Sta dalje [napredak legalizovanja]?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.06.2008
10
1
0
48
bravo ograz. to je to.
ili bar semedekan posadit da izludimo pandure.
to je ono sjeme sta se daje pticama a dosta lici marihuani.
mislim da to i je neka vrsta konoplje.
da svak kupi jednu kutiju sjemenki i posadi po svom gradu mislim da bi efekt bio veliki.
mogli bi cak svi se na ovom forumu dogovorit pa nek to bude neka vrsta tihog prosvjeda.
niko te nemoze kaznit, hranis ptice, to je izgovor.
amo se organizirat malo pi...a mu materina
 

Casper

Aktivan Član
14.01.2008
232
16
0
36
to je moja ekipa napravila prije par godina... posadili smo sjemenke u one velike vaze za cvijeće koje se nalaze po gradu i cak je na nekim mjestima ful dobro uspijelo npr. ispred gradske općine, a sta je najbolje u isto vrijeme su posadili jos neki tipovi iz grada tako da su bile prave male plantaze po centru grada.lol
 
27.06.2008
10
1
0
48
eto vidis
a sad zamisli da nas se dogovori 100 ljudi u isto vrime. a sta nam je skupit sto ljudi, bit ce nas 1000 bar. i kad to bukne. hehehe
 
16.04.2008
39
0
0
34
Krajnje je vrijeme da se trava u Hrvatskoj dekriminalizira! Prije nisam bio za legalizaciju, al sad sam promjenio mišljenje iz korjena!

U ovoj zemlji podhitno treba napravit revoluciju, al na ljepo-grubi način!
1. Tribalo bi imat jedan orginalni sajt za legalizaciju!
2. Napravit par pjesama vezanih za legalizaciju i puštat ih na radijo stanicama
3. Napravit letke za legalizaciju
4. Posadit travu po gradu
5. Napravit grafite na svim gradskim zidovima!
6. Napravit par dokumentaraca o travi!
7. Napravit Humanitarni koncert u centru zagreba pod nazivom "legalizirajmo travu"!

Revolucija je skupa, pa ako skupimo pare mogli bi nešto i napravit, a ovako ništa! samo možemo čekati da SDP sljedeći put dođe na vlast!

Nakon ovoga će brojni ljudi završiti u zatvoru, neki i u bolnici, al nijedna revolucija neprolazi bez ozljeđenih i zatvorenih!
:thewave:
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Ove točke su ti savršene za listu događaja party-ja održanog na dan kad se vutra legalizira:))

Revolucija...uf koje li teške riječi...sve pomalo i u skladu sa vremenom/mentalitetom/razumom...inače eto kontra efekta... ispada da se zalažeš za nešto što nitko nema pojma, protiv je i smatra to najvećim zlom na svijetu, da mu to propagiraš "na silu"...i eto globalnog recepta za početak stvaranja isključene radikalne supkulture koja je napravila korak unaprijed i 3 unazad...

Tužno je to što osjećaj za smisao moramo stavit po strani, ali štaš...kontra efekat itekako može uprskat nestrpljivu borbu razuma i emocija.

A i zabijeni smo duboko u guzicu svijeta i država koje nas guze..tako da ima i to veći dio udijela kad će i šta će biti...sad još eu, di će hrvatska primirisat da mijenja zakone ako im ovi to ne kažu:D

Polako i strpljivo, jedan po jedan...već i samo stvaranje kulture odgovornog i pametnog nezakonitog korištenja vutre nije nimalo loša stvar:cool44:
 

Red Weed

Aktivan Član
12.04.2008
136
8
0
36
Ne znam šta da kažem...
LoL znam...
svi smo mi za dekriminalizaciju trave jer ju shvacamo (konzumiramo u neke svrhe), meni je naprijmer pomogla da se rijesavam migrena koje vec traju cca 6 god., ali problem je i dalje u ne shvacanju (nezainteresiranosti) "obicnih ljudi"... poznato je da policija cesto dila, a i ono sta oni uhvate samo je za javnost... glavni igraci uvijek su zasticeni jer imaju i pare za to... a nas male koji uzivamo u jednoj j..... biljci uvjek ce jebati jer moraju dokazati da su oni u pravu i zato budite pametniji i nedajte da vas maltretiraju.... legalizacija nece doci sama od sebe ali mozda i bolje za nas koji smo iz malih mjesta jer ovdje nije policija najveci problem vec malogradjanstina koja je doslovno u stanju nekoga psihicki izjebati kao sto su npr. moje drustvo radi duge kose...

ljudi samo polako i sigurno... peace
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Evo već par dana razmišlam što bi se konkretno moglo poduzeti u vezi ovog pitanja...
Naravno, najbolje bi bilo organizirati udrugu (čak sam i smislio ime - DOMET - Dekriminaliziramo marihuanu u europskoj tranziciji)
Kako je udruga prilično moćan aparat ukoliko broji velik broj članova (a u Hrvatskoj bi se "preko noći" skupilo barem deset hiljada ljud), krenuo sam proučavati zakone (al sam ih se načito...)

Prvi je problem ovaj:

ZAKON O SUZBIJANJU ZLOUPORABE OPOJNIH DROGA


Članak 4.
Zabranjena je izravna i neizravna promidžba izrade, posjedovanja, uporabe i prometa opojnih droga i promidžba opojnih droga na bilo koji drugi način.



Dakle, udrugu ne bi mogli osnovati pošto nije u skladu sa zakonom (cilj udruge bi bio promidžba načina korištenja marihuane, i izmjena dijelova zakona, dakle misija udruge bi bilo poticanje dekriminalizacije marihuane)


Ovo što ste rekli organizirat koncert, dijelit letke, ili ikakvo javno očitovanje u svezi marihuane je zapravo ilegalno i glavni odgovorni bi za to snosio posljedice..


Tak da smo u govnima, ili ipak možda nismo?


Naime, kako je ovdje riječ o nečemu sličnom oglašavanju (reklamiranju) postoji drugi princip komunikacije javnosti, tzv. "Bellow the line".


To je ono što radi Ronhill recimo... oglašava se iako mu to zakon ne dozvoljava.

Tako da bismo mogli krenuti sastavljati tekstove koji su u skladu sa zakonom - dakle ne potiče se promidžba, već se educira. Mogli bismo i zvati televizijske postaje da dođu raditi reportaže koje bi pokazale da su konzumenti trave zapravo sasvim normalni ljudi, a ne ološ i narkomani, ali naravno netko bi trebao izaći s imenom i prezimenom, što je mnogima najveći problem. To bi možda potaknulo lavinu medijsko priopćavanja o marihuani na drugačiji način. Pod lavinu mislim na proces koji bi trajao barem 2-3 godine jer je Bellow the line princip prilično inetratn.. zato se i zove tako jel?

Ali ono što je zapravo najbitnije je to da smo svi mi pichkice, ljenčine il kaj ja znam što sve ne, jer bi svi legalizirali, dekriminalizirali, pušili, a nitko neće mrdnut qurcem da bi išta promjenio...
Samo se govori, ma čekaj dok se dekriminalizira/legalizira.. To sam i ja pričo donedavno, al sam shvatio da nema kruha u tome.

Ako ko ima kakve dodatne konkretne ideje kako bismo se mogli organizirati u skupinu, ali da to negdje piše, sa svim imenima i prezimenima, i da vlada vidi da nas ima nek se javi. Dakako sve mora bit u skladu sa zakonom, jer mi smo normalni građani kao svi i poštujemo sve zakone, osim onoga za kojeg smatramo da nam čini nepravadu.

A ja ću probat razradit neki novi koncept, jer sam za ovu udrugu izgubio prilično puno vremena i to u daoba kad baš moram učit jer su mi isoiti za tjedan. Ugl kad smislim nešto novo (a hoću) se javim s tim, al zadnji put ponavljam moramao pokazat da nas ima i da želimo da se nešto promjeni, a ne da su u novinama i na telki samo reportaže o likovima koji sade "GMO SKUNK", a na stolu kraj skunka utoke i ostali alati svakodnevnih kriminalaca.
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Evo malo mog slobodnog vremena...
Kenjuckao sam tam po svom threadu i radio ovih dana puno na poslu, al' evo sad sam pročital i ideje koje su tu frknule.:b_evil:
Naime, krenimo redom.

Kada sam počeo čitati ovaj članak 4. zakona, na prvi mah sam dobio dojam da je to spam. Al' fakat.

U tom članku pišu stvari koje po nazovimo "prirodnom zakonu" zvuče apsurdno.

"
Zabranjena je izravna i neizravna promidžba izrade..."

Kao prvo, kanabis po prirodi raste iz zemlje, kao i duhan, kao i paradajz, paprika i sl. To je biljka. Kanabis je biljka, a ne droga.
Dakle, promocija IZRADE kanabisa nije moguća. Kanabis je izrađen davno prije uopće pojma promocije i čovjeka te čovjekovog pojma za smisao.
Eventualno u ovoj kršćanskoj paradigmi možemo kanabis možemo povezati s božjom kreacijom. Ništa od Boga stvoreno nije ilegalno! (to bi bio dobar slogan).

"posjedovanja, uporabe i prometa opojnih droga i promidžba opojnih droga na bilo koji drugi način. "


Za ovaj prvi dio članka je jasno, da se može posjedovati marihuanu i za to se odgovara.
Također, uporaba isto nije dozvoljena.
Promet, također.

Ali kada se govori o promidžbi, trebamo napraviti distinkciju između promidžbe/propagande i edukacije.

Propaganda bi bila - glasujte za marihuanu! Legalizirajte marihuanu!
Edukacija bi bila - jeste li znali da biljka kanabisa u sebi sadrži supstance koje se koriste u liječenju AIDS-a, multiple skleroze, ADD-a itd...


Dakle, udrugu ne bi mogli osnovati pošto nije u skladu sa zakonom (cilj udruge bi bio promidžba načina korištenja marihuane, i izmjena dijelova zakona, dakle misija udruge bi bilo poticanje dekriminalizacije marihuane)

Udruga se lako može osnovati i cilj udruge ne bi bio promidžba, već edukacija o marihuani tj. kanabisu.
Ciljevi ne bi bili mijenjanje zakona, već podizanje svijesti o ulozi marihuane u modernom društvu,
misija udruge ne bi bila poticanje dekriminalizacije već otvaranje javnog prostora za razgovor o temi marihuane u modernom društvu; životu mladih ljudi ili životu u "slobodnom demokratskom društvu"
dalje ciljevi:
-
Otvaranje mjesta za dijalog koji se tiče kanabisa u medicini (tu se mogu skupiti stručnjaci).
-Kanabisa u kulinarstvu (kuhari)
-Kanabisa koji djeluje - ovak ili onak- na ljudski mozak (opet doktori)
-Edukacija mladih pubertetlija/adolescenata koji eksperimentiraju u životu(plus ugledni profesori, celebertyz i sl.)

Bla bla... i tak dalje, kak se tko dogovori.

Ovo što ste rekli organizirat koncert, dijelit letke, ili ikakvo javno očitovanje u svezi marihuane je zapravo ilegalno i glavni odgovorni bi za to snosio posljedice..

Ne mora nužno biti tako. Cijela kampanja se može boriti za to da ništa što je stvoreno od Boga nije ilegalno. NPR.
Možemo se predstaviti kao udruga koja promiče upotrebu paradajza u medicinske svrhe :p

Ako se Ronhill može reklamirati tako da šalje pozdrave, možemo i mi slati pozdrave.
Nošenje majice koja na sebi ima list marihuane nije ilegalno nosit. A ipak bi moglo biti protumačeno kao promidžba upotrebe... Tak da je ipak bolje bit skroz čist i jednostavno kreirat udrugu koja promiče legalizaciju paradajza. :D

Tak da smo u govnima, ili ipak možda nismo?

Svi smo mi u govnima, samo neki od nas gledaju u zvijezde. :fishing:

Mogli bismo i zvati televizijske postaje da dođu raditi reportaže koje bi pokazale da su konzumenti trave zapravo sasvim normalni ljudi, a ne ološ i narkomani, ali naravno netko bi trebao izaći s imenom i prezimenom, što je mnogima najveći problem.

Da postoji 20 ljudi koji stvarno vjeruju (to mislim na stvarno vjerovanje) u to da je moguće poboljšati stvari na HR sceni što se tiče žiže. To garantiram.
S kojima bi se moglo raditi i koji bi bili ful u kampanji, izašao bih u javnost i rekao bih... Ja sam taj i taj, pušim marihuanu 8 godina. Cigarete sam prestao pušiti. U životu sam puno putovao, radim taj i taj posao, sretan sam u životu i jednom dnevno zapalim džoint prije spavanja. Bla..
Netko drugi kaže svoju priču, napravi se šok na mrtvoj i ustaljenoj političkoj sceni gdje dupelisci prodaju našu imovinu strancima i gdje se porezi koje ja plaćam troše na nekakva slikanja po jahtama i pustim tlapnjama političke demagogije i besmislica.

Ne bismo svi završili niti bi itko od nas završio u buksi kad bismo bili oštrih mozgova i mislili da radimo ono što treba hrvatskoj.
Da se otisne u orbitu, u high koji ne šljivi ljudsku zlobu (možda se to ponekad na momente čini, ali bitna je vizija) već neki napredak i borbu jer za to trebamo živjeti, za život u kojem je party, lunapark, zabavni park koji nas na momente plaši pa nas opet odvede u visine, pitamo se što se uopće događa?! :signs046:

Ali ono što je zapravo najbitnije je to da smo svi mi pichkice, ljenčine il kaj ja znam što sve ne, jer bi svi legalizirali, dekriminalizirali, pušili, a nitko neće mrdnut qurcem da bi išta promjenio...
Samo se govori, ma čekaj dok se dekriminalizira/legalizira.. To sam i ja pričo donedavno, al sam shvatio da nema kruha u tome.

:ninja:Suddenly the time has come to open your eyes
http://www.youtube.com/watch?v=CFUFef8Hci8

Stavite stvar na sluške i pročitajte o čem ja zapravo pričam.
Mi smo svi nevini pred zakonom dok nam se ne dokaže suprotno. Stoga ne treba dati ni sebi ni zakonu priliku da se dovede u takvu situaciju. Ne se dovesti, a to znači eleminiranje svega što bi moglo dovesti do potencijalne pizdarije, a ne se zajebavati, dakle svi odustajemo od naših hobija :balls:

Zatim, kampanja koja bi privukla šire mase. Dakle, ne izlaziti ni sa čim ikad, već samo kad će to sve biti "duboko unutra".
Radi se o promjeni, switchu u ljudima da shvate kako se stvari zapravo mogu pokrenuti, pomaknuti naprijed. Uz malo energije, koja bi mislim realno mogla se nakupiti.
No do koje granice?

Kad bi kanabis bio legalan, postojali bi legalni "gens plejsz":ludaci_lol:gdje bi ljudi od 18 pa nadalje mogli kupiti gandžu legalno i samo pljugati na tim mjestima i svojim domovima te bircevima koji dobiju dozvolu. Bilo bi otvoreno i za strance, tak da bi došlo kapitala i pokrenula se ekonomija koja je u stagnaciji. Oči svjetskih medija bi objavili vijest da je u Hrvatskoj legaliziran kanabis, opa cupa, idemo sve kompanije s high tech bio gnojivima u HRV, poljoprivreda koja pati i trpi i treba joj malo zelenila bi živnula. Napokon bi u Hrvatsku došlo para, turista, hotelskih lanaca, poznatih gostiju, na Hvaru, Visu i Bračku pa na Stradunu se pušiiiiiiiiiiiiiii! hahahahahahahah:b_evil:
A u Zagrebu sve cvjetaaaaa na sve straneee hahahahah. Sljeme zeleno i ljudi svi puše, ne jebu živu silu.
Klincima se objasni da je sintetika sranje, a heroin... Vjerujem da je svatko tko je na heroinu ili težim drogama bio, da je probao marihuanu. Jer ja sam znao da to sve nije dobro za mozak i tijelo. Pa stoga nisam. To je paradigma koju valja promijeniti da je kanabis "gateway drug" odn. da se ona zaslužna da ekipa koristi ostale droge više:hotpants:

No ugl, Znao bi se red, novci od poreza koji se ubiru na marihuani i duhanu išli bi u zdravstvo i obrazovanje. Pliva bi možda mogla proizvoditi nove lijekove, evo i Amera u igri, a treba im zato što gube utjecaj. Najdalje su za sad na Kosovu, a to nije tako daleko.

Jebiga, Rusi bi nam mogli više dolaziti u gose, ipak bismo bili "melting pot".

Why the hell not?!!!! Zakaj ne?!:hippy:


Ako ko ima kakve dodatne konkretne ideje kako bismo se mogli organizirati u skupinu, ali da to negdje piše, sa svim imenima i prezimenima, i da vlada vidi da nas ima nek se javi. Dakako sve mora bit u skladu sa zakonom, jer mi smo normalni građani kao svi i poštujemo sve zakone, osim onoga za kojeg smatramo da nam čini nepravadu.


Poodržavam! :ninja:

A ja ću probat razradit neki novi koncept, jer sam za ovu udrugu izgubio prilično puno vremena i to u daoba kad baš moram učit jer su mi isoiti za tjedan. Ugl kad smislim nešto novo (a hoću) se javim s tim, al zadnji put ponavljam moramao pokazat da nas ima i da želimo da se nešto promjeni, a ne da su u novinama i na telki samo reportaže o likovima koji sade "GMO SKUNK", a na stolu kraj skunka utoke i ostali alati svakodnevnih kriminalaca.

Razvila bi se industrija, TEŽ i ostale firme dolaze i dobro posluju, dolazi poljoprivredna industrija i ovi na Agronomskom fakultetu imaju kaj za proučavat jeben fenomen u Hrvatskoj, sve cvjeta i sve se puši pa tako Hrvatska ima još bolju krumpir i paradajz! :respect:Lika miriši po Satori, razni very berry mirisi hehe heee hee:prof10:
Ako ne bismo bili nova svjetska atrakcija, ma to ja garantiram.
Na Balkanu bi oživjelo sve, bilo bi više zajebancije, ljubavi, počela bi se pravit djeca malo ozbiljnije - pročitajte članak na Business i Wiki stranici o demografiji. Prestrašno. Treba više djece radit'!
I kad bi se napokon počela rađat djeca bili bismo carevi, onda to nije to. Ide se do kraja. Ne treba nam Europska Unija, oni su ionako odjebali Balkan kad nisu htjeli pomoći devedesetih kad su pomućeni umovi s Amerikom i UN-om im rezolucijama zarađivali na embargu na naftu i oružju, a sami su ga prodavali, treba pokazati da je Balkan ovdje.
Uglavnom, mi smo u pravom smislu "melting pot" jer ako Amerikanci dobe osvetu ovdje na Balkanu, evo novog, jačeg Bloka. SAD slabi i Rusija i Kina su skupa, uskoro se pridružuje ostatak. Ne možemo i ne smijemo ovaj put biti na strani gubitnika. Lijevo mi je istok =)
Ali' sad moram ić spalit još jednu i ušutit da ne bi bilo :abducted: neki izvanzemaljci me oteli. ilisl.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
bozga predivan tekst koji bi dirnuo i urazumio svaku racionalnu ljudsku dusu.. ali zaboravljas da nasa borba lezi na drukcijem bojistu gdje se stite interesi velikih kapitalista koji pare mlate upravo proizvodnjom i prodajom kemije pod krinkom ljekova, alkohola, sintetike umjesto cana vlakana itd. UNEDOGLED.

Nasa sansa lezi u pozivanju na spiritualnost i medicinu. Dakle ako ce se ista pokrenuti mora biti temeljeno na nasoj vjeri i javnosti tumaceno kao sveta biljka koja jaca nasu vezu sa bogom, dok ljudi koji je zaista koriste u medicinske svrhe (bilo fizicke ili psihicke prirode) moraju javnosti dati do znanja o cemu se radi. Samo tako cemo se izboriti za svoja prava u vremenu kada glavesine na vrhu vise ne zanima sta ti mislis vec svoju slobodu MORAMO OPRAVDATI?! Zalosno ali istinito.. nekada se moglo izboriti za slobodu rodjenjem, a danas nije dovoljno ni umrijeti.

VJERA I MEDICINA.. tu smo vec SADA U OVOM TRENUTKU LEGALNI pred medjunarodnim sudom pravde, a na nama je samo da javnost educiramo o pravima koje ni neznaju da imaju i da se krse.
Svatko tko zavrsi u problemima radi osobne upotrebe kanabisa mora ici do vrhovnog suda i pozivat se na svoja osnovna prava na vjeru i ljek. Onaj dan.. kada se to pocne desavati, glavesine ce se zamisliti jer ce imat vise problema radi prohibicije nego sto im donosi profita, a to je nasa prilika.

Trebamo obrazovati sve one koji su "pali" ili ce pasti u buducnosti o njihovim pravima i kako da se brane na sudu, te kako da uloze daljnje zalbe na visim sudovima dok se pravda ne istjera iz tame na svjetlost. U znanju moramo biti jaki, a ne u deranju i transparentima.. doticne metode su samo tracenje vremena.. identicne rezultate mozemo postici i objasnjavanjem stadu ovaca kako je canabis ljeci rak. Ovca je ovca.. dok je sisaju, hrane i poje neznaju za bolje.

Dakle po meni treba napravit website koji ce tocno, direktno, kvalitetno i opsezno uputit ljude koji dodju u sukob sa zakonom radi canabisa STO KONKRETNO RADITI da se izbore za svoja rodjenjem stecena prava i onda pronac nacin da ti isti ljudi i dodju do tih informacija u pravo vrijeme. Znaci ako udruga treba poslat nekome pismo sa URL adresom zasto ne?

Zamislite samo reklamu u novinama: Dinko J. oslobodjen na temelju vjere (ako se sjecate nedavno je jedan rasta oslobodjen upravo na ovaj nacin pred talijanskim sudom).
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
BRAVO BRAVO BRAVO

Eto, neko razmišlja napokon. Fino.

Bozga svaka čast, dao si par (dosta) dobrih prijedloga... Bit će tu nekaj dada...

Slone:

(1) Zabranjuje se uzgoj biljaka iz kojih se mogu dobiti opojne droge te izrada, posjedovanje i promet opojnih droga, biljki i dijelova biljki iz kojih se može dobiti opojna droga te tvari koje se mogu uporabiti za izradu opojne droge, osim pod uvjetima određenim ovim Zakonom u medicinske, prehrambene, veterinarske, znanstvenoistraživačke i nastavne svrhe.
(2) Zabranjuje se posjedovanje sredstava za izradu opojne droge, osim pod uvjetima određenim ovim Zakonom u medicinske, prehrambene, veterinarske, znanstvenoistraživačke i nastavne svrhe.
(3) Zabranjuje se uporaba opojne droge osim pod uvjetima koji su propisani ovim Zakonom i drugim propisima iz područja zdravstva i veterinarstva.



Na području zdravstva bi se dalo nekaj iskemijat, ali sve dok je glavni savjetnik ministra zdravstva što se tiče zlouporabe opojnih droga Slavko Sakoman (čiji je stav DROGA = SMRT) to je teško isfuraat.. jer na pozicijama koje bi nama mogle pomoći stoje zatucani moroni



Sto se vjere tice i situacije na balkanu (i u cro).
Da bi osnovao nekakvu religioznu organizaciju (Crkvu) potrebno je ja mislim 10 000 potpisa, možda i više nisam ziher, a trebas i zadovoljavat niz kriterija što se tiče rada te organizacije.. možda u italiji postoji neka rasta crkva, al kod nas (barem ne još :D) ne. Al možda bi je mogli nekak isfurat?


Ugl sve u svemu svaka čast, tako treba - bacat ideje svako pomalo pa kad skupimo glave nešto ćemo smislit da ga je.beš!


Čujemo se ja sad ne mogu baš previše raazbijati glavu ovime, ispiti me napadaju majku im svaki dan su sve bliži gadovi, al bit će vremena..
AJ svaka čast i PEAAACE

EDIT
Btw evo zakon o suzbijanju zlouporabe opojnih droga.. taj nam je najbitniji
http://www.poslovniforum.hr/zakoni/zszod01.asp
MOžda bi i ustav nešto mogo pomoći, tko zna.. al o tom nekom drugom prilikom
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Brus.. nekuzis ti.. taj zakon koji si nabrojao krsi onaj primarni OSNOVNI zakon koji omogucuje svakom pojedincu SLOBODU da vjeruje u sta god zeli, a tako se treba i postaviti zelimo li rezultate.. to je jedini pravi put utemeljen na zakonu.. sve ostalo je mahanje na vjetrenjace dok eu ne ukine prohibiciju, a onda i balkan za eu zemljama.

Dakle zasad nam je jedina konstruktivna solucija pozivanje na svoje temeljno ljudsko pravo da posjedujemo slobodu VJERE i LJECENJA. Po temeljnim zakonima to nam mora biti omoguceno bez obzira na ostale sitnicarije i rascjepkane zakone banana drzavica.. bitno je samo da dopre do sudstva kako ne prakticiramo NARKOMANIJU nego svoju VJERU.

Jer istini za volju.. da svi mi ne vjerujemo iskreno od srca da nam je canabis beneficijalna stvar kako u spiritualnom zivotu, tako i zdravstvenom zar bi gubili vrijeme tu tipkarajuci o svemu ovome?

Shvati to ovako.. imamo brojcano nadjacanu vojsku.. zelis li bitku voditi na njihovom terenu tj. onome sto si ti nabrojao, ili ih zelimo navuci u uski klanac gdje cemo bar malo poravnati izglede? VJERA i MEDICINA je nas uski klanac i nasa sansa da nas ne razbiju odmah u startu.

Sjeti se spartanaca i 300.. to je nas cilj.. mudra taktika na biranim bojistima. Ja sve ove zakone o opojnim drogama uopce ne uvazavam i smatram da NISU primjenjivi na mene osobno casni sude.. to govorim na temelju svoje VJERE i prava da se LJECIM onime sto je bog stavio na zemlju i time mi to omogucio.

Jos jednom ponavljam.. gordijski cvor se ne moze otpetljati.. zato i je tako kompliciran. Moguce ga je samo presjeci macem zdrave logike i temeljne humane istine.
 
01.07.2008
17
3
0
37
Sumnjam da bi se nesto moglo postici edukacije u smislu da je marihuana dobra u zdravstvu ili u kuhanju. Bozga, malo si se previse zanjeo, osim ako ne mislis na sljedecih 20 godina:). Hrvatsko drustvo je prekonzervativno. A tu je i Katolicka Crkva koja ima jak polozaj u hr drustvu a i u politici.
Glavni adut za dekriminalizaciju je to da se djeca i znatizeljni mladi kaznjavaju preostrim kaznama, dok jako malo pravih dilera pada(tu treba navesti usporedbe sa kaznama za posjedovanje marihuane, i ubojstvima, prometnim nesrecama itd.).
Kad se i ako se posjedovanje malih kolicina dekriminalizira, onda tek pocinje prava borba.
1. treba educirati stanovnistvo o upotrebi marihuane, o sintetskim drogama, razlicitostima, ovisnostima, treba(ukoliko je moguce) angazirati doktora, psihijatra ...
2.treba se politicki angazirati...
3.nakon sto javnost shvati da marihuana nije droga opasnija od alkohola ili duhana, treba navesti pozitivne utjecaje na turizam, i to treba tupiti.

Ali najveci je problem konzervativnost, i smatram da ce legalizaciju biti jako tesko ostvariti dok na vlast ne dodje nova, liberalnija i mladja skupina ljudi. I vecina ljudi starijih od 30 godina smatra da je marihuana droga, i da su pušači marihuane narkomani...

Znaci edukacija kroz godine, priprema javnosti na to, dok se vlast ne promjeni.

A katolicka crkva je prica za sebe.
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Austrijanac može dobiti papir s kojim u apoteci može kupiti marihuanu.
Austrija nije tako daleko!
A naši trgovački odnosi s Autrijom od kad je hadeze i Polančec na vlasti su ugušeni i Austrija više nema toliku ulogu u trgovinskoj razmjeni u Hrvatskoj. To je loše. :thumbsdown:

Oni ljudi koji žele dovesti stvar u red nisu državni prijatelji, već neprijatelji.
Grozno je to da konzervativci toliko drže Hrvatsku u izolaciji i u nenapretku. :shit2:
Sve je to jasno, ali postoji neka javnost, ipak. Koliko god ona bila izmanipulirana i kontrolirana od vladajućih, uvijek se može probiti i reći neku bitnu stvar.
No to bitno je reći pravu stvar, u pravi termin, u pravo vrijeme i iskoristiti to vrijeme.
Tu je također, Crkva, Sakoman, hadeze i ostali..Pol državnog aparata, državni službenici.

Za političku stranku treba 100 ljudi, da u svakom gradu Hrvatske ima po 5 ljudi koji rade na kampanji, i da nam se pridruže stranke mladih i zelenih, mogli bi totalno poljuljati političku scenu i ući u sustav u kojem se, ne više posredno, već neposredno može utjecati na donošenje odluka.

A svi bi trebali znati da i jedan mandat u Saboru može odlučivati o tome tko će voditi državu.
Na Parlamentarnim izborima 2007. g. glasalo je 2.560.554 glasača.od 4.478.580.
U Saboru sjedi 140 zastupnika, dakle 2007. je bilo potrebno 18.290 glasova nekoj stranci na nacionalnom nivou da ima svog zastupnika u Saboru.

Mislim da i više od 18290 ljudi na 4ipol milijuna glasača duva i da bi glasali za neku novu kombinaciju u politici.

Eto, tak...:bonappetit:
 
01.07.2008
17
3
0
37
Dobro sto se tice Sakomana, citao sam negdje njegov komentar, da bi se takodjer trebalo napravit nesto sa zakonom, jer stradavaju znatizeljni klinci a ne pravi dileri...
 
16.04.2008
39
0
0
34
Bravisimo brus! Dokazao si da si potencionalni vođa!

Bambo, istina da stradavaju znatiželjni klinci, a u skupinu znatiželjnih klinaca sam se našao i ja kad sam dobio 5.000,00 kn kazne za 0,3 grama trave! i plus toga su me pola ure vrijeđali kao glavnog narko bossa, a da sam rekao jednu krivu riječ 100% bi me istukli! MAJMUNI!
 

Red Weed

Aktivan Član
12.04.2008
136
8
0
36
Ovako, u politici se krade i uopce nije bitno tko je na vlasti kad je covjek svigdje isti uvijek gleda na sebe... ne postoji covjek koji je nesebican i to je cinjenica... ako ce netko i dekriminalizirat ili legalizirat travu dobro ce zaraditi na tome a meni se to nimalo ne svidja jer trava kao i druge biljke rastu iz zemlje, a politika to jednostavno gazi i meni je jasno da bez politike nema napretka...

A sto se tice obrazovanja o biljkama tu se ne bih htjeo mjesat jer ljudi koji su zatucani uvijek ce biti zatucani radi kolicine ispranog mozga i to se ne moze promjeniti...

Je... revoluciju kad se revolucijom stece moc, a moc kod legalizacije wutre bila bi velika... zamislite zaradu od turizma i ostalih sranja pa to bi bio kaos na vlasti...

Uzgajajte doma, pazite i uzivajte... To nam je sudbina...
pozz
 
01.07.2008
17
3
0
37
Ma boli nas k**** ko zaradjuje,glavno da mogu pusit bez da ljudi na mene gledaju ko narkomana i bez da idem u zatvor zbog par grama...