Put za Amsterdam

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.06.2008
7
0
0
36
al bilo bi dobro kada bi se nasli nas skupina ljudi sa Vutre dogovorit se, nac neku putnicku agenciju ( da dobijemo neki popust), neznam da krecemo iz Zagreba (sve sredimo preko agencije put i smjestaj) kao da idemo na maturalac, nemoramo se mi druzit i neznam sta nego samo da se ide u Obecanu zemlju
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
Ak-47... zbilja dobar prijedlog ali skoro pa neostvariv.. ima nas tu svakakvih... od 16-40 godina.. ko zna mozd je tu neki i murjak redovni clan foruma... al zbilja bilo bi lijepo..
 
02.06.2008
7
0
0
36
pa rekao sam sto se mene tice nije problem dob samo da se okupimo i odemo kao skupina (jos si nabavimo majice sa Logom vutre.org) a sto se murjaka tice moze nam pusit i lizat istodobno u Amsterdamu jedino ako nas zbog njega ne budu dodatno friskali na povratku
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
ma nije problem murja ovak... vec sam nek saznaju kak se ko zove i odakle je(od forumaša)... i posalju policijskim upravama di stanuješ da paze na tebe... i ak imas indoor ili ak te u civilu iz daljeg prate... padneš dok si reko keks..
 
08.07.2008
2
0
0
50
Srdacan pozdrav svima! Ja prilicno retko konzumiram vutru, ali sam trenutno u Amsterdamu, i mogao bih da vam budem od pomoci, ako nesto bude zatrebalo, mada, vracam se pocetkom Avgusta za BG.
:(
Hosteli su prilicno jeftini, a postoji i ogroman broj budget hotela, koji se nalaze u samom centru grada, a cak se i sklopu nekih hotela i hostela nalaze coffee shopovi. Nocenje ispada oko 35-60 Evra, u zavisnosti od kategorije, naravno, ali, ako se rezervise unapred, tu mogu da se nadju fenomenalni aranzmani za vise nego pristojne hotele.
Sto se dolaska u sam grad tice, postoji nekoliko opcija:
1. direktno JAT Airwaysom/Croatia Airlinesom/Adria Airwaysom
2. Postoji odredjen broj jeftinih aviokompanija koje saobracaju iz Venecije za Charleroi (Bruxelles sud), mislim da je Ryanair, i posle moze da se navata voz za Amsterdam
3. Da se uzme Germanwings iz Zagreba/Beograda, pa do Kelna, i onda da se odatle uhvati voz.
Put kolima nikako ne bih preporucivao, jer je grad uzasno zajeban za voznju, nema parking mesta, i ima pun k***c biciklista, tako da, ako bi ste drumom, verovatno ima autobuskih linija, mada ni to ne preporucujem, jer murija u Nemackoj, Madjarskoj i Austriji cesto presrece nase buseve, i umeju temeljno da drkaju.
Ako neko ima neko konkretno pitanje - bujrum ;)
 

Zet

09.07.2008
1
0
0
51
Pozdrav svima na forumu!
A pogotovo StatTreku.Imam jednu malu zamolbicu,ako bi mi mogao pomoći.Bit ću na proputovanju Europom,pa ću svratiti do Damma na nekoliko dana.Dolazim sa djevojkom,kolima.E sad pitanjca.Pošto znam da je veliki problem sa parkingom blizu centra,dali znaš za neki jeftini smještaj (budget hostel,hotel ili apartman) koji je malo izvan zone centra,tako da bi me parkiranje ispalo što jeftinije,ili besplatno.U principu mi treba smještaj za dvoje (privatna soba,poželjno sa wc i tušem),nije bitno koliko daleko od centra,ali opet u zoni tramvaja,a da ne ispadne skuplje od 25-30 evra po osobi po noći.
Inače,po gradu se vrlo dobro snalazim,iako sam malo zahrđao,jer sam zadnji put bio prije 13 godina.Ali to su bila druga vremena,dok smo spavali po squatovima,pili i jeli hranu kojoj je istekao rok trajanja,i duvali za vrijeme happy houra po coffie shopovima.Tako da sam prolazio VRLO jeftino:):):):):):)Znam da se sada puno toga promjenilo,da su cijene astronomske.A i ja sam malo ostario,pa trazim malko luxuzniji smjestaj:):):):)
Svaka pomoć bi mi dobro došla,a pogotovo ako je netko tamo na licu mjesta:)
Unaprijed hvala.
 
08.07.2008
2
0
0
50
Zet je napisao(la):
Pozdrav svima na forumu!
A pogotovo StatTreku.Imam jednu malu zamolbicu,ako bi mi mogao pomoći.Bit ću na proputovanju Europom,pa ću svratiti do Damma na nekoliko dana.Dolazim sa djevojkom,kolima.E sad pitanjca.Pošto znam da je veliki problem sa parkingom blizu centra,dali znaš za neki jeftini smještaj (budget hostel,hotel ili apartman) koji je malo izvan zone centra,tako da bi me parkiranje ispalo što jeftinije,ili besplatno.U principu mi treba smještaj za dvoje (privatna soba,poželjno sa wc i tušem),nije bitno koliko daleko od centra,ali opet u zoni tramvaja,a da ne ispadne skuplje od 25-30 evra po osobi po noći.
Inače,po gradu se vrlo dobro snalazim,iako sam malo zahrđao,jer sam zadnji put bio prije 13 godina.Ali to su bila druga vremena,dok smo spavali po squatovima,pili i jeli hranu kojoj je istekao rok trajanja,i duvali za vrijeme happy houra po coffie shopovima.Tako da sam prolazio VRLO jeftino:):):):):):)Znam da se sada puno toga promjenilo,da su cijene astronomske.A i ja sam malo ostario,pa trazim malko luxuzniji smjestaj:):):):)
Svaka pomoć bi mi dobro došla,a pogotovo ako je netko tamo na licu mjesta:)
Unaprijed hvala.

Ovako Zete :)
Oko Amsterdama ima uzasno puno hotela, i da nadjes neki nije nikakav problem. stavise, moze da se nadje veoma luksuzan smestaj (4 zvezdice, pa cak i 5) za ok cenu, naravno, ako rezervises unapred. Preporucio bih ti neki hotel oko aerodroma, tu ima i mesta za parkranje koliko ti dusa pozeli. Na netu se moze naci pun qrac sajtova koji nude hotelski/hostelski smestaj.
Evo nekih:
http://www.hotels.nl/
Evo i stanova (aparthotel)
http://www.eslworldwide.com/AmsterdamAparts.htm
A evo i thread na tripadvisoru: http://www.tripadvisor.com/Hotels-g188590-Amsterdam_Noord_Holland-Hotels.html

U svakom slucaju, ako nemas iskustva sa voznjom po Amsterdamu, ne bih ti preporucio voznju, jer ima jako puno biciklista, a ulice su jako tesne, i kanali su cesto neogradjeni.
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Ne znam...ja sam bio u hotelu preko puta aerodroma i ono...pazi...sve to lijepo izgleda, umjetna jezerca, parkiralište, uredno i čisto...još i patke gledaš kako ti plivaju pored... ali uf...sve je to fizički dojam... ja bi amst općenito izbjegavao ikad više...rađe rotterdam ili neko manje mjesto... al pošto pitaš za smještaj, bolje po meni, u centru bit nego vani...nije neki bed ić basom hotela do aerodroma pa vlakom do centra...al zajebi, ako ćeš uzimat neke gljive, štajaznam tripove ili kakve god haluciogene, a neće pomoć ni obična trava i cuga, grad počne bit konfuzan i učinit par stvari koliko god da one bile jednostavne, počne bit problem... jednostavno, tolike mase ljudi, tolika prostranstva ničega, pa avioni koji sljeću svakih 5min, ogromnost...uf... vjeruj da ćeš itekako uživat kad zapališ u centru pa fino izađeš van i mozak na pašu a brigu na veselje kad te briga di, šta i kako...ne moram ni reć da se gubi u centru koji je ko stvoren da bude labirint za ubijene ljude da se gube u istim ulicama i reklamama coffe shopova... tako da, ja uvijek za bit u centru čisto da ne gubiš vrijeme, da uvijek možeš malo bit "kući" pa izać po guštu kad ti se da i da se ne moraš uhodavat u šemu prijevoza...a i kad si ubijen, zajebi....bolje ne morat razmišljat kako preć 15kilometara :))
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ne znam jel ko gledo jucer na exkluzivu il explozivu kak se vec zove onaj prilog o coffe shopovima u Amstu

Ugl shema je sad da ne smijes pljugat gens pomjesan s travom u coffe shopu. Al ak coffe ima terasu smijes na terasi. Ak nema terasu moras bit 20 metara od ulaza u coffe (iako to niko ne je.be 5% neg se sam stanu vani odma ispred i duvaju)

I sad su zbog toga u coffije isfurali vaporizatore.. To bi bas htio probat

Ugl simpaticna je ta zemlja u kojoj smijes duvat wu a ne smijes duhan.. e da je bar tu tako
 
22.10.2007
0
1
0
37
brus zas ne napravis svoj vaporizer malo improviziras i to je to
gledo za amsterdam za novu godinu 1190 kn 3 ili 4 dana si tamo bumo isli?=)
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
1200 kn je ok al ovi iz tih agencija su gamad reko sam ti strpaju te u neku picku materino od amsterdama...
Al vidit cemo, do nove ima vremena :D
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Evo pec gledam taj link i to ti je ono sto pricam
U ovoj ponudi za 1490 pise Holliday Inn 25 km od grada
25 *****A stari moj, kad sam ja bio prosle godine sam bio u tom holiday inu i bili su ti ljudi kaj s collegiumom idu..
E taj hotel nije 25 km neg 40+ km od grada
+kaj pise smjesataj 150m od plaze, a na plazu ak odes te odnese vjetar kolko je jak +kaj je tam industrijsaka zona plaza, a ne ova normalna plaza

Tak da te agencije fakat znaju srat bezveze bolje rezervirtat mjesec dva prije nove i hotel i avion i baaaaaaaaam peglaj brate
 
22.10.2007
0
1
0
37
pa istina ak nades neki last minute putovanje a ovak znas da si bar blizu amsterdama heheh
sve u svemu jos je ljeto al brzo ce nova godina i onda po zalihe juhuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Je, bolje je skupit neku ekipu, neki auto sredit na 5 ljudi, rezervirat neki jeftin smještaj u centru i deri... Ako ne, collegium, jeftine pare za bit gore, al jedan dan i pol ti oduzmu na putovanje u početku, pa si gore 2 dana, pa kreneš popodne predzadnji dan...tako da elegantno ukradu 3 dana ko iz picke... ko je vidio kretat sljedeće popodne od nove godine?:icon_confused: