Save your ass manual !!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
31.07.2006
10
37
0
Dragi moji, smatram da posedujem izvesno nezahvalno iskustvo poznavanja procedure prilikom privodjenja zbog posedovanja marijuane i bio bih veoma bezobrazan ukoliko to ne bih podelio sa vama i eventualno spasio nekoga muka kroz koje sam ja prosao.

Kazu da glup covek uci na svojim greskama, dok pametan na tudjim. Da, ipak moras biti tenkre da te policija napipa i ostajem pri tome (u oba slucaja kreten sam ispao ja). Nadam se da ce ovaj manual biti svima od koristi koji zele znaju vise o tome kako se ophoditi pri procesuiranju... evo nekih od pravila kojih se treba pridrzavati, ukoliko zelite izbeci sve neprijatnosti :

1. Nikada ne nosi marijuanu sa sobom !

a - ukoliko je vec nosis sa sobom, dobro znaj da nema skrovitog mesta na tebi - osim ako neces u dupe da zavuces. Sve price o tome kako im treba pretres padaju u vodu kada se pred tobom stvori marica i iskoce panduri i pocnu sa skidanjem do gole koze. A ako su je vec pronasli kod tebe, znaj da si se sjebao...

b - imaj u vidu da najbolja vrsta materijala za pakovanje marijuane bi trebala da bude folija ili papir. Iz prostog razloga sto prilikom extraktovanja sadrzaja mozes relativno lako da unistis pakovanje. Obavezno preporucujem da kada vec pocnes da pravis cigaru, unistis sav prateci materijal.

c - Resio si da je nosis sa sobom ? Ok... dobro znaj, ako se vec igras sa vatrom da bi koliko-toliko sebi olaksao muke prilikom iznenadnog prepada marijuana bude vec izmrvljena ! DA ! Tako je mozes lakse ukloniti ukoliko ispadne frka, potrebno je samo da otvoris pakovanje i istreses sadrzinu. Dobra stvar je sto ti je i sam proces rolanja olaksan...

2. Prateci materijal (duvan, rizle, kartoncici... u know the drill)

a. Rizlu & kartoncice nikako nemoj drzati kod sebe u dzepu kada vec pocnes sa procesom. Sve sto imas od sumnjivih elemenata - odstrani ! Ne ostavi plavim *********** nista sto te moze odati ukoliko su vas identifikovali i krenuli u napad...

b. Nikako, ali nikako nemoj prazniti potom puniti obicnu cigaru travom ! Gledao sam kako i to pokusavaju proveriti, iako se vidi da je cigara fabricka sa filterom !!!

3. Proces konzumacije marijuane

Ok... resio si vec sebi da das oduska ? Nikako nemoj da budes previse happy povodom toga, jer u trenutku svoje najvece radosti bejah sjeban !

a - Upoznaj se sa okolinom ! JEBENO OSMOTRI SVE OKO SEBE ! SVE ! SVE ! SVE ! Ukoliko si vec krenuo na otvoreno, drzi se podalje vrtica, osnovnih skola, srednjih, fakulteta, svega sto privlaci ljude. Obavezno ostavi prostor za delovanje u slucaju dolaska plavih *********, ne zelis da te uhvate brzo & lako - ako su vec krenuli na tebe, osiguraj se da mozes lako odstraniti sve... Neka obavezno neko ko vec pusi sa tobom cuva tvoja ledja, tako mozes lako reagovati u slucaju nezgodacije...

b - definitivno izbegavaj naseljene sredine. Ma kako ti se cini da nece niko doci, uvek se nadje neki nadrkani penzos ili jos gore pandur koji nije na smeni a tako je zeljan akcije zbog toga sto je to jebeni smisao njegovog zivota (da.. to mi se dogodilo)

c - Nikako ne konzumiraj sa maloletnicima !!! Namestice te dok kazes kex. Docice im tata i mama - ujedno kraj sa tobom...
(da... i to mi se dogodilo...)

d - Ukoliko ste uspesno odradili posao, vreme je za probleme kozmeticke prirode. Niko ne voli da vidi iskrivljenu facu od smeha sa crvenim ocima ! To je tako jebeno upadljivo ! Nabavi sebi kapi prokulin, stavis i pevas ! Obavezno imaj kod sebe neku tecnost ili makar zvake. Ne zelis imati suva usta ! Kod plavih pedera sve dolazi u obzir ! Sto imas manje negativnih karakteristika, bolje po tebe !

4. Policija vas je napipala na mestu zlocina !

a - Ako se ovo vec dogodilo, najbolja stvar koju mozes uciniti je da ostanes priseban. Znam... Andrenalin pumpa, frka, histerija... Panduri se deru na tebe, udaraju samare, cimaju,uperuju baterijske u facu, skidaju do gole koze - ne daj im da te vide u panici jer ce na svaki nacin pokusati da te slome.

b - Bez obzira sto ti se priblizavaju, nikako nemoj napraviti glupi izraz lica i reci i'm fucked ! Potrudi se da za to kratko vreme odstranis sve, makar si pokusao i imas priliku da uspes, a ako samo cekas... sjebace te u svakom slucaju

c - ako si sa nekim, dobro znaj da ce vas razdvojiti i pokusati na licu mesta da utvrde cija je. Njima je cilj da se neko od vas slomi i da se odmah utvrdi don BUNDA !

d - upitace vas obavezno da li konzumirate... dobro znaj da onaj ko kaze da malo pusi i ko se pravi fin, medan i cedan - sedi napred sa njima dok si ti pozadinac (sedis sam u marici).. da ... i to sam doziveo

5. Stigli ste u policijsku stanicu

a - Nije sve tako crno kao sto mislis... opet naravno ako nisi priznao jos pre nego sto ste stigli ili te je kompanjon vec izdao... Tu pocinje definitivno proces utvrdjivanja krivice

b - Spremi se na psiho/fizicko maltretiranje. Tortura i virtuoznost zavisi od toga koliko nisu dobili picke ili koliko se osecaju iskompleksiranim tog dana. Nikako, ali nikako nemoj sesti negde - to ce ih samo isprovocirati i sebe ces oznaciti kao glavnog ako nista drugo - za batine !

c - Najbolje od svega bi bilo da zatrazis advokata. Ako si vec tu gde jesi, budi makar njuska sa stilom (zalim sto nisam to odradio, ali hvala bogu - nije bilo potrebe). Nemoj biti ribitza, vec zastiti sebe na najbolji moguci nacin. Sto manje pricas - bolje po tebe ! Usled takve neprijatne situacije, osecaces se lose, neces moci pravilno razmisljati, lomices se... ako zatrazis advokata, ne smeju te nista ispitivati dok prvo ne odradis razgovor sa njim, a on ce vec zastupati tebe i mozes definitivno da odahnes.

d - Trudice se da u toku prvog susreta ustanove zlikovca ili ti kod koga je pronadjena marijuana. A ako im ne podje za rukom da dobiju priznanje - dace ti papir da potpises ! Nikako, ali nikako ne potpisuj jebeni papir ! (mene su pokusali tako da nasade, svom srecom znao sam za jadac...) Ne potpisuj nista !

e - ako si se vec izjebao, priznao ili potpisao a nisi zvao advokata - dobro znaj da ces imati ponovno gledanje sa njima... Ukoliko vec sutradan. Jednostavno ne zelis da dodje do toga... nikako ! ADVOKAT !
Imao sam neprijatno iskustvo da budem priveden zbog konzumacije marijuane nepunih nedelju dana posle svog 18 rodjendana sa maloletnicima i da se iz***** da potpisem da se kod nas u drustvu pronasao taj paketic. Potpisali smo i pojeli govna... I dan danas pamtim batine koje sam dobio od inspektora i nikada ih necu zaboraviti... A glavni osumnjiceni sam bio iz prostog razloga sto se kod mene naslo kartonce... :(

f - ocekuj da te ubace u evidenciju narkomana, jer su meni to uradili dok sam bio golobradi djecacic... Jebe se njima za tebe... i za bruku u selu... One more thing, ako si vec ubacen u evidenciju narkomana ocekuj da ce tebe prvog pritegnuti i najvise od svih maltretirati (iskusio sam i to)

6. Ponovni dolazak u policijsku stanicu ( u slucaju da si potpisao/potpisala/potpisali)

a - vec vas zalim, jer sam to prosao...

b - ukoliko vec nisi angazovao advokata, svaki ishod je moguc... ocekuj da te nameste drugari ili poznanici... (to mi se dogodilo)

c - ako ne priznajete, slede batine... kakvim intenzitetom i koliko ne znam... najpametnije je da naucis dve reci NE ZNAM NISTA & NIJE MOJE ! (i dan danas se secam toga... on me mlati, padam sa stolice, cupa me za kosu, suta... a ja samo to ponavljam... kao mantru...) U svakom slucaju, ne moras se ti slomiti - neka se slomi neko drugi... Nemoj misliti ako si golobrad djecacic da neces dobiti preko picke... ja jesam...

d - zelim vam sve najbolje... nadam se da ce vam fortuna biti naklonjena ako vec morate tamo da idete...

7. GET OUT OF JAIL TICKET

Ovo je za one koji su imali srece. Ukoliko nisu kod vas pronasli travu ili kod bilo koga drugog, a opet nasli je na licu mesta u maloj kolicini - Bog te je pogledao. NE brini se, ne frci se, cak i ako ovaj ***** te namesti - sve je ok... bitno je samo da nije bilo kod tebe u dzepu i da ne potpises papir. Opet, naglasavam mene su delimicno isprcali ... posle maltretiranja koje je trajalo 3-4h, kada vec vide da ne zelis potpisati i da ti ne mogu nista - pokusace da makar od tebe izvuku kakvu informaciju. Bice medenog lica, ophodice se fino prema tebi, iscepace prijave pred tvojim ocima ne bi li im makar dao kakav clue. Ujedno ovo je i najbitniji deo. Trazice od tebe da im das kakav info o nekome ko valja bundu !

Stvori lika u svojoj glavi ! Diler iz zemlje fantazije ! Plav, nizak, visok... nema dva prednja zuba... oziljak na licu... prodao vam je u nekom kaficu... Narkoman... 30 godina... zivi u nekoj ulici koju ces cisto da lupis... ( tvoja licna stvar na sta ce covek liciti, samo je bitno da delujes uverljivo ) Nikako, ali nikako ako ces vec da pusis napolju sa jos nekim, nemoj preskociti ovaj korak. Moras imati krivca ! Izmisli ga ! Izmislite ga zajedno !

Iskren da budem... zalim sto ja moram da posvetim ove redove... jer mi je vise muka i od kombinovanja i od jebene policije ! Jednostavno... smucilo mi se... Bio sam dva puta, al braco moja... ne ide mi se vise !

:D

Ako nista drugo, neka vam ovo bude obavezno stivo... ako sam ja bio kreten, ne morate biti vi...

p.s. prvi put sam "pao" sa 18, a drugi put pre 3 dana sa svoje 22... cuvajte se jebenog leta ! (oba puta sam pa za vreme leta :D )

ujedno... ovo je zadnji put, nadam se ... prvenstveno sam izginuo jer sam pogazio svoja davno izrecena pravila prilikom prvog padanja... Zelim vam sve najbolje !

Najbolje vam je da se kombinujete sami ili sa nekim u koga imate 100% poverenja ! Nemojte pricati drugima da pusite travu ! Uvek ce vas neko olajati ! Nemojte cak ni pusiti sa drugima... a predlazem da je najbolje da pusite travu sa svojom dragom... Spoj lepog i korisnog... pozdrav !
 
21.07.2009
13
5
0
39
Auuu. Svaka cast za ovo... Uvek sam imao srece sa plavim fekalijama, i obozavam da pusim napolju al sad si me skroz sj****. A uvek sam razmisljao da su to samo bauk price, da su i oni ljudi. Nikad nisam cuo ovako detaljan opis susreta sa njima.Jbg marihuana jeste "idalje" ne legalna, stoga opreza nikad dosta.
Jos jednom cestitke za napisano stivo, i hvala sto si svoje bolno iskustvo podelio sa nama.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mladji referent

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
516
532
113
balkan
Svaka čast na detaljno opisanim incidentima...
Ja bi ovo čak negdje pribilježio kao ''Sticky'' temu, dosta informativno za pročitat u svakom slučaju...
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
lijepo opisano,ali s malo mozga to netreba samo što neki imaju
peh prije nego im se to malo zdrave pameti razvije
icon10.gif
 

xarabas

Aktivan Član
05.09.2005
161
8
0
40
"b. Nikako, ali nikako nemoj prazniti potom puniti obicnu cigaru travom ! Gledao sam kako i to pokusavaju proveriti, iako se vidi da je cigara fabricka sa filterom !!!"
Ovo ne kuzim.Zasto ne?Cini mi se kao dosta skrovito mjesto za zamaskirati vutru.
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
pa ne postoji shtek koji ne mozhe da se provali ako te dovoljno iscimaju.

par saveta su ovde zaista zlatni:

- ne pushite van kuche (verovatno ima vishe onih koji su primorani da izadju da bi pushili, jbg za njih to je zaista ogroman disadvantage)

- ako vech pushite travu napolju nek vam za dzoint stoji na podlozi a sve ostalo negde u shteku

- nikad ne nosite vishe od pola grama/gram sa sobom i nek trava bude vech spremna za roll (izmrvljena, a tako se i lakshe jede na brzinu)...

- uvek imajte travu pri ruci i budite na oprezu, na prvi znak pretresa i presretanja travu pojedite... em vam ne mogu nishta em che da vas uradi...

- bilo koji nachin da se otarasite trave, ako ste primetili eminentnu situaciju, je jeftiniji u svakom pogledu od plachanja danka drzhavi...
 
19.05.2008
47
4
0
42
stvar sa advakatom mi je malo klimava pogotovo ako si maloljetan,nisam strucnjak al me hvata neki osjecaj da bi dobio po ***** jos vise kad bi trazio....to prvotno mislim ako si maloljetan evo citiram drugara:

MAL0LJETAN nemoš tražit advokata
*moš samo tražit starog
*al opet nemoš bit poslije 11 vani tak da ono(ako nemas 16 i osobnu)
*uvijek se nađe rupa u zakonu
*da dobiješ po **********i
 
19.05.2008
47
4
0
42
.....ok sad sam pobijam svoj post,al dalje sam malo pesimistican sa cjelom spikom sa advakatom,a maloljetnike ne tuku barem ne ovdje kod mene al takodjer kao maloljetan nemozes trazit advokata samo roditelji....mislim ako vec padnes i nema ti izlaza barem ih nekak nafuris da ti smanje kolicinu ili da te puste ako drukas lika koji ti dao nekazem da to mora bit bas ta osoba koristis mastu sta ja znam....al ako je neko skim nisi u posebnim odnosima mislim samo ime teme je "save YOUR ass manual :rofl:.....samo rjesisi logistike oko toga da se nesazna itd itd...nisam strucnjak al eto...:blah:
 

MedoZGB

Aktivan Član
29.10.2009
68
3
0
34
fala bogu nisam jos imo posla snjima... makar sam prekjucer bas bili pored ambulante iza čempresa na malom zidicu ja i 2 frenda oni duvaju a ja rolam sljedeci i murija na parkingu od ambulante i stanu 3 metra od nas na cesti...
frend mirno veli meni medo murija... drugi frend kaj fuma i ja kaj rolam velimo da sere da kaj zajebava kad on stvarno murija stoji 3 metra od nas stali su ... sve smireno polagano :D frend baca zapaljenu frulu ja taman zasolio i trebo sam okrenut par puta prstima i zarolo bi al sam se tak zasro sve bacio.. ostalo kaj imo u vrečici od kojih 10ak metara dalje u čemprese stavio i vratil se nazad... prosla 1 min i murijaci se okrenu na parkingu i odu... tak mi herc nije radio vec dugo :D
 

vandalx

Aktivan Član
11.08.2008
113
14
0
37
xarabas je napisao(la):
"b. Nikako, ali nikako nemoj prazniti potom puniti obicnu cigaru travom ! Gledao sam kako i to pokusavaju proveriti, iako se vidi da je cigara fabricka sa filterom !!!"
Ovo ne kuzim.Zasto ne?Cini mi se kao dosta skrovito mjesto za zamaskirati vutru.
nama su uletili prije 2 tjedna na rođendan jedan,al su se zajebali jer smo ispusili sve prije nego sto su dosli,4 kutije cigara,svaku cigaru oni su izmrvili da pronađu "drogu"
 

Kreso1988

Aktivan Član
04.07.2009
143
23
0
33
tak je i meni no na svu srecu imam legicu koja ima dobre reflekse te je 2 metra od njih (orgomnu trubu) ugasila i stavila u gace a oni nisu vidjeli. meni je bilo pola cigarete(>_
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SlapoviNiagare007
06.10.2009
40
1
0
34
ja sam sa frendom na kvartu zizao bilo nekih ajmo rec pol 11 navecer mi na biciklima bili ..ljeto.. i tak sjedimo na klupici i pusimo i ja taman kolegi dam frulu i murija se parkira nekih ajmo rec 50 metara od nas XD jebote... ja reko cof murija.. frajer se digne i ode ostavi bicikl i sve .. ja sam uzeo svoj bicikl sjeo na njega krenuo za njim uzeo mu frulu i odvezao se do mjesta jednog a on se vratio po svoj bajk XD frajer ga je zaboravio .. a kae najbolje drotovi su isli u neko stubiste neko je prijavio buku XD.. ma ***** mi se smrzlo XD