Sta dalje [napredak legalizovanja]?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zeleni

Aktivan Član
06.10.2008
56
1
0
37
Pa ako lopovi mogu imat stranku, zašto ne i mi?
Jučer si je moj direktor kupio novog Opela, prošli mu je trajao jedno godinu dana.

Mi bar znamo za šta bi se borili, ovi u vladi još uvijek ne znaju za šta i zašto!!!!:2flip::2flip::2flip:
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Akcija Jutarnjeg lista, kao; "Iznesite ideje koje ce promijeniti Hrvatsku" ... tralala
http://mojahrvatska.jutarnji.hr

Uglavom ovo se moze iskoristiti kao jos jedno mjesto na kojem mozemo iznijeti nase misljenje sta se tice trenutnog zakona o drogama u HR.
I usput predloziti i izmjene/prilagodbe zakona.

Ali naravno to treba sve ljepo i strucno sloziti, ne samo doci "Hocemo dekriminalizaciju / trava je zakon" :icon_lol:

Pa ako je onima u saboru tesko dignuti guzicu i napraviti nesto oko ovog pitanja, ajde da im barem mi "predlozimo" par stvari.
:icon_wink:
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
lol :vb_kez:

Ali sve mi se čini da nema nama pomoći, čak i da se organizira vutra marš i da dođe masu ljudi ... nebi od toga bilo ništa imho =(

Kada samo pogledate ove radnike koji štrajkaju glađu, branitelje koji su na Markovu trgu ispred sabora mjesec dana gladovali zbog prava na život i egzistenciju ...
i skoro nikakvog efekta ne pobuđuju u maloumnicima koji sjede u foteljama.

Kakvog efekta bi imala grupacija ljudi koji se zalažu za promoviranje biljke, pušenje iste te buđenje svijesti i otkrivanje istine o dobrobitima Cannabisa (karikiram) :icon_lol:

"Daj malo boga ti, jel - YuBito link" .... pa mala ti preispituješ predsjednika HR Sabora koji je 20 godina u HDZu i ima VSS agronomije :icon_lol: da Štafetu hebote irud :D

Cuvanjem ovaca + veze = visoke funkcije u drzavi

Nema nam pomoći dok ne izumru ovi fosili koji su trenutno na vlasti i nasljede ih nove mlađe generacije s mozgom u glavi.
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Imaš pravo.

I da se organizira marš, Kosorica bi rekla već znam točno što, po šabloni:

"Unatoč maršu i prosvjedima, JA i moja vlada ne želimo ni pomišljati o dekriminalizaciji OPOJNIH droga a kamoli legalizaciji"

Kurva nezna ni razliku među opojnih i neopojnih droga, a u svakom intervjuu ono JA naglasi da ju se do Iraka čuje... Kuja egoistična, FUJ.....

Mislim da bi se o dekr. moglo počet razglabat tek kad Zoki dođe na vlast, jer je jedini on to spomenuo. Al dok god u hrvatskoj bude 80% staraca koji misle da će SDP vratit komunizam, niš od toga..... Sjebana država smo i gotovo... možda za nekih 50 godina...
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Pratim ove komentare na Jutarnjem i vidim da stvarno tu nema pomoći.
Kada pogledate ove likove maximilian glazar, Robert Petković, zeljko barcic i slicne,
skuzite da je to Sizifov posao.

I sada ako se neka osoba s takvim uvjerenjima i odlučnošću nađe na vlasti, sve je đabe.
Još posebno ako je podupiru razni dr.mr.wannabe k*rci palci koji iza svega imaju osobnu korist.
Pa kud ćeš bolje situacije :eek:hno:

Al ajde barem je ova tema najkomentiranija i stoji tamo prva na popisu najkomentiranijih, pa možda nekolicina i zamjeti i promjene razmišljanje (nabolje :icon_lol:)
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
BigL je napisao(la):
Imaš pravo.
Sjebana država smo i gotovo... možda za nekih 50 godina...

Pa da, ni promjenom vlasti se nece nista promjeniti, jer bi onda "narod" negodova jer aj ti objasni svojoj materi, babi i didi da ti trava ne steti...katastrofa, l sta je tu je, kad se izreda generacija starih prdonja poznatiji kao penzici koji jos zive u doma pavelica i tita te kad se makne ova osrednja generacija 40-50 god tek tad vidim da bi se nesto moglo i poduzeti po tom pitanju, ovako nista
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Pa... i neće baš..
imat ćemo marš idućeg maja u ZGu
to zasigurno... okuplja se neka udruga

ako političari shvate profitabilnost, moglo bi to biti dobro
dajte malo pozitivnih misli, bitno je to
 
06.10.2009
40
1
0
34
Tarki je napisao(la):
Pa... i neće baš..
imat ćemo marš idućeg maja u ZGu
to zasigurno... okuplja se neka udruga

ako političari shvate profitabilnost, moglo bi to biti dobro
dajte malo pozitivnih misli, bitno je to


nadam se da cu moc doc :O ...
a ovo za politicare.. definitivno se slazem.. kad shvate kolke im pare a i glasovi mogu sjest radi tog dvaput ce razmislit..
 
14.01.2009
16
0
0
39
ispravite me ako grijesim, ali ovaj marsh u zgb ove godine nije uspio, zar ne?

netko je spomenuo da ljudi kada vide takav marsh vjerojatno pomisle "vidi ove hasisare, oce da im legaliziraju drogu a nemaju tri ciste u glavi" - e to je misljenje 70% nasih sugradjana. tuzno.

ovo sa jutranjim, neka se cuje tvoj glas, je mali korak, zivi bili pa vidjeli

a svi ostali kretenoidi kojima je marihuana isto sta i heroin, speed, kokain.... treba nakljukati apaurinima da im sprzi zeludac pa da pocrkavaju dabogda od kemikalija

proglasiti autonomnu pokrajinu i legalizirti-jednostavno!
ili ko malnar proglasiti svoju drzavu "pescenicu" sa svojim zakonima pa nek banski dvori i pantovcak i dalje vode borbe oko prava glasova dijaspore, ekonomija i sl....

"tko odbija prihvatiti znanstvenu istinu, nema nikakvo pravo, osim znanstvno, istu opovrgavati"

live free, die high
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Prije mjesec dana poslao email Krešimiru Mišku i evo dobio odgovor maloprije.

"Email" je napisao(la):
Pozdrav,

Uglavnom, jučer je bila tema Lijekovi ili priča o obmani s doktoricom Gajski.
Pa mi je palo na pamet da još niste radili temu o Marihuani,
sjetio sam se knjige - Marihuana: The Forbidden Medicine koju je napisao Dr. Lester Grinspoon s sveučilišta Yale.
Marihuana ima ogromnu povijest uporabe što u medicini a i u industriji (Hemp).
A s trenutnim položajem u svijetu čini mi se da je ona baš sada na rubu znanosti ali i zakona :p

Pa mi se eto učinilo da bi se od ovoga mogla napraviti dobra tema u kojoj bi se iznijela povijest Marihuane, primjena,
totalna prohibicija koja je započeta u USA 63.e, tko stoji iza toga, kakva je uloga farmaceutskih kompanija iza prohibicije.
Nemogućnost sintetiziranja i pravljenja pilule =/= profit ?, kome pogoduju trenutni zakoni ...

itd...

Eto nadam se da sam vam barem malkice zainteresirao za ovu temu, ako već niste i sami razmišljali o istoj =)

Poz

"K.M." je napisao(la):
bok!

hvala na prijedlogu, znam za tu knjigu jer je objavljena i na hrvatskom prije desetak godina (izdavač - Izvori), ali moram priznati da je nisam pročitao. Emisija o tome bi svakako bila na rubu zakona :) jer ayahuascu zakon još nije prepoznao, ali ovo jest. U svakom slučaju, budem razmislio, hvala na prijedlogu

bok!

Krešo

Vjerujem da mu ovo moje nije prvi email koji je dobio a da povlaci pitanje Cannabisa.
A i znam da nije lako sa trenutnom situacijom u zemlji napraviti ovakvu emisiju, ako cak i nemoguce.
Sigurno bi poteglo za sobom napade ili barem kritike raznih institucija a i veceg djela javnosti koji nije informiran ili jos gore koji je upijao lazne informacije svih ovih godina.

Tako da i cak ako tema ne bude obradjena u skorije vrijeme, Kresimiru skidam kapu na odlicnoj emisiji i trudu oko alternativnog pogleda na svijet :respect:
A nama ostaje nada u buducnost i zelja za pametnijom vlasti :icon_mrgreen:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Krešo može to najbolje napraviti a da ne pokupi napade javnosti i da to vidi ogroman broj ljudi jer je emisija popularna. Ionako je u NRZ bilo prezentirano sve i svašta od tema koje su itekako kontroverzne. Oni u emisiji se ograđuju od svega toga, ništa ne tvrde da to tako jest nego se prezentira kao zanimljivost i mogučnost. Kad bi kvalitetno obradio temu trave to bi bilo definitivno velik korak prema dekriminalizaciji i zainteresiranju ljudi, pogotovo ako bi spomenuo ogromni medicinski potencijal.