Srbijo, mislim da je vreme...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.03.2012
26
1
0
30
Ja sam isto za protest u Bg-u..:) juce sam gledao piramidu i bilo je pitanje o "Legalizaciji" i 2 od 3 ucesnika su podrzala dekriminalizaciju..:) Jebi ga,najjacu poruku saljemo protestom..:) Mirnim.. Izadje nas 1000 i ode u BG,svi mozete otici cisti,i niko vam nista ne moze..:) Protestujemo,vidimo kako je pa ponovimo jbg..:) Ovako nista.. Ja sam u blizini Kragujevca..
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Ne znam sta da kazem....

1.Treba sve organizovati,ne moze se tako,ajmo,ura,idemo u Beograd....Ko ce to da uradi?Neko od nas...Neka organizacija...?
2.Ako se organizuje treba prijaviti skup,gde ce da bude,kada...
3.Malo reklame ne bi bilo na odmet,kako?
4.To sve povlaci za sobom i odredjenu sumu novca koja pretpostavljam nije mala.
5.Sta ako se nekim cudom sve organizuje?Policija i zakon su tu najmanji problem.Nemamo nista kod sebe,sve je lepo,ne krsimo zakon.Opet ce se pojaviti gomila ispranih mozgova koja ce napraviti haos i kojoj je cilj da to urade...
6.Koliko vremena bi trebalo da se tako nesto organizuje?5 dana,mesec,pola godine,godinu....

Mislim da to nije pravi put.Samo bi stvorili kontraefekat koji bi nas vratio unazad.Mi ovde razglabamo,kao se nesto dogovaramo,a u stvari ne radimo nista.Ne bih hteo da me neko pogresno shvati ali lako je sedeti ispred monitora i kuckati ajmo svi u napad.Ljudi shvatite da ovo nije igra,razmislite sta to povlaci za sobom.Imam dovoljno godina da saberem dva plus dva.Razmislite.

Vutragenjo je napravio pravu stvar sa Zaretovom ( SARS) reklamom za Vutra radio.Mi se dogovaramo danima pa nismo uradili nista.

Samo gubimo vreme.Po meni je pravi put da se prvo nekako organizujemo ili da pronadjemo neku vec postojecu organizaciju preko koje bi mogli nesto da pokrenemo.Moramo nekako da se pomerimo sa mrtve tacke.

BagaSound je napisao(la):
Ja sam isto za protest u Bg-u..:) juce sam gledao piramidu i bilo je pitanje o "Legalizaciji" i 2 od 3 ucesnika su podrzala dekriminalizaciju..:)

Baga,nisam gledao Piramidu,ko su ta dva ucesnika koja su bili za legalizaciju.Mozemo li nekako stupiti sa njima u kontakt,ako su bili na TV-u u Piramidi nisu beznacajne licnosti....

Samo bih da pocnemo da radimo nesto konkretno.

Pozdrav svima...
 
27.03.2012
26
1
0
30
istinu zboris,ali ono.. :) Ne znam..
E ovako.. Jedna (koja je bila protiv) je bila starija deblja zena iz Ujedinjenih Regiona..:)
Ah,evo nasao sam..:) Suzana Grubješić, Aida Ćorović i Dragan Ilić. E sada,ne pratim politiku pa ne znam koje su ove dve..xD ali vi cete prepoznati..;D
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
Ovako, sto se mene tice, tu sam negde. Mogao bi da organizujem 10-tak drugara da se pojave...ako i oni prosire informaciju...brojka osoba raste!!! Ali klinja od 20 dina ne moze mnogo da uradi sam....
Sto se tice flajera, mogao bi da podelim 100-tinak komada (mozda i vise) i da ih sam istampam, iseckam.., al kako nemam stampac u boji moralo bi da bude crno belo, al mislim da to cak ni'e neki problem...

eto, to bi bilo za sad toliko od mene, nesto sto bi mogao da uradim u sred noci...valjda heheheh


dizajnirajte mi onu He-man-ovu sliku biljke sa prvim listovima...i da pise: VUTRA.ORG (ako se organizuje neki mars, protest, daj informacije kada, gde i u koliko!!! ako ne onda bez toga)
I najvaznije...nesto tipa.... "NA VAMA JE DA PRIHVATITE ILI NE, ALI POKUSAJTE DA JOJ DATE SANSU"(znaci takva neka recenica, ako neko ima bolju ideju neka puca :))) mala biljcica i ispod veliko VUTRA.ORG

eto,

AJDE, ajde...



Hooker, sa petom stavkom se ne slazem (mada nije ne moguce) jer, (moje misljenje) to su ljudi kojima ne treba frka, tucha i razbijanje....ili ja imam pogresan uvid...
drugo, mislim da ne bi bila prevelika masa u pitanju, to moze da bude naaajvise (po mojoj proceni) nekoliko stotina ljudi...mozda gresim...verovatno...
btw. moguce da bi to sve bio samo kontra efekat, al' onda jbg-a. to vec ne znam pojma :)))

hehehe i jos jedna rstva, VELIKI RESPECT sto se tice Vutragenja i njegovog uradjenog posla sa Zaretom...ali on nije odvojen od nas....mi smo jedno..sto bi mozda znacilo da bi i on mogao da se ukljuci ovde...(btw genjo nemoj ovo shvatiti kao prozivku :)..mada mozda covek misli da mlatimo praznu slamu hehehe, a i meni tako izgleda......no nebitno!!!!!!!

ono sto sam gore naveo...mogao bi da uradim i hocu!!!!!

BIIIIIIIIG POZZZZZz
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
BagaSound je napisao(la):
istinu zboris,ali ono.. :) Ne znam..
E ovako.. Jedna (koja je bila protiv) je bila starija deblja zena iz Ujedinjenih Regiona..:)
Ah,evo nasao sam..:) Suzana Grubješić, Aida Ćorović i Dragan Ilić. E sada,ne pratim politiku pa ne znam koje su ove dve..xD ali vi cete prepoznati..;D

Pokusavam da nadjem po internetu da pogledam Piramidu,i ne mogu nikako.Imas li neki link gda bih mogao da vidim sta je pricao Dragan Ilic,ako je on podrzao dekriminalizaciju javno,to je dobro...To je covek veoma otvorenih shvatanja,emisija mu je jako slusana,mozda bi mogao nesto da probam da uradim...
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
ja sam isto gledao emisiju i najvise je voditeljka bila za legalizaciju ali je i ona to gledala samo sa
ekonomske tacke gledista. Aida i Dragan su rekli da su za dekriminalizaciju ali nista posebno
dok je ova iza regiona bila protiv posto je ima na svakom cosku i plus je jeftina i da to
ne bi imalo nikakve ekonomske koristi. Na tjubu sam nasao samo jednu temu iz emisije ove jos nema...
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Primećujem da tema polako zamire.Mnogo priče a ništa konkretno da se uradi.

Evo jedan predlog.

Jeste li za to da na PM obavestimo jedni druge ko je odakle.Možda se potrefi da smo stvarno u blizini ili čak iz istog mesta a da to ne znamo.

Ciljam na to da ćemo možda tako moći lakše da ostvarimo neki kontakt,bar nas nekolicina za početak.
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Dobro...Možda sam,kad malo bolje razmislim,malo prenaglio.Nije čudo što je slabo ko voljan da se otvori i pokaže.Ja jesam,i još uvek sam pri ideji da je najbolje,za početak,ostvariti neki kontakt van tastature i monitora.Ali...

Kad se i ako se skupi dovoljan broj onih koji bi bili za organizaciju nekog susreta i pravljenja nekog dogovora,ja sam spreman da dodjem.Kad će to biti,zavisi od nas.

Do tada,ja ću pokušavati da iskopam neku organizaciju ili da napravim neki kontakt sa onima koji bi,po mom mišljenju,mogli da doprinesu i učine nešto pozitivno za našu biljku...Povremeno ću vas obaveštavati šta radim i da li ima nekih konkretnih rezultata.

Ako neko od vas nešto uradi u tom pravcu ili bilo šta što bi moglo dati neki pozitivan rezultat,neka to postavi na ovoj temi.Mislim da više nema smisla da se zamaramo i gubimo vreme na prazne priče.

Znači,ko šta može kao pojedinac neka doprinese i neka javi...

Pozdrav svima
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
32
evo ljudi i ja se javljam posle dosta vremena, bio sam u guzvi non stop i sad nedelju dana na kampu..
@hooker: ajde pm za mesto svi voljni.
upravo sam dobio ideju. ne treba da gadjamo na legalizaciju ili dekriminalizaciju, nego na edukaciju. da li u nekom iznajmljenom prostoru, ili zapocetak na otvorenom ili u malo tezem slucaju javno, po mom misljenju je to nase teziste. sve ce se samo desavati dalje. YOU ONLY LOOSE WHEN YOU GIVE UP! peace & pot
 
04.12.2011
6
13
3
40
Palo mi pre neki dan na pamet da je mogao da se organizuje poziv svim travarima koji ne znaju za koga da glasaju na predstojecim izborima da nacrtaju list mare na listu za glasanje. Mislim da bi odjeknulo ako bi se dostigao neki procenat.

Al sad kasno.

P.S. Nikakvo politiziranje. Bas naprotiv.
 
13.03.2012
42
73
18
Beograd
Ako bude neko okupljanje javi te racunajte na mene dolazim mogao bi da skupim jedno 20-ak ljudi pa se svi spakujemo i tu smo, rekao sam i ja da prosire malo informacije po Bg-u

Pozz
 

crobigg

Aktivan Član
01.12.2011
91
27
18
35
To sam vidio ali nisam sretan pošto naše države nisu ukljućene u to! Ali neka neka, mediji rade svoj posao, nešto se događa! :)
dabog da nam balkan bio u dimu legalnog kanabisa :)
Samo napred Srbijo! ;)
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Gledajuci u poslednje vreme celokupnu situaciju oko Canabisa mogu samo da zakljucim da i mi mozemo da razmislimo o celokupnoj ideji.
Kao refererencu mogu spomenuti Weed war usa, dnevnu stampu sto domacu sto stranu.
Moja ideja je :
1. Ako zelimo da osnujemo pokret ili jos bolje da se zalazemo za medicinsku upotrebu nase drage biljke, morali bi da se na jedno poduze vreme odreknemo : growa, preterane konzumacije i da nam objekti u kojima zivimo budu emty u slucaju pretresa istih.
2. Da se napravi jos jedna tema, off-line, samo za administratore aktiviste, a na on-line se prati, prezentuje rad i diskutuje.
3. Da se odrede gradovi u kojima bi mogli da planski zapocnemo informisanje i prikupljanje informacija o bolestima i kako im nasa biljka moze pomoci.
4. Znaci moramo bolje upznati biljku, CBD, i da napravimo kako listu bolesti tako i strainova koji bi se uzgajali
5. Posle svog istrazivanja, pricanja, marketinga, na svim nivoima , ako ima prodje ici na predlog, a u saradnji sa
doktorima. Da se uzgaja za medicinske svrhe, a ako treba i u saradnji policije, suda.... po Californija primerku.
6. Posto bi to bio unosan posao, trebace i neki politicar da stoji iza, da ubira kajmak, ali trebace neko i da radi tu. A to bi mogli da budemo mi ;)


Sve diskusije, ideje, dopune su dobro dosle.
Imali bi oko 3 godine do novih izbora.
Jedina moja bojaznost je da posle toliko truda ne bi mozda mi radili to za platu, ali bi pomogli bolesnima.

p.s. sada sam tek video clanak 17 iz pravilnika sajta, pa to ispadne da se kosi sa cijelom ovom idejom, no eto ako admini i moderatori, tj. vlasnici mogu da prokomentarisu da znamo da li da gubimo vrijeme ili ne ???
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Super, ja sam potpisao, a cak i komentarisao, i sirim pricu preko fejsa.
Ostaju samo moja pitanja iz nekog prethodnog posta ne odgovorena, sto od admina ( moderatora ) sto od ekipe, ali ajde damo im jos malo vremena.
 
22.10.2011
18
0
0
48
Da i ja dam skroman doprinos celoj prici:

KONOPLJA


Da se u celoj ideji koristi termin "Konoplja" a ne "Kanabis" ili "Marihuana", iz krajnje prakticnih raloga.
Kao sto je ranije spomenuto, konoplja je u narodu poznata kao dobra i korisna biljka, daje dobro platno,kudelju,kanape,stariji se secaju kako su trli konoplju, stiti krompir od krompirove zlatice,itd. Znaci, generalno izaziva neutralno/pozitivan stav
"Kanabis" i "marihuana" ili (moji omiljen termin) "opasna droga skank,genetski modifikovana marihuana",bla,bla,... se direktno asociraju sa teskim drogama (cesto se forsira veza sa heroinom), narkomanima, mafijom itd i kod prosecnog coveka (uz svu negativnu propagandu o konoplji) izaziva negativne emocije i "zatvara" ih za nasu ideju.

Zato mali marketinski trik: KONOPLJA

"Dekriminalizacija konoplje" ili "Liberalizacija konoplje" a ne "legalizacija marihuane" osim ako buduci ucesnici bilo kakvog javnog manifestovanja svog misljenja ne zele da budu uhapseni (manje verovatno, ipak EU gleda) ili lincovani od strane...hehe...NVO (vise verovatno)...

I jedno pitanje, ako neko zna? Koliki je procenat THC-a u biljkama dozvoljen za industrijsku konoplju? I tu bi se moglo nesto iskopati? Povecanje zakonski dozvoljenog procenta THC-a?