Run From The Cure - The Rick Simpson Story

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.08.2011
42
13
0
35
misha11 je napisao(la):
R. Simson preporucuje indicu a ona ima vise THC za razliko ud sative koja je bogatija CBD. Koliko sam shvatio :ne mozes imati oba, ili HTC ili CBD! :(

Ne brini, mozes. Problem je sto vecina sjemenja koja su danas na prodaji nemaju previsok postotak CBD-a, vecinom varira od 0-2%, iako ima i vise od toga, naravno. Ne bi rekao da sative imaju veci postotak CBD-a u odnosu na THC naspram indica, jer je upravo suprotno. Manje CBD-a u sativi je glavni razlog sto one vise idu na euforiju i energicniji utjecaj, jer ima manje CBD-a koji bi taj THC regulirao da daje "sedative effect" kao u indicama. CBD sam nista ne cini, on je samo regulator THC-a...
I nemoj sada samo ganjati CBD pa da stavis THC u drugi plan, jer THC je ono sto je najvaznije za medicinske (i sve druge) potrebe :))

Osobno, nisam niti gledao odnos sativa-indica, jer je genetika varljiva :p Gledao sam samo sto veci posto THC i CBD, a takvih sjemenja ima ponesto na blizem trzistu... malo istrazi ;)

Ako sam nesto krivo pohvatao, neka me iskusniji isprave :sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Da misha11, krivo si pokopčao, sative imaju visok thc s malo cbd-a, a indice imaju dosta viši cbd. To je osnova za znati. Slušati He-Mana šta priča. CBD je vrlo bitan u medicinskoj upotrebi, nije da je samo regulator thc-a, već ima svoje velike moći što se tiće medicine, ima i thc svoju bitnu medicinsku ulogu, ali i ostali kanabinoidi. Dakle po stoti put, birat sorte koje imaju što viši CBD, thc je ionako visok kod večine hibrida.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: He-Man and Z&N

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Kao što reče Spectre, mogu se pronaći sorte koje imaju veći % i THC i CBD-a.
Već spomenuti White Widow, zato ju R. Simpson i spominje jer je to najrasprostranjenija komercijalna sorta s visokim % CBD-a.
Ali ima prilično malen % THC za današnje "standarde" pa bi uz nju bilo dobro nabaviti i neku s većim % THC-a pa na kraju mix. ;)

Tu imate pregled nekih sorti po količini kanabinoida pa bacite oko - http://fullspectrumlabs.com/strain_cannabinoid_ratio

Eto i Beyond vam je sve rekao, slušajte ga šta priča. :respect:

CBD nema samo regulatornu ulogu na THC već i brdo ostalih medicinskih djelovanja; anksiolitičko, antikonvulzivno, antiemetičko, analgetsko, itd.
Znači još jednom, THC i CBD su podjednako bitni pa nastojte nabavljati sorte koje imaju veći % oba kanabinoida.
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Eto me,

Rick je imao simpozij u Opatiji, otud mi info za vrste, ja sam uzeo te dvije. Pineapple dobro raste i cvijeta, a Mazar malo kaska (mislim da će njegova berba biti tjedan, dva kasnije). Mislim da ću skupiti 0,5 kg ali od obje zajedno, morat ću ih miješati tako da ti neću znati reći koja mi je više pomogla;)) Inače malo sam istraživao, ovo sjeme je odlično:icon_lol: Mazar je osvojio canabis indica cup 2008 LSD | The Daily Smoker , a Pineapple 2009 Pineapple Chunk | The Daily Smoker. Ne razumijem se previše u cbd, ali 25 % thc mi se čini...

Da i meni se čini ovo s ricecooker daleko jednostavnije (ionako sam ga već kupio).
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
sta mislite o obicnom petroleju za fenjere kao otapalu? navodno i petrolej(cisti) se koristi kao antikancerogeni lijek. pa ako i ostane malo u ulju, ne skodi.
 
26.03.2010
45
3
0
47
sharplaninac je napisao(la):
sta mislite o obicnom petroleju za fenjere kao otapalu? navodno i petrolej(cisti) se koristi kao antikancerogeni lijek. pa ako i ostane malo u ulju, ne skodi.

a sta je sa benzinom za zipo??
ne ostavlja nikakve tragove kad ishlapi.
jel bi bilo dobro s njime???
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Ako radite s ricecookerom onda trebate 8 l otapala za 500 g trave, 1L 99,5% izopropilnog alkohola je 60ak kuna, znači cca 500 kn sveukupno za otapalo. Ne znam u kakvoj ste financijskoj situaciji, ali ako čovjek kaže da je to dobro ne znam zašto onda izmišljati toplu vodu. Ako je za zdravlje onda stvarno ne bi trebala postojati dilema (cijena).
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
sharplaninac nikakav petrolej za baklje ne dolazi u obzir jer je prepun nečistoća i otrova, a ovo petrolej kao antikacerogen i to da je uredu da malo ostane u otapalu neću ni komentirati, nadam se da to neće nikome pasti na pamet isprobavati, derivati nafte su jako otrovni...
i izopropil alkohol je otrovan, zato s kojim god otapalom se radi treba biti 100% SIGURAN DA JE 100% ČISTO I DA U KONAČNOM PRODUKTU (ULJU) NE OSTANE NIŠTA OD OTAPALA.

kita daj malo čitaj par postova iza. Zippo benga prolazi kao odlično otapalo jer je kvalitetni destilat nafte i bolje je otapalo od bilo kakvih alkohola, ali ostalim bengama ja ne vjerujem, samo zippu, iako vjerojatno ima još kvalitetnih zamjenskih benga za te zippo upaljače.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ja sam radio s medicinskim benzinom, benzin općenito (ako je čist) dobro otapa te alkaloide. Ono simpsonovo "naphta" još ne znam šta je, al to je neki benzin ili derivat benzina ziher.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
ta naphtha od simpsona, ovaj benzin od zippa i medicinski benzin sve je to taj isti čisti benzin (nadam se da nikome neće pasti na pamet radit s bengom s pumpe (za auto).
... nego gdje nabaviti medicinski benzin? toga ima u apotekama?
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
100ml medicinskog benzina je oko 14 kn, ima ga u ljekarnama. Našao sam i čisti benzin (heptan) 2,5 L je 49 kn, ali ja ostajem kod izopropilnog;))))
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Beyond je napisao(la):
... nego gdje nabaviti medicinski benzin? toga ima u apotekama?

Ja sam ga dobio od jednog člana foruma koji je med. tehničar pa je malo "posudio" :D
Izopropilni alkohol ima za kupiti, ali je dakako skup i moraš im tam muljat da ti treba za čišćenje fotografske opreme ili neku sličnu laž.
 
26.03.2010
45
3
0
47
ajde molim pomoc.
nigdje da konkretno nadjem, kako phoenix tears djeluju na misicnu distrofiju i atrofiju.
sve sta sam igdje citao je da olaksava bolove.
zanima me konkretno dali pomaze u poboljsanju motorike i opcenito stanja??
zahvaljujem svima koji mogu pomoci.
 
24.05.2011
229
111
0
phoenix tears pomažu kod svih bolesti,ako liječe rak kako je prikazano u filmu r.simpsona,onda nebi trebalo da bude problema ni za distrofiju i artrofiju

samo je najveći problem što nam "ONI" to taje;))))

ako imaš želje za ozdravljenjem onda nemoj da čekaš nego prioni poslu,biljkice u box i growaj,najbolje ćeš tako da saznaš;)
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
  • Sviđa mi se
Reactions: Kristin
26.03.2010
45
3
0
47
nasrecu, ne bolujem ja, zdrav sam, boluje mi jako dobrar prijatelj a stanje se pogorsava, prekosutra cu kupiti benzina pa napraviti, to mi nekako najbrze a opet sigurnije nego butan. hvala na linkovima he-man.
ako ko ima jos koji link zanimljiv, zahvaljujem se unaprijed.
 
26.03.2010
45
3
0
47
jedno pitanje jos. dali ako napravim bubble hash pa gotovi otopim benzinom, dali se dobije isto kao i extrakcija benzinom direktno sa trimova???

logicki bi to trebalo biti to!?
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
može i tako, da, bar ti treba manje otapala dok ekstraktaš haš umjesto vuve. dobiveno ulje je isto.
 
26.03.2010
45
3
0
47
nije zbog kolicine otapala, nego dobio zamrznute svjeze trimove. pa se bolje iskoristi preko bubble hash nego direktno, tj tako sam bar citao. aj u postupku je pa cemo vidjeti. hvala na odgovoru.