Prvi indoor uzgoj - Northern Lights [CLF 160W]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Maksuz

Aktivan Član
15.06.2007
94
262
63
Ako mislis na hempatia, ja sam uzeo 6 sjemenki prije mjesec dana, 2 stavio na klijanje, obe proklijale u roku 24h, stavljene u zemlju, lagano, pazljivo, polako, sa klicom okrenutom prema zemlji i pokrio sa 1cm zemlje. Eno ih sada obe u 25-tom danu, zive zdrave biljke :), mada ja nisam cekao ko ti da klica bude skroz dugacka, ja to ubacim u zemlju cim bude velicine sjemenke, moguce posto je tako duga bila da si prilikom sadnje je i ostetio...
 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Meni se u početku znalo desit da ju previše zalim pa sjemenka propadne pa je nekima trebalo i 10 dana da izvire iz zemlje!:whato::
 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
E zato i kažem da mi se to dešavalo na početku,kasnije sam sa onim špricaljkama i uvijek izađu u 2-3 dana!;)
 
15.04.2017
364
1.060
143
Ako nece da ti izviri... stavi neku kesu oko case i pusti je tako. Izvirit ce ona 100% sto kaze lauba neke prije izvire neke kasnije... I isto tako kad sjemenku stavis u casu vode poslije u papir toalet namocis ga dobro i isto tako omotas kesom i pustis je. A mozes i odma direkt u toalet papir, tvoj izbor.
I mojne je puno zaljevat samo po fildzana ili eto fildzan kad ubacis proklijalo sjeme u zemlju.. bar ja tako uradim. I sve ok. Uvijek je bolje manje vode nego više :) Po mom nekom low iskustvu :)
Sretan grow buddy!
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
I jos nesto, nemoj obracati paznju na to sto ljudi pisu po stranim stranicama, sjeme koje upadne u vodu cim ga stavis, to se desi vecinom "debljim" sjemenkama, nije zbog toga sto je "pokvareno", to je fckin mythos, vecina pise, cim padne sjeme na pod, odmah je pokvareno.. nije istina, meni je do sad svako sjeme proklijalo koje je tako palo na pod case u vodi.. tako da se nemoj zaletijeti pa uzeti baciti to sjeme lol
 
11.08.2017
33
46
18
Vjerovatno se nešto desilo s korjeno šta drugo jer inače izašla bi i u stanu
da sam je držao na sobnoj temperaturi baz da je stavim na sunce da sjeme je od hempite -slo za koj dan krećem s klijanjem nove semenke ali ovaj put nije auto sorta,ja inače klijam navlažim par sloja bjele ubruse par sloja pokrim sve skupa zatvorim na 2 tanjurića da bude u mraku na subnoj temperaturi 19-22c i meni također nikne za 2-4dana ne stavljam sjeme direktno u vodu 24h
 
Poslednja izmena:

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ja bih to stavio ne preduboko (prethodno zaliveno, pripremljena zemlja komplet), olovkom napravi max 1cm, i lagano prekrij. Još malo, ali samo malo zalij vodom, i stavi pod mxa svijetlo. Ako je temp manja, duže će trebati da nikne (tako će se i razvijati). CFL ne griju kao MH ili HPS, ali bez najmanje 20 stepeni C, neće ići, ili će ići pravo sporo, odnosno "štrkljavo" ...

Savjet: digni temp, digni vlažnost, daj joj prvih nekoliko dana 20h (ostatak 4 dovoljno h za odmora, tad zalij), - istina da što više im svjetlosti daš, brže će rasti, ali ne možeš 24h ih držati. Nikad ništa ne radi dok su pod svjetlom (zaljevanje, kasnije prihrana itd itd).

P.S. Nikad nisam radio sa CFL, ali MH ili HPS pomažu upravo u ovome (na početku...)
Ovo sa svjetlom i režim 20/4, SAMO ako nisu AUTOFLOWER
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
11.08.2017
33
46
18
Danas ujutro stavljena nova sjemenka staljena na klijanje u vlažnu maramicu
Northern Light nije automatik
naručena u hempiti od royalqueenseeds
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jaime88
11.08.2017
33
46
18
Sjemenka proklijala u roku 24h,smočio zemlju s vrhom olovke napravio malu rupicu pažljivo pincetama ubacio sjemenku u zemlju prekrio i stavio u box pod lampama temperatura 24c vlaga 40%.
Čekamo da nikne
 

Maksuz

Aktivan Član
15.06.2007
94
262
63
Da li si zalio zemlju prije nego si ubacio sjemenku? I da li naprskao zemlju vodom nakon sto sinje ubacio i pokrio zemljom?
 

Maksuz

Aktivan Član
15.06.2007
94
262
63
Eh to je to onda, ne bi trebao imati problema, drzi je na toplom (niposto ispod 20c) i za 4-5 dana bi morala ugledati svjetlo dana :D, sretnoo
 
11.08.2017
33
46
18
Samo da javim niče semenka:) vidi se vršak slikam za koj dan.
Mislio sam ovo odradit prve dve ili tri sedmice 24/0 h svjetla pa onda preć na 20/4h do cjetanja pošto ova nije automatik