Sta dalje [napredak legalizovanja]?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Pa, dobro, je li itko razmišljao o tome da se raspiše referendum? Mislim, na kraju krajeva, ovo je balkanski forum, ke ne? Koliko je zapravo tu Hrvata, koliko Srba i sL. !? Ima li nas 450.000 koji bi dali svoj potpis za referendum da se promijeni ustav glasanjem novog zakona i da li bi taj zakon prošao? Ja vjerujem da bi u dvije godine skupili potpise po HR. Za gore naveden br. nisam sigurna jer se nisam detaljno bavila time ali evo, this is just another idea!?
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Ti stvarno mislis da ce "travasi" potpisivati nekakav referendum na kojem tribas ostaviti svoje Ime Prezime, Adresu JMBG i potpis :icon_lol:

Policija slobodno moze ici svakome drugome na vrata i garant naci vutre po stanu :icon_mrgreen:

A Kreso moze slobodno dovesti nekog stranog doktora ako uspije, ili kojeg pro-cannabis znanstvenika.
Sakoman je idiot, ja njega nebi doveo ni u emisiju o idiotima.
 

chupo

Aktivan Član
19.07.2009
195
33
28
37
problem je sto smo se mi vec tak dobro ufurali u tu ilegalu da nam nit ne smeta... kolko od nas je stvarno spremno riskirat nest za legalizaciju? dobro nam je ovak..
imamo temu KAK DA VAS STARCI NE SKUZE... pa kak se borit za legalizaciju a da ni starcima nemozemo objasnit da marihuana nije zlo?
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Problem je sto sa sadasnjom situacijom ako istupis s takvim priznanjem javno, sjeba si citav zivot ... amen ...
Da je barem dekriminalizirana, onda se 100 puta lakse boriti za legalizaciju; jebes novcane kazne. Ovako triba paziti sta mislis a kamoli sta radis da nebi zavrsija u cuzi.

Jos posebno ce se groweri zalagati javno, kako da ne :D

Dovoljna je jedna kompetentna osoba koja se moze zalagati za sve nas, i da ima blistavu proslost i po mogucnosit da je uspjesna (na kojem god polju (nemislim na grow :icon_lol:))
I onda da ta osoba potegne druge utjecajne osobe da je podrze i tako se siri.

Ovako da se skupi i 100.000 "korisnika" na nekom trgu u vidu prosvjeda ili nesto ... ja garantiram 99.9% da to nebi nista promjenilo.

Pozicija, pozicija, pozicija ... ako imas nekoga na pravoj poziciji ... onda je sve lako ...
 
02.06.2009
32
0
0
32
Bilo bi to sve lijepo, ali kako He-Man kaže, lako sve propadne, lako je skupit ljudi, izjasnit se javno kao pušač ali ako to propadne, zajeba si si život pomalo u vidu viših sila koje će te promatrat konstatno (pošto si se izjasnio kao pušač)
 

chupo

Aktivan Član
19.07.2009
195
33
28
37
dyon ja sam se jednom na sudu izjasnio kao pusac, i jednom na policijskoj stanici. a nikad nisam pao ni sa jednom sjemenkom nit me posebno tretiraju..
 
30.09.2009
1
0
0
38
Danas su preneli srpski mediji vest kako je Ceska legalizovala drogu. :D
Iako je to netacno zato sto su oni dekriminalizovali droge, dobra je vest da se pise o tome, o tudjim iskustvima, o razlicitim pristupima borbi protiv droga itd.

http://www6.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=12&dd=15&nav_category=78&nav_id=398558
http://www.blic.rs/svet.php?id=125671

Ovo su sajtovi koji su o tome pisali, tako da ne bi bilo lose kada bi svako od nas ostavio neki pozitivan komentar na ovu temu, da se iskoristi prilika da se i na ovaj nacin prenesu u javnost nasi argumenti. Sa naucne i sa prakticne strane je ono za sta se ovde zalazemo mnogo korisnije za drustvo nego ono sto je trenutno na terenu, samo treba da nadjemo nacina da sto bolje iskomuniciramo ono sto imamo. A ovo je jedan od nacina.
 
16.05.2010
49
1
0
33
'' Kad će više biti poduzete ozbiljne mjere o dekriminalizaciji/legalizaciji kanabisa koje svi toliko očekujemo.
Koliko nas je vidite sami : http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2009/12/21/0057006.html
Ovo je apsurd, koliko dugo može tako učinkovita biljka biti zabranjena?!?

Sretni smo ako ovo uopće primjetite.

Pozdrav,
420.''
ili
''Šta čekate???
smile_sarcastic.gif

Kolikom broju ljudi još morate uništiti život svojim kaznama utemeljenima na laži..-420''

Ovakve i slične poruke šaljem već 3 dana na ove adrese: [email protected] , [email protected] , [email protected]

Neznam..nemam bas puno podataka da im pošaljem, ovo je i dalje grebanje po ledu... treba nam nešto da ga probijemo..
Možda ako bi nas više nas grebalo..ali samo možda?
 
16.05.2010
49
1
0
33
Evo malo blaži prilaz:

''Kad tad ćete trebat popustit, zar i dalje vjerujete u bajke koje su širene lažnom propagandom.
Kanabis nije štetan, naprotiv, ta je biljka lijek.
I sam sam bio skeptičan u početku ali sada sam uvjeren, dokazi postoje.
Pa dajte, učinite nešto, ionako je tolerirana diljem europe, nitko vam neće zamjerit, ako se toga bojite.
Prekasno je da vratim moje najdraže koji su umrli od raka i koje je kanabis mogao izliječiti, nemojte dopustiti da nove naraštaje truju kemijom,kemoterapijom i radijacijom..ovo je mnogo sigurniji i zdraviji način.
Bez obzira na vas mi je i dalje konzumiramo i nastavit ćemo tako, ali ovako ona nemože doživjeti onu svoju glavnu smisao( lijekovitu), već samo onu koju javnost vidi kao zlo.
Mi nismo ovisnici, trava ne stvara ovisnost.. Kakva je ovo diskriminacija, kakvi su to tračevi,.. mi smo ljudi poput vas, nemojte to zaboraviti.
Mislim da govorim u ime večine građana kad kažem da nam s vremena na vrijeme i ponestaje vjere u vas.
Dokažite nam da smo u krivu.

420''


Najbolje je to slati ovdje http://www.vlada.hr/hr/content/edit/132854/1
 
16.05.2010
49
1
0
33
Danas sam dobio odgovor od vlade uhh.

[FONT=&quot]VLADA REPUBLIKE HRVATSKE[/FONT]
[FONT=&quot]U r e d p r e d s j e d n i c e[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Klasa[/FONT][FONT=&quot]: 050-01/10-01/2574[/FONT]
[FONT=&quot]Urbroj[/FONT][FONT=&quot]: 50302-06-10-1[/FONT]
[FONT=&quot]Zagreb, [/FONT][FONT=&quot]31. svibnja 2010.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Poštovani gospodine Xxxxxxxxx,[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Predsjednica Vlade Republike Hrvatske, gospođa Jadranka Kosor, primila je Vašu pred[/FONT][FONT=&quot]stavku, u kojoj se interesirate o dekriminalizaciji droga.[/FONT]
[FONT=&quot]Ovim putem Vas želim izvijestiti da sam, po naputku predsjednice Vlade, Vašu predstavku proslijedio na mjerodavno postupanje predstojniku Ureda za suzbijanje zloporabe droga Vlade Republike Hrvatske, gospodinu Dubravku Klariću.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]S poštovanjem, [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Predstojnik Ureda predsjednice Vlade,[/FONT]
[FONT=&quot]državni tajnik[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Krunoslav Mesarić, dipl. iur.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
 

Tux

20.05.2010
22
3
0
55
Ajmo im DDoS-ati servere :D


Čujte, zašto bi legalizirali Marihuanu koju je stvorila majka priroda i koja može izliječiti mnoge bolesti? Onda bi se farmaceutskim tvrtkama smanjio profit.
Looova, meni treba looova :)

Sve se tu vrti oko novca...
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
Najveci problem u legalizaciji marihuane je i u nasim redovima, nazalost, zatupljenost negativnim letcima je duboka......

Evo imam tako kolegu s posla s kojim sam zapoceo razgovor o tome da li bi, kad bi imao izbora da kupis u ducanu djetetu dopustio da spali frulu.....

Situacija je sljedeca cca 22g., pije i pusi travu od vremena kad je bio maloljetnik, probao je sve i svasta.... njegovo misljenje : zabranio bih mu od malih nogu ako bi ga skuzio prebio bih ga na mrtvo ime..
Moja cca +/- 28g. , pusim vec 5-6god (petak ili subota), ne pijem alkohol. prije toga nisam pusio bar 3 god, misljenja sam da bi prva frula a i ostale trebale ostati u krugu obitelji, bolje da pusi samnom, da makar i tako provodi samnom vrijeme, ako nista drugo nece doci u doticaj sa drugim losim stvarima, drustvom, tezim drogama... to bi bila nasa tajna... i mislim da bi mogao imati bolji odnos sa djetetom, vise bi mi vjerovao a vjerujem da bi mi rekao kad bi mu netko ponudio neku tezu drogu, i to bi bio jedan od nacina rjesavanja problema sa pravim drogama....

Jednostavno 2 cinjenice ne vidi, da su mu roditelji zabranili od rodjenja pusenje bilo cega, danas iz postovanja prema roditeljima ne pali ni cigaretu pred njima. (ista situacija kao i sex. kod vecine roditelja-ne postoji)
Ali uredno dolazi vecinom navecer napljugan doma.... i nemoze povezati da ga roditeljska a ni zakonska zabrana nije sprijecila u tome da ne pusi travu niti da proba ostale zabrenjene stvari (exctasy, speed i sl..)

Ja za razliku od njega nisam nikad probao niti imao zelju probati nesto drugo, a bilo mi je lako dostupno na raznim svadbama, tulumima..... jednostavno trava mi je uvijek bila dovoljna
Moje misljenje je prebij ga jednom radi toga i nikad ti vise nece nista reci.... a kad navrsi 18.g, dovidjenja....

S koliko god sam ljudi pricao koji na ovaj ili onaj nacin imaju veze s travom, ti su ljudi nekako bolje osvjesteni situacije u kojoj se nalazimo npr. svrha covjekovog postojanja postalo je nista drugo nego ostvarivanje i gomilanje profita....
Nekako su mi ljudi koji konzumiraju travu vise opusteniji po pitanju nacionalnosti, pripadnosti nekom nogometnom klubu, velicanja neke stranke, ideja sto bi promjenili, sto bi radili, nekako kao da vise razmisljaju svojom glavom.....

Kod ljudi koji ne konzumiraju travu za njih je glavno : negdje raditi, ozeniti se, imati sto vise djece,skolovati ih i umrijeti...... , sve u svemu odogovorniji su prema drzavi i onome sto se od njih ocekuje kao drzavljanina....

Sto se tice legalizacije, mislim da bi time mogli dobiti i puno osvjesteniji narod, puno aktivniji a mislim da to nijednoj drzavi neodgovara.....

Trenutno je narod zaglupljen reklamama, trachevima, politikom koju su nametnuli narodu da je nepromjenjiva i tako da mu ostaje jedino negdje raditi, ozeniti se, imati sto vise djece, umrijeti...... tako da to vladi i vlastima jako odgovara.... rade, placaju porez, ne bune se previse, nemaju ideja sto promjeniti, jedina nada im je da ce odgojiti djete koje ce proci bolje od njih ......

Jedna od mojih teza, tko bi recimo natjerao jedan napljugan narod da ide u rat protiv drugog napljuganog naroda ?
Mislim da bi se u tom slucaju svi samo nasmijali tom liku/grupi ljudi i odmahnuli glavom kakva si ti budala odi na ljecenje ....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Beyond

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
Tux je napisao(la):
Ajmo im DDoS-ati servere :D

hahaha, čuj ti njega... Sve me vuće da si ti Tux taj kojeg ja znam,... :))
makar neloša ideja... ddosat servere hrvatske vlade, ili bilo čije vlade------ heh! :icon_lol:

@Andrija jako lijepo napisano...
ima puno stvari s kojim se slažem s tobom... ovo za odgoj djece nisam tako zamišljao, tj. nije mi niti palo na pamet, ali ima puno istine u tome.. kolko je ajmo reć "loše" i "brutalno", koristeći vokabular naših "pametnih" ljudi koji vode državu!
ali da se djete tako odgaja od početka, naravno da bi bilo bolje što se tiče boljeg odnosa.. naravno ne pričamo sada tu o tome da svaki dan djete dođe doma iz škole i zapali frulu.. jasno da ne. niti blizu da mu je dopušteno puštiti isto, nego sam da se djetetu dokaže/pokaže, i da zna u što se upušta... Također se slažem da bi se tim načinom uspješno smanjila konzumacija (čitaj ZNATIŽELJNA KONZUMACIJA) težih droga; ekstazi, spid i slično...
također ne kaže se bezveze "dijete je ogledalo svojih roditelja". Istina, slažem se sa ovom tvrdnjom, ne podržavam ono, "mi njemu ništa nemožemo, on radi sve po svome... itd, itd..." -> jesi retardiran, Dijete je tvoje... (ne pričam sada o nekim bolestima ili prirodnim retardacijama, nego općenito o normalnom djetetu koji je u fazi razvijanja, i koje upoznaje svijet i traži se u njemu)...
Opet sve je to tako lako pričati i tumačiti, dolaziti na neke ideje.. da te u tome netko uhvati, pozdravi se s djetetom, odleži u zatvoru i viđaj sina/kčer, subotom od 13-17 i nedjeljom od 11-14 (uz nazočnost "stručne" osobe) -> ja na to kažem... neće meni nitko govoriti šta moje djete "mora" raditi i šta mora poštivati... nametnute stvari nikad neće biti prihvatljive kod velike većine ljudi... da se jednostavno svi ti ljudi uzdignu, malo prodrmaju sve to kao što se to radilo prije.. možda bi se nešto i postiglo... ovako će nas samo trpati po zatvorima i proglašavati narkomanima i lažovima... u glavnom, Andrija svaka čast!