Put za Amsterdam

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Eva Rain

Aktivan Član
09.03.2009
161
8
0
32
A jeste ljudi blesavi :icon_lol: Pa moja najljepsa sjecanja iz rane mladosti vezana su upravo za autostopiranje, samo sto nikada nisam isla van BiH i Hrvatske, jos sam bila maloljetna. Sada planiram po cijeloj Evropi sa ruksakom, a mozda i dalje, no plan je trenutno u razvoju :icon_smile:
 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
35
Samo ti stopiraj.Onda se cudis kolko je ljudi nestalo po svjetu...Ali nisu oni krivi,oni su samo sjedali u nepoznata kola.... :)
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Aj ako neko naleti na neki jeftiniji let tipa ispod 350ak ojra HRV(st-zg)-AMSTERDAM povratna bilo bi ljepo da stavi ovdje info.Ja tražia ovih dana za 6i mjesec i ništa ispod 500 USD nisam naša.
 

badger badger

Aktivan Član
10.02.2009
159
13
0
36
ma nije ni 500 ak se dost rano rezervira...
nas islo 3je i sve skupa avijon platili 1050kuna
znaci poosob 350tak kna...
i letis iz budimpeste..
a sad neznam jel ima wizz u ljubljani il neg tebi blize pa raspitaj se mal...đ
ugl neces pozalit... zemlja snova :)
 

Eva Rain

Aktivan Član
09.03.2009
161
8
0
32
Cekaj dok odes pa onda govori, nije ni Nizozemska onako kako izgleda, fino je tamo otici i ostati neko vrijeme, pa ako se zazelis opet se i vratiti, ali meni tamo nekako sve ima lazni sjaj i sve mi se nekako svodi na iluzije i obmane, ne volim ulice prepune raje koja se izoblicila od visednevnog napusavanja, no ni ja jos uvijek nisam tamo bila, pa nije moje da govorim :) Javit cu utiske kad se vratim ;)
No ako bih birala gdje cu zivjeti to bi definitivno bila Christiania ( Kopenhagen ), barem u ono doba kad se prava raja tamo skupljala, sad kaze mi prijatelj da je mafija preuzela i da se Chritiania pretvorila u narko kartel :eek:hno:
Krivi ljudi u krivo vrijeme, nitko ne zna sta ce biti sutra
 

Eva Rain

Aktivan Član
09.03.2009
161
8
0
32
Nasla sam ja gdje meni valja i gdje mi nikada nece dosaditi :sun2: samo sam skupo platila tu spoznaju no jos se to da na pravi put izvesti... :)
 
15.04.2009
36
5
0
112
Par pitanja vezanih za povratak iz Amsterdama vlakom:

01. Jel postoji direktna linija Amsterdam - Zagreb ili Amsterdam - Rijeka (dakle, bez presjedanja)?

02. Ako ne postoji, koliki je maksimalan broj presjedanja i gdje se točno presjeda?

03. Koliko stoji jednosmjerna karta Amsterdam - Zagreb?

04. Koji je točno tip vlaka koji vozi na toj relaciji? I, ako se presjeda, da li se tip vlaka mijenja? Npr. Ako se vozi Amsterdam - Koeln, pa se onda presjeda Koeln - Zagreb, da li se tip vlaka mijenja u odnosu na onaj prvi i o kakvom se vlaku točno radi?

05. Bilo bi odlično kada bi netko mogao priložiti točan opis vlaka, zajedno sa slikom i još bolje - tlocrtom jednog vagona.

06. U tim vlakovima, da li se radi o kupeima ili su svi nabacani kao u busu, po sjedalima, u jednom prostoru?

07. Sad čitam ovo što sam napisao pa sve izgleda kao da mislim dizati vlakove u zrak. Doduše, daleko je to od istine.

08. Kakva je situacija pri polasku tog vlaka iz Amsterdama? Da li nadležni organi ganjaju pse po vagonima ili je to sve mnogo blaže?

Eto, ljudi, ako netko ima živaca da odgovara na ova prejebena pitanja, mnogo bi to cijenio. Samo, molim vas, neka odgovaraju ljudi koji su relativno nedavno putovali vlakom na toj relaciji i baš u tom smjeru. Mnogo se zahvaljujem.
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
527
563
113
balkan
1.To se sve sazna na stranicama željezničkog ili ih još bolje nazoveš pa pitaš tamo.
2.Isto kao i broj 1.
3.Isto kao i broj 1.
4.Isto kao i broj 1.
5.Opis vlaka zajedno sa slikom i tlocrtom? hahaha pa jel nisi nikad vidio vlak kako izgleda?pa imaš spavaće ako hoćeš nešto su skuplji i imaju 4 kreveta ,odlična opcija za duža putovanja.
6.Imaš kupe koji je skuplji nešto malo ali sa rezervacijom idu za manje love, a ovi ostali su ko u autobusu.
7.Nemaš pitanje ,nema ni odgovor.
8.Neznam! Putovao iz dama avionom i nije pretjerano prepipavanje,ćak štoviše nikakav pregled!
Ali ja se opet nebi stavljao u rizik,i nisam...već sam dane provedene tamo kvalitetno proveo pa mi nije padalo na pamet nosit išta od trave...jedino sam patio što nisam sjemenke uzeo...to možeš bez beda.stvaiš u patiku negdje sastrane.
 

Eva Rain

Aktivan Član
09.03.2009
161
8
0
32
Direktno za Amsterdam nema, no za sve informacije mozes se obratit na jedan od telefonskih brojeva Glavnog Zagrebackog Kolodvora, oni ce ti sve fino reci i isplanirati ti put i presjedanje, ti se ni za sta ne moras brinuti :icon_lol:
060/333 444
01/378 2532
01/481 1842

Takoder ovo je web stranica Zagrebackog Kolodvora http://www.hznet.hr/iSite3/Default.aspx?sec=24

Presjeda se jednom jer smatram da je nemoguce da zeljeznice u Njemackoj nemaju direktnu liniju za Amsterdam, no nemoj me drzati za rijec. Kad nazoves, teta sa informacija ce ti sve reci :icon_lol: i cijenu i o vlakovima i o rezervaciji kupea ili sta vec zelis...

Nisam nikad bila u Amsterdamu no moj logicni zakljucak je da drotovi u Amsterdamu nemaju razloga provjeravati putnike jer kod njih je marihuana legalna a to sto bi je netko eventualno izvozio izvan granica Nizozemske ne znam da im predstavlja problem jer i onako drzava prosperira a to je jedino vazno.
Ako bi te povjeravali, provjeravali bi te na ostalim granicama. Neka me ispravi netko ako grijesim, ovo su samo moja nagadanja.
Ono sto sam cula, a sto isto tako nije provjereno je da su u njemackoj rigorozni sto se tice "droge" i da ce te zajebavati i za najmanju sitnicu.

Ako zelis savjet, mogu ti reci jedino isto sto i Delboy, ima toliko mastovitih mjesta za sakriti sjemenke :costumed-smiley-027 a ako ti je bas do trave, kupi je tamo i posalji si postom kuci :icon_lol: jedino ako ne planiras kupiti deset kila :icon_mrgreen:

Kad planiras ici, ja ocekujem detaljan izvjestaj o tome kako je bilo i gdje je trava najbolja

:wave:
 
15.04.2009
36
5
0
112
@ delboy / Hvala na informacijama. Imam svoje razloge zašto postavljam ovakva pitanja. Međutim, vidim da si išao avionom, a ne vlakom, što mi trenutačno i nije od neke velike pomoći. Zbilja me zanimaju točni tipovi vlaka koji voze na relaciji Amsterdam - Koeln, te Koeln - Balkan. U svakom slučaju - hvala na trudu. Siguran sam da će preljubazna gospođa na željezničkim informacijama imati živaca razglabati o ovim točkama.

@ Eva Rain / Hvala ti na telefonskim brojevima. Oni će zasigurno poslužiti. Doduše, oni imaju razloga provjeravati putnike jer i oni kontroliraju što izlazi iz zemlje - bez obzira da li to pozitivno utječe na njihovo gospodarstvo. Ipak, za Njemačku sam siguran da je rigoroznija jer ipak dolaziš iz narko grada u njihovu zemlju, a uvoz je oduvijek bio opasniji od izvoza. I, bez brige, kada se budem vraćao, prva ćeš dobiti kopiju putopisa.

Da, pitanja su specifična, to mi je jasno, pa samim time zahtjevaju i specifične odgovore. S toga, još jednom molim pojedince koji su relativno nedavno putovali vlakom isključivo iz Amsterdama prema Balkanu da mi odgovore na gore navedena pitanja. Zbilja si ne mogu priuštiti da se oslanjam na pretpostavke iako nemam namjeru švercati apsolutno išta.
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
pa cekaj, sta te konkretno interesira ??

cijena, kakvi su vagoni ?? pa nazovi i pitaj, dobiti ces najtocnije informacije. . i to u par min ;)

sto se tice prenosenja. . . ja ti ne preporucam, ides iz amsterdama i velka je vjerojatnost da ce te gledat. . .moze se sakrit na puno mjesta. . ali ako ti dodu s psom. . ne vrijedi ti :)

tako da po meni, bolje bi biloda tamo probas sve sto zelis i u RH na donositi nista, osim ofkors sjemenki najomiljenije sorte :)
 
16.08.2007
5
0
0
40
.idem u amsterdam 21.05.2009....ako netko zeli samnom neka se samo javi....sto nas je vise karta je jeftinija..cca 200€ povratna vlakom,smjestaj u kampu(10min od centra grada,povezano tramvajem-busom..)smjestaj 10€ dnevno.....
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
vulgaris je napisao(la):
.idem u amsterdam 21.05.2009....ako netko zeli samnom neka se samo javi....sto nas je vise karta je jeftinija..cca 200€ povratna vlakom,smjestaj u kampu(10min od centra grada,povezano tramvajem-busom..)smjestaj 10€ dnevno.....

Jesi se vratio?

Kako si isao vlakom? Gdje si presjedao?
Cijena karte je super naspram aviona. E, koliko dugo si putovao?

Hvala na odgovorima