Prvo uzgajanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.01.2013
2
0
0
43
nista jos od osvetljenja nisam nabavio . Prvo da mi stigne seme , ako stigne . Jedino sto imam je vlagomer -termometar . Trebalo bi neki dan da mi stigne i folija za grejanje (cini mi se dobro resenje ) . I tako ,
ako me ne slazu svi koji su mi po nesto obecali ne krecem bar jos 10 dana .
 

pepsica

Banned
Banovan
13.12.2012
0
0
0
44
hulk sta si ti lud ili koj ti je bog glup si ko kur.... daj malo citaj taj forum ili odi čaaa bas si panj i takvi ljudi se pocinju baviti sa uzgojem pa to je nauka nije to kao kara.. to je nes vise ma do suza sam se nasmija hulm -1
HULK je napisao(la):
Sad sam ubacio rizu, jes da je kafena al mislim da ce posluzit svrsi po pitanju vlage, mada je toplo u boxu. Interesuje me koliko vremenski da je drzim pod svijetlom, ima li odredjeno vrijeme ili koliko meni odgovara tj od kad se probudim pa dok ne legnem, tek kad poraste dovoljno velika onda smanjim svijetlost na 12 sati radi cvijetova.
Od usta sam odvoijo da bi ono napravio :p
 

pepsica

Banned
Banovan
13.12.2012
0
0
0
44
jadan si ko konj nije to za tebe majmune koj k ne slusas nejdu obicne lampe za bilje magarce jadni dabodc da ti sve vbile muske i da ti niti jedna ne uspije konju glupi
HULK je napisao(la):
jebo sam joj majku, skuvao sam je, sva je uvenula u 40 min. Bilo preko 40c u box, sad testiram temperaturu, koliko sijalice griju, pa da novu zasadim, jbg.

Stavio sam 2X75W i opet grije ko ludo preko30c u box. Za ovu novu cu koristit stare stedne a dok poraste potrudit cu se da nabavim stedne a da budu 2700K i jake.
 
30.01.2013
2
0
0
35
pozdrav ljudi,
ovako, nov sam ovdje. mislim, citam sam ovaj portal vec dugoooo al nisam se nikad registrirao jer nisam potrebu imao :))
al eto odlucio sam se za indoor konacno sad posto sam se osamostalio, wwwwweeeee:banana_dred:

dakle narucio sam sjeme Pandora (5kom) i dobio Wappa (3kom) gratis sa paradise seedsa.
planiram uzgajati 3/3/2
napravio sam box cca 0,8x0,8 visok 1m cca
kupio MaxLumens MH i HPS žarulju od 150W
termo i vlagomjer nabavljeni.
vaza odlicna i jos gledam najkvalitetniju neku zemlju ic uzet ovih dana
i cekat sjeme da dodje i pocinjem :D
hoce li mi biti dovoljna jedna zarulja od 150 na tri biljke?

e sad, htio bi organski to sve da uzgojim jer nekako nisam ljubitelj kemije. +sve one slike po tim pakiranjima lol izgledaju malo bolesno. kao da gledam pakiranje steroida za one bodibildere napumpane a ne nesto za biljku.

pa me zanima dali ima tko iskustva s tim? neke savjete i to?
vidio sam zecja govna da su super a nisu mi problem nabavit. urin ljudski (ahahahha). pa cak i govedji drek bi se dao. posjetio bi i neku poljoprivrednu ljekarnu pa vidio jos.

i u slucaju da fino sad zagnojim ja tu zemlju i kasnije vidim po biljci da joj nesto fali.
posto jel, nemogu sad dodavati prirodna gnojiva po njoj vise; da li postoji nesto organsko u tim poljoprivrednim shopovima (ono tipa; zeljezo posebno ako vidim da joj samo zeljeza fali i sl)?

savjeti dobrodosli!
zivili!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
nisi spomenuo kakva ti je ventilacija, ako je to korektno odradjeno za tu povrsinu bi bolje legao hps250, ali je i visina problem, da je bar 1.4~1.6m bilo bi kako treba.. e sad, posto si vec kupio lampu, kreni sa tim sta imas, sto se tice povrsine, 3 biljke ce ti sigurno stati, pogotovo ta auto pandora, sretno
 
30.01.2013
2
0
0
35
PowerSeed je napisao(la):
nisi spomenuo kakva ti je ventilacija, ako je to korektno odradjeno za tu povrsinu bi bolje legao hps250, ali je i visina problem, da je bar 1.4~1.6m bilo bi kako treba.. e sad, posto si vec kupio lampu, kreni sa tim sta imas, sto se tice povrsine, 3 biljke ce ti sigurno stati, pogotovo ta auto pandora, sretno

za ventove sam uzeo od starog kucista 200x200 i 120x120 na dnu za ulaz i jedan 120x120 na vrhu za izlaz.
a i mislio sam da visina nece bit al mislim raditi LST kad se pocne granat. probat cu nac neki visi ormar. :)
 

Bijela Rupa

Aktivan Član
13.11.2012
112
210
0
44
4th Internode
Da se i ja ubacim jer nisam još svario svo gradivo mada studiram.
Box mi je 1x1x2.5 i unutra je 5 inkognito biljaka koje su olistale.
Danas sam ubacio još 7 (takođe no name) sjemenki koje sam prethodno otkiselio u peškiru.
Razlika vremenska između prve i druge sadnje je oko mjesec i po ali kako nisam imao odmah adekvatno svjetlo isl. onih 5 prvih nije brzo napredovalo.
Znam da će biti extremna gužva kad krenu ove ali radim to da bih povećao potencijalni broj žena u boxu.
Sijalica je 400w MH.
Ono što bi želio uraditi je perpetual grow ali pitam se kako to da izvedem kad dođe vrijeme.
Teoretski, kako ja zaključujem, a pitam jer nisam siguran da li ispravno zaključujem, trebao bi vegetativnu fazu održavati određeno vrijeme, a onda od svake uzeti po 1 do 2 klona i odvojiti u poseban box.
Onda ove sa kojih sam skinuo klonove staviti na cvjetanje i utvrditi koje su ženske kako bi znao koji klonovi valjaju a koji idu ća.
Onda, ako sve bude teklo po planu, završiti te na cvjetanju da skontam koja je kakva, kakav je rad i sl. kako bi tek onda znao koji su klonovi za mene.

Korekt mi if am vrong pliz.
 

Bijela Rupa

Aktivan Član
13.11.2012
112
210
0
44
4th Internode
Da se vratimo na pitanje ukoliko se razumijemo i ukoliko ima zainteresovanih naravno...
Može li se klonirati biljka u početnoj fazi cvjetanja te se taj klon "vratiti" u vegetativnost kako bi se od njega kasnije moglo klonirati perpetualno zelenilo ili se mora obaviti proces gore naveden?
Možda neka treća solucija koju propuštam?
 
30.01.2013
6
6
0
35
Pozdrav svima ovo je moj prvi grow, sklopio sam box ima 3 dana, do tada su mi 4 biljke stojale u manji kartonski ispod 50 w cfl-a, posle sam ih uredno presadio u malo vece pitare i ubacio u box. Spojio sam 7uticnica i sada imam oko 200 w cfl dovod svjezeg zraka u box i ventilator unutar boxa. biljke su sada stare oko 8 dana...ne znam da li sam na dobrom putu, na slikama se vidi stanje biljki i rasvjeta...malo su im zuckasti ovi najdonji listovi...mozda je to zbog presade ??? hvala unaprijed, javljam vam se uskoro da vidite jesu li sto napredovale, i rastu li pravilno. Cheers !!! :)))
 

Prilozi

  • first grow.JPG
    first grow.JPG
    136,9 KB · Pregleda: 45
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Napravi bolje svoju temu u dnevniku uzgoja.

To sto se susi to je nebitno. Dobro idu za sad.

I vidi da presadis biljke tako da svaka biljka u svom pitaru da ti se korenje ne upetlja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname