Sta dalje [napredak legalizovanja]?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
huana.meri je napisao(la):
i ne samo na rubu znanosti, i pametna tribina sa stat. podacima, dnevno druženje a ne samo napušavanje, stat podaci vezani za druge poroke koji su legalni, malo pokazati da imamo i koristimo takodjer mozak, da jednostavno želimo da nas se tretira kao ljude a ne đanere.
ako bude kakvih zadataka vezano uz upitnike koji bi po meni trebali biti uradjeni na veće reprezentativnom uorku, javljam se kao dobrovoljac
na nešto pametno sam se spreman uključiti, čak ću i pitati jednog novinara/reportera koji na novoj radi reportaće u kakve bi mi spadali da nam posveti malo više pažnje, i on je green man, da damo pozitivnu poruku ljdima koji nas ne poznaju, a ne samo mi bi čibali.
dovesti ljude koji su robijali zbog dima, ukazati na pomilovane dilere, prokazati na pametan način kako nas sistem gazi i gužva sa največim kriminalcima, uz puno strpljenja naravno.
tu sam, držim fige

ma to je baš to:icon_lol: jer gledajući, od ovog gore ne može:eek:hno:. u zimskom periodu imam malo više vremena, i ovako dosta vremena provodim radeći ili zaj...ći se na internetu, pa ću se rado malo pozabaviti i oko toga:email: svaki poznanik u medijima nam je od velike koristi, pogotovo ako još i zna zapalit, pa je i sam uvjeren o čemu pričamo. najjača rečenica filma Unija koja mi stalno odzvanja glavom je starog tipa koji prepričava kako su 70-tih on i kolega razgovarali o dekriminalizaciji i legalizaciji, te kako je njegova neka procjena bila najviše 10 god. , a kolega ga je upitao kako je tako pesimističan?! i priča sa suznim očima, evo nas 40 god kasnije na istom mjestu sa istim zakonima ali vjerom da će se, i da se to MORA PROMJENITI! BUM! ko da me je neko maljem opizdio! nisam znao dal sam jadan, dal sam živčan, al sam znao da nisam ostao hladnokrvan i ravnodušan! pun kur...c mi je više skrivanja, i prikazivanja ko da si zadnje smeće, ko neki jebe...i štakori, koji se moraju zavlačiti u svoje rupe! mada u tim rupama uvjek bude zabavno:icon_lol:mamicu vam nepismenu i neobrazovanu ( za "one "koji isto dolaze na ovaj sajt, da malo ispitaju situaciju):2flip:!!! ne mora bit za početak" LEGALIZE IT ! ", neka bude "DECRIMINALIZE IT ! "
 

HighBadger

Aktivan Član
17.01.2011
205
74
28
30
Potpuno se slažem sa prethodnim rečeno. Definitivno treba nešto preduzeti povodom legalizacije. Vidim da smo se svi složili da je glavni problem neinformisanost ljudi i zatucanost. Možda bi za početak, kako bi informisali ljude, trebalo da angažujemo stručnjake koji bi održavali predavanja o svetoj biljci. Onda bismo mogli da napravimo ogromne kampanje sa plakatima i parolama o legalizaciji marihuane. I za kraj, mislim da bi najveći doprinos bio neka peticija tj. da prikupimo određeni broj potpisa istomišljenika (a mislim da je cifra ta poprilična). Možda, kada bi države ex-YU videle da je to popriličan broj, shvatile koliko je legalizacija marihuane u stvari važno delo i nije zlonamerno i nema loše posledice.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
E, sad kad sam citao sjetio sam se da se nekad govorilo o Rjeckom karnevalu... Da se tamo "mi" predstavimo! Da li je to jos uvijek opcija??
 
18.01.2011
6
0
0
30
izvinjavam se na pocetnickom entuzijazmu, ali ne vidim zasto bi malo samostalne gerila akcije skodilo :) svako kao pojedinac moze barem da se potrudi oko ljudi oko sebe, da razbije koliko predrasuda moze i pokaze ljudima o cemu se tu stvarno radi... e sad tako, pa malo po malo, bolje krenuti malim koracima kojima se jednog dana mozda negde i stigne nego lupati glavu o globalnim problemima, zaverama policije, industrije, mafije i tako dalje. sistem je propao odavno, vajde od njega nema, ali stvari se uvek menjaju i imam predosecaj da sto se ovih stvari tice idu pomalo na bolje :) daleko od toga da ce prica biti skoro resena, ali jbg, radi sta mozes, za svoju dusu, i bice okej :D
 
carevi zatucanost je ogromna!
gledao na rts neki majmun "doktor" kaze da je mara opasna! lol! kaze neki tvrde da marihuana ne izaziva zlocine ali jednom u beogradu pre par godina neki lik se kao napushio i kao prvi put i kao skochio kroz prozor sa tamo nekog sprata

tako se nisam smejao od nacionalnih nemira na prostorima ex yu kad je mlada vojska izginula
da ima budala i zatucanosti na balkanu to je fakat

neki drugi pavijan izjavio - KO co - marihuana to ti je jedan dzoint ko pakla pljuga - lol

i to cepa na nacionalnim kanalima i najtiraznijim novinama a oni su ko experti, mislim sramota...

medjutim ko na tekmi srbija hrvatska u svedskoj rukomet 24:24 posle navijaci slikali se zajedno drugarski a i sto i ne bi jebesh i cetnike i ustase sta mi imamo od toga koske za mentalnu sirotinju i fejk patriotizam

isto tako treba da se skupimo i srbi i hrvati i bosanci i... pa malo da se druzimo 30/50k ljudi i da murki purnjamo pod nosom ali sve mirno cisto malo zagreb malo BG malo sarajevo..

sto reche car iznad biti derpe je kao legal ali za gandzu ode ti rasta u tvorza. a ko fol demokratija
mora se deluje i da komunjarske i gangfare iskarikirane podatke zamenimo stvarnim

kako se nisu setili neke od novijih dokumentaraca za zapada da prevedu nego doveli nekog vinjak doktora da kenja o gandzi - insulting

mora se trgnemo ljudi i da menjamo to, svako nek stampa nek deli, nek salje linkove, da se dodje do glavnih medija, nista vishe samo da zapochne dijalog i da se dekriminalizira dokle bre da ako zelite vranjanski "begam" zbog dzointa, dokle, imate li dushu, drva!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

Sensi*Jana

Aktivan Član
30.09.2010
223
106
43
51
:thumb: Podrzavam,samo ne ide to tako lako.Trebalo bi pridobiti nekoliko istaknutih ljudi u drzavi politika,medicina,itd. koji su i sami konzumenti i zele promene.
Tada bi jedan takav skup u bilo kojoj drzavi ex yu imao smisla i mislim da bi se polako postigla legalizacija u med. svrhe.
Jednostavno potrebni su ljudi koji ce u medijima govoriti o pozitivnom dejstvu marihuane u medicini.
Bez dobre pripreme i org. mislim da bi ovakav skup bio osudjen na propast a to bi samo donelo stetan efekat u medijima!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok and Z&N
02.12.2008
4
0
0
36
ljudi nemoze da se legalizuje odma ,ima tu nekoliko koraka;1 treba sas formiranjem neke udruge koja bi se borila za medicinskom upotrebom kanabisa ,ali ne sme to da bude bude jedini cilj moze neka fora ekologija ,ocuvanje prirode,tako nesto da se skupi malo veca grupa ljudi a ne samo mi koji duvamo.kad bude medicinska upotreba dozvoljena bice mnogo je lakse,tad vec drzava priznaje da je vutra lek i smenice se mislenje naroda(sad je za vecinu starije populacije sve to isto i vutra i heroin su droga kao), tad moze se poceti za razmisljanje kako da se borimo za dekriminalizaciju ,a pokusaji za legalizaciju su gubljenje vremena bar u narednjih 1o godina.zato budimo realni ajde sa pricom o medicinskom upotrebom kad uspemo idemo sa dekriminalizacijom korak po korak
 
02.03.2011
16
1
0
33
Mislim da je kod nas Balkanaca prosvjed u ovom slucaju beskoristan osim ako nije u velikim, ali zbilja velikim razmjerima(par tisuca ljudi), a to je malo moguce posto se u odredenom dijelu nasih zemalja ne moze naci toliko ljudi koji duvaju, a da su pritom voljni siriti istinu stoga bi mnogi izdaleka morali putovati na prosvjede, a sumnjam da bi im se dalo. Isto tako(kako je Jana vec spomenula) trebalo bi pridobiti par istaknutijih osoba i onda bi to imalo smisla. Ove uvjete je gotovo nemoguce ispuniti. Realno gledajuci, ovo su samo nasa mastanja i trebat ce jos dugo vremena da se napravi korak dalje po tom pitanju. Jbg sad sam ispao pesimist ali to je realnost. U svakom slucaju, ako se nesto uspije organizirati POTPUNO PODRZAVAM! Moramo biti zilavi i drzati se nasih stavova pa mozda i dode do promjena.
 
22.01.2011
32
6
0
38
Pozdrav svima!

Citam malo novine i vidim da svi traze neka svoja prava na prosvijedima. Pa bi bilo dobro da i nas netko predstavlja na iducim prosvjedima. Mislim da je sada dobra prilika jer je kampanja vec pocela, a mozda netko i obeca nesto za pocetak. :icon_mrgreen: Dakle udruzimo se iz svih zemalja i napravimo nesta korisno za sebe. Oni koji ne mogu doci nek probaju preko raznih foruma djelovati. Hvala. :icon_mrgreen:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Nije baš pametno to šta govoriš,ionako su na početku prosvjeda pokušali u jednom članku da sve svale na konzumente. To je cjelina za sebe,a ovi prosvjedi su nešto drugo.
 
22.01.2011
32
6
0
38
Greenpower1 je napisao(la):
Nije baš pametno to šta govoriš,ionako su na početku prosvjeda pokušali u jednom članku da sve svale na konzumente. To je cjelina za sebe,a ovi prosvjedi su nešto drugo.

OK! Nakon prespavane noci i ja sam shvatio da nije bas pametno. Htijeo bi da se sto prije legalizira. Imamo jako dobar polozaj i steta je da ga ne iskoristimo, a i ne zelim se pola zivota skrivati ako hocu mjesecno jednom zapalit. Mislim ono sve vec znas. :wave:
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Bez brige, siguran sam da ce se nesto pomaknuti na bolje kad ova stoka s vlasti odjebe! Samo ih treba srusiti... Necu nabrajati one koji se zalazu na politickom nivou za dekriminalizaciju... Njima to ne znaci dopustit konzumiranje, nego smanjit broj bespotrebnih rasprava i rocista za neku takvu sitnicu! Realno je da su nam zatvori prepuni i osobno znam jednog koji se prijavio u zatvor na dan kad je trebao, a oni su ga poslali doma sa smijeskom na licu i rekli da nema mjesta!! :)) Kad padne ova diktatorska vlada bit ce bolje i u "nasem" svijetu!
 

pav1337o

Aktivan Član
14.09.2009
91
16
0
41
Dobre vijesti, drugari, ali samo za Hrvatsku. Neki dan pričao s prijateljem koji je dosta blizak s jednim ustavnim sucem. On kaže da je jednom prilikom pričao s tim čovjekom (sucem) i da je lik u radnoj skupini koja radi na prijedlogu novog zakona zloporabe opojnih droga. Nemam detalja ni kad bi zakon trebao doći u saborsku proceduru (ove godine sigurno) niti kakve promjene sadrži. Pretpostavljam da je to vezano uz usaglašavanje zakona EU - ipak zatvaramo poglavlje pravosuđa.. Uglavnom, frend mi je rekao, citiram:"Uskoro ćemo i mi moć posadit 2-3 komada". Ak ovo nije pozitivan korak, ja ne znam šta je.

U slučaju krivih informacija, mada sumnjam, upucajte me ;)
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
pav1337o je napisao(la):
Ak ovo nije pozitivan korak, ja ne znam šta je.

U slučaju krivih informacija, mada sumnjam, upucajte me ;)

Druze, ti bi bio za golemog mustuluka... To znachi da bi i BiH-a u sljedecih 100tinjak godina za hrvatskim stopama... oept dobro , bosnje navikle na chekanje :D
 
22.01.2011
32
6
0
38
LegalizeIT je napisao(la):
Druze, ti bi bio za golemog mustuluka... To znachi da bi i BiH-a u sljedecih 100tinjak godina za hrvatskim stopama... oept dobro , bosnje navikle na chekanje :D

Kad popusis sve to sa slike, zakon ce biti na stolu. :rasta1: :icon_mrgreen:
 
14.03.2011
1
0
0
49
Ovo treba ceniti.Ali bi kod nas bilo mnogo uhapsenih pri samom pokusaju organizovanja sakupljanja mirnog protesta i bili bi nazivani huliganima i ko zna kako jos.
Za sajt svaka cast,ali na zalost slabo vidim da ili postoji interesovanje,ili ljudi neznaju sa sajt,ili nesto nije u redu kada se zna da skoro svi vare...
POZDRAV!!!