To je kao voziti sa servom i bez serva kociti sa ABS-om i kociti bez njega;) 15-ak eura je najjeftiniji kod mene i solidno radi ...kalibriram ga svaki tjedan i to je to.pozz
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
He,he Mocni kada budem imao tvoje iskustvo onda cu i ja sa klopom regulirati ph;)...Vutzrauser ako ces imati org.uzgoj onda ti netreba Ph metar;)
 
29.01.2013
17
11
3
31
Brooklyn NY
Pozdrav ekipa, bio sam odsutan koji dan, u međuvremenu je box pri kraju, ph metar još nisam nabavio, nadam se da hocu, danas se zaletim možda još po terramagmu.

Naime ono bitno , saznao sam da sjemenke nisu automatici , vec photoperiod "normalne" jelte, a nisam se pripremao na to, pa mi recite koji režim svijetla je najbolji u tom slučaju, te koliko dugo trebam čekati dok ne pređem na cvijetanje.

U box će najvjerojatnije 4 biljke, sad, dobio sam još 1 menku, obični big budd feminizirani, dakle nije hibrid ww x big budd kao ostale 4. koliko je pametno posadit još tu jednu dodatnu, budući da stvarno mislim da će bit mjesta.

Još jedno pitanjce, što se tiče posuda, od koliko litara da ciljam za najbolji rast biljke, neki minimum / maximum.

Evo i slika grdosije:
http://postimage.org/image/oel4c1dvv/