Sta dalje [napredak legalizovanja]?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.09.2007
26
0
0
32
ovako u vezi onih grupa koje bi mogli kao osnovati za legalizaciju postoje par problema...

pa prvo, vjerujem da bi sve to vrlo lijepo islo da se jednog dana svi mi nademo, upoznamo i dogovorimo i organiziramo akciju legaliziranja marihuane... al sumnjam da bi se vecina nas ikad htjela nac s nekim nepoznatim... :/

al evo sto je veci problem je da je vecina ljudi neobrazovano, ja sam po forumima citao i doso na komentar "bas bi meni trebalo 10 napusenih likova koji razbijaju po Zagrebu"... drugim rijecima niko nema pojma o marihuani
A ljudi koji je ne puse, njih instinski boli k. dal je legalna ili ne, tako da bi prvo trebali priblizit im marihuanu (npr da otrke kako im djeca puse ili takve stvari da znaju zapravo kolko su blizu s njom)

ali najveci problem je ovaj: Mi namjeravamo uci u Europsku uniju, a oni ne podrzavaju pusenje cigareta na javnim prostorima, a kamoli marihuanu, cak su u Amsterdamu radili problema zbog toga... tako da je legalizacija u hrvatskoj moguca ali posto idemo u Europsku uniju vjerujem da bi nase snove sravnali sa zemljom :/... sad ti udruzi cijeli EU da legalizira marihuanu...

A jos mi se svidjela ideja da pocnemo svi sadit marihuanu po gradovima i mogu reci da je meni takodjer pala takva ideja na pamet... recimo u obliznjim sumama? npr Maksimir koji je meni blizu kako bi bilo da za par godina ljudi pocnu primjecivat da je pun marihuane (doduse to bi unistilo sumu ali jbg)....
Lako govorit, trebalo bi se to organizirat i borit, a kada borba pocne treba se ic do kraja :/
 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
35
Treba pod hitno razbistrit sliku marihuane i biljke kanabisa opcenito....no sad kad je toliko uprljana dilerima i slikom pocetne "droge" nakon koje su svi odjednom narkomani,to ide tesko....ne treba gubiti nadu..
 

Spooky

Banned
Banovan
27.04.2008
9
0
0
37
Opce nije tesko organizirat prosvjed i javno zatrazit legalizaciju! Meksikanci su upravo to i napravili. Nedavno su stali na ulicu i poceli pljugat pred policijom i ostalim nadleznim tjelima! Nakon cega je njihov kongres stavio tu temu (legalizacija) na razmatranje i raspravu! Tako se to radi! A ne mi, prelijeni... Na vecim skupovima ti nitko nista nemoze! Sta ce uciniti? Staviti nakoliko stotina ljudi u zatvore i pisat im kazne!?! Zatvori su nam ovako i onako puni,a sudovi su nam u totalnom *****....

citiram se: "nitko nam nece na dlan staviti,evo tu vam je,legalizirano. Jer nikog u saboru ne jebe za to! Imaju oni vaznijih stvari za radit,kao npr. punit sebi džepove. Ako ih mi ne potaknemo na razmisljanje jedino sto mozemo je prepucavat se po forumima, jadikovati i pisati najnovije informacije!"

Ajmo u meksiko!!!!!!!!!!
 
19.09.2007
26
0
0
32
potpuno se slazem I ja neznam zasto ni ne pocnemo protestirat???!?!?!
Trebamo isto svi se nac na mjestu i pocet plugat, ali takodjer i donijet teme za raspravu, odnosno doci puni argumenata i prica zasto bi marihuana trebala biti legalna, tj zasto nebi smjela bit ilegalna!!!

Ali lako je to pisat na forumu, jer razmisljamo mi da li bi stvarno krenuli u taj pothvat? Ko ce to uopce ic organizirat, treba nam stotine i stotine ljudi, pol njih ne jebe to sto je ilegalna, dileri ne zele izgubit musterije... neki se boje (s razlogom) i eto, to je sve sta nam treba da NE prosvjedujemo :(
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Jesi spreman voditi? izači pred kamere i reči? ...ili da se skupimo svi negdje i napušeni protestiramo, tako da nas u javnosti predstave kao očajne narkomane, i izmjene zakon tako da više nebude 3 godine za joint nego 6
 
12.10.2008
2
0
0
33
ma dobro ak se za legalizaciju bude borila medicina vjerujem da ce u skoroj buducnostii sve doci na svoje tj ppusi normala brratte bez stekanja!!1
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Medicina? oni su zadnji koji će se boriti za legalizaciju, tj. farmaceutska industrija koja financira medicinska istraživanja i praktički odlučuje koji će ljekovi biti na tržištu a koji ne. Pa nisu ludi da podrže legalizaciju lijeka koji si svatko sam može doma napraviti, koji bi zamjenio masu trenutnih ljekova i ugasio ogroman izvor prihoda od testova na thc. Zašto bi oni htjeli milijunske gubitke?

prohibicija je bitna stvar; čuva određene industrije od milijunskih gubitaka, stvara poslove i troši novac poreznih obveznika (tebe i mene) u sudstvu, policiji, itd (u americi upravo cvate novi biznis - privatni zatvori). Uglavnom prohibicija je vrlo dobra za ekonomski rast, legalizacija je noćna mora za ekonomiju, makar bi to otvorilo novo područje i spektar poslova... gubici bi bili puno veći.

Nije bitna sloboda tebe i mene, niti je ikad bila... prije svega bitan je novac i posljedice legalizacije.

Preporučam svima da pogledaju dokumentarac The Union - The Business Behind Getting High jako je dobro obuhvačeno u cjelinu tko sve gubi od legalizacije, jednostavno gubitak bi bio ogroman, s time da nije uzeto u obzir ako je istina ono što govori Rick Simpson (nevjerojatna ljekovita primjena thc-a za gomilu bolesti uključujući rak)
 
19.09.2007
26
0
0
32
slazem se, ali se ne slazem
Da li stvarno mislis da bi legalizacijom Marihuane u Hrvatskoj, Srbiji ili bilo kojoj drugoj zemlji doslo do propadanja farmaceutske tvrtke?
Daj mi reci ozbiljno sta mislis kolki bi postotak ljudi koristio marihuanu za sebe u medicinske svrhe?
Eventualno bi neke ljekarne mogle prodavat i doktori propisivat, ali da bu sad neko sam sebi uzgajao i pusio i da bi time propala farmaceutska tvrtka? Koliko se ljudi boji i spomenut marihuanu i da bi sad jos pusili... ja znam kako sam ja zamisljao marihuanu prije neg sam se upoznao s njom i malo proucavao

vecina ljudi bi ju kupovali i uzgajali da se napuse, a ne izljece.

Ako nece legalizirat, mogu napravit "ne smije se prodavat, mos je uzgajat i duvat" i evo....

ovo je stvarno vrlo skakljiva tema i trebalo bi se o njoj razgovarat dosta i proucavat ali ne vidim da ikako ide lose u nizozemskoj?

Ljudi koji duvaju duvaju i sad, duvat ce i ak bude legalna, malo ljudi koji ne duvaju ce pocet.
tako da ne vidim prevelike stetne posljedice

Pitanje dal bi legalizacija utjecala puno? Dal bi npr. u hrvatkoj odmah poceli otvarat coffie shopovoe i smart shopove koji prodaju travu? Ili bi mozda bilo isto ko i sad samo ljudi mogu bez straha duvat....
Sad je glupo postavljat hipotetska pitanja, nikad necemo znat ako se ne desi...
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
ne, ne mislim da bi legalizacija marihuane škodila farmaceutskoj industriji. škodilo bi kad bi ljudi bili upoznati s medicinskim vrijednostima marihuane a to neće biti, bar ne veća masa. rekao sam samo da se medicina neće boriti za legalizaciju jer nemaju koristi od nje.
 

bruno93

Aktivan Član
26.06.2008
136
3
0
30
kad bi se marihuana legalizirala farmaceutske tvrtke bi jednostavno zamjenile marihuanu i testove za pišalinu jer netko bi prodavo medicinsku marihuanu inaće bi izgubili puno
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
ima još neka šema s tim da se biljke nemogu patentirati po zakonu, a marihuana je biljka, tako da farmaceutska industrija zapravo nemože prodavati samu medicinsku marihuanu, nego mogu jedino napraviti neki lijek koji sadrži sintetički THC, a to su već napravili i zove se marinol. Tako da bi medicinsku marihuanu morali proizvoditi baš neki "normalni" groweri koji bi imali dozvolu od države i koja bi kontrolirala prodaju.
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
kada bi marihuana bila legalna farmaceutske tvrtke bi ju mogle prodavati pod jednakim uvijetima kao i ostali dileri, tako da ti teza ne stoji.

Legalna marihuana nebi bila ništa različitija od čaja ili duhana. Ni čaj ni duhan nemogu biti pod patentom ali svejedno postoje uspješne i neuspješne tvrtke koje prodaju to bilje

Cijela priča o medicinskim svojstvima marihuane je malo prenapuhana a priče o prospasti farmaceutske industrije su daleko pretjerane konstrukcije.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Tihojla to nije moja teza.
A to što kažeš da je priča o medicinskoj marihuani prenapuhana je tvoje mišljenje, a ne činjenica, isto tako ni ja neznam da li stvarno liječi rak i ogromnu količinu ostalih bolesti, ali to je moje mišljenje zasnovano na onome što sam vidio do sada, isto kao i ti. Nekad sam imao identično mišljenje kao i ti tihojla.

Koliko sam ja vidio do sad, problem s farmaceutskom industrijom i marihuanom je puno dublji nego onaj kod prodaje čajeva. A ako je istina sve ono što sam čuo o medicinskim učincima marihuane, onda nije nimalo prenapuhana teza da će farmaceutska industrija snositi ogromne gubitke.

Ni ja ni ti nismo zanstvenici, niti smo dobili uvjerenja iz prakse, već iz onoga što smo čuli. Prema tome možemo samo diskutirati.

http://forums.vutra.org/vutra-filmovi-linkovi/3922-run-cure-rick-simpson-story.html

http://www.youtube.com/watch?v=FKWygom1Jvs

http://www.youtube.com/watch?v=l96DFJbGkUY
 
19.09.2007
26
0
0
32
ako marihuanu legaliziraju iz principa zato sto je to samo biljka i postoji ljudska sloboda, i ne spominju se medicinske moci marihuane, nitko nece znat za to.
vjerujte mi kad vam kazem da velika velika velika vecina ljudi koji nepuse travu (pa cak i oni koji puse) nemaju pojma o medicinskim svojstvima, cak neki misle da ti roka po mozgu.

vjerujem da bi se tako najbolje izbjeglo "propadanje farmaceutskih tvrtki"
bas bi sad bakice i dedeki duvali travu, onog kog trava ne zanima rijetko ce ic istrazivat i jos rijede da se uvjeri u to da ima medicinska svojstva.

al to je nas svijet, sve je oko novaca, nema moralnih nacela i ljudska sloboda. Novac je u pitanju, novac i samo novac!
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Kad FDA odobri lijek i kad farmaceutska tvrtka dobije patent, ona postaje jedina tvrtka koja može prodavati taj lijek. Dobivanje patenta za lijek automatski joj donosi milijarde dolara! Zbog toga nikada nećete vidjeti farmaceutsku tvrtku da reklamira prirodni lijek. Prirodne lijekove ne može se patentirati, a zaraditi možete samo s patentiranim lijekom. Prodaja prirodnog lijeka koji se ne može patentirati ne donosi veliku dobit, no kad dobijete patentirani proizvod, vi ste jedina tvrtka koja ga može prodavati. Nemate konkurenciju. Možete ga prodavati po bezobrazno visokoj cjeni, a dobit vam je zajamčena. Ako prodajete nepatentirani prirodni proizvod, stotine drugih tvrtki također ga mogu prodavati. Tada nemate monopol. Cijene se spuštaju i dobit se uvelike smanjuje. Zbog toga farmaceutska industrija reklamira samo patentirane lijekove, jer joj oni donose novac.

Izvor iz knjige:
Kevin Trudeau - Prirodni lijekovi za koje >oni< ne žele da vi znate
____________________________________

Znači čini se da medicinsku marihunu nije tako jednostavno provesti u praksu. Neznam kako je kod nas ali u americi po zakonu nema pravo nitko osim doktora reči da je nešto lijek i da liječi određenu stvar. Ako ti to kažeš jednostavno kršiš zakon. Znači i kad bi bila legalna medicinska marihuana tvrtke koje bi ju uzgajale i ljudi koji bi ju prodavali nemaju pravo reči da ona liječi neku određenu stvar, to mogu jedino doktori... a njima ako je stalo do karijere to sigurno neće na vlastitu ruku napraviti, nego će se ponašati u skladu sa svojim obrazovanjem u struci i pripisivati farmaceutske lijekove... a zašto farmaceutska industrija neće priznati marihuanu kao prirodni lijek bilo je riječi prije. A farmaceutska industrija je tijesno povezana s medicinskom strukom i ona ju zapravo lobira.
 
30.12.2008
5
0
0
33
Gadi mi se ovaj svijet sve više i više, iz dana u dan, posebno dok čitam ovakve stvari. Netko je ovdje spomenuo nastupanje pred kamerama. Pa bilo bi najbolje da organiziramo prosvjed, a da pritom nismo napušeni ko u Mexicu jer ova naša ukakana država ima potpuno drugačiji pristup prema marijuani i svojim "cijenjenim" građanima. Netko je dobro spomenuo da bi onda i postrožili zakon. Svjetske metropole su do dana današnjeg izgorile milijon puta i građani su iskoristili svoje pravo da ih se čuje bilo to milom ili silom. Ovdje u Hrvatskoj svi drkamo ***** i ništa od bilokakvog prosvjeda osim prosvjeda umirovljenika koji traže povratak velikog djela svoga novca (čak su se i oni starkelje uspjeli organizirat) i nas klinaca protiv državne mature (ali za to svaka pohvala). Ako ne preko ovog sajta, onda preko facebook-a, jer ovdje je daleko premalo ljudi da se organizira neki prosvjed. Zato bih molio nekog entuzijasta (po mogučnosti vas administratore) da naprave grupu na fejsu i na njoj napišu sve informacije o ovom sajtu, prosvjedu, cilju prosvjeda, povijesti marijuane, učincima, ovim našim bezveznim zakonima i sve to potkrijepiti lijepim činjenicama iz svakodnevnog života. Ja sam premalo informiran za takvo što. Moje znanje o takvim stvarima se temelji na pročitanim člancima, forumima i tek pokojom knjigom pa zato eto...molio bih nekog da se odazove.
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Fejsbuk je jeftin i brz nacin da se prosiri vijest i skupi ogroman broj ljudi. Svi su na fejsu (not me), svaki sloj drustva, svaki mentalni sklop... udrite na fejs. Ja cu da cuvam strazu.