prvi pc box cfl grow - divljakuša by ganja_farmer

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
kad je vec kali spomenuo, pored zemlje, mislim da ti ni voda bas nije sjajna, to belo je verovatno kamenac, voda je najverovatnije prilicno tvrda i trebao bi je prokuvati, ili koristiti kisnicu, neku izvorsku...
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
mislim da je ipak samo zemlja u pitanju,jer vodu prokuhavam i cijedim kroz gazu,kamenac ostane na tkanini svaki puta.
nekako mi žao ovu biljku bacati,neznam zašto,sad sam je provjeravao i vidi se mali napredak u odnosu na zadnji puta,al opet nije to to...probat ću je sutra ili prekosutra stavit u terra magmu,pa ako ne krene na bolje,eutanazirat ću je i krenuti jovo nanovo. ;)
p.s. ako ne uspije sa terra magmom,valjda će onda biti treća sreća. :)
 
06.12.2011
13
0
1
42
mislim da nije dovoljno samo prokuhat vodu jer tad ph naraste na 8,pa bi ga trebo spustat kao sto si bio napiso u prvom postu,sad neznam kolko je tebi par kapi limuna,ja stavim jednu do dvije cajne zlicice octa na litru vode,trebo bi si nabavit ph metar stvarno puno pomaze
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
@Freaky:svaki puta stavljam limun poslije prokuhavanja,ne znam točno koliko kapi ide,ali imam ph metar(onaj akvarijski s kapima za testiranje) i držim ph na 6-6,5.tako da vodu definitivno isključujem kao problem,ostaje mi jedino zemlja kao loš faktor i nju ću promijeniti,pa ćemo vidjeti dal će se malo trgnuti biljoza.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....zemlja ti je sigurno problem......zamjeni zemlju i bit ce to ok........korigiras PH sto je odlicno i jos vodu prokuhavas tako da to sigurno nije problem......ja koristim vodu iz pipe i samo korigiram PH, nit ne odstoji nit ju prokuhavam i nemam nikakvih problema.....sretno dalje.....
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
sutra ide u terra magmu,iako sam primjetio da se malo trgnula,valjda je čula da ju grdim. ;)
zanima me samo koliko vremenski mora proći od gašenja svjetala do presađivanja,treba li se biljka ipak malo odmoriti nakon ˝dana˝?imam fore od 9 ujutro pa do nekih 13h.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
ganja_farmer je napisao(la):
...zanima me samo koliko vremenski mora proći od gašenja svjetala do presađivanja,treba li se biljka ipak malo odmoriti nakon ˝dana˝?...

ne kontam bas pitanje, pa neces je presadjivati u mraku, o kakvom odmoru pricas?
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
sad mi je trenutno svjetlo upaljeno,radi do 9 ujutro (jeftinija struja),pa me zanimalo mogu li je presaditi ako su svjetla upaljena,ili da to radim dok nije pod svjetlom,radi stresa.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
presadi slobodno ako imas vremena, il ujutro pred gasenje, nije to velik stres ako si pazljiv
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
ja obicno presadjujem na pocetku dana ili na polovini
nikada se nisu bunile

Da li cedis Vrucu, mlaku ili hladnu vodu kroz gazu ?
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
cijedim hladnu vodu,dok se stvori talog na dnu posude,pri vrhu ostane malo ˝prašine˝ ali i ona ne dospije u bocu već ostane na gazi.
probat ću ujutro presaditi,ako ne uspije za svaki slučaj sam stavio na klijanje još jedno sjeme,pa ću njega odmah u terra magmu da od početka bude u kvalitetnoj zemlji.
al svakako ću probati presaditi.
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
JA SAM IDIOT! oštetio sam korijen prilikom presađivanja,stabljika je jednostavno bila pretanka i preslaba da ju normalno presadim.eto,propade i drugi pokušaj grow-a. aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaargh >:/
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Baš mi je žao, Drugi put posadi više komada pošto radiš sa nepoznatim sjemenom kao i ja, što zbog muških, što zbog ovakvih stvari
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
bice bolje iduci put.
ili ih samo ostavi, pa posmatraj, a baci novo seme
 

Gedža

Aktivan Član
Brate razumem kako je to kada propadne grow. Naj vaznije osobine koje trebamo imati je strpljenje, jednostavnost i malo znanja. Ne treba zuriti ni u cemu i ne treba izvoditi nikakve "besne gliste" a jos kada se ima i malo znanja, onda samo visa sila nas moze zaustaviti... Srecno sledeci put!!!
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
evo me nazad u 3. pokušaju grow-a :icon_lol:. nadam se da će ovaj puta biti treća sreća,mada ni ovaj pokušaj ne ide baš glatko,al ajmo redom:
setup je isti što se tiče tehničkog dijela (iste žarulje,ventovi)
zemlja je promijenjena,nabavio sam substral teramagmu.
sjeme više nije domaćica,nabavio sam sjeme automatika jet47.

dok sam čekao da proklija sjeme,malo sam se igrao s boxom,napravio sam zaštitu za ventove,tako da mi ne upada lišće u ventove kad porastu biljke:

estetski nije baš nešto ali će biti funkcionalno :icon_lol:

posadio sam dva sjemena u jednu teglu,nisam stavljao na klijanje,već sam odmah u zemlju i pod svjetlo 24/0

nakon tjedan dana su izbile van

problem koji se javio je taj da mi se na jednoj biljci opna nije dobro odvojila,pa je malo požutilo,da bi na kraju sinoć shvatio da je ova mala biljčica mrtva nažalost.stavio sam drugo sjeme na klijanje pa ću umjesto ove nesretne staviti drugo sjeme:


ovo je druga biljka koja raste sasvim dobro i u nju se uzdam da će biti ženka:


još sam imao i problem sa žaruljom koja se sj***la,pisao sam sinoć o tome,al danas idem po drugu pa ću nastavit sa 4 cfl-ke.
zasad je to to,ovu preživjelu držim na 18/6 dok ne procvjeta,pa ću je onda staviti na 12/12,čitao sam da je to sasvim dovoljno i za automatike.
čujemo se uskoro s novim,nadam se boljim slikama.
pozz :sun2:


EDIT: uzeo danas 2 cfl-ke PHILIPS economy od 23 w,1500 lm,2700K,štapićaste,tako da sad kombiniram te dvije sa dvije prijašnje spiralne od 20 w.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blade

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
samo ne odustaj i imaces svoj dim sigurno, sretno, kazu treca sreca :) a jet je lak za uzgoj, stvarno nije preterano zahtevan
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.