Sušenje i "curing" metoda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
opa cupa stani malo,smetali onda tako visoka vlaga u susenju ili ne jbg,ja dogrejavam box preko noci zato sto mi je niska temp. tu gde susim budove padne ispod 10c i automacki mi skoci vlaga 65-75% I tripovao se uvek da mi se neubudjaju hedovi inace svo znanje koje imam sam ovde pokupio na ovom forumu gledao i citao sta rade ljudi pa sam ja nesto tako zakljucio da treba,druga je situacija kad se hedovi suse preko leta.Zbunio si me sad...:spliff:
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Ja ne znam kolika je vlaga dok growam a pogotovo dok susim ;)
Vazno je da je prostor prozracan..znaci ventilacija mora raditi ako je prostor mali,to je vazno!
Vlaga ce otici za dan,dva ;)
 
24.04.2016
84
122
33
52
opa cupa stani malo,smetali onda tako visoka vlaga u susenju ili ne jbg,ja dogrejavam box preko noci zato sto mi je niska temp. tu gde susim budove padne ispod 10c i automacki mi skoci vlaga 65-75% I tripovao se uvek da mi se neubudjaju hedovi inace svo znanje koje imam sam ovde pokupio na ovom forumu gledao i citao sta rade ljudi pa sam ja nesto tako zakljucio da treba,druga je situacija kad se hedovi suse preko leta.Zbunio si me sad...:spliff:
Previse vlage je to.Spusti do 40%.Izbaci fotke,ako mozes:clap::
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
.Izbaci fotke,ako mozes
Nemogu da izbacim jer sam ja to naveo kako ja radim kada susim recimo preko zime konkretno,inace kad je toplije vreme i padne mi harvest recimo u junu kao sad sto ce mi pasti zakacim ih na tavan u jedan mracni kutak ima promajica i to je to,cekam desetak dana kako je rekao kolega opacupa pukne grana,isecem ih posle ostavim jos koji dan i pravac tegle...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Igor SD

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Šta nije malo previše još par dana sušenja nakon što pukne grana ako probaš saviti? Po tome što kažeš ti u tegle stavljaš vutru suhu ko barut što nema nikakvog smisla. koji je cilj stavit ultrasuhe vrhove u teglu na dozrijevanje?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Otkud ti to da je previse suho iliti ultra suho,to je mozda sve ukupno oko 12 dana,na 10 dana proverim ako pukne grana onda je ok a hedove porezem na 5cm kao sto sam vec rekao gore i ostavim jos da se dosusi dva-tri dana jer hed ostane u srzi odnosno u sredini malo vlazan,pa nesusim ih ja druze na 30 plus i na suncu pa da one budu ultrasuhe kao sto kazes,ja sam dao cak tacne paremetre u gornjem postu negde koja mi je temp-vlaga u toku susenja.Zato neznam kako si ti mogao da zakljucis i iz kog konteksta mog teksta da meni ispadaju ultrasuhi budovi...Brate zapali jedan opusti se...;) :spliff:
 
27.12.2015
32
13
8
28
Ja sam prvi put susio u PC boxu sa PC kulerom i bilo je malo suvlje , drugi put sam susio 1 dan sa ventilatorom i 5 dana je jos visilo u spajzu , Mada normalno da sam prepipavao hedove i mogu ti reci da mi je drugi put ispalo bolje :)
 

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
Kutija za susenje, dim 0,7x0,7x1m
Izbusena je sa sitnim rupama i sa jedne i druge strane, planiram da je celu, spolja, oblozim mrezicom za komarce
Sa prednje strane sam prosekao vrata koja se zatvaraju-otvaraju
Bice u prostoriji sa blagim dnevnim svetlom temp 10-15c, vlaga 40-80%, zavisi od spoljasnjih uslova
Da li ce ovo zavrsiti posao i da li da postavim neki vent spolja da siba po kutiji?
Zivi bili
Ako sam omasio vi prebacite u drugu temu image.jpeg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and t@mara

SteMara33

Banned
Banovan
17.05.2015
80
15
8
Je l bi mogao neko malo bolje da mi objasni ovu curing metodu, imam vajt vidov trenutno je 8 dan kako se susi u mracnoj prostoriji, na youtube-u sam gledao da nakon susenja stavljaju u papirne kese 3 meseca za bolji kvalitet bas na ovom klipu negde pri kraju :sad me zanima kakva je uloga tegli i jel tek za 3 meseca stavljam u tegle ili kako vec?
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
Po meni ne besmisleno da stoji 3 meseca u papirnoj kesi. :confused:
Meni se nekoliko dana suši u boxu sa umerenom ventilacijom. Kako kad...nekad i odstoji u papirnoj kesi dan-dva. A zatim odmah spakujem u tegle. :razvaljen::
 

SteMara33

Banned
Banovan
17.05.2015
80
15
8
Po malo grebe grlo i nije jos uvek za pusenje kako bih zeleo, pa zbog toga pitam jer verujem da sadrzi dosta hlorofila.
Da li bi bilo uredu nekih 10 dana u papirnim kesama a nakon toga u teglama a da mi se ne presuse?
 

Imbra Presvetli

Prijatelj Foruma
19.06.2012
1.291
14.571
358
nemoj vjerovat svaku rječ od Arijana i Franka :D
možeš i bez papira direkt u staklenku s time da otvaraš u početku svaki dan a kako vrijeme odmiče možeš i svakih par dana otvorit i to je manje više sva nauka.....naravno uz uvijet da prethodno nije presušena jel se time proces curanja zaustavlja
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Ima nesto sto zovu old shcool drying and curing i new school :) Mislim da je cervantes pricao o tome.
Po meni je to vise stvar osobnog ukusa, al nekak je taj old school malo too old :) ....iako nisam probao takvu ganju pa necu sudit ni prejudicirat.