Regulirajmo pH/Alkalizirajte

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Super sto je klincu pomoglo :)

Nije senzacionalno, ali, svaki dan ujutro popijem casu vode sa sodom i vise me ne muci prejaka kiselina u zelucu zbog koje sam imao bolove, knedlu u grlu i probadanje u prsima....
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Jedna cajna zlicica sode (ne s vrhom puna) u 2dcl vode. Mijesam dok se ne otopi sva soda i na eks.
Sad cu krenuti svaki drugi dan jer mi je ph na 7.8 - 8.0
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
ja sam uzeo sodu u tabletama, 1 tabl. je 1 gr. bas cu probati samo nemam pojma koliko dnevno da pijem, nema nikakvo uputstvo, a pakovanje je od 10 tabl. e sad jel dosta 1 dnevno ili 3 dnevno, jel bolje pre ili posle jela... thanks kali na odg.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: iSensation

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
nicee :) iii tko jos ima senzacionalnih rezultata za prijavit? ^^


Ti senzacionalni rezultati su fejk ionako od likova s interneta, tako da me boli ***** za to. Čak bi se moglo reći da te rezultate isto mogu nabiti na *****, jer su s interneta.


Na ***** nabijem i senzacionalne rezultate od svih likova s interneta, što ste svi vi i svi vaši rezultati, ali jebemu i ja, pa i moji.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
PowerSeed je napisao(la):
ja sam uzeo sodu u tabletama, 1 tabl. je 1 gr. bas cu probati samo nemam pojma koliko dnevno da pijem, nema nikakvo uputstvo, a pakovanje je od 10 tabl. e sad jel dosta 1 dnevno ili 3 dnevno, jel bolje pre ili posle jela... thanks kali na odg.
oko 5 grama ima jedna puna cajna zlicica.... Tako da bi tu tabletu mogao furati barem 3 puta dnevno. Ja sam npr krenuo svakim danom ujutro i provjeravao si ph. Kad sam dosao do 8.0 onda sam krenuo svaki drugi dan. Uskoro cu uzeti manju pauzu, a u medjuvremenu pazim sto jedem i time odrzavam ph na 7.8 - 8.0

Inace, pijem sodu samo na prazan zeludac. A ako bi uzimao i navecer onda 1h prije jela ili 2 h nakon jela....
 

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
Ja uzimam jednu čajnu (skoro svaku veče, ev. svaku drugu) jednom na dan, pred spavanje nekad jer mi je skoro čitav dan nešto u želucu :p :D Vazda žvrnjam neko voće, povrće, orašaste plodove itd. -Primjetio sam da se dermatoza maaaalo povukla, ali ne skroz :/ -Međutim, nemam PH metar, pa ne mogu ništa konkretno reći :(

-Tarki bola šta je reć, što si nasekiran??
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
ja sam u pocetku pio po pola kasicice ujutro i uvece a sad celu, mala kasicica ima 5gr al
ne mutim u vodu nego uzmem sodu i malo popijem vode da se moze progutati, posle naravno
popijem vode vise, posto mi ovako bljuntavo, nisam merio ph zadnj put je bio 7, nadam se da je sad
8.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
ok, ok, sad mozemo nazad na temu, ja sam krenuo sa tabletama sode, gledam da uzmem dve do tri dnevno na sto prazniji stomak, tablete su od 1gr, tako da gledajuci kolicine koje uzimate mogu ocigledno uzimati bar dve tablete odjednom, pa polako dalje
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
74
WeeDiĆ je napisao(la):
E procitao sam negde da natrijum iz sode bikarbone povecava pritisak, jel zna neko nesto o tome?
gdje si to procitao ja sam to trazio ali nigdje ni jedne studije o tome nema...............a i netreba u nicemu pretjerivat pa ni u sody
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Alkalizirajte ili umrite!

Donosim dio iz knjige Alkalizirajte ili umrite od Dr. Theodore A. Baroody

"Vrijeme je da pripišemo odgovarajuće lužnate ili kisele vrijednosti pojedinim namirnicama i tvarima koje konzumiramo, udišemo ili apsorbiramo u tijelo."

Sve vrijednosti u ovom poglavlju odnose se na biološki proizvedenu hranu, svježe proizvode i pravilno pripremljenu hranu.

Pridžavajte se sljedećih savjeta:

1) kod kuhane, zamrznute ili konzervirane hrane oduzmite vrijednost 0,5. iznimka su svježe iscjeđeni sokovi i kemijski neobrađene suhe namirnice.
2. Kod hrane koja sadrži konzervanse i druge umjetne dodatke ili je pripravljena sa šećerom, oduzmite vrijednost 1,0.
3) što je hrana svežija i slađa, stvara veću lužnatost








 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
evo ja vec duze vrijeme mjerim ph i trazim nacin da ga reguliram sa hranom i do pocetka mjerenja se pokazalo da imam jako kisel organizam jer jutarnja mjerenja su bila u vecini 4.5 - 5.0 bilo je jutara kad je bilo 7.5 ali rijetko a navecer je bilo saroliko od 5.0-7.5 probao sam uzimat sodu ali nije mi sjelo pojavilo mi se podrigivanje tjekom cjelog dana tako da sam odustao i moro sam nac nesto bolje

13.2 sam ostavio alkohol,cigarete,kavu i ubacio povrce, voce i cajeve u prehranu koje prije nisam imao bas volje uzimat, na mjesto mesa koje sam jeo obavezno svaki dan sad prakticiram ribu i jos puno drugih stvari al da nezamaram sa nebitnim...uglavnom moj ph nije se nesto znacajno promijenio opet je bio nizak sa malim poboljsanjem 5-6 a navecer je 6.5-7.5 ali zadnjh par dana se opet vratio na 4.5 ujutro i navece..trazio sam sta se promijenilo i shvati sam da sam prije 7 dan ostao bez zalihe badema i brusnice kojih pojedem saku svako jutro ok 10 za medjuobrok ph mi se drasticno smanjio jucer sam poceo ponovno sa bademom i brusnicom i ph se vratio sinoc 7.0 jutros 7.5 zato ako neko ima volje da testira na sebi bas me zanima dali je do badema i brusnice ili je nesto drugo

Pozdrav svima
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nenash

Malawi

Aktivan Član
03.06.2011
54
53
18
Anywhere*
Prvo svaka čast TripTuPeru :respect: ovo su super važni podaci,

održavanja neutralnosti ili čak blage lužnatosti čini drastičnu razliku u zdravlju i učonkovitosti ljudskog bića,

ali uz sav ovaj info nemojmo zaboraviti da naše svakodnevno psiho-duhovno stanje

također stvara drastičnu razliku u našoj pH.

Svakao za zdrav i kvalitetan život izbaciti sve rafinirane namirnice i ove "akumulatorske" kiseline,

kao što su alkohol, cigarete, narkotici, lijekovi i sl. :shit:


Moram provjeriti ali čini mi se da ni naša draga biljka nije prelužnata

ali kako njene prednosti debelo prebaciju potencijalnu kiselost onda kažem

ako paziš na ostalo i širiš samo dobru vibru malo svete biljke ne može odmoći, dapače.


Inače po mojim dosadašnjim saznanjima i iskustvima,

makrobiotika kao način prehrane izvrsno hendla te neutralnosti i nema greške

što se tiče toga da bi išta jako kiselo bilo prihvatljivo kao namirnica.


Svakako vrijedno istraživanja . :read:


Budite svoji i alkalizirajte. (?)