Srbija+Hrvatska (svi zajedno) + Global Marihuana Marš

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.03.2008
10
1
0
43
Hasan bin Sabah je napisao(la):
Na http://www.globalmarijuanamarch.org/ , kao što već sigurno znate, nalazi se stranica posvečena ovogodišnjem Marihuana maršu. Na dotičnoj stranici nalze se linkovi sa informacijama, i tamo je naveden Beograd i link prema našoj omioljenoj vutri.org.
Lutajući po newsima, na hr.alt.drugs san pronaša cilu storiju o za i protiv organizacije nečeg sličnog u HR.
Ajmo "krvati", očemo šta pokušat organizirat ili da se jednostavno pridružimo braći iz Srbije?
Hmm, poznavajući nas "krvate", ostaćemo doma, pušit i komentirat kako je to sve cool itd.
Daj, ajmo se pokrenit. Ja osobno neman nekih posebnih ideja, ali san spreman uložit 100% energije u sprovođenje svake "pametne" ideje.
Braćo iz Srbije, ajde dajte malo poticaja, ideja...ičega.
Marš nije samo borba za legalizaciju; marš je borba za ljudska prava, za slobodu izražavanja...za slobodu razmišljanja!

Legalize Marijuana, free the consciousness!!!

Eto pošto sam novi ovdje, čitam i odgovaram od početka.

Eto Hasane, dobra ti ideja, ali nikako provediva u RH, mislim ok je to, borit se za svoja prava, ali prisjetimo se gay pridea u Beogradu, ok kod nas u Zagrebu nije bilo baš pucnjave i klanja, ali opet, skoro da je bilo, i oni su se borili za svoja prava koja su ih stajala glave!

Mislim da živimo u poprilično konzervativnom, FOBIČNOM, maloumnom i pasivnom društvu, nebi oni shvatili što mi želimo time reči, mislim da nas nebi ni doživjeli, samo bi nas osuđivali!
Ne znam, ali meni nije do nekakvog deklariranja, naše društvo nije još na tom stupnju razvoja!!!

Moj zaključak je, bolje ja ostanem doma ili odem u šumu i popušim koju u miru, doživim je na svoj način bez ikakvih vanjskih utjecaja okoline i njihovih predrasuda.
Podržavam tvoju ideju, ali ipak nije još vrijeme.
 

Ledo

Aktivan Član
12.11.2006
219
3
0
36
Odnos prema gay populaciji potpuno je druga stvar konzervativni ljudi, koji su u duši vjerovatno pomalo ****** pa gonjaju te ljude po ulici dok prosvjeduju.
Sto se vutre tiče takvi likovi bi nam se vjerovatno pridružili u prosvjedima...
Tako da to uopce nije problem....
 
15.03.2008
10
1
0
43
Ledo je napisao(la):
Odnos prema gay populaciji potpuno je druga stvar konzervativni ljudi, koji su u duši vjerovatno pomalo ****** pa gonjaju te ljude po ulici dok prosvjeduju.
Sto se vutre tiče takvi likovi bi nam se vjerovatno pridružili u prosvjedima...
Tako da to uopce nije problem....

Ma nije problem dali bi se ljudi pridružili ili ne; ili osobno ja, ali opet nebi se baš osječao ugodno kad bi zapalio joint okružen organima "reda i mira", nebi se mogao opustiti i doživjeti taj dim u stvarnom smislu njegovog djelovanja.
Svatko doživljava taj trenutak opuštenosti na svoj način, neki će izači van i svjetu pokazat da su napušeni, neki će ostat u svom svjetu za vrijeme djelovanja i doživjet je više na duhovnoj razini (što mi se u principu više sviđa).

Mislim, nemam ja ništa protiv takve vrste okupljanja, ali čemu dokazivanje nečega što neče biti uopče shvačeno nego samo osuđivano, nije vrijeme još za to, bit će ga, za jedno cca. 50 godina, ukoliko se promjeni naš balkanski konzervativni mentalitet.
Mislim istina je da su promjene u svijetu radili pojedinci, kojima je do promjena stalo, ali vladajuća večina, koja je još ktome i naša stvarnost neče dozvoliti takvo vrstu promjene.

Recimo, na jednom drugom forumu, iznio sam ideju što se tiče legalizacije, populjvali su me a da nisu ni razmotrili tu ideju.
Ideja je bila, napraviti malu "zaštičenu ograđenu slobodnu zonu", tipa malo selo, eko selo, gdje bi bilo dozvoljeno konzumirati lake droge.
Znači moglo bi se konzumirati i prodavati samo unutar te zone, ne i iznositi izvan zaštičene zone.
Recimo kad bi ta ideja zaživjela, svi bi imali koristi od toga, održavali bi se koncerti unutar nje, država bi punila svoj proračun od prodaje marihuane, ulaznica za koncerte, te od prodaje bezalkoholnih piča (naravno alkohola nebi bilo), koliki bi tek imali koristi od prodaje oglasnih prostora, ako idemo rezmišljat na taj način, pa svi bi skoro imali koristi!
Bio bi čak i dozvoljen uzgoj unutar zone.
Bio sam počeo pisati projekt za to, ali sam brzo odustao jer sam shvatio da to na prostorima naše države nije izvedivo, bar ne sada!
Ne žele to oni shvatiti a kamoli prihvatiti i to je žalosno.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Dobrodoso tiho drvo!
Svidja mi se kako razmisljas..

Nazalost da se napravi takvo eko selo drzava nebi imala ama bas nikakve koristi jer bi se 90% vutra foruma tamo odselilo za stalno :)

Inace nasa ideja nije bila eko selo.. nego eko otok na kojem bi proglasili neovisnost kao sto je christiania http://en.wikipedia.org/wiki/Freetown_Christiania

ili sealand http://en.wikipedia.org/wiki/Sealand

Jedina sitna prepreka je sha nemamo para za otok
:icon_mrgreen:

Evo i fotka sealanda.. od cega je dim.. ostavljam na volju vasoj ma
šti :rofl:

i37519_sealand.jpg
 
15.03.2008
10
1
0
43
Nazalost da se napravi takvo eko selo drzava nebi imala ama bas nikakve koristi jer bi se 90% vutra foruma tamo odselilo za stalno :)

Inace nasa ideja nije bila eko selo.. nego eko otok na kojem bi proglasili neovisnost kao sto je christiania
To bi bilo super, što više stanovnika to bolje! :common028: Happy family!!!

Mislio sam na zonu pod državnom upravom, makar mi se ideja države u državi više sviđa jer bi nam prihod bio ogroman, a da ne kažem da bi državna uprava koja bi se sastojala od stanovnika našeg malog sela bolje snalazila u vođenju države nego oni fosili sa Markovog trga!
Mislim, tj. smatram da bi trebali razraditi ovaj plan, momentalno nam treba analitičar ili bar njegov pogled u dubinu ideje!!!
 
15.03.2008
10
1
0
43
E da još nešto, lakši put do ostvarenja ideje bi bilo da na temelju neke religije, možemo izmislit i nešto svoje, a možemo se i počet deklarirat kao rastafarijanci, mnogi to i jesu duhovno, makar im u papirima piše drugačije!
To bi pomoglo u procesu našeg eko sela, tj. samo naše zaštičene zone!
Jalta!
 

Ledo

Aktivan Član
12.11.2006
219
3
0
36
ja sam prije mjesec dana okacio link s clankom za otok u blizini britanske obale, koji na aukciji kupuje internetska organizacija thepiratebay.com... Pa mi je obrisana tema odma sutra dan:)

A ono eko selo nije moguce provest, jer bi se nalazilo na teriroriju RH i znaci da mora provodit ustavni poredak RH. Moralo bi dobiti regionalnu i administrativnu samostalnos za takvu provedbu...
 
15.03.2008
10
1
0
43
Ledo je napisao(la):
A ono eko selo nije moguce provest, jer bi se nalazilo na teriroriju RH i znaci da mora provodit ustavni poredak RH. Moralo bi dobiti regionalnu i administrativnu samostalnos za takvu provedbu...

Ma moguče je. Mislim, samo trebamo postat opčina, uredit infrastrukturu, sa tim bi imali regionalnu i administrativnu samostalnost.
Ali to je samo početak, zašto nebi pokušali, mislim ideja kao ideja stoji.
Trebali bi se ujedinit, krenut zajedno, a ne samo čekat da se nešto dogodi i onda se povest za tim! Zar nije lijepše kad se male ruke slože, što nas je više to smo bliže ostvarenju naših snova.

Ovako, malo sam črčkao po netu, i gle vraga naišao sam na oglas da se u RH prodaje manje selo za nekih 2 miliona €, šta je skupit dvije milje za nas prisutne na ovom forumu, počnemo od toga.

Zamislite si malo selo, usred predivne šume, okružen livadama i cvječem (hm, da ne zaboravim na našu malu zelenu farmu o kojoj bi se svi brinuli) gdje se svi drže zajedno i svi su jedno, pomažu si međusobno, svi imaju sve i nitko nije nesretan!
Nema kriminala, nema crkve, nema ljubomore i jala, nitko od sumještana neče dozvoliti da netko propadne financijski jer će se sve djeliti, neče biti zakona i tlačenja jer smo jednaki!
Mislim, znam da sad zvučim čudno, ali to je moja vizija!

Mogu samo reči: :signs046:
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
:hippy:Hippy dream land:hippy:Kako bi to bilo ljepo...idila ubuntu(taman sam pogledo onaj filmic o ubuntu spiritu),samo neželim više razmišljat o tome jer me štufa.
 
18.03.2008
1
0
0
40
Hasan bin Sabah je napisao(la):
Na http://www.globalmarijuanamarch.org/ , kao što već sigurno znate, nalazi se stranica posvečena ovogodišnjem Marihuana maršu. Na dotičnoj stranici nalze se linkovi sa informacijama, i tamo je naveden Beograd i link prema našoj omioljenoj vutri.org.
Lutajući po newsima, na hr.alt.drugs san pronaša cilu storiju o za i protiv organizacije nečeg sličnog u HR.
Ajmo "krvati", očemo šta pokušat organizirat ili da se jednostavno pridružimo braći iz Srbije?
Hmm, poznavajući nas "krvate", ostaćemo doma, pušit i komentirat kako je to sve cool itd.
Daj, ajmo se pokrenit. Ja osobno neman nekih posebnih ideja, ali san spreman uložit 100% energije u sprovođenje svake "pametne" ideje.
Braćo iz Srbije, ajde dajte malo poticaja, ideja...ičega.
Marš nije samo borba za legalizaciju; marš je borba za ljudska prava, za slobodu izražavanja...za slobodu razmišljanja!

Legalize Marijuana, free the consciousness!!!


ako ****** mogu imati parade, zasto nebi i mi :)

Samo kako ce to ispast sa murjom i sve to ?
nepada mi napamet da si furam pedeseticu preko grane :2flip:
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
takoder djelim ideju sa vama, vec nekih jako puno dosta vrlo veoma mnogo godina...
anyway, to ne bih bila utopija, nego dodi i otidi, putuj svijetom al da uvik negdje imas osiguran krov nad glavom...to je sve sto meni treba...
dakle nema zakona, ubij siluj sto te god volja, samo zapamti da nema papira koji ce branit tvoja dijela, za sve si odgovoran...
anyway, samo treba krov nad glavom gdje je sve dopusteno...
otoci, zemljiste na otocima (bez obale, obala se ne prodaje), ne kosta previse,
sjecam se milijun kuna dode zemljiste velicine 4 nogomentna terena...
ali otok je problematican zbog vode...

na kraju moja ideja je kupit ogromno zeljiste i ako se ne reklamirate nitko vas nece dirati...
naravno tu se moze doc kad se god hoce, kad se god hocete odmoriti od zivota...
kad ostvarim javim vam obavezno...

EDIT: nije to obecena zemlja, nego krov nad glavom....to bi sluzio kao zracni jastuk ovog zivota...samo da ublazi udarac smrti...
a za pobjediti smrt, odnosno nac ljek za laki zivot trebate se sami potruditi, neznam kako da vam pomognem
 

Ledo

Aktivan Član
12.11.2006
219
3
0
36
Silent Wood, nema opcina takvu samostalnost. Ona mora postovat nacelo zakonitosti, a to ti znaci da svi nizi akti moraju bit uskladjena s višima, tj. Da viši akti pobijaju niže...
Lokalan samoupava moze donositi propise, rješenja... A ona moraju biti u skladu s zakonom, a zakon u skladu s ustavom. Takva hijerarhija se mora poštovat.
Nemojte pomislit da sam ja protiv takvih stvari, ali ova se nemoze provest bar na u RH:)
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
Ali stvarno ako se ne ujedinimo i pobunimo da se neke stvari promjene we are all doomed jer sutra moze bilo tko od nas zavrsit u cuzi 1-5 godina !...

Idemo balkan unite !!... Legalise it .

kako bi bob marley rekao
... we gotta be together !

Emancipate yourselves from mental slavery;
None but ourselves can free our minds.

Won't you help to sing
These songs of freedom? -

Idemo revolucija !!!...