400w hps, domace sjeme - prvi grow u medicinske svrhe

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.04.2009
57
86
18
Neznam od kud da krenem al za pocetak pozdrav svim forumasima i hvala na informacijama kojih ima prilicno puno!

Prije par godina imao sam jedan outdoor uzgoj koji nije bas dobro zavrsio zbog pregnjojenja tako da iskustva nemam, pogotovo ne s indoorom. Tako da ce svaka pomoc dobro doci...
Vutru trebam da napravim ulje za majku koja ima metastaze na plucima i jetri te trenutno prima kemoterapiju.

Eh sad da krenem s cime raspolazem:
Sjeme- kupio sam 50g vutre i napravio ulje(dobilo sam oko 6ml) i iz toga uzeo sjemenke tako da nemam pojma koja je sorta(uglavnom prilicno je dobra bez obzira na sjemenke, 3 puta probao i svaki put isto... 3-4 sata smjeha, vid cudan, muzika na mobu se cinila glasna kao u discu itd...)
Box- je trenutno u izradi, al unutarnje mjere su mu 96x92x180cm, bijke su mi trenutno smjestene u sobi ispod 8 fluo cijevi 18w.
Zemlja neznam kako se zove al frend mi se bavi uzgojem cvijeca i dao mi je zemlju koja je kako on kaze najbolja :)
Lampa je hps 400w, zarulja philips son-t nesto ne vidi se procitati, isti taj frend mi je posudio i tu lampu sa reflektorom


Ventilacija- imam jedan kupaonski vent 100m3/h i vise pc ventova
Posude ce najvjerojatnije biti 4x10l al to cu vidjeti kad box bude gotov
Gnjojivo-isto nemam pojma al taj cvjecar ce mi dati sto cu trebati i za vege i za cvijetanje kad dodje to na red, pa cu izvjestavati s kojim preparatima gnojim.

Box je napravljen od iverice(2 cm iverica, 3cm stiropor pa opet 2 sm iverica) a nalaziti ce se u prostoru u kojem se temperatura ponekad i spusta ispod nistice tako da mislim da problem s hladjenjem necu imati. Kupio sam 2 termostata(oko 60kn oba dva na e-byu), na jednoga ce biti spojeni ventovi da vuku topli zrak van i oddrzavaju temp na oko 25-26 stupnjeva, a na drugog ce biti spojen kalorifer da se upali kad temp padne ispod 15c i da digne do jedno 20c sto ce se vjerojatno dogadjati buduci da je box u tako hladnom prostoru.
PH vode trenutno nije kontroliran al znam da je ph vode iz mog vodovoda 7.5-8 tako da svaki put stavim malo limunske kiseline u vodu prije nego idem zalijevat(od oka stavim malo...), ph metar cu isto posuditi od cvjecara :)

A sad da vam pokazem kako biljcice izgledaju:
Rezim svijetla je 18/6
Temperatura se krece od 24-26c dok su lampe upaljenje i pada na 18-20 dok su ugasene.
Vlaga je 30-40% s upaljenim svijetlom, 50-60% ugasenim... tu si trenutno nemogu pomoci... valjda cu moci to bolje iskontrolirati u boxu
30.12.2014.-isklijano sjeme stavljeno u male teglice

03.01.2015.-ljepo su izasle

06.01.2015.-napreduju polako ali sigurno

10.01.2015.-znaci 11 dan od kad je sjeme stavljeno u teglice, sad se vec i nesto vidi, ja sam sretan :)

12.01.2015.-ovako to izgleda pod lampama


Box u izradi nisam slikao al nadam se da cu ga sloziti kroz kojih par dana pa da ga testiram i stavim 4 biljke u njega.
To bi bilo to za sad od mene. Ispricavam se ako sam nesto krivo postao ili zabrljao al mislim da sam dobro slijedio upute o otvaranju dnevnika i da nisam prekrsio pravilnik foruma.
Procitao sam nekoliko dnevnika i dosta teorije al molim ljude sa vise iskustva da me upute u pravom smjeru jer mi je ovo prilicno bitno a stvarno namam prakse...
Svima skupa lijep pozdrav do sljedeceg javljanja!!! :) :)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Šta drugo napisati osim da sam u jednom dahu pročitao sve što si napisao. Sve u svemu si to ok pohvatao. Za vlagu bi ti samo rekao da ako imaš opciju da staviš ručnik u neki lavor s vodom tu negdje oko tih billjaka, još bolje na neki "upuh". Pričam ti sada samo teoretski, kako ces neznam. Znaci da nesto puše po tom ručniku koji je u vodi. Tako sam ja dizao vlagu u boksu. Na upuh stavim bocu 2 litre vode, nabijem štapič u bocu i na štapič nabijem krpetinu neku. Doljevao sam jednom u 2 dana 2 litre vode. A krpa stalno mokra. Iako ni ova vlaga kod tebe nije "problem". Piši kako se stvari odvijaju ovdje i ljudi će ti pomoći sigurno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: new_user and Stipe
10.04.2009
57
86
18
Hvala svima na dobrodoslici i na podrsci..

ovo lici kao sativa rad, kako majka podnosi to ulje. sretan grow
Nikad nije probala zadimit tako da je sad tek na kolicini od pola zrna rize 3 puta dnevno, na pocetku jedno pola sata se osjeca kako ona kaze "osamuceno" i nako toga joj se pocne spavati i onda odspava sat-dva, kako koji put. Koristila je ulje oko 10 dana a onda je prevezena u bolnicu radi punkcije i kemoterapije pa nije koristila. Inace ima i bolove u ramenu a dok je koristila ulje ta bol je nestala ili je bila neutralizirana, a sad ju opet boli rame i planiram joj poceti opet davati al me strah da ne zeznem nesto... Moze li ulje naskoditi buduci da je prije tri dana primila kemo?

Sretno, drukčije za cancer trebaš jaku indiku,

A isao sam s namjerom da cim prije pocnem growat pa sam iskoristio to sjeme koje sam imao.. A i nikad nisam narucivao i malo sam skeptican prema tome.. Makar vidim da vi svi narucujete al ne postoji nikakva opasnost da provjere to u posti ili na carini ili neznam vec gdje?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Moze li ulje naskoditi buduci da je prije tri dana primila kemo?
Kolko sam citao i slusao druge, ne moze nista skodit. Ljudi koji su isli i na ulje i na kemo su se osjecali bolje i imali apetit, tj nisu toliko osjecali nuspojave k.t.

al ne postoji nikakva opasnost da provjere to u posti ili na carini ili neznam vec gdje?
Ovisi odakle si. Za hrv nema carina ni granica i nema problema. Za ostatak ima pa se moze desit da dobis pismo sa carine da pokupis paket, naravno ti ne pokupis...al to je rijetkost da se desi.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Uvjek postoji sansa međutim isto tako postoji šansa da dobiješ na lotu također. Kako ti tako i ja :D . Medjutim ako upises par pojmova na nasem jeziku izbaciti ce ti jednu web stranicu gdje se moze isporuka dogovoriti na svakakve nacine. Ja osobno znam covjeka koji je uzimao ulje skupa s kemoterapijom. U tome i je caka. Riješava mučnina.
 
10.04.2009
57
86
18
Konacno da se javim, u gužvi sam zadnjih par dana

Majka je pocela trosit ulje i za sad je sve ok, a dalje cemo vidjeti.

I box je napokon gotov. sad sljede finese i dorada..
Znaci kao sto sam i rekao dimenzije su 92x96x185. Debljina boxa je 6.5cm(2cm iverica, 3cm stiropor i 1.5cm iverica) HPS 400w, ventilator kupaonski 100m3/h i jedan kompjutorski odma na pocetku u cijevi kod reflektora(dosta se osjeti taj mali od kompa na ispuhu). Jedan kompjutroski na upuhu. Oni su spojeni na termostat i pale se na 27c a gase na 25c. Jedan sobni za mjesanje zraka. Kalorifer 2kw koji je isto spojen na termostat, pali se na 18c i grije do 20c. Box je testiran i nakon nekoliko preinaka temp ne prelazi vise od 30c pa sam odlucio staviti biljke unutra.
Ovako to otprilike izgleda



Biljkama je ovo 17. dan od kad su izasle iz zemlje i ujedno ce im biti prvi dan pod HPS-om(60cm od zarulje, strah me da ih ne spalim). I biljke su bile u malim teglama pa se vec i korjenje malo spetljalo al jednostavno nisam stigao prije zavrsiti box.
Ujutro su listovi ljepo stajali prema gore sad su se malo objesile. To je od presadjivanja ili nesto drugo im ne pase?
evo par slikica




Hvala svima na savjetima i na dnevnicima koje citam kad ulovim vremena.
Lijep pozdrav!
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Bilje ti izgleda ugodno. 17. dan, fino rastu. Tu ih ima hrpetina, kada planiras prebacivati na cvijet? Ako ti okinu 4 djevojcice imati ces guzvu :D Da li znas kolike su to tegle u koje si sada presadio? Planiras u njima do kraja growa ili planiras opet presadjivati?
 
10.04.2009
57
86
18
Vise ih je bas zato jer kakve sam srece bit ce samo muski :)
Nemam pojma kad da ih prebacim... 30-35 dan vege? Pretpostavljam da nebi bilo dobro da su u konacnoj visini vise od metra buduci da je box 1.85m. I ove tereninge trenutno proucavam, al ne sjeda mi bas topiranje. Dal da to radim ili ne? Ako da, kad?
Ove 4 tegle u sredini su prioritet i one su 5-7l. Trenutno su bile pri ruci al mislim biljke staviti u 10-15l tegle? Mogu to napraviti kad pokazu spol?
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Možeš i tada međutim mogao si i sada u ovom presadjivanju. Ja ih obicno presadim samo jednom. Iz prve tegle i drugu i tu je kraj. Mogu one odraditi i u 5-7 litara. Neznam šta bi ti rekao s tim topiranjem. Na tvom mjestu bi 2 topirao, 2 recimo ne bih. Pa onda pogledaš razliku. S obzirom na visinu i na jačinu hpsa ja bi ih topnio. I to sada. Odnosno iznad 4 internode. Neznam koliko ih je kod tebe međutim ni sada nije kasno. Ono sto mene brine u cijeloj prici je da vegetiras biljke 35 dana i onda ostanes na samo jednoj. Ubrzo ce tu postati jako tijesno i onda će biti stani pani. Neznam da li sam ti išta pomogao s ovim postom, međutim jako je teško biti pametan odnosno savjetovati nešto konkretno. Dijelim samo razmišljanje u pricinpu s tobom. Nekada i to pomaže...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
10.04.2009
57
86
18
Jedan mali update... 22. dan vegetacije
Poslušao sam tvoj savjet a sad cemo vidjeti kako ce biti. 2 topnio, 1 FIM(tj. pokusaj, neznam dal je dobro), a 3 su ostale normalno
Napravio sam pocetnicku gresku sa prejakim zalijevanjem(kod presadjivanja sam ih obilno zalio, mislio da to treba tako) pa su malo donji listovi požutili i usporio se rast. Malo su se vec i oporavile do sad, zemlja je jos uvjek vlazna nakon 5 dana, a citanjem problema tokom uzgoja vidim da su zuti listovi znak nedostatka dusika(u mojem slucaju uzrokovani prejakim zalijevanjem) tako da je vjerujem definitvino to razlog zutila. Ispravitie me ako griješim.
Prihranu još nisam stavljao. planiram kod sljedeceg zalijevanja.

Eto jos nekih stvari koje nisam prije naveo jer ih nisam znao:
PH vode iz vodovoda je 7.5, ja spustam na 6.5
EC vode je 0,5 - Do koliko se dize EC prilikom prihrane? negdje sam vidio info da do 1.5-1.8, pa sad dal je to tocno?
zemlja tj. substrat je Klasmann TS3 sa dodatkom gline
PH zemlje mi se krece izmedu 5.8-6.2(neznam zasto je u svakoj tegli drugacije kad su isto zalijevane)
AM zemlje je cca. 0,35 - niogdje nemogu pronaci info koliki je optimalni AM za cannabis, pa ako neko zna molim da podijeli tu informaciju

Evo i par slikica:

Na ovoj sam odlucio napraviti LTS pa da vidim kako ce to uspjeti, slikice prije i poslije LTS-a



sve zajedno


ovdje je pokusaj FIM-a


obican toping


a ovako je to izgledalo prije dan-dva


Nadam se da nisam zahebo stvar previse...

LP!
 
10.04.2009
57
86
18
27. dan vege
nista znacajno se nije promjenilo, oporavile se su od prejakog zalijevanja.
Popile su svu vodu i jucer su dobile prvu dozu prihrane.
O ovoj prihrani se radi:
Ferticare 24-8-16+3.7MgO+micro
http://www.yaratermekek.hu/ferticare_24816_nitrogen_tulsulyos
5 grama na 5 litara vode

Evo par slikica:






Eh sad opet par pitanja...
Raspolazem još sa sljedecim gnjojivima i neznam dal je ijedno dobro za cvijetanje buduci da nema nijednog sa vecinom Phosphora.
1. Agrolution Special 324 14-8-22+5CaO+2MgO+TE
http://www.everris.com/Home/Special...n-Fertilizers/_/_/Agrolution-Special/21620325
2. Agrolution pHLow 114 10-10-40+TE
http://www.everris.com/Home/Special...ion-Fertilizers/_/_/Agrolution-pHLow/21930325
3. Ferty Primula / 11,5 + 10 + 35 (+2)
http://www.nitsch-gartenbautechnik....rsalze/produkt/ferty-primula-115-10-35-2.html
mogu kojeg koristiti ili trebam kupovati nesto drugo?

i imam još Fetrilon Combi 2
http://www.agroklub.com/gnojiva/compo-85/fetrilon-combi-2-305/
Dodavati te mikro elemente ili ne?

Kolko ce jos otprilike biljcice narasti kad ih prebacim na cvijetanje?
planiram za oko 5-10 dana. trebam li ranije?

Lijep pozdrav! ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp and ChiliHead

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Svidja mi se i sa srecom ti zelim grow!
Imam jedno pitanje, na sta si vezao PC ventove koji uduvavaju vazduh i koji su venotvi, koliko A na 12V?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: new_user
10.04.2009
57
86
18
Hvala!

Neznam koje snage su ventovi, pogledat cu sutra pa onda naknadno napisem, a spojeni su na stari punjac od laptopa na kojem mogu mjenjat voltazu od 12v do 24v. ja ih tjeram na 20v otprilike i rade bez greske.
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Prebacujes kad tebi odgovara u zavisnosti kojom visinom boxa raspolazes.
Obicno dupliraju svoju velicinu nakon prebacivanja na 12/12,mada sativa dominantne vrste mogu da se utrostruce u visini :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: new_user