Prvi grow - Royal auto (nekoliko pitanja?!?)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ljubljana26

Aktivan Član
18.11.2012
94
94
18
33
meko sranje od mjesta
bas cudno sve ih jednako zaljevam tocno po propisima od HESI-a uzmem kantu: 4 i pol litre vode i stavim unutra TNT 22.5mil, ROOT 22.5mil, SUPER VIT kap, i POWER ZYME 9mil

ma kakvi, nema to veze sa lampom, po meni cak ti je daleko lampa (sad kenjam, nije po meni nego je optimum oko 30ak cm... sa ct)... ne znam... da vidimo ko ce se javi...

e da, al jbg, nemam cool tube (kad sam to uzimo nisam znao sta je to i cemu sluzi :S planiram za sljedeci grow :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
sve ok, nemas, nemam ni ja, al to nisu opekotine, neki sjeb je sa substratom po meni, ali posto to ja nisam imao do sada necu da kenja*, vidi sta drugi misle
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
75
Gardener je napisao(la):
Višak/manjak nekih nutrijenata, meni tako izgleda. Po slici za prepoznavanje nedostataka koju imam, najviše mi liči na nedostatak kalija , no sačekaj još odgovora,
Nedostatak kalija odražava se na cjelokupni rast biljaka. Simptomi nedostatka se prvotno javlja na mlađem lišću koje je manje nego obično, zelene do tamnozelene boje!

Meni vise lici na nedostatak dušika
Nedostatak dušika ima slijedeće posljedice: biljke formiraju manju lisnu površinu, lišće je manje i uže, te je blijedozelene boje (manje je klorofila u lišću, a time je i niži intenzitet fotosinteze, pa je brže starenje biljke i manji su prinosi)
ili
nedostatak bakra:
Simptomi nedostatka bakra se očituju u klorozi i nekrozi lišća, odumiranju vršnih izdanaka, venuću i uvijanju lišća.
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
75
prvo malo pojasni postupak kako su listovi dosli do tog stadija tj. dan po dan probaj objasnit sta se desavalo i koje promjene................kod mene je bilo nesto slicno ali znam da mi je od lampe posto su bile preblizu pa su mi spalile 2 najveca lista sa jedne i druge strane ali kod teb je ocigledno neki nedostatak nutrijetenata ili previse nutrijetenata ovisi. Dali si mjerio PH vode? prije zaljevanja itd....
po mom misljenju najvjerojatnije a po tvojem slabo opisanom toku dogadaja bi moglo da bude ovo:
B - bor
Nedostatak bora pojavljuje se najprije na mladim listovima: imaju tendenciju žućenja. Nedostatak bora nalikuje nedostataku kalcija.
Simptomi uključuju prestanak rasta, diskoloraciju i smrti mladih izboja.
Također uzrokuje i krhkost listova na kojima se pojavljuje brončana boja ili jednostavno izgledaju spaljeno. Simptomi nedostatka bora se prepoznaju i po zakržljalom izgledu biljke te kratkim internodusima.
Rubovi su listova uvenuli i odumiru. Nekrotične se pjege razvijaju između vena listova.
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Ma daj furaj, i meni je isto tako bilo, hrana advanced nutrients perfect ph, isto tako, sad mi na kraju lisce jos i pozutilo a nisam pretjerivao sa gnojenjem... dobivale su skoro pa punu dozu na 2L. :)

Vjeruj mi da ti je zasad zdravo, ali kod tih gnojiva budi oprezan. Ako ces svako zaljevanje stavljati dodatke neka bude pola doze + 1 jednom obicno zaljevanje pa tako opet, pravi razmak i neboj se.

Tako neces ni pretjerati ni premanjkati.

pozz

Prije ce biti pregnojeno nego da ce ti fali nesto ako si upotrebljavao hesi kit...

Meni je isto tako bilo kad je cooltube bio pretanak. Mozda je i od vrucine... Pogotovo ako nemas nikakav improvizirani cooltube!
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
75
nemoze bit od vrucine kad mu je lampa na 60 cm a i temp mu je ideal, moja je na 40 pa nije vruce ispod nje jer mi puse veliki vent sa tri brzine ispod a gore sam stavio kupaonski vent od 190 m3 za ispuh, a imam 400w bez ct.
 

ceebeedeebeedoo

Aktivan Član
22.03.2013
63
21
0
imao slican problem, isto sa rqs.dve biljke, problemi poceli posle 15tak dana, jednu sam morao da bacim, pocele su i da se otvaraju rupe po listovima, a na drugoj se samo nastavilo ovo zutilo na vrhovima novih listova, cini mi se da nije uticalo na cvet, a i biljka je i prerasla deklarisanih 75cm max. temp. do 27, hps 150w, djubrivo sam koristio prvi put tek u 5. nedelji, zemlja terramagma, od gamadi ni traga... probao sa hidrogenom bez rezultata.

genetika, virus, nemam blage veze sta moze da bude... ako se problem nastavi, dobro operi saksije, box i sve sto je dolazilo u kontakt sa biljkama pre sledeceg grow-a, moze da bude tmv a on se lako prenosi
 

dk1litk

Verona
26.01.2013
173
453
63
Svejedno bi bilo dobro znati PH vode. Negdje si napisao, da ne meriš PH več uzmeš vodu iz pipe kakva je. AKO (!) je tvoja voda tvrda sa PH 7,5 onda ti ne gnojiš kako misliš, več samo sipaš kemikalije po biljkama. PH bi trebao biti između 5,8 - 6,8 , preporučuje se 6-6,5 a idealan za cvatenje je 6 - 6,2

Preljeti malopreko ovoga : http://www.hesistore.com/acatalog/faq.html
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ljubljana26

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
75
ako ti je od prvog dana tako onda bi mogao biti problem sa PH vode probaj to regulirat dodaj par kapi limuna na litru vode sljedece zaljevanje pa gledaj sljedece nove listove dali cee zutit...
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.......nije to nikakav problem, novi izdanci su svjetlo zelene boje dok malo ne porastu i ojacaju, bas kao sto kazes, uvijek je na vrhovima, tamo gdje rastu novi izdanci, bez brige i furaj dalje, curke su super.........
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163





Bas sam ti htio napisati da ti je to previse dzubriva kad evo ti odgovora sam sebi si odgovorio :


ljubljana26 je napisao(la):
bas cudno sve ih jednako zaljevam tocno po propisima od HESI-a uzmem kantu: 4 i pol litre vode i stavim unutra TNT 22.5mil, ROOT 22.5mil, SUPER VIT kap, i POWER ZYME 9mil



e da, al jbg, nemam cool tube (kad sam to uzimo nisam znao sta je to i cemu sluzi :S planiram za sljedeci grow :)

Pa di ces sa full dozom Hesi na te male biljoze izgledaju ko jagode jedva da su grmichi.
Super i izgledaju ocekivo bi covjek da ce biti puno gore za full doza hesi ali organski dusik u TNTu se nije pokazao kao pre jak i biljke ga dobro toleriraju ako mislis i u cvjetanju full doza od pocetka Fosfor i bloom mogo bi imati vise problema. Inace Hesi je medju naj razvodnjenim gnojivima da si ovako ostro iso sa plantelom ili general hidroponik bilo bi ti puno gore. Sretno dalje i citaj forum i google : )

Edit: Sto kaze GreenRyder novi izdanci trebaju biti svjetliji od ostatka biljke to je sasvim tocno ali ja ne pricam o tome nego o vrhovima lista koji su ti zuti (vidi se na ovoj jednoj fotografiji gore) koji ti prvi pokazuju overfert (previse gnojiva) sto se vidi na slici gore. Uvijeni listovi prema gore je visak temperature a ona nekroza gore desno sto se vidi na istoj fotografiji na sredisnjem velikom listu na vrhu lista je isto nutritivna blokada kao i pretamno zelena boja previse dusika.
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Korektiraj ph vode i kako ti je verona reko i zalij ih bar jednom sada ili dva puta samo sa cistom vodom ph 6.0 - 6.5 , nisam vidio jel imas ph metar jer to ti je pocetnicka investicija i Hesi ph minus, ako koristis RO ili destiliranu vodu onda ce trebati PH plus (racunaj da i Hesi dzubriva spustaju ph vode ali samo oko 25% od koliko tebi treba ostatak ces morati sam)

Dobro ce ti raditi i obican digitalni ph metar na srafciger bitno je da kupis kalibracijsku tekucinu 250ml koja ce ti sluziti i kao tekucina za odrzavanje probe i kalibriranje ali vise o tome kada dodjes do toga.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dk1litk