rebam pomoc Crimea Blue!!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
25.09.2012
0
5
0
47
Dobio sam semenke Crimea Blue, sve su se primile i lepo napreduju, receno mi je da je to hibridno seme. E sad mene zanima kada biljke cvetaju da li se iz tih hribridnih biljaka kada budu cvetale nalaze semenke , hoce li ih biti ili ne. Ili ako neko jos nesto zna o ovoj vrsti bio bih jako zahvalan... pozz[h=1][/h]
 
25.09.2012
0
5
0
47
da ima svasta nesto ali nema ono sto mene zanima a to je da li hibridi daju semenke
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Ne radi se o tome da li je hibrid ili ne.Ukoliko su ti sjemenke feminizirane (feminised) onda će sve biljke biti ženke, što automatski znači da neće biti sjemena jer nema muške biljke da ih opraši.Ukoliko su" obične" (regular) sjemenke, onda oprašivanjem ženke polenom mužjaka dobijaš sjemenke na ženskoj biljci.
Ne znam kolko sam bio jasan ali nemoguće je bolje objasniti u par rečenica a za više nemam vremena.
Srećno
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Naravno da daju. Ali samo ako vrhove oprašiš polenom s muške biljke.
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
gudran je napisao(la):
Dobio sam semenke Crimea Blue, sve su se primile i lepo napreduju, receno mi je da je to hibridno seme. E sad mene zanima kada biljke cvetaju da li se iz tih hribridnih biljaka kada budu cvetale nalaze semenke , hoce li ih biti ili ne. Ili ako neko jos nesto zna o ovoj vrsti bio bih jako zahvalan... pozz

kakav hibrid jesi ti posadio kuruz uglavnom je tako kad slabo znas o canabisu,semenima i uzgoju onda ti oni sto ti uvale seme napricaju takve price hibrid daje 2kg itd. al to je normslno i mene su tako radili ko majmuna i ja sam

prvi put dao 200e za 5 semena industrije.

a da su i oni ista znali rekli bi ti jel to domaja,fem ili regular moli boga da je fem jer ako ubodes muzijaka cao smece i napisi malo gde je gajis napolju,unutra kad si posadio koliko je visoka itd ovo sto si napisao malo kome znaci da ti pomogne

najbolje je da uslikas

pozz
 
25.09.2012
0
5
0
47
Semenke sam dobio na poklon za rodjendan od moje lepse polovine, kupljene su u radnji veoma lepo pantetirane sa natpisom farme uzgajivaca,obezbedio sam sve potrebne uslove kao sto je rasveta , vlaznost vazduha je 50 a temperatura im je oko 26 stepena. Znaci uzgajam ih u sobnim uslovima , takodje imam jos dve biljke jedna je super skank a druga je white satina , koje su takodje kupljene u radnji. e sad mene zanima hoce li njihov cvet imati semenke? Neko je napisao da se ne razumem u kanabis malocas, pa naravno da se ne razumem, inace ne bih po netu trazio pomoc... svi saveti su dobrodosli... hvala svima
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
gudran je napisao(la):
e sad mene zanima hoce li njihov cvet imati semenke? .. svi saveti su dobrodosli... hvala svima

pa rekli su ti ljudi.
crimea blue je u prodaji kao feminizirano sjeme..to znachi da su sve sjemenke zhenske( recimo to tako ) ..a da bi dobio sjeme...treba dochi do oplodnje zhenskog cvjeta ( zhenski cvijet se nalazi na zhenskim biljkama )...do oplodnje dolazi kada imash mushku i zhensku biljku..a ti imash samo zhenske biljke od crimea blue sorte...tako da...nishta od sjemena.

e sad..ne znam za ove druge dvije sorte..tj. biljke koje imash..
za white satin ( mandala seed's )..izgleda da su bile uprodaji regularne sjemenke..to znachi da nisu feminizirane tj. da od tog sjemena mozhesh dobiti i mushke i zhenske biljke.
btw. za white satin -izgleda da su prestali prodavat tu sortu.
a super skunk...tko che ga znat...vishe proizvodjacha ima sortu tog naziva u ponudi....pa je nemoguche znati iz kakvog je sjemena...tj. dali je feminizirano sjeme ( ne mozhesh dobiti sjemenke u cvijetu takvih biljaka...ako nemash muzhaka u blizini ) ili regular sjeme ( sjeme u kojem postojimoguchnost dobijanja mushkih i zhenskih biljaka-mozhesh dobiti sjeme iz cvijetova ).
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
gudran je napisao(la):
inace ne bih po netu trazio pomoc...

Jedna stvar je tražiti, a potpuno druga je kad se uopće ne trudiš... previše su ti i rekli koliko su ti banalna pitanja :icon_lol:
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
958
1.461
163
Svaka cast kolegama na dobroj volji :respect: ali mislim da bi gudran mogo malo i procita forum i tim pokaze postovanje zajednici
mocantina.gif
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
trebalo bi napraviti 'newbie FAQ' podforum,i da uvek(po kazni hehe) jedan od moderatora bude tu da im odgovara,salje linkove,preti,psuje i ostalo..
mozda cak,ako je izvodljivo,cim se nova osoba registruje-odma da se prebaci na taj podforum,i da je doceka neka vrsta 'dobrodoslice',tipa skraceni
'manual' za uzgajanje,ili jos bolje spisak linkova ka 'opstim' temama,u stvari,najbolje da im iskoci ova HE MAN-ova precica-
https://forums.vutra.org/unutra%9An...roz-unutra%9Anji-uzgoj-%5Bglavna-tema%5D.html
i mirna bosna....
 

macedonia

Banned
Banovan
15.11.2011
157
67
0
44
najbolje ti je neki automatik da uzmes i probas outdor ali posto pricamo o outdoru to znaci da imas puno vremena do sledece sezone tako da mozes sjesti i procitati forum, imas teme o outdoru puno a i ti vremena .......................

loop je napisao(la):
trebalo bi napraviti 'newbie FAQ' podforum,i da uvek(po kazni hehe) jedan od moderatora bude tu da im odgovara,salje linkove,preti,psuje i ostalo..
mozda cak,ako je izvodljivo,cim se nova osoba registruje-odma da se prebaci na taj podforum,i da je doceka neka vrsta 'dobrodoslice',tipa skraceni
'manual' za uzgajanje,ili jos bolje spisak linkova ka 'opstim' temama,u stvari,najbolje da im iskoci ova HE MAN-ova precica-
https://forums.vutra.org/unutra%9Anje-uzgajanje/9535-vodi-kroz-unutra%9Anji-uzgoj-%5Bglavna-tema%5D.html
i mirna bosna....

ja mislim da nije dobro to sto predlazes (jedan od moderatora bude tu da im odgovara,salje linkove,preti,psuje i ostalo..)

a ni ovo nerazumem i neslazem se ( mozda cak,ako je izvodljivo,cim se nova osoba registruje-odma da se prebaci na taj podforum,i da je doceka neka vrsta 'dobrodoslice',tipa skraceni
'manual' za uzgajanje,ili jos bolje spisak linkova ka 'opstim' temama,)
sta ako je novi forumas a ima iskustvo i uzgaja nekoliko godina???? pa resio eto da se uclani u ovaj forum?????

sory na oftopicu..........................
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
macedonia je napisao(la):
ja mislim da nije dobro to sto predlazes (jedan od moderatora bude tu da im odgovara,salje linkove,preti,psuje i ostalo..)
sta ako je novi forumas a ima iskustvo i uzgaja nekoliko godina???? pa resio eto da se uclani u ovaj forum?????

vidi,ako ima iskustva najlakse je da stisne 'forum home' i nadje sta mu treba.ako nema-ostane na HE MAN-ovom linku,i procita sve,a da ne mora da postavlja 1000 puta postavljena pitanja...ovo za psovke je sala,naravno-mislio sam na temperament koji vlada kad se pojavi neko sa gorepomenutim pitanjima.
 
25.09.2012
0
5
0
47
aman ljudi ja sam seljak covek polupismen, jedva se i na internet slalazim i da rukujem kompom naucio pre neki dan, tako da sam par noci proveo trazeci gledajuci pre nego sto sam se uclanio kod vas, e sad dobio sam par lepih saveta ja se zahvaljujem svima, jedan prijatelj mi je u samom startu napisao da je google dobar prijatelj da ga podsetim,posetio sam sa ja njega ali slaba vajda kad mnoge stvari na engleskom a ja ni svoj maternji neznam ko svet, dalje, jedino iskustvo ono bedno i malo koje imam je sledece: Moj deda je za vreme drugog svetskog rata doneo iz Makedonije seme konoplje i seme duvana. Znao je sta donosi kuci posto se bavio travama kalemljenjem i spremanjem raznih melema.A seme canabisa koje je doneo se pretvorilo u lepe biljke ali malo drugacije od domaceg njegovog konoplja od koga je u svom vremenu pravio uzad pa cak i pantalone i gace. Kad god kad sam ga kao balavacpitao sta to smrdi u njegovoj sobi, odgovarao mi je ma budjav mi ovaj duvan ali greota da se baci pa da ga popusim... E posle pusenja tog njegovog duvana deda je uvek po ponasanju bi kao malo dete voleo se igrati samnom i pricati mi price iz rata koje sam ja jako voleo... e sad da skratim malo dozivljaj doslo vreme da ja odem u vojsku da oduzim dug drzavi. Ali samo posle par meseci devojka me ostavi... sta ces tuga vojnicke ljubavi je mnogima poznata i patnja... Jedan drug iz Beograda se sazalio na moj bol i patnju i za vreme odmora me pozvao da mi izadje u susret kako bi mi malo smanjio bol... izvadio je iz kutije nesto poput cigarete sa zavijenim vrhom. Nisam imao predstave sta je to , a on mi je na to rekao od ovoga ce ti biti bolje veruj mi... Ja poceo ovo ono ma bezi necu to to je droga te ovo te ono a on ce na to meni seljaku jedan brdjanine nece ti nista faliti... Bilo kako bilo poslusao sam ga uzeo par dima ali taj miris mi je bio poznat... Pa da napokon sam se setio to je isti miris dedinog budjavog duvana... EUREKA MOJ DEDA JE PUSIO TRAVU!!!! Na to mi je ortak iz vojske rekao -JESAM LI TI REKAO DA CE TE POPUSTITI I U FAZONU ALA SI SE TI UTRIPOVAO SINE I SMEJAO MI SE... Medjutim moje reduvno odsustvo a ja ti pravo kod dede a on vec godinama prestao da pije da pusi itd pluca otisla u k... asma sve najgore. Pitam ja njega deda a gde ti je onaj budjav duvan, a on ce meni na to a sta ce ti to sinko... Ma ostavila me fuksa pa bi trebao a on onda se nasmeje i izvuce iz jednog ambara pet sest od zecijih koza napravljene torbe
sada po secanju rekao bih da je bilo minimum desetak kilograma... Cistih lepih cvetova HEDOVA osetio se jak miris a na dodir bilo je to jako lepljivo...
OTISLI SMO U TREM ISPOD TRESNJE JEDNE VELIKE A ON JE IZVADIO NJEGOVE SPRAVICE RIZLU I NAPRAVIO DVE CIGARETE::: NA TO MI JE REKAO DOSLO VREME DA SA UNUKOM POPUSIM KOJU::: ONDA SU POCELE NJEGOVE PRICE OD TOGA ODAKLE JE SEMENKE DONEO DO TOGA KAKO IH JE RAZMNOZAVAO NA NJEGOV NACIN PREKO CELE GODINE U ZATVORENOM I OTVORENOM PROSTORU A ONDA I TO KAKO SE PELCUJE BILJKA TJ KAKO SE STRUCNIJE KAZE KLONIRA I KAKO SE TAKODJE VRSI PREHRANA BILJKE PREKO STABLA ODNOSNO GRANCICA... Gde se biljci povecava smola kakoon kaze i jacina biljke odnosno thc... BITNO JE DA KAZEM DA JE MOJ DEDA ZA CITAV SVOJ ZIVOT POPUSIO SVEGA PAR KUTIJA CIGARETA FABRICKIH TJ SA FILTEROM... NJEMU SU ONE BILE PRESLABE I ODVRATNE::: IMAO JE SOPSTVEN DUVAN SVOJU PRIMITIVNU SUSARU I SVE STO MU JE TREBALO DA PROIZVEDE SOPSTVEN DUVAN::: BILO KAKO BILO KAZEM JA DEDI BOZE NE MOGU DA VERUJEM MOJ DEDA NARKOMAN:: A ON CE MENI NA TO MA NARKOMANI SU OVI TVOJI IZ DANASNJICE SA SPRICEVI I IGLE TO JE KAZE SVE SMECE OVO TI JE SINKO CISTA PRIRODA OD OVOGA NE MOZE NISTA DA TI FALI OVO-ONO... Onda mi je sve objasnio oko uzgoja od pocetka do kraja, posto je bio travar kao sto rekoh poceo mi je pricu o raznim pecurkama koje je povremeno koristio za na lulama kao i o raznim makovima i biljkama poput tatule. i deda je bio polupismen kao i ja ali je ipak sve to zapisivao i stavio na papir u jednu svesku kao i razne trave koje lece bolesti... E SAD ONO GLAVNO DEDA JESTE NA TAVANU USRED CICE ZIME PORED ODZAKA KOJI JE DAVAO TOPLOTU OTVORENOG CREPA I ISTAKLA GDE SU BILJKE IMALE SVETLOST PRISUTNE PRSKALICE ZA VINOGRAD KAO I VENTILACIJE TIPA PROMAJE OTVORENOG CREPA UZGAJAO TAKODJE PO DVADESETAK BILJKI ; USRED PROLECA JE IMAO NOVE SADNICE ZA NAPOLJE PORED NJIVE GDE JE TO PRESADJIVO U POLJE NJEGOVIH OBICNIH KONOPLJI;;;
ZNAM CAK I TO DA MU JE DVA PUTA DOLAZILA MILICIJA I DA JE ON NJIH GANJAO TAKO STO JE GOVORIO MA KAKO STA MI JE TO UVEDE IH U RADIONICU POKAZE IM NEKE SPRAVE KAOJE SU SLUZILE ZA PRAVLJENJE UZADI; GOVORIO IM JE KAKO MU TO KONOPLJE SLUZI ZA IZRADU KAKO GA PREKO JESENI TOPI U RECI DA BI KOREN OMEKSAO I DA BI SE IZVOJILE NITI::: I IMA TU SVASTA NECEGA SVESKA JE KOD MENE A NJEMU NEKA JE LAKA CRNA ZEMLJA::: MOG DRUGA POSLE ODSLUZENJA VOJNOG ROKA DOVEO SAM KOD DEDE I POKLONIO MU SVE STO JE DEDI PRETEKLO KAO I DESETAK KILOGRAMA SEMENKI I REKAO SAM MU EVO TO JE ONAJ MOJ TRIP::: JOS UVEK SE SECAM NJEGOVOG ZAPANJENOG POGLEDA I ISCUDJEVANJU SVEGA:: I ON JE ZASEO GUSTIRAO I BOGAMI NIJE ZATVARAO USTA::: ZNAM SAMO DA JE TO SVE ODNEO ZA BG INACE MU JA TO DAO NA POKLON :: NEKIH PAR GODINA A ONDA ME JE JEDNOG JUTRA IZNENADIO DOSAVSI MI U GOSTE POKLONIO JE MOM NOVORODJENOM TADA SINU SKUTER DA KAD PORASTE DA SE VOZI::: I TAKO NARODE JA VAS UDAVIH SA PUNO GRESAKA I SVOJOM POLUPISMENOSCU NE ZAMERITE STO SAM VAS PITAO ZA TO JER KOD DEDE NIGDE TADA NISAM CUO A NIGDE NIJE ZAPISAO NI OBJASNIO OVO STO STE MENI VI ZA OPLODNJU TJ JESTE MI OBJASNIO ALI NISAM IMAO KONTAKTA FEMIZIRANIM BILJKAMA A NI SAD NE ZNAM STA JE TO ALI NIJE NI VAZNO::: VEROVATNO BI MOJ DEDA ZNAO ODGOVOR KAKO I STA ONAKO PO MOM SELJACKOM NACINU DA MI OBJASNI::: HVALA SBVIMA NA SAVETIMA I KRITIKAMA ALI NE ZAMERITE JEDNOM SELJAKU KOJI OD ONDA DO SADA NIJE IMAO KONTAKT SA TIME ALI ETO GENI SU GENI A JOS SE NALAZIM I U INOSTRANSTVU A OVDE JE SVE FEMIZIRANO TJ HIBRIDNO I MESO I VOCE I VAZDUH::: IMA TAKO TIH PRODAVNICA GDE SE MOGU KUPITI TE STVARCICE PA MI JE ETO TAKO MOJA LEPSA POLOVINA KUPILA NA POKLON DVE BILJKE I PET SEMENKI DA SE DEDINA TRADICIJA NE UGASI::: POZZZ SVIMA I JOS JEDNOM HVALA NA SVEMU I IZVINITE NA SMARANJU
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
svaka cast gudrane...vrlo zanimljiva i poucna prica...imas rep+ od mene ;-)

Edit: evo i crvena kockica se maknula...a sad na citanje ;-)
 

x-cluber

Aktivan Član
17.07.2012
125
4
18
45
Super priča Gudrane :)
Nego, sve ti ovdje piše, samo uzmi i čitaj, jbga, ako si toliko čekao, strpi se još koji mjesec,
pročitaj dobro šta ti sve treba za uzgoj, pokupuj i nek se nastavi dedina tradicija :)

Pozdrav!
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
hvala gudrane, sto volim ovakve price!
a i ta dedina knjizica me jako zanima, ako nekad odlucis da je skeniras (zivotni dob papira u normalnim uvetima, osim ako je radjen od konoplje, je negde par 100 godina valjda), volela bi da se ogrebem od jedan izvod. srecno sa uzgojem i izvinjavam se u ime svih sto su pametovali bezveze, takve teme kao tvoja nicu na dnevnoj bazi pa im nije za zameriti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.