Prvi put uzgajam,pa krenimo....(CFL box)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
HIGH svima
Polako mi ovo iščekivanje spola prerasta u opsesiju pa ću se tu malo olakšat.....heeehehee
Daklle evo novih slika al samo strateška mjesta

r.p.



i druga:



Kao što vidite konačno su i moje slike požutile:sun2:,danas im je 46.dan(..a.aaa.ovi čileanci ošli u k....3:0)
U zadnjih 6 dana sam povećavo mrak za sat vremena svaki dan tako da su od sutra na 12/12 promjenio sam sijalice i stavio ove žute jelte( tako da sad imam samo jednu bijelu onu TEŽ-20W-6700K + tri osram 2700K-21W-1230lm + tri osram 2500K-24W-1500lm->ukupno oko 9500lm) i mogu reći da se oodmah primjeti razlika u temp. sada ide i do 35 stupnjeva pa sam sada odvrnio i ventilaciju do ibera ako to ne pomogne morat ću podići svjetla...ili neka druga ideja?vlaga između 40 i 50%

Eto ako neko vidi štagod na slikama, dobro se daju zumirat(makro) nek gukne...

Hvala na podršci i pohvalama...opet:sun2::icon_lol:

live long and prosper
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
nema tu još spola, buraz, bar ja ne vidim, a ionako ti neće pokazat spol dok ih ne staviš na 12/12, a pošto su stare mjesec i pol, pokazat će ti spol vrlo brzo od kad ih staviš na 12/12...pozz i sretno
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
35
prva ti biljka lošija slika pa se nevidi čisto
na drugoj biljci, prva slika se primeti kao kao da je jajonja al neka pusti pa da bueš siguran :icon_lol:
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
evo mene opet sa slikama mojih biljčica,super rastu ne pokazuju nikakve falinke a mene naravno zanima spol pa evo pogledajte i recite.....
r.p.




i ova druga:




a ovo je fastbud 12 joj je dana i zasad bez problema:


sretno mi bilo... :)

live long and prosper:sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan
08.07.2009
14
0
0
38
Ako griješim neka me isprave ali mislim da su obje ženke!!
Svaka čast biljoze su ti super ispale. Samo tako naprijed!!!
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Čestitam Data, postao si otac predivnih djevojčica.. weeeeee, što smo happy.. :))) Meni je to najljepši dio.. weeee..
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
dajte ljudi nemojte me žderat da su obje ženske....nemogu vam opisat koliko sam sretan jer (oni koji nisu čitali otpočetka)bile su četiri i dvije sam izbacio jer su zaostajale a i trebalo mi mjesta u boxu za fastbud...hvala....:sun2::thankyou::thankyou::thankyou::thankyou:
:sun2::sun2::sun2::sun2::sun2::bis::family1:

live long and prosper
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
evo malo updejta,dakle slikao sam ih sinoć to im je 53.dan tj. 8.dan cvjetanja(12/12).
Bio sam jučer u grow shopu(zg),stvarno imaju svega jako su susretljivi i naoružani savjetima a najviše sam bio iznenađen cijenama dakle kupio sam od Hesija BLOOM COMPLEX i PHOSPHORUS PLUS(pakovanja od litre) i to dvoje sam platio 120kn:icon_cool:(da sada ne reklamiram ako nekoga zanima di je to nek mi sa javi na PM)

Tako da sam ih jučer prvi puta zalio sa Bloom Complexom po propisanoj dozi a prije toga su bila dva zaljevanja bez gnojiva sa H2O2.
e sad ne piše nigdje koliko puta tjedno se stavlja to gnojivo u zaljevanje,molim ako neko zna nek napiše...

svetlana:


r.p.



eto držite curama fige jer ovo vruće vrijeme malo otežava život al zasada sve štima...

live long and prosper
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan
08.07.2009
14
0
0
38
Svaka čast pre hebeno izgledaju i s ovoliko vrhova bit će materijala.
Želim ti puno velikih i masnih vrhova!!!
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Poz Data!
Hesi stavljam svako drugo zaljevanje s super rezultatima. Sativama malo manje, indikama punu dozu i tak to nemreš fulat
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
eto nije me bilo malo duže...pitate kako cure,e pa kako bi bile kad imaju 12 sati beauty sleep-a i 12 sati kvarcanja i papanja,rekao bih da su zasada zadovoljne a vi evo procjenite sami... :icon_lol:

evo ovo je slikano 16.7. i to je 64.dan rasta i 19.dan cvjetanja:
svetlana:



r.p.




a ovo je onaj FastBud(auto/fem/sweetseeds) 26.dan rasta :


Sljedeći fotosešn se održao 20.7. tada sam još postavio "sistem" za zaljevanje (jer ih je sve teže zaliti ispod sveg tog lišća) i još LST-iranja (jer je u boxu sve manje mjesta)

svetlana (68.dan rasta i 23.dan cvjetanja)


i nakon LST-a:



r.p. (68.dan rasta i 23.dan cvjetanja)






i nakon LST-a:


FastBud 30. dan rasta -presaađena prije dva dana u Teramagmu:
vidi se razlika u samo 4 dana zaista je fast već ima cvjetove

i nakon LST-a:


a ovako otprilike izgleda sistem za zaljevanje koji sam stavio i kod velikih



i na kraju jedna zajednička :)


sori al neznam kao stavit slike da budu jedna pored druge....hehe glupson pa samo drag&drop LOL

Neznam kako uspjevaju biti tako dobre po ovim vrućinama; zbog kojih mi je temp u boxu išla i preko 40°C pa sam zaljevao svaki drugi dan bez iznimke i to svaku sa pola litre vode(vlaga 40-50%).U svako prvo zaljevanje je išao H2O2 a u svako drugo Hesi-Bloomcomplex-puna doza.
Ovaj FastBud nisam gnojio jer je presađen u novu zemlju pa ću ga pustit još tjedan dana pa onda bloomcomplex.

Zanimaju me vaša mišljenja o vrstama ovih mojih jesu li indice ili sative?svetlana ima šire listove i sada je prestigla veličinom drugu(r.p.)koja ima uske listove.osim toga nevidim još neku razliku.

Angel hvala na savjetu za gnojenje....kao što vidiš dobro im je..

kada početi gnojit i sa Phosphorous-plus gnojivom(kako često ako uzmete u obzir gore navedeni raspored zaljevanja)?

Nadam se da niste svi na moru pa da ovo nevidite.... LOL

live long and prosper
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
Data, prvo da napomenem, biljke su ti jedne od boljih koje sam vidio, šta se tiče indoora...
jako mi se sviđaju i izgledaju profesionalno, pogotovo za prvi grow...
svaka ti čast, po mom mišljenju imat ćeš puno finih hedova masnih i velikih... jako lijepo se drže i izgledaju...

neću se miješati u gnojenje jer nisam specijaliziran za indoor grow, tako da to prepuštam nekom iskusnijem indoorcu..

uglavnom, nisam prije vidio ovaj dnevnik, jako si me iznenadio sa kvalitetom bilja...
fastbud mi se jako sviđa ...

samo napred..

sretno i pametno!

-SiD-
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Opaaaaa kolega :clap:
Dugo nisam pogledao dnevnike :icon_lol: Ovaj tvoj me je posebno obradovao.
Lijepe su biljčice,vidi se da si zavolio ovaj hobi :thumb:
Što se genetike tiće,lijen sam pogledati što piše na Alienu,a ovako odokativno,rekao bih da kod obadvije prevladava sativa.Nisam baš neki stručnjak,ali listovi imaju indica oblik,samo malo izduženiji.Kakav je razmak između internoda?Ako su guste,onda ima dosta indice (neka me neko ispravi ako lažem :icon_lol: ),a ako više voli u vis,onda prevladava sativa.
Ja sam recimo imao 3 biljke nedavno koje su imale ćak i šire listove,ali su narasle od 70 do 110 cm,a na 12/12 režimu bile od starta.To je pravi pokazatelj (barem meni) da prevladava sativa genetika.
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
I ja sam se dvoumio, prvo mi Sativa padne na pamet, ondame listovi zbuniše....opet me Zlo preobratio... :))
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Evo da i ja postavim par ??? pa i komentara :rofl:
Pohvale za Box naravno i za biljke pravo su pravoooo ljepe.....
Sativa ili ne nije bitno neka se ti brale samo naučiš dobro pa će biti svega vidit ćeš...

Za gnjojenje ostani kako i sad radiš temp... te mao zeza ali bit će sve ok snalaziš se ti...
Samo ja bi ti savjetovo jedno kvalitetno ispiranje Flush.... i da poslje tog kad se osuši zemlja za sljedeće zaljevanje probaš dodati malo Peroxida nećeš požalit....
Dosta je vremena prošlo da je ta zemja u pitarima a nisam vidio da si radio Flush...

Drago mi je da si odma dobio ženke i da si sretne ruke jer dao si dosta truda do sad koliko sam vidio... Nemoj sad ritam satnica 12/12 remetit ili da se nagle promjene temp... dešavaju slučajno... Kad je mrak neka je mrak potpuni bez prekida 12 sati a kad je svejtlo neka je svejtlo sve ovo što sam naveo je stres koji im netreba nikako..


Puno sreće !!!!!!!
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
keptn of korvet Data riporting et djuti

HIGH svima,hvala na pohvalama,vaša moralna potpora(a i stručna) puno znači nekome ko to radi prvi put....

@upitnik???
Što se tiče flushinga moram priznat da nigdje nisam zamjetio da se radi tijekom growa ja sam to mislio naravno na kraju napraviti-jel to baš potrebno budući mi ga nije baš jednostavno izvesti tj.što se može dogoditi ako ga ne napravim?
H2O2 redovito stavljam u vodu od početka growa...
isto tako strogo pazim na to svjetlo...nemaš brige...

evo i malo slikurdendina koje su od preksinoć:

prvo fastbud koji bi po svemu sudeći mogao završiti cvjetanje u sljedećih mjesec dana jer je prestigao ove dvije -ima više smeđih pistila,miris mu je zemljast vrhovi su već pomalo ljepljivi i stvarno je nevjerojatno kako gusto cvjeta ,očekujem dobar urod...
znači ako završi u sljedećih mjesec dana približno će ispunit ono što piše za njega (da mu treba 8 tjedana od germinacije)
fastbud 49.dan:


onda ružno pače kojem je 87.dan(42.dan cvjetanja) izgleda fino i zasada miriši umjereno na zeleno...LOL
također su počeli posmeđivat pistili


i svjetlana koja je najduža i najmanje miriši i ima najmanje cvjetove,također 42.dan cvjetanja.nekako bih rekao da je više sativa sudeći po vašim natuknicama


eto malo sam pobliže slikao vrhove (koliko mi fotoaparat dopušta) pa ako neko zna reći koliko još do kraja.Naime i dalje gnojim sa bloomcomplexom i PK+ a trebao bih kao prestat gnojit dva tjedna prije kraja i radit flush-jel tako? ispravite me ako griješim...i zadnja dva dana totalna mrakača...
nisam nestrpljiv već jednostavno volim dobro isplanirat ovakve stvari...LOL

eee jbga....kad sam počeo pisat post sam i zapalio(a pišem ga već pol sata) i eto sada više neznam jel sam htio još nešto pitat ili nekom zahvalit ili samo popit soka od bazge ili..... LOL

live long and prosper
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
35
:thumb:
meatballs.gif
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
ako ćeš radit water-cure, nemaš potrebe radit flush, ali ako nećeš, dobro ga je napravit iz jednostavnig razloga što će tako biljka potrošit večinu gnojiva koje je nakupila u sebi pa ti nećeš morati pušiti svu tu kemiju sa kojom je hraniš....za fastbud znaš koliko cvate pa ti je lako odredit kad ćeš stati sa gnojenjem...daj ove uslikaj sa strane, da vidimo koliko su te grane popunjene ...ali ovako ofrlje, ako kreću u 7 tj., mislim da su obje Sative, jer da su Indice, morale bi biti popunjenije i već negdje pred kraj...zato, još jednom daj fotke sa strane...mislim da će ružno paće najduže cvijetati...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.