Random sjeme, prvi out!!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Pa kad si vec otvorio dnevnik nemoj kidati biljcice na svoju ruku,vec pitaj za savet sta i kako..valjda si i zbog toga otvorio dnevnik da bi ti ekipa pomogla..:) mozda se mogla i spasiti biljcica..:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bassman

pocetnik.1995

Aktivan Član
29.04.2014
85
15
0
Taj ak je napredovao fantasticno i nisan stiga otici jedan dan i samo je pala, ugl.stabljika di se spaja sa zemljom se stanjila ful i ona je pala, i htio sam je dici prislonit uz nekakav štapic da ojaca i ona se otkunila sama od sebe a tako reci nisan je niti taka, i njoj onda nema spasa sto cu je slikat.. Evo pogledajte ovu drugu pa mi pomozite sto da sad radim, inače posuda je bila omotana folijom ali danas sam je našao kraj vjv se skinila sama, stavit ću sad crnu kesu i zalipit je.. Inače kad bi je moga presadit?
 

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
35
Čemu ovakvo obracanje?
Da si se odma izrazio kako treba možda bi i svi mislili da joj nema pomoci,a ovako je ispalo ko da je ona samo 'slaba' i da si je ti samo dokrajcio.

Ovu presađuj pod hitno ako zelis nesto od icega...Valjda vidis i sam kako se pati u ovoj zemlji
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
daj slikaj posudu s prednje strane da se etiketa vidi, il mi reci cega je bilo u njoj kad je kupljena u ducanu il napisi sta je bilo u njoj. mozda otkrijemo nesto(ne rugam ti se).
 

pocetnik.1995

Aktivan Član
29.04.2014
85
15
0
Unutra je bila destilirana voda, mislim da to ne škodi.. Mislio sam je presadit u konačnu kantu od jupola onu veliku i stavit na sajt pa sto bude bude, al ne razumim zasto joj ista smeta, zemlja je florusan, a prebaciti cu je u terramagmu..mislin oprostite al ljut san ka pas, uzeo 3 menke, 2 niti klicu nisu bacile a treca mi umre, a boli me to jer san bacio toliko novaca u nista :S a zasto su joj ovu bocni listovi žuti, ali u boljem je stanju nego jučer, jucer sam mislio da ce i ovoj biti sutra sprovod :/
 

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
35
ok, vjerujem da joj je prejaka zemlja s obzirom da žuti i pogotovo ako rubovi lisca pocinju lagano bit 'hrskavi'.
Napravii to što si i mislio, presadi u terra magmu obavezni do kraja tjedna (sto prije) i vidjet ces kako ce u par dana zivnut.
Pazi kako presadujes jer ovakvoj biljci nebi dobrodosao jos i neki veliki stres od presadivanja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp

pocetnik.1995

Aktivan Član
29.04.2014
85
15
0
Bassman hvala na savjetima, poslužit će.. A vidis frend mi sadi vutru u zemlju onu iz ducana, 20 kn 20 litara, i uvik mu uspije, al ja cu isto terru uzet sto je sigurno je sigurno.. I jos jednk pitanje da se pripremim, dali neopetroid posipam po listovima ili? Posto ce mi biti u kanti a nakon nekog vremena neće biti mista da posujem po zemlji.. I Bassman molim te oces mi dati link od neke dobre banke u ovoj necu vise nikad kupovat.. Čak ako znas neku hrvatsku bilo bi vrhunski.. Fala ti jos jednom :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.818
2.698
Weed California USA
samo narucuj...nije jos kasno :)
btw...ja sam narucio 5 ww.... 1 je uspjela, druga je polomila kotiledone dok je izlazila pa je sva minijaturna....a 3 nisu ni proklijale :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.818
2.698
Weed California USA
pa cemu tolko vode pobogu??? pa i lopoč bi se utopio unutra. :D
zast nema zemlje do vrha? Moguce i da je ta zemlja pre jaka.

daj zbusi jos rupa dole da ode ta voda, stavi na sunce da se osusi to....i kad je sve suho, presadi u terra magmu....naravno do vrha. barem bi ja tak napravio.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
prijatelju, bori se sa onih 3,2 posto masnoce koje je pokupila iz 2 deci jogurt case u koju si je startirao ,ako je umjesto jogutra bilo vrhnje za slag unutra ona je 36% masnoce.
jos se bori sa pun K...c vode koja ne iscuri dovoljno brzo i posude jerbo si premale rupe otvorio pa su se zastopale.
zato ak piknes nove sjemenke izbjegavaj te case,
kupi,posudi,ukradi u cvjecarni ovakve posude(lijeva 2 deci,desno 1 litra)

izbjegavaj humus, biohumus,glistal , specijalne mixeve za voce i povrce,sampinjone, sitaki itd. trazi iskljucivo substrat za cvijece.
 

pocetnik.1995

Aktivan Član
29.04.2014
85
15
0
Pa taman san je zalio i slikao jer to moran sve brzinski obavit ali brzo voda procuri ima 6,7 rupica.. Presadit cu je onda za 2,3 dana dok se zemlja osuši u kantu s terrom i to je to valjda ce se oporavit.. Tnx ljudi spašavate :D
Sharp bila je na pocetku u plasticnim casicama iz dućana, nikakva casica od jogurta
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
ti znas najbolje , ja samo pratim i primjetio da svi ovogodisnji zapoceti out uzgoji(ukljucujuci i tvoj) pate ili prerano zavrsavaju prerano zbog gore spomenutih razloga.
nek je i casa iz ducana, ak je iskoristena za popit sok "prirodni" ili gazirani koji imaju razne pi.darije u sebi..... ista stvar.
stari samo pokusavam pomoci, ako me krivo svacas,
oprosti i sretno dalje.
EDIT: u vezi zemlje mix koji sam sam radio skurio mi jedan AK auto u roku 2 dana, dok u toj istoj zemlji rasad od rajcice mi je bez problema uspio
 
  • Sviđa mi se
Reactions: XsmokemashineX

pocetnik.1995

Aktivan Član
29.04.2014
85
15
0
Ma sve u redu sharp cijenim to sto mi pomazes ali ja stvarno se drzim vasih savjeta, ali da je beki veliki problem brzo bi ona izginila
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.818
2.698
Weed California USA
Ja nebi nista kidao jos. (koja je zemlja to unutra?)
Al ne kuzim zasto je ta biljka tak duboko u kanti...kolko sunca pa ona vidi dnevno?
Daj za pocetak odrezi taj visak plastike da ti ne blokira sunce.

edit: to je ona babina zemlja kaj veli da je super? :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: finestBLkush