Srbijo, mislim da je vreme...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
sboby je napisao(la):
slazem se sa hookerom.treba da se nadjemo!!!sto vise to bolje.posle prvog susreta sve ovo ce dobiti neki veci znacaj.dokle god se prepisujemo ovo mi lici na ubijanje vremena.kad se nadjemo,popricamo,razmenimo ideje svako od nas ce ovo shvatiti ozbiljnije.nisam video dali mi je u grupi neko odgovorio pa ga ponavljam ovde,dali neko zna dali uopste mozemo registrovati organizaciju takvog tipa u ovoj dačić srbiji?????

Moze Sboby!Pogledaj po temi,postavio sam ja sta moze,koliko kosta....
 
16.12.2009
26
1
3
43
pa sta cekamo???koliko nas ima trenutno zagrejanih???nadjemo se,registrujemo se i pocnemo!!!kad budemo bili zvanicni bice sigurno lakse i ljudi ce polako prikljucivati(mada sam to mislio i za fb ali sam pogresio :( jbg...).tako da se i ja slazem sa hookerom da treba da se vidimo i napravimo neki korak... Zivot brzo prolazi,uzivajmo u nasoj borbi!!!
 

Gedža

Aktivan Član
Narode ne bih da vam kvarim raspolozenje i da vam rusim nadu, ali mislim da cete se dzabe muciti. U srbiji svakoga dana neko zbog necega se okuplja. Koliko puta ste videli ljude kako blokiraju puteve zbog toga sto ih je nesto drzava zeznula i koji nemaju novca da prehrane porodicu, koliko je firmi propalo a drzava nije ni prstom mrdnula, cak je pomogla lopovima. Cak znam lika koji gaji ali mu se ne isplati da se legalizuje jer bi tada svi imali svoju i ne bi imao kome da proda, a zamislite koliko je takvih. Hrvatska je ispred nas u svemu pa zasto ne bi bila i u tome. Ja sam normalno uvek za nase, ali ovoga puta se bojim da David nema sanse protiv Golijata. :sick:
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Gedzo bas iz tih razloga treba da idemo korak po korak.Nema zurbe.I nema nikakvog mucenja.

Zasto ne bi bilo moguce da organizujemo neki susret,nas nekoliko?

Zasto ne bi bilo moguce da napravimo neku organizaciju ili udruzenje?

Zasto ne bi mogli da se registrujemo?

To su sve stvari koje su u ovom momentu realno ostvarljive,nisu plod maste.Potrebno je samo malo dobre volje,malo dogovora i pokrenuli smo se sa mrtve tacke.Sve je ovo lepo.Vutra.org,druzenje ovde,razmena iskustava i ideja,ali ajmo dalje.Pa polako.Ja ni ne pomisljam o nekakvom izlasku na ulice,ne znam kakvim protestima i slicno.To bi bilo najgluplje sto bi u ovom momentu mogli da uradimo kad bi i bilo realno izvodljivo.Ne nikako.

Kako ja to zamisljam?Evo ponavljam,prvo da se registruje neka nevladina organizacija tipa Zelenih,pametno smisliti naziv.Nije komplikovano,nisu neke pare u pitanju,izvodljivo je.Onda polako pokretati pricu...Za godinu,dve,pet,dug je to proces,treba da smo svesni toga.

Gedzo,taj tvoj drugar i njemu slicni sebicno gledaju na stvari,nervira me takvo razmisljanje.Takvima smeta sto bi onda svi uzgajali pa ne bi imali kome da prodaju?!Pa to je i cilj,da mozemo da je uzgajamo i da nema vise prodaje...

Cudi me jos jedna stvar.Tu su Cooina,sboby,Wu,Bob Sale,prikljucio se Baga Sound,Laseri,Etajglecha i par puta se javili weed 4 life,gedza i dede,da ne zaboravim i Power Seed...To je ukupno nas 10-ak,malo aktivnijih nas 5,spremnijih na neku akciju jos manje...Gde su se zavukli ostali?

Ja sam uporan...Makar je prica pokrenuta...
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
slazem se sa Hukerom u potpunosti a ti Gedzo nemoj da zivis u zabludi da ce cedica nesto da uradi povodom
legalizacije/dekriminalizacije posto su mu drugari onakvi kao taj tvoj sto tebi valja samo mnogo veci.
Sto se tice okupljanja, ja sam sa juga Srbije, vi pominjete sastanak NS, BG, ja bi rado doso ali
finansije mi ne dozvoljavaju posto sam student, ne radim itd.
sto se tice medija moj brat od tetke (rodzene) je scenarista kod Ivana Ivanovica pa mogu ja njemu nesto da kazes
da on nekad pomene Ivanu za ovu nasu stvar ne bi bilo lose da smislimo neke fore to bi bilo najbolje
posto je kroz smeh sve lakse, on je nekolko puta kolko sma ja to gledo i pominjao kao neke njegove ortake koji vare i to u
ne negativnom kontekstu...
Ako uspete da se nalazite nemoj da nosite nista posto opreza nikad dosta, ko zna koje iza monitora, znam recicete paranoja ali bolje ni to nego :kenny_revenge:
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Dobro je pitanje da sta je sa ostalima ?

Da se razumemo hteo bih da vam uspe ideja jako, vidim da su se neki bas zagrejali.

"Zasto ne bi bilo moguce da organizujemo neki susret,nas nekoliko?

Zasto ne bi bilo moguce da napravimo neku organizaciju ili udruzenje?

Zasto ne bi mogli da se registrujemo?"

Naravno da se moze to sve odraditi. Sta hocete vi ustvari, za sta bi bila i zalagala se ta nevladina organizacija. Zelite da se odobri medicinska upotreba ili legalizacija ili nesto trece?
Pitanje neko od doticnih osoba uzgaja kuci radi njegovih potreba ili nesto drugo?
Pa kako mislis da se zalazes za neku stvar ako krsis zakon. Prvo kad postanes zanimljiv ce da proveravaju tvoju proslost i sadasnjost. Zamisli izadje u novinama "kod grupe mladih koja je osnovala to i to nevladino drustvo prilikom racije, koja je izvedena na osnovu anonimne prijave, pronadjeno toliko stabljika i oprema za uzgoj".
Moje misljenje:
Neko ko je clan takvog drustva koje se zalaze za nezakonitu stvar ( u ovom momentu ) mora da bude cist u ocima zakona. Mozete sad navoditi "zakon", nemaju prava i itd. ali ustvari svi znaju da se zakon nepostuje na balkanu kako bi trebao i kako je propisan.
Sad ti si postavio svoj dnevnik, postavljao pitanja, davao odgovore, postao slike, a osnivas ili se uclanjujes u nevladinu organizaciju koja hoce nesto protivzakonito da ozakoni??? Pa koliko ce pandurima i inspektorima trebati vremena zatvoriti takvu organizaciju?
Sto se tice pitanja gde su ostali mozda je i to odgovor, sedeti kuci cutati i cuvati familiju i glavu a u box-u mala zelena basta. Niko nezna i neboli me glava.

Sto se tice "nemojte nositi nista ako se nalazite" moram se nasmejati, gore sam dao moje misljenje da nesmes uopste imati nekakve veze sa konopljom a ne da nenosis nista sa sobom. Samo vas molim da dobro razmislite o svemu.
Da bi se neka organizacija smatrala za ozbiljnu nemoze ista koristiti ulicne izraze, mora se dobro paziti sta se i kako prica. Treba da ima zacrtani plan i program. Nije to isto kao sto je bora-corba osnovao pre desetak i vise godina "flasisticka stranka" ( flasa ako me pamcenje nevara ) i skupio 1000 potpisa pa nastala stranka bludnih pijanaca. Ovo je mnogo ozbiljnije i to se mora svatiti. A sa stavovima i misljenja sa smeskom je sve lakse ( sto stoji ) se nece nista postici, mozda na sedeljci kod kuce ili u kaficu ali u ovim ozbiljnim temama nema sta da trazi takva izjava.
Sto se tice samostalne internet stranice pa prvo se dogovori za sta se zalaze. I ako se organizacija oformi morace imati svoju stranicu koja ce se drzati stvari za koje se zalaze a ne sve i svasta.
A sto se FB i ostalih programa tice apsolutno sam protiv. Za mene je FB, SKYPE itd obican program za skupljanje informacija i stvaranje profila obicnih ljudi. A o sigurnosti istih stranica netrebam pricati.

Gore napisano je iskljucivo moje misljenje i nisam ovim tekstom hteo da nikoga omalovazavam, vredjam itd.
Smatram da je tema jako vruca i treba jako dobro razmisliti o svemu kako i sta.

Sretno dalje
 
27.03.2012
26
1
0
30
E ovako,cisto da vas obavestim..:) Danas sam imao priliku da prisustvujem predavanju o porocima naseg drustva.. Znaci alkohol,droga i cigarete(nikotin)...:) To je bilo predavanje za srednjoskolce u kojem su ucestvovali jedan doktor(neki od boljih u srbiji),neka glumica i Viktorija(pevacica)..:) Kako svaki propagandni materijal zvuci tako je i ovaj..:) Pricali su o heroinu jedno vreme i o alkoholu..:) I to se slazem,da je veliki problem,no da ne davim.. Stigli su do "Marihuane" i rekli kako je to odskocna daska,i kako je to droga..:) To sam precutao.. Kada je dosla zadnja sekcija, 'sekcija za pitanja iz publike',ja sam pred 500-700 ljudi postavio doktoru pitanje zasto toliko siri propagandu,zasto nije pomenuo da je Kanabis jako dobar analgetik i antidepresiv,i zasto se mi trpamo hemijom kada mozemo to koristiti...:) Njegov odgovor je bio: "Upravu ste,kanabis je sjajan analgetik,i jako koristan,ali se daje samo ljudima na samrti".. To je izazvalo buru podrski od prisutnih ljudi,dok su profesori i psiholozi odmah dotrcali sa pitanjima "DA LI SI NORMALAN?","TRAVA TI TREBA?" itd. itd.:) Taboo tema,kao po obicaju..:) No ja sam u jednom uspeo.. Uspeo sam tim strejterima reci kako je kanabis ustvari dobar..:) Preduzeo sam nesto za ovaj moj mali grad..:) Nastavicu idalje ma koliko oni mene zaustavljali ili mi otezavali put..:) Pogledajte moj primer,pa doprinesite i vi bar tako nesto,malo..:) Pozdrav
Inace on je dodao i jednu jako neumesnu recenicu: "kada vec umiru,mogu biti narkomani"
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
DEDE je napisao(la):
Pa kako mislis da se zalazes za neku stvar ako krsis zakon. Prvo kad postanes zanimljiv ce da proveravaju tvoju proslost i sadasnjost. Zamisli izadje u novinama "kod grupe mladih koja je osnovala to i to nevladino drustvo prilikom racije, koja je izvedena na osnovu anonimne prijave, pronadjeno toliko stabljika i oprema za uzgoj".
Moje misljenje:
Neko ko je clan takvog drustva koje se zalaze za nezakonitu stvar ( u ovom momentu ) mora da bude cist u ocima zakona. Mozete sad navoditi "zakon", nemaju prava i itd. ali ustvari svi znaju da se zakon nepostuje na balkanu kako bi trebao i kako je propisan.
Sad ti si postavio svoj dnevnik, postavljao pitanja, davao odgovore, postao slike, a osnivas ili se uclanjujes u nevladinu organizaciju koja hoce nesto protivzakonito da ozakoni??? Pa koliko ce pandurima i inspektorima trebati vremena zatvoriti takvu organizaciju?
Sto se tice pitanja gde su ostali mozda je i to odgovor, sedeti kuci cutati i cuvati familiju i glavu a u box-u mala zelena basta. Niko nezna i neboli me glava.

Dogovor kucu gradi...Bas zbog takvih stvari traba da se skupimo negde,pa da vidimo ko sta moze...A velika je stvar biti spreman odreci se necega u ime nekog viseg cilja...Ako niko oda nas nije spreman da tako nesto uradi onda da sedimo i cekamo.Stara je istina da je uvek lakse naci razlog protiv nego razlog za nesto.

A naravno da ne treba ici glavom kroz zid.Nisam ni mislio da odmah udarimo na sva zvona pricu o dekriminalizaciji ili legalizaciji.
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Osjecam se prozvanim pa moram, ali i ne moram da se odbranim.
Sa nekoliko debelih razloga sam resio da se ne bavim ovom tematikom iako bih u nekim delovima internet marketinga, dizajna, printanja mogao da pomognem.
Ovo je balkan.
I bavim se ovim iz hobija i da bih znao sta pusim.
U poslednje vreme, sva ona prica o prismotri, odzvanja mobilni, pa se cudno ponasa,....., pa narucivanje/zaplena na posti,.... mi djeluje kao odlicna paranoja da sam u jednom momentu i pomislio da prekinem moj grow :( = no izdrzacu do kraja pa sta mu bog da.

Ja Vas podrzavam u svemu i voleo bih da Vam pomognem, ali jednostavno neke stvari dalje od ovoga ne smem da rizikujem.
Jer kao sto je mladi student rekao, na nasu dragu biljku svi gledaju kao odskocnu dasku ka narkomaniji.

Evo jos jedan glup primer = Do sada nisam bio u Holandiji, a ni ne verujem da cu skoro, ali sam jutros jeo omlet od lisca ( ostalo od pravljenja maslaca ) i cijeli dan sam bio We flaying Hihg.... A KADA BIH JA TO KUSAO ?

p.s. cak se razmisljam i maknuti se sa foruma na zalost, no bum vidjeli
 
16.12.2009
26
1
3
43
paranoja,paranoja..... frka jeste priznajem.ali ako neko ne pokrene pitanje niko to nece uraditi umesto nas!ja sam skoro na..bao i jel' treba da shutim i trpim i dalje???da cekam da opet padnem i zaglavim bajbok na par meseci,godinu,dve?zbog jednog jointa?da im ja budem kriminalac preko kojeg ce da opravdavaju svoje postojanje i zaradjuju platu dok stare barabe prave poslove rade???da mi sutra dete bude dozivotno obelezeno zbog jointa?necu i tacka!!!!!!kao kuca!!!ako treba boricu se sam ali cu se boriti!!!istina uvek izadje na videlo tako ce biti i sada!mi jesmo balkan ali nismo irak!nasi ljudi mogu sve da shvate samo treba da cuju.zato,edukacija je bitna.treba ljude upoznati sa materijom.ako weed4life moze stvarno ono da odradi sa ivanom to bi bio bum!ali pre toga treba da postojimo.ja sam iz malog mesta i drogos sam vec 20 godina a imam 31 i boli me k.... posle toliko godina drkanja od strane roditelja sto duvam danas nemaju nista protiv.nazalost keva je trebala da se razboli da bi to shvatila ali je ipak shvatila.ako jedno tradicionalno dete komunizma moze to da shvati moze svako.znaci prvo moramo da postojimo,zatim edukacija ljudi i pada mi na pamet da napravimo drustvo koje ce davati granje bolesnima na hemoterapijama kojima ce to 100% pomoci da prebrode te dane ali to je je..ni mac sa dve ostrice tako da mi to ipak samo pada na pamet iako po svetu postoje takve organizacije.ali kako hooker kaze prvo susret pa da vidimo ko sta moze pa registracija pa dalje sta bog da...

i zasto imam taj crveni karton ispod mog imena?????????????????????????????????????????
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Zato što ti netko dao negativne reputacijske poene. Očito se nekome ne dopada tvoj naćin pisanja/razmišljanja. To je poruka ostalima sudionicima, da tvoje postove uzimaju s rezervom, jer često nisu relevantni. Sto ljudi, sto ćudi :)

Hooker je napisao(la):
Gedzo,taj tvoj drugar i njemu slicni sebicno gledaju na stvari,nervira me takvo razmisljanje.Takvima smeta sto bi onda svi uzgajali pa ne bi imali kome da prodaju?!Pa to je i cilj,da mozemo da je uzgajamo i da nema vise prodaje...


Na ovo se uvijek volim nadovezati :)
Koliko vas voli popiti rakijicu? Imate li svi kazan?
Koliko vas voli pojest paradjz? Imate li svi u vrtu paradajze?
Koliko vas voli pojest kulen? Imate li svi gicu u svinjcu?
Koliko vas voli zapalit joint? Imate li svi posađenu biljku? (na ovo pitanje će mnogi sa ovog foruma odgovorit potvrdno, ali neće svi :D )

Tržište će uvijek postojati, kako legalno, tako i ilegalno. Duhan je dopušten, pa ipak postoji ilegalno tržište. Kad dopuste kanabis i dalje će postojati ilegalno tržište.
Pozdravljam vašu inicijativu i nadam se da ćete uspjeti u svojoj namjeri. GO BALKAN ! :cow_yellow:
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
bob_sale je napisao(la):
Osjecam se prozvanim pa moram, ali i ne moram da se odbranim.

Bob sale,niko ovde ne proziva nikoga.Iskreno cenim sto si se javio i sto si bio iskren.OK,nema problema,posteno sa tvoje strane.

Mogli bi i mi da se izjasnimo.Ko moze a ko ne moze.Ko ima razloga da ne ucestvuje neka napise.

Posto nas ima iz raznih delova Srbije ajde da vidimo ko je odakle,pa gde nas ima vise,ili vise zainteresovanih za susret,tu da se nadjemo...Naravno,oni koji mogu.

Ja mogu i hocu da se angazujem,a napisao sam vec da sam iz okoline Novog Sada.

Idemo dalje...
 

Gedža

Aktivan Član
Ljudi polako. Ovo ste mogli i u PM da se dogovarate. Nisu ovde svi prijateljski nastrojeni. Odakle znas da ja, ili ti, ili on, ili onaj, ili ona, nisu panduri? Lako je ljudima da kazu odakle su ako se radi o velikom gradu, ali kako da kazu oni koji zive u manjim gradovima u kojim se sve zna? Jeste ovo lepo o cemu pricate ali nije bezbedno ovako.
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
OK,u pravu ste,ponelo me,jbg...

Ustvari,razmislio sam malo pre nego sam napisao odakle sam...Ali malo...

Gedza je napisao(la):
Ljudi polako. Ovo ste mogli i u PM da se dogovarate. Nisu ovde svi prijateljski nastrojeni. Odakle znas da ja, ili ti, ili on, ili onaj, ili ona, nisu panduri?

Ne mogu da razmisljam tako_Onda ni na PM nije sigurno,odakle znam kome saljem i ko je ko od vas.Odakle vi znate ko sam ja...Ja tu ne mogu nista drugo osim da vam verujem.I da vi verujete meni.

Evo,dajte neki pametan predlog kako da najbezbednije organizujemo neki susret ako je to uopste moguce.Kako da se najbezbednije dogovorimo?

Ako nije moguce,ako nemamo poverenja i ako ce poceti da prevladava strah i paranoja,neka onda 666&999 ili neko drugi,zakljuca temu,da se ne mucimo vise i presipamo iz supljeg u prazno...
 
16.12.2009
26
1
3
43
bliza okolina ns.jbg,bez rizika nema napredka.na kraju krajeva sta nam mogu???da nas posalju u hag zbog krsenja ljudskih prava???mada je i to moguce posle filma koji sam odgledao malo pre(tezina lanaca).ako bismo bili registrovani bili bi aktivisti ne vladine organizacije i ako bi nas neko ugnjetavao zar to ne bi bila diskriminacija???pa gejeve niko ne sme da pipne sto bi nas???ne znam,ja necu da odustajem,vi kako hocete,ali smatram da ovom prepiskom nista nismo postigli.da,od skoro sam aktivni clan politicke partije (sit sam lopovluka u mom mestu)i ako dodjem na neko mesto posle izbora sa drugarom koji je predsednik stranke u mojoj opstini sigurno je da cu gurati stvar i na tom polju...