prvi pc box cfl grow - divljakuša by ganja_farmer

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
:vb_wave: Baš mi je žao što nisu nikle


Mala sugestija što se tiče temperature. Ako ti je ispuh onaj manji ventilator, onaj donji, onda ti stoje kontra. Ispuh treba biti što višlje gore a upuh skroz dole jer topal zrak je lakši pa ide prema gore, i bolje da je veči (jači) ventilator na ispuhu a manji na upuhu

Sigurno će ti se smanjit temperatura za koji stupanj :icon_lol:
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
ganja_farmer je napisao(la):
porođajne muke...:icon_confused:
sjeme nije proklijalo,bojim se da je to radi previsoke temperature,očito mi ova dva venta koje imam nisu dovoljna.nema veze,ne odustajem,nabavio sam još dva kompjuterska ventilatora koje ću kroz 2-3 dana ugraditi u box,za početak samo jedan,poslije ćemo vidjeti hoće li još jedan biti potreban.stavljeno novo sjeme na klijanje i idemo iz početka,nema odustajanja,a ionako se prvi mačići u vodu bacaju. :sun2::sun2::sun2:


Neko sijeme jednostavno neće proklijati-al samo napred nemoj odustati-za klijanje sijemena najbitnije ti je osigurati konstantnu vlažnost,ne da sijeme pliva u vodi,nego da ima vlage konstantne vlage 2 dana i trebalo bi proklijati pogotovo ako je toplo.
Pusti da ti proklija van boxa na prozoru ili negdje,možda je fakat u boxu sušenje problem zbog temp.
 

hendrix&frusciante

Aktivan Član
22.10.2011
113
62
0
30
Ja sam sva svoja sjemena proklijao u čaši mlake vode i mislim da je to najefikasniji nacin,jer sam uz tu metodu istodobno testirao i mokre papire i zemlju ...Ubacis sjeme u čašu i ostavis ih u njoj min 36h; meni je znak da je sjeme dobro zasada bio taj da kada ga ubacim,ono odmah ili u roku od 12h potone na dno.Eto,samo da ti kazem da probas i tu metodu,jer se ona iz moga iskustva meni čini najboljom i najjednostavnijom :)
sretno!
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
@matia:onaj iznad je za upuh,a ispod je ispuh.zajeb,jbg.stavit ću još jedan vent.njega bih stavio iznad i namjestio za upuh,pa da zrak pegla po žaruljama.ova dva sadašnja bih namjestio da budu za ispuh.i u rezervi imam još jedan,al mislim da bi trebalo biti ovako ok kad namjestim.
@power seed:konkretno je temp.bila dok je ugašeno svjetlo oko 20,a kad je bilo upaljeno penjala se čak do 36 (!). ovo je i po mom skromnom mišljenju previše.
@blade:nema odustajanja,sad kad sam konačno krenuo.sad sam vidio greške koje sam napravio,a i doradit ću još box pa će biti bolje.sad sam još u testnoj fazi da vidim kako to sve funkcionira.
@hendrix:od jutros sam držao u papiru,prebacio u čašu da isprobam i tu metodu. odmah je potonulo. ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
da, 36C jeste fakat vruce

"When germinating marijuana seeds:
Most seeds will germinate at 21-24 degrees C.
Nearly all seeds do best at about 25-27 degrees C.
Some seeds may require temperatures up to 28-30 degrees C.
Never exceed 32 degrees C when germinating marijuana seeds."
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
pozdrav svima,evo me natrag u pogonu! :icon_lol:

prvi pokušaj grow-a neuspješan,problem s temperaturom radi krivo postavljene ventilacije.ispravljeno tako što sam ubacio vent za upuhivanje,a ova prijašnja dva stavio za ispuhivanje. (veliko hvala frendu na pomoći).
sad mi je temperatura u boxu zadnje mjerenje bila 21 stupanj,pa me zanima jel to možda prenisko za ovu fazu klijanja?zasad ventilatori rade na 12V,ako je preniska temp. smanjit ću voltažu.
još sam napravio neki polu light trap od kartona,šljaka,ne zaklanja svjetlo do kraja ali uvelike smanjuje.
evo i slika boxa u novom izdanju.
http://img694.imageshack.us/img694/3864/p1040652s.jpg
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

sjeme je iz panja opet,nije loš dim bio.
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Jel ti tih 21 stupanj sa svjetlima, nevjerujem da si baš toliko spustio.
Inače super izgleda, ovaj put ti želim više sreće :vb_wave:
 
26.09.2011
50
7
8
33
zlo&naopako je napisao(la):
Obrnuto sam te savjetovao :icon_lol:
Da ju isforsiraš da čim prije pokaže spol, uzmeš joj jedan sat svjetla. To znaći svjetlo 11h / mrak 13h
Meni tako procvjetaju za 15-tak dana. Očekuj malo izduživanja radi toga, ali svakako pokušaj približiti lampe maksimalno i provjeravaj kad se uključuje svjetlo, da nisu u lampe izrasle.

ako smin pitat dali taj rezim svijetlosti u vegetaciji moze utjecat na visinu i rast biljke???
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
ganja_farmer je napisao(la):
evo sad provjerio,pokazuje 24 stupnja. :b_jump: sa upaljenim svjetlima.

E onda svaka čast, vidiš šta pravi raspored ventilatora može napraviti, curke će ti sigurno biti zahvalne:sun2:

smokegreen, može ako su ti svjetla previše odmaknuta od biljke, a to ti i piše u citatu od zlo&naopako
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
danas smanjena voltaža na adapteru na 9V jer na 12V se solidno čuje,a punica mi je u gostima pa jbg,stealth do yaya. :) pokazuje 27-28 stupnjeva što po meni i nije tako strašna temperatura.
pošto se ne želim dovesti u situaciju da se lupam u glavu radi pogrešne zemlje ili gnojiva uzeo sam danas substral terra magmu u koju ću presaditi biljku ako bude ženska,i plantella cvet (u crvenoj boci).
biljka pokazala prve prave znakove života,počela lagano izbijati iz zemlje. jeeeeeeeeej.
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
4.dan života: po meni to nije loše...temperatura ne prelazi 28,i to rijetko kad moram smanjit ventilaciju radi gostiju...vlaga 30-40% (nadam se da je to ok)...držim na nekih 5 cm od žarulja...
evo neke slike,poslije imam pitanje: :)




Uploaded with ImageShack.us
p1040719h.jpg

p1040737an.jpg

prinčipesa:icon_lol::icon_lol::icon_lol:

sad pitanje: pošto sam kupio terra magmu,rado bih ovu biljku stavio u nju,ali me strah da joj tako rano presađivanje može biti stresno,pa me zanima trebam li pričekati sa presađivanjem?
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
čestitke na rođenju :)...još da bude cura bit će OK...super što si novi grow nastavio u temi starog growa....imaš potencijal za growera...kad uspiejš do kraja ima da ti repčinu+ okinem...pratim...
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
hvala,dat ću sve od sebe,pa šta bude...skužio sam vrlo brzo da je ovo nadasve zanimljiv hobi :)
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
11. dan: nekako mi slabo napreduje ova moja divljakuša...jedanaesti je dan pod svjetlom 12/12 i nekako mi se sporo razvija.imao sam veća očekivanja iskreno (a možda sam samo zabrijao u glavi da je tako pošto bih da se razvije što prije) :icon_lol:
temperatura je u granicama normale,24-26 C dok je svjetlo upaljeno,20 C dok je ˝mrak˝.
vlaga 30-50% zavisi kako kad.
ipak mi se čini da je zemlja najviše kriva za ovako slabi rast biljke i sve mi se čini kako će već sutra u terra magmu.
evo i slika pa prokomentirajte situaciju (unaprijed se ispričavam za loše slike,jbg,nemam baš neki dobar fotić,al šta je tu je)



 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
I ja mislim da si se zajebo sa zemljom! Odi radje ispocetka.... A sto je ovo bijelo po zemlji? Plijesan?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.