Regulirajmo pH/Alkalizirajte

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ne, nisam pročitao tamo link o mlijeku. Imam vlastito tijelo i vlastitu logiku koje mi govore drukčije. Potpis na ovo kaj zlo veli: Mlijeko je za tele, a ja sam moje mlijeko popio tamo do 2.5 godine života valjda. Mlijeko je SRANJE šta god mi Isus Alah Bog rekao, ja opet znam da je mlijeko totalno neprirodna supstanca za čovjeka.

No, ovo drugo, da, loše je kad si u 8 ili iznad 7.5, ali ako si čitav život bio kiseo, sad se dovedeš na drugu stranu polariteta (tipa 8) da liječenje krene. Tako preporučaju liječnici, da kreneš iznad 7.5 u svakom slučaju. Naravno, gađamo si cijelo vrijeme krv, koja je 7.35, ali to tek kad si stabilan od kojekakvih boleščina i patogena. Vi ljudi ne biste vjerovali šta sve izlazi iz mene svih ovih dana :eek:hno:
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Tarki je napisao(la):
Ne, nisam pročitao tamo link o mlijeku. Imam vlastito tijelo i vlastitu logiku koje mi govore drukčije. Potpis na ovo kaj zlo veli: Mlijeko je za tele, a ja sam moje mlijeko popio tamo do 2.5 godine života valjda. Mlijeko je SRANJE šta god mi Isus Alah Bog rekao, ja opet znam da je mlijeko totalno neprirodna supstanca za čovjeka.

Onda je neozbiljno komentirati ako nisi pročitao, zato si i mislio da je nevezano za temu.
A za mlijeko se slažem da je namjenjeno teletu, opet to neznači da većina dijeli naše mišljenje, pa smatram da je taj info tamo na mjestu.
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
525
5.157
233
Tarki bilo bi lijepo kad bi ti se dalo napisat malo opširnije o liječenju sodom,ja planiram također probat vrlo brzo,opiši nam malo kako to sve izgleda i šta ti se dešava sa tijelom,naravno ako ti se da,ako nije problem.;)
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Kažu, ne bacaj bisere pred svinje.

Ja sam vam napisao što je zbilja lijek za sve.
A sad, tko vjeruje, tko ne, mene boli q.. Moje bolesti su moje, tvoje tvoje. Nemrem ja vas natjerati da budete zdravi.

Ovo radi, i ovo je istina. Stavite si pH na 8 i uživajte u životu, ili nemojte.
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Zanimljiva tema. I ja bi rado probao s regulacijom pH, pa me zanima ima li kakvih nuspojava? Ono tipa agresivnost, netolerantnost itd. Osobno bi radije živio kraće u miru nego proveo vječnost u nervozi.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Prvo da velim, svaka cast Tarki! :respect: sam ti dao za to.
Nego da se nadovezem, soda bikarbona nije jedina koja povecava ph. HEMP ulje, Goji (spominje se u videu u prvo postu), svo zeleno povrce (sto zelenije to bolje), avokado, bademi.... Ima dosta toga sto bi se moglo koristiti za podizanje ph, jedina caka je u tome da se ne dodaje ni sol, ni secer, ni ocat, ni ulje (biljno, suncokretovo...) i slicni "umaci" i dodaci.
Pita me cura da li je dobar caj od Goji-a?! Iskreno mislim da nije dobar jer je to vec preradjeno... Naglasak na ovih par stvari gore, a posebno na povrce i voce, je da treba biti SIROVO (NE kuhano, NE zacinjeno, NE suseno).

Ja cu krenuti sa hemp uljem cim mi stigne i bademima.

Hvala Tarki, jos jednom! - ima to smisla, barem meni...

Zdravi bili.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ma sigurno da soda nije jedini... Tipa pH sode je 8-9 valjda. Natrijev karbonat je 14. Tak da ono, to je samo pH+. Kao što reče Kali - pH bismo si trebali regulirati balansiranom prehranom. Pisao sam već šta je +, a šta -.

Super je s ovime šta nema isključivosti - mogu biti zdrav ako jedem junkfood, ali sve dok si vratim pH na visoko. Tako da, ovo je ultimativni način za biti zdrav... Onaj kojeg sam godinama tražio.

Btw, znajte da vam kiselina u želucu treba biti kisela jel, stoga gledajte da ako uzimate + bufer (sodu npr), da budete sigurni da niste jeli 1-2 h prije ili poslije uzimanja pH+.

Nuspojave:
Povećanje snage i intelekta, duže jebeš i tako... :icon_lol:
Šalu na stranu, nema negativnih nuspojava, barem meni, osim kaj ubijam dermatoze heheh. I ljepši sam i to... :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nadjev

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Ja sam od trinaestog januara relativno redovno uzimao 2 kašičice neke bezvezne dnevno. Ph sam mjerio otprilike svaki treći put.
Mrzilo me pišati u teglicu pa je prati(kasno sam se sjetio plastičnih čaša :bong7bp:) pa prati ph metar itd.
Prvo mjerenje je bilo 5, 8 pa drugo 5,4 pa je onda počelo lagano rasti. Nakon sedam dana sam bio između 6 i 7, i stvarno je zanimljivo kako stres, post, određene namirnice utiču na naš ph.
U principu, svaka pozitiva je ph plus. Logično, na kraju krajeva.
Zadnjih sedam dana sam između sedam i osam pa sam odlučio stati na nekoliko dana.
Želudac ( koji je kod mene inače osjetljiv) se za sada ne buni.Nabavio sam i neku dr oetker-ovu koja je navodno jako čista.
I na kraju ono najbitnije, utisci...
Nisam oduševljen kao Tarki ali definitivno osjećam promjene. Poletniji sam, koža i kosa su na dodir nekako drugačije,miris kože je drugačiji,
doslovce je manje kisela. Miteseri ( odvratno znam, ali je činjenica) ne smrde onako " kiselo".
Defiitivno ću ovo praktikovati pod uslovom da se želudac ne bude bunio. A da jedem sirovo povrće i bademe, nije to za mene...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nadjev
23.02.2008
1.048
1.455
188
ja sam 3 dana pio sodu uvece i ujutru i izmerio lakmusom mokracu i pokazuje 6(kolko moze lakmus da bude tacan),
sad sam procitao celu temu i ima da pijem dok ne pokaze 7, nadam se da necu mnogo dana da pijem taj buckuris :D

edit/ A jel zna kako nasa draga biljka deluje na ph, dal ga dize ili :D
 
03.06.2012
15
4
0
30
@Tarki, onaj klip koji si postavio u prvom postu je cista glupost, ne zelim da te uvredim, ali tako je, bakterije u krvi ne mogu da se nadju ni pod kojim uslovima, niti bilo koji drugi mikroorganizmi, tj. ako se nadju dolazi do opste infekcije organizma poznate kao sepsa, drugo aglutinisani eritrociti (slepljena crvena krvna zrnca) u krvi (koji su veoma retki) organizam unistava vrlo brzo svojim imunim sistemom, jer u protivnom moze da dodje do stvaranja tromba pa i infarkta, pH krvi je od 7.35 do 7.45 i to se regulise raznim puferskim sistemima, on se ne menja tako lako, acidoza ili prekiselost krvi nije naivna stvar i moze dovesti do mnogih nezeljenih promena u organizmu koje su lako uocljive, tako da nismo bas svi prekiseli, ako pH padne ispod 6.8 ili se poveca na preko 7.8 nastupa smrt. Opet ponavljam, ne zelim nikog da uvredim, samo iznosim neke cinjenice, ne kazem da je cela ova prica sa sodom bikarbonom bullshit, so no hard feelings :sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nadjev and He-Man

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Da, niste osjetili utiske na 8/8.5 tjedan-dva/3/4 hehe.

Slobodno slusajte doktore... pa idite na 7.

ja se i dalje topim na svim razinama...

DragonMaster je napisao(la):
@Tarki, onaj klip koji si postavio u prvom postu je cista glupost, ne zelim da te uvredim, ali tako je, bakterije u krvi ne mogu da se nadju ni pod kojim uslovima, niti bilo koji drugi mikroorganizmi, tj. ako se nadju dolazi do opste infekcije organizma poznate kao sepsa, drugo aglutinisani eritrociti (slepljena crvena krvna zrnca) u krvi (koji su veoma retki) organizam unistava vrlo brzo svojim imunim sistemom, jer u protivnom moze da dodje do stvaranja tromba pa i infarkta, pH krvi je od 7.35 do 7.45 i to se regulise raznim puferskim sistemima, on se ne menja tako lako, acidoza ili prekiselost krvi nije naivna stvar i moze dovesti do mnogih nezeljenih promena u organizmu koje su lako uocljive, tako da nismo bas svi prekiseli, ako pH padne ispod 6.8 ili se poveca na preko 7.8 nastupa smrt. Opet ponavljam, ne zelim nikog da uvredim, samo iznosim neke cinjenice, ne kazem da je cela ova prica sa sodom bikarbonom bullshit, so no hard feelings :sun2:


Tvoj post nisam ni vidio...

Aj da skratim... I no hard feelings kaj nisam mrtav.
Pokakam ti se na glavu, doktorima isto.
Ali stvarno nemoj da se vrije]a[ sto sam ziv, a ne mrtav po tebi.

Nemoj se vrijedjati, jos jednom, ali tvoje znanje je minorno, posebice zato jer se pozivas na medicinu, koja tvrdi da se rak ubija kemoterapijom ? a ja tvrdim sodom... eh sad...

Na 8/8.5 sam dosta vec, i nikad mi bolje nije bilo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grga77
23.02.2008
1.048
1.455
188
Ph mokrace mi je bio 6 posle 5 dana pijenja po pola kasicice uvece i ujutru porastao je na 7
nego jel moze svakodnevno da se pije soda ili se moraju praviti pauze da ph ne bi otiso
mnogo visoko?
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
soda se roka dok ne dodjes do 8.. i onda se sa njom drzis na 8-9

nemas straha od mnogo visokog ph jer se radi njega ne formiraju nikakve bolesti.. sve opasne bolesti nastaju u kiselom pHu jer nas organizam uopce nije ni predvidjen da funkcionira u takvim uvjetima.. zato vecina ljudi i jesu hodajuci mrtvaci.. posto svaka reakcija u tijelu od pokreta prsta do misli izaziva kiselost visoka bazicnost se ionako nece dugo odrzati.. upravo zato je ona u tijelu i potrebna.. to nam je zaliha.. poput zalihe novca u banci prije nego krenemo u kupnju.. ako zalihe nema upadamo u kamate, dugove..

nase tijelo nije kompostiste nego baterija.. sol u vodi.. zarulja svijetli.. secer u vodi.. zarulja se gasi.. se nekom pali zarulja? :D

neznam sta da vam kazem ljudi.. sta je na stolu ponudjeno je
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Volio bih se osvrnuti na Dragonmasterov post, koji zapravo jest cinjenican, ali govorimo o kruskama i jabukama.

Znaci, ono o cemu ja pricam je pH urina. PH mog urina je 8/8.5 recimo (i rula big time).

Ovo o cemu je DM govorio jest pH krvi. Eh sad, kisela, alkalicna krv.. kazes 6.8/7.8 mrtav si. Ok. Sad zabrij krv ti treba biti 7.4 recimo, a tebi je 7.1. Velika je to razlika, i tu je onaj mali 0,3 disbalans koji je u tebi napravio tumor mozga npr. Autoimunu bolest. Krona. Seboreu. MS. Alzheimer. Kurje oko. Slab vid. Ne dizanje kite. Slaba regeneracija. Depresija. Anksioznost. Kronicna pojava umora. Moram li dalje?

Ja imam mnogo znanja u zivotu, tko god to vjerovao ili ne, na mnogim razinama (grow je jedna od njih, znate, ja vidim moj grow. cak ga i duvam hehehe). U medjuvremenu sam spoznao da je znanje dosta teska materija za dijeliti, jer kako ga dijelis, nalazis otpor od neznanika, te trudeci se objasnjavati znanje zapravo nailazis na prepreke koje tebe koce u dobivanju ekstra novog znanja. Mnoga znanja u zivotu (zbog gore navedenog), naravno, nisam podijelio.

Mogli bismo ovdje uzeti analogiju Powerseeda (ciji potpis mi strsi iznad glave dok pisem o znanju, kakva subliminalnost koju nisam skuzio uopce do sada evo hehe( i Ujaka od Spidermana, od kojih jedan kaze da je znanje moc, a drugi da s velikom moci dolazi i velika odgovornost. Dakle, veliko znanje =

Znanje o vlastitoj alkalicnosti, da budem iskren je najvece znanje koje sam ikada imao, doslo mi je vrlo nedavno, a cijelo vrijeme je bilo tu, meni pred nosom. Jer znam na biljci (koja zivi 4 mjeseca, a ne 50/100 godina) ako fulam pH, i ako ga fulam za tipa 0,4 da ce razlika u mom growu biti enormna. Kaj je samnom? Jesam li isti kao i biljka?

Temu sam otvorio iz jednostavnog razloga. Nadao sam se kako ce se naci nekoliko idiota poput mene, staviti urin na 8/9 i da ce svi reportati nevidjeno brutalne psihofizicke promjene. Cisto da si dokazem kako nisam lud. No, ko ga jebe... Pa imam vlastito tijelo. Ne trebam nekog lika s interneta da mi kaze stvari koje mi govori ogledalo. Mozak. Promjene na tijelu. pH metar. Butra koju karam. Svemir.

PS
Chocolate rain, dosta kvalitetan i za po 3 4 ujutro :p
E i pH 8 obavezno! :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bandit and grga77

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
tru det.. ja se bavim nutricionizmom i zdravljem vec 15 godina.. majka mi je nutricionist.. trazio sam taj sveti gral i uvjek mi je izmicao.. uvjek zahtjevao previse odricanja koja nisam htio (pusenje, pizza itd..)..
imao sa periode kad bi ljeto prozivio samo na vocu.. zelio sam zadrzati trajno tu enormnu razinu energije, svijesti i mentalne jasnoce..

sada napokon znam sta je uvjek bila margina.. i sta sam uvjek lovio.. ph 8.. uisitinu drugi ph oznacava i drugi zivot koji zivim
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cons
16.09.2012
19
10
0
39
Fabrique Belgique
evo da se zahvalim tarkiju na odgovorima i pomoci i rekao sam ti da cu se javiti kada dodje do promena i vidi cuda doslo je...

naime... sin mi je dobio dermatitis oko usta sa kojim smo se borili pa skoro godinu dana. doktori su mu prepisivali 3-4 razlicite kreme sa kortikosteroidima, i nismo uspeli resiti problem.
e sad zamislite sta su te kreme ucinile kozi detetu od 3god, mislim da mu je cak i bilo gore dok smo mazali sa njima.
onda sam malo citao, ucio i postavljao pitanja o pH i odlucio da ga probam leciti sa sodom. nemogu vam opisati koliko sam bio sretan kada se dermatitis povukao u rekordnom roku. doslo mi je da odem kod tog usranog dermatologa i da mu natrljam nos sa sodom i njegovo "mazite kremom proci ce".
tako da mislim da soda radi svoj posao i to vrlo dobro :)

jos jednom tarki hvala i pozz.