[SIGURNOST] Lista bezbednosnih mjera da ne zavrsite u policiji

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
A čuj možda se hvalio nekom koji mu je nick na vutri pa došlo iz dupeta u glavu. Onda i nema veze šta je postao tu iskreno neznam ni gdje bi išlo to pitanje sad.
Uglavnom, za promjenu nicka treba dobar razlog, nije dovoljno "ne sviđa mi se nick pa bi drugi"
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica
22.02.2015
112
129
43
Neznam jel pravo mjesto no pitat cu bez obzira!

Upravo sad mi se desilo da 2 puta u 5 min me izbacuje sa foruma te se moram ponovno logati! Par minuta prije toga mi je chrome izbacio neku gresku kao da stranica (vutra.org) vise nije sigurna te da mi kao netko "mozda" pokusava uzeti login podatke..i nakon toga 2 puta me izbaci s foruma jel. Naravno odmah sam promjenio password i to dugacak sam sad uzo, toliko da sam na papir moro zapisat da uopce upamtim.

Pitanje je sljedece: Jel se ja tripujem, malko jesam naduvan, no blesav nikad nisam bio a ni previse paranoican.. Daj nek mi netko baci neki odgovor na ovo.. plz :(
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ne bi trebalo samo od sebe da te izloguje. Medjutim ako dodjes sa gugla na neku stranicu koja nije certifikovana kao na primjer forums.vutra.org tu se desava problem. Nadam se da cu uskoro rijet ovaj problem...treba neke korake preuzet koji se mogu samo live testirat. Cekam momenat. Neka ura kasna ili jutarnja. Ako ti se ne desava ovo nego nesto drugo onda ne znam sto je po sredit.
 
10.01.2015
175
107
43
meni se desi preko fona da me izloguje svaki cas pa moram opet da se logujem. I nakon nekoliko puta mi ostane zapamceno i nemoram da se logujem dok se sam ne odjavim. To je verovatno kad mi se restartuje pa zaboravi.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Ne.
Jer nema apsolutno nikakvog smisla, forum ima SHA-1 kriptiranje pass-a + RSA privatni ključ koji je još ekstra dodatna zaštita.
Staviš jednom dobar "random" password od 15 znakova i miran si zauvijek (osim ako ga ne zaboraviš :p).

Recimo ovaj pass - fAs912C9$"ikl@a - računalima koja korisi NSA bi trebalo više od dvije godine da ga probiju!
I to je u slučaju kada bi pass bio zaštićen samo s SH-1, dodaj još RSA i trebalo bi im više stotina godina, ako ne i tisuća.

Daleko lakše im je pronaći "pukotine" i slabosti u kodu foruma ili servera na kojem se nalazi forum, u tom slučaju nikakav password ne igra ulogu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dzparanoja

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Razumijem. Ja nijesam u svoj pswrd unio kombinaciju "velikih" znakova i brojeva, zbog pamćenja... ali zato ista ima 14 malih znakova, neki pojmovi i značenja koji blage veze nemaju jedni sa drugim. Zvuči li ti dovoljno, ili da je malo doradim novim elementima ???
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia