Prvi grow! Prva pomoc :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Bome lijepo izgleda :thumb:.
A što se tiče razlike u rastu tu ne možeš ništa ako imaju isti tretman, jer to je tako kad se radi sa domaćicama nikad ne znaš šta imaš.
 
08.05.2012
34
0
0
94
problem.
jedna je pocela da dobija fleke na listovima i da zuti.

sumnjam na par stvari:

1) sipam mnogo vode
2) vrucina
3) prskao sam ih po listovima vodom sa malo djubriva za rast listova dok su jos bile pod svetlosti (idiot)

Sacekacu par dana da se osusi zemlja a onda cu dodati 3-4 ml 3% peroksida na litar vode kojom cu zaliti ( koliko puta??? ). Ovo bi trebalo da pomogne korenu i malo da pobije bakterija itd itd.

jos neki savet dok ne bude kasno ?
sta jos moze biti uzrok problema ?
 

Dr.Chronic

Aktivan Član
24.01.2012
157
18
28
nemapredaje;216338]problem.
jedna je pocela da dobija fleke na listovima i da zuti.

imas sliku kakavi su flekovi više ce nam pomoć ? moja predpostavka manjak N(dušika/azota) mislim da te fleke da su se skurili listovi jel si prsko listove pod svjetlosti
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
prvo, slika govori više od tisuću riječi...

drugo, u kojem su stadiju života, vegetaciji ili cvjetanju i koliko su stare?
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
žuti listovi... manjak vode ili manjak elemenata: Dušik nije definitivno, Magnezij ili željezo, pa možda i oboje. Slike postaj da ti kažemo bolje.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
ne laprdajte... :bananica

ako se na listovima pojavljuju žute fleke onda je to manjak fosfora (P).

nedostatak dušika se očituje jednolikim žutilom listova od vrhova prema peteljci, nakon par dana list potpuno požuti i otpadne...
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Napušena Vjeverica;216487 je napisao(la):
Sorry sto te "napadam" al kakve veze magnezij ima s zutim listovima? Zeljezo vec da i to ako je u cvijetanju ali magnezij ne moze biti nikako.

A daj ti pogledaj u moj dnevnik i podsjeti se u sto se pretvaraju listovi i kako izgledaju kad im fali Mg!
Dijelis lose savjete, stari!

Ontopic: smedje fleke mogu biti i od smedjeg markera... Smedje fleke :) Stavljat ces peroksid biljci kojoj mozda nije nista, jer koliko ja vidim, nisi dobio odgovoro, vec si sam postao i odgovorio sam sebi. A kazes da je "mala" biljka - ako si moja glavica moze zamisliti kakvo je tebi stanje s biljkom, onda je najveca glupost dati mladoj biljci s mladim korijenom peroksid! Ali ajde, sretmo ti bilo pa javi ako je prezivjela.
 

Dr.Chronic

Aktivan Član
24.01.2012
157
18
28
moze biti i od magnezija ...ali "nema predaje" je reko listovi žute predpostavljam manjak dušika.. kako je Kali rekao nisi dobio odgovor nego si sebi odgovorio.. :) stavi sliku i lakse cemo ti pomoć :samoja
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Zemlja je katastrofa, bokte pitaj sta joj je moze biti svasta. Da je moja, ja bi ili kupio kvalitetnu zemlju ili bih flushao i nakon 36h pognojio punom dozom Plantelle List.