Sta dalje [napredak legalizovanja]?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.07.2014
5
2
0
Ja sam razmisljao tako sto planiram kupiti 3 kg. Trave, I sve to smotati u đoju. i skupim jedno 100 ljudi. i dijeliti po gradu. i nemogu nam nista. kada vide da svi pusimo. isto tako sam planirao. da kupim vrece sjemena i izbacujem iz aviona. i tako ce isto vidjeti da nam ne mogu nista. I nakon toga bi je trebali legalizovati sami.
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Vezano za legalizaciju u Srbiji, pre 7 dana vest za one koji su propustili (kao ja npr.):
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/52...e-za-legalizaciju-kanabisa-u-medicinske-svrhe
Ukratko, radi se o osnivanju udruzenja "Lekalizacija Srbije", a mene je najvise obradovalo kada sam video da je potpredsednik tog udruzenja i direktor specijalne bolnice Sveti Sava.
Zza one van Srbije, radi se o glavnoj instituciji za cerebrovaskularne bolesti u Srbiji, znaci veoma bitan covek.
Pritisaka na vladu ce sigurno biti, a kako ce oni reagovati, jbg nadajmo se najboljem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
22.08.2012
11
21
3
35
Medvedja
irka.org.rs
Vezano za legalizaciju u Srbiji, pre 7 dana vest za one koji su propustili (kao ja npr.):
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/52...e-za-legalizaciju-kanabisa-u-medicinske-svrhe
Ukratko, radi se o osnivanju udruzenja "Lekalizacija Srbije", a mene je najvise obradovalo kada sam video da je potpredsednik tog udruzenja i direktor specijalne bolnice Sveti Sava.
Zza one van Srbije, radi se o glavnoj instituciji za cerebrovaskularne bolesti u Srbiji, znaci veoma bitan covek.
Pritisaka na vladu ce sigurno biti, a kako ce oni reagovati, jbg nadajmo se najboljem.


A secate li se mozda kada sam vas pozvao pre par godina da uchestvujete u ovoj vrsti aktivizma. Mi evo vec tri godine radimo uspeshno, imamo dosta doktora pristalica, imamo ko zna koliko obolelih kao primarne chlanove za koje se borimo. Posetite sajt irka.org.rs . Nashe udruzenje je registrovano preko godinu dana
Imali smo i jednu zajednichku tribinu sa lekalizacijom josh pre njene registracije, i svi saradjujemo. Mislim da je krajnje vreme i vi da se prikljuchite. A ne ovakoi, chekate sa neba da padne. Nije promashaj pridruziti se ni Lekalizaciji ni Irki.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Ne mogu a da ne primijetim, posto sam IRKA-in sajt posjetio u par navrata, da tamo nisam uocio nikakve ozbiljne akcije po pitanju legalizacije kanabisa.
Pisanje o clanovima sa raznim titulama bez konkretnih imena i nacina na koji se zalazu za legalizaciju je neozbiljno. Informacije o clanovima ne postoje ili ih ja ne mogu pronaci ili su dostupne po registraciji, a registracija se okoncava nakon davanja licnih podataka, broja telefona, adrese stanovanja i uplacene clanarine.
Kome se daju na uvid licne informacije? Ko raspolaze novcem od clanarina i u koje svrhe se trosi taj novac?

Primjera radi, odlucim da pomognem legalizaciju kanabisa u medicinske svrhe, a ta pomoc je izrazena kroz novac koji cu uplacivati kroz clanarine. Zanima me konkretan nacin trosenja tog novca. U koju svrhu je navedenoj organizaciji potreban novac?
Postoji li statut organizacije u pisanoj formi sa svim obavezama uprave organizacije, kao i obavezama samih clanova, osim da redovno uplacuju clanarinu?
Ukoliko postoji statut, gdje se moze procitati?

Na ovom nasem forumu, takodje, imamo clanove sa raznim titulama koje visoko kotiraju u drustvu. Imamo i clanove koji se aktivno zalazu za legalizaciju i koji izvrsavaju konkretne radnje po pitanju legalizacije. Sama kolicina informacija o upotrebi kanabisa pri lijecenju raznih bolesti koja se nalazi na forumu je impresivna i svima je lako dostupna. Bilo ko moze doci do potrebne informacije bez da se registruje na forum, dok se na sajtu IRKA-e "dobar dan" placa clanarinom.
Nemam nista protiv clanarine, ali to mora da bude dooooobro ozbiljna organizacija sa konkretnim informacijama, od administracije do bolesnika, pomenutim statutom i finansijskim izvjestajima.
Kod vas to, nazalost, nisam pronasao.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
statut moraju imati ako su zvanicno registrovani, a jesu. samo zasto ga nema na sajtu ne znam ni ja. sto se tice clanarine, trebalo bi da je malo konkretizovana svrha tog novca a ne samo:"Svaki zahtev koji se uputi državi zahteva plaćanje neke takse, svaki flajer nas košta, svaka akcija nosi finansijske izdatke. Shvatate potrebu." e sad ima i ovaj detalj:"Svaki član će imati uvid, potpuno transparentno, u finansijsko poslovanje organizacije." tako da papa, uclani se i sve ces znati.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Mislim da je krajnje vreme i vi da se prikljuchite. A ne ovakoi, chekate sa neba da padne.

Otpratili smo prvi i jedini marihuana mars u Srbiji :) probali opet pa naisli na medijsko sranje sa nacistima. Sada ti isti nacisti traze ulje po gradu. Uglavnom poslije svega skocentrisali smo se na sirenje informacije. Sto vise growera to manje kriminalaca :)

Kada je bila prva lekalizacija poslali smo email svim clanovima. Doduse sa zakasnjenjem jer nam niko nije javio ranije. Samo nam javite i mi smo tu medijski da podrzimo. Mozemo i obavijestenje da stavimo na vrh sajta. Prosli put je neko ostavio poruku na forumu dan prije Lekalizacije. I ja sam poslao email isti dan.
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
958
1.460
163
Mislim da je krajnje vreme i vi da se prikljuchite. A ne ovakoi, chekate sa neba da padne.

E na ovo sam morao da odgovorim posto smo prozvani da ne radimo nista a to je opasna dezinformacija .
Ja bih rekao da mi ovde jedini uzgajamo nas lek i prenosimo znanje kako to da urade i drugi , dok sve ostale takozvane organizacije cekaju da se donese neki zakon ili pak cekaju da im drzava da lek .
Valjalo bi saradjivati ,za to smo uvek za ,nego prozivati ....