Prvi grow!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.03.2013
7
2
0
Jučer sam posadio svojih prvih 9 biljaka (10 sjemenki od kojih jedna nije proklijala).
Radi se o outdoor-u, ali prvih 2-3 tjedna ću ih drzati na prozoru, dok ne dođe malo ljepše vrijeme, i dok
nebudu dovoljno jake, to jest velike.
Sjemenke su od raznih vrsta, kako sam na koju naišao a svidjela mi se, sačuvao sam ju, neznam koje su, ali nadam se
barem da će 3 biti ženske biljke.
Trenutno se nalaze u čašicama, u zemlji iz šume gdje već godinima pada lišće i raspada se na tlu (koja je nadam se vrlo plodna), a pomješana je sa stiroporom.
I došao sam na jednu ideju, pošto biljke neće početi cvijetati prije 8. mjeseca, da ih što više istreniram tokom rasta, i mogao bih očekivati
poprilične grmove prije nego što procvjetaju, tako da imam maksimalan urod od manjeg broja biljaka, naravno uvijek postoji rizik od hermafrodita, a pogotovo po ovakvom nestabilnom vremenu, zato ih držim u kući neko vrijeme.
Svaka kritika i savjet su dobrodošli. :rasta1:
P.S. slike ću postaviti tek kad pređem na outdoor.
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
slabo je još sunce....
a i temperatura nije baš najsjajnija-al ajde.to možeš regulisati.
ali mislim da je sunce još uvek slabo za zdrav rast-kanabis nije sobna biljka-treba mu DIREKTNO sunčevo svetlo nekoliko sati dnevno.
i to,lepog,bistrog LETNJEG sunca.
da sve pršti :)

bojim se da će ti stagnirati,
tj
neće se oporavljati od treninga,i napredovati uopšte-uobičajenom žustrinom..
al
sretno anyways !!


EDIT-e da,i mani se zemlje iz šume i "nadanja"
ko živi u nadi umre u govnima :)
nabavi ti radije proverenu zemlju,da se ne bi kajao kasnije-dzidza voli rahlu zemlju,rastresitu...
a pri tom
ko zna kakve si sve napasnike i njihova jajašca/larve pokupio sa tom zemljom..

zemlja je jedan od ključnih faktora za grow !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SobeR and opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.391
2.598
hoces ili neces imati hermice ?...prvenstveno uvjetuje sjeme koje imas...a tebi su sanse velike,zbog random sjemena.A i rano si krenuo,samo ces djabe sjediti na stanici jos mjesec dana;)
 
04.03.2013
7
2
0
Znam da je rano, ali več kreće sve ljepše vrijeme i više temperature, i ako naiđem na veče probleme sa rastom i treningom, nije mi kasno da sve počnem ponovo.
Makar vjerujem da će sve bit po planu, to je samo neki predosjećaj. :sun2:
Netrebam hermiće, ne isplate mi se, prevelik je rizik od oplođivanja a to izvuče svu energiju biljke samo na sjeme.
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.433
28.262
1.098
Trøndelag
nemoj ovo shvatit kao da te kudim,razumijem te nestrpljiv si i ne mozes docekati da posadis ali takav sam i ja bio prosle godine i napravio pogresku.
posadio sam oko 20.3 i izneo van pocetkom cetvrtog mjeseca,isto sam mislio ima sunca bice to ok kad ono zadnji mraz ih pokosi kao da ih nije ni bilo.
znaci prije 4mj ne trebas UOPCE razmisljati o outdooru,evo ti sad ispod slika da vidis kako je islo po mjesecima moj grow,posadio sam oko 1.5 sjemenke u zemlju

22.5 20.6 20.7 25.8 30.9
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.391
2.598
KarloCryptex je napisao(la):
Znam da je rano, ali več kreće sve ljepše vrijeme i više temperature, i ako naiđem na veče probleme sa rastom i treningom, nije mi kasno da sve počnem ponovo.
Makar vjerujem da će sve bit po planu, to je samo neki predosjećaj. :sun2:
Netrebam hermiće, ne isplate mi se, prevelik je rizik od oplođivanja a to izvuče svu energiju biljke samo na sjeme.

Nismo se razumjeli.....vjerovatno ces imati hermice jer imas takvo sjeme,kuzis(random) iz paketa koji si kupio.Ako ih nezelis ...kupi neko brendirano sjeme;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: KarloCryptex
04.03.2013
7
2
0
Hvala na savjetu, sada je kasno za odustajanje, ostavit cu ja njih, ako propadnu, propadnu.
Sada kad razmislim, kupit cu ja sjemenke, pa krenut sa outdorom u petom mjesecu.
Ako propadnu javit cu ako ne nastavit cu s dnevnikom :read: