Prvi grow, trebam vasu pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
29.06.2013
4
3
0
Znaci kao sto kaze tema prvo uzgajanje vanjsko prije jedno 10-15 dana bacio sam par sjemenki u korpu za cvjece koja se nalazi na balkonu, i prije par dana sam vidio da je nesto izrazlo nalik na stabiljku, pa ako mi mozete reci dali je to stabiljka i kako sta sa njom bio bi vam jako zahvalan

1.
1002749_165925423586961_43920717_n.jpg



2.
993045_165925460253624_2059148702_n.jpg



3.
1044336_165925483586955_232744345_n.jpg
 
26.06.2013
38
25
8
Možda si je malo kasno zasadio, ali dobro za prvi put čisto da vidiš kako će da ide.
Inače da, jeste to to.

Vidim da si je zasadio na terasi, kako je biljka na terasi uglavnom najviše izložena suncu samo sa jedne strane (zavisno od toga kako si okrenut) može se desiti da krene da se krivi ka toj strani sa koje prima najviše sunca. Donji deo biljke je dosta tanak, vidi se već i na slikama. Tako da razmišljaj već za nedelju ili dve da joj daš neku potporu da se ne iskrivi previše i polomi.

I čini mi se na ovoj posednjoj slici da imaš previše vode u saksiji.

Srećno :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dbr666
29.06.2013
4
3
0
aha, mogu staviti neko drve za potporu il tako nesto, hvala puno u svakom slucaju. u ovim saksijama je mahovina a padala je kisa nisam nesto ja ni puno sipao vode, sta mislite bil trebao il presadit il tako nesto? hvala vam jos jednom
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Vidim da u toj saksiji ima jos nekih biljaka... to ti ne valja. Trebalo bi da presadis u sto bolju zemlju. Kupi naj kvalitetniju koju mozes da nadjes, zemlja je jako bitna. https://www.vutra.org/topic/9972-zemlja/

Ta saksija u kojoj ti stoji trenutno je premala i koren bi je popunio veoma brzo, znaci sto veca saksija i sto bolja zemlja. Predpostavljam da te saksije nemaju ni rupe na dnu jer vidim da su se napravile barice po coskovima. To je jako lose jer tako mozes da ugusis koren. Blato = lose.

Ne bih ti ni preporucio da drzis tu gde drzis, jer se jasno vidi sa ulice, mozda se sad ne vide ali kad krenu da se izduzuju zbog malo svetla imaces problem od 30, 40cm i vise.


Evo ti malo materijala za citanje pa vidi kako ces dalje.

https://www.vutra.org/topic/10608-vodi%C4%8D-kroz-unutra%C5%A1nji-uzgoj-by-marcopolo/

https://www.vutra.org/topic/1365-pisanje-amaterskog-vodica-za-indoor-uzgoj/

https://www.vutra.org/topic/74-mali-prirucnik-za-outdoor-uzgoj/
Ovo su linkovi i za unutrasnje i za vanjsko gajenje jer to balkonsko gajenje meni takoreci "nit' smrdi nit' mirise" jer imas karakteristike i jednog i drugog nacina gajenja . Ali dobro, za sad izgleda zdravo.


Nek je sa srecom! :vb_wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vrhunski_indikator

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
29.06.2013
4
3
0
Hvala vam momci puno ja cu sutra odma otici kupit zemlju i vecu saksiju jer mi je zelja da ovo uspije, nadam se da ce biti nesto haha. I mislim da je prebacim na krov da je negdje smjestim na neku finu lokaciju i daleko od ociju drugih :). Sutra cu to odraditi pa cu staviti slike da vidim jesam li to uradio kako treba, hvala vam na svemu jos jednom puno!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r

SikSTi

Aktivan Član
21.09.2007
115
40
28
36
U Evropi
Prvo puno citaj, a onda pitaj... :)

...I svakako pripazi na sigurnost (sebe, ne biljke) jer je pitanje kako ce grow ispast (nije da te obeshrabrujem), a mozes si lijepo zakomplicirati zivot, do cega nadam se nece doci (kako tebi, tako ni drugima)...

Sretno!
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
bit će nešto sigurno,još samo da bude ženska biljka :)
posuda od cca 10 litara,nemoj samo zemlje,bio kompovit i sl....uzmi composanu za ruže,terramagmu,plantellu i tako neke malo bolje i polagano....fina je biljkica iznikla :)
 

Halogeni

Aktivan Član
29.06.2013
56
15
8
Dobra ti je stabljika, ali vidim u zadnjoj ima previse vode i mahovine. Kao sto je jedan clan vec rekao, trebao bi za sledeci put da kupis zemlju najkvalitetniju, to mozes u poljoprivrednoj apoteci. Da ne bi pitao coveka kao dajte mi zemlju za vutru, bukvalno pitas i kazes da ti treba za paradajz, jer najpovoljniji uslovi za vutru i paradajz su JAKO slicni. Srecno sa growom. :D


Sad sam se setio, gledaj to da malo poraste, pa onda presadjuj!!!!! :knockknock: :popworm: :bananallama:

Znam dosta ljudi koji su pali jer su gajili na terasi. Puno ljudi u sustini ne znaju da prepoznaju biljku, i miris i to...ali neki ljudi ZNAJU!

Cak iako im ne smeta to sto imas biljku, zvace muriju cisto da ti naprave problem. :sadbanana:
Znaci drzi ga tu jedno 2 nedelje, ono, dok korenje malo ojaca...pa onda presadis u veliku saksiju i odneses negde van pogleda drugih!

Za sledeci put znaj u poljoprivrednoj apoteci za 5 din kupis saksijice :D

PUno srece! :D :joint: :leafblunt:
 

vrhunski_indikator

Dark Rider
26.06.2011
660
3.097
163
Osetim miris vasih hedova
Prijatelju ti samo moras malo da se pozabavis sa citanjem, znaci edukovanje na prvom mestu kako i sta, malo sam se zacudio kad si pitao "jel to to" tipa vutra..
Znaci ako si vec otvorio temu mislio sam da znas bar ono osnovno sto ti treba za uzgajanje, potrudi se da sto vise naucis pa onda sledece godine uradi pravi grow..
A sto se tice ovih sto imas sada, pa lepo izgledaju al presadjivanje je neophodno, znaci potrudi se da je nadjubris, fakticki je kasno ali ne i prekasno za sadnju, imaces manje prihoda ali ipak ces nesto IMATI, ajde uzivaj i davaj slike da vidimo to kako sad izgleda. ;) :smoke18:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.