Sve o uzgoju,sortama....

  • Začetnik teme Anonymous
  • Datum pokretanja
Hempatia Soma iGrow Hemps garden

KEC

18.07.2009
10
2
0
33
ok! to sam skužio al ovo mi je prvo uzgajanje u prostoru do sad je sve bilo vani i nisam imo nikakvih problema, sve je raslo ko mutavo bez puno brige i pažnje.

jel bi mi mogli pomoč i detaljno pojasnit kako da spriječim da ide visoko u zrak ljudi su mi pokazali fintu s vezanjem al nisam siguran jel to najbolje riješenje.

hvala na pomoči!
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.241
1.687
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Ovisno o tome kolko češ ju držati na 18/6 , kada prebaciš na 12/12 narast če odprilike još tolko koliko je narasla u vegataciji , a kod sativa može narast i 2-3 puta više nego u veg .
Pa si sam gledaj koliko želiš da rastu .
Ako se radi o manjem prostoru onda bi preporučio LST ili super crop , a ako voliš uzgajat hydre onda je ok i topirat biljku .
U svakom slučaju ...možeš sve s njom .

Sve što te zanima nači češ u pretrazi . npr. LST vutra........to upišeš na google
 

peri.lee

Aktivan Član
16.07.2008
81
9
0
57
po mom skromnom iskustvo (prije par godina odradio sam par rundi sa lowriderom i auto-ak47-unutra i vani)
bolje su za gerila outdoor grow...bocneš ih negdje u 4.mj-u 6.imaš berbu
za indoor mi je bilo bolje 12/12 dobra "normalna" sorta-te ruderalis mi nisu neke što se tiče potencije a...ali ima ljudi kojima su sasvim ok
budući da ne ovise o fotoperiodu svako smanjivanje režima smanjuje i urod
meni se pokazalo najbolje 20/4
počinju cvijetat kao i sve druge-nakon 2-3 tj.
nadam se da sam pomogao
 

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
vidim da se dosta razumete u vrste,rast i td... Uskoro krecem u grow ali prvo narucujem seme ali imam dilemu koje???box ce da bude 40x40 visinu jos ne znam zbog semena to cu da resim kad narucim seme.Prvi je grow na malom prostoru pa ne bih da sadim neke domacice ili neke lose vrste.Dilema je sledeca (uglavnom zbog kolicine Vuje) da li da gajim 3,4 lowridera ili da uzmem 1 biljku koja daje dosta roda pa da je drzim dok ne dodje do visine do 1.5 m???ali ne znam koliko mogu da ocekujem od do grama od biljke visine 1.5 m.hvala za savet
 

Esprit

Aktivan Član
31.10.2010
62
8
8
48
Aj nek bude uz tvoj blagoslov greenpower :). U aprilu mi dolazi drug iz Slovenije pa nek donese bas to. Pozdrav
 

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
Unaprijed se ispričavam ako će se nekom dizat kosa na glavi od ovog posta..hh

Krajem prošle godine sam zasadio i odgojio indicu koja mi se nikako ne sviđa..Pre jaka i zakucava... imam još 10ak tog sjemena i ne mislim to sadit jer to večinom popuše frendovi...
Svladao sam tehnike LST-a na ovoj prvoj sam eksperimentirao i nije bilo kikseva...Tak da ne mislim da ću uje**ti sjeme...
Osobno mi je draži high feeling od zakucavanja, pa bih molio ako netko želi podjelit samnom 2-3 menke neke dobre sative(ma i da je loša nema beda samo da je high i smijalica, ne treba bit ni ubojica, štoviše poželjno je nešt slabije) jer tu kod nas već dosta dugo nije uletilo nešt kvalitetno a da iz tog mogu dobit sjeme...


Pica sam da naručim iz vana, pa ako je netko kolegijalan i iz Hrvatske da pošalje najobičnije "anonimno" pismo(pošiljatelj Ivan Horvat...XD) i to je to... Ako se nekak mogu odužit($) učinit ću to... Stvarno mi je bedara naručit iz vana a ovo domaće le loooše...Ako tko želi pomoći nek se javi na PM...Nemam **** za naručit pa ako tko ima viška, 2-3 menke, i neće propast ako ih ustupi, bio bih mu zahvalan...
(Ajde, Uskrs će.. imajte srca pomoći...XD)

TNX... moxx
 
21.04.2011
6
1
0
50
Koja vrsta bi bila pogodna za saksijski, unutarnji ili otvorena terasa uzgoj. Prevashodno bi mi trebala vrsta sa većim THC jer hoću da pravim ulje
a opet bih da izbegnem "holandske hibride" kako se pominje na forumu jer kaže, nisu dobri u medicinske svrhe.

unapred hvala
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Pozdrav Violetta....hm,od kud ti to za nizozemske hibride?....nikad cuo...po cem se to tolko razlikuju nizozemske sorte..od nekih sorti u prirodnom okruzenju?(india,afrika itd.)..kad su sve vecinom te sorte i donesene u nizozemsku za daljnju reprodukciju,upravo iz tih krajeva..to si ti malo podrkala pojmove..imas jako,jako dobrih nizozemskih hibrida sa medicinskim ucinkom...e sad ne znam sta tebi odgovara vise za tvoj slucaj...kako kazes sa vise thc-a..i to ti zna biti dosta individualno..jer thc u biljci je najmanje medicinski ucinkovit,najvise je CBD i ostali spojevi..necu se previse pravit pametan...jer sam upravo reko sve sta znam u vezi medicinskog ucinka..doduse,cega se sjecam od citanja s neta:)...malo si jos progooglaj da vidis sta ti najvise odgovara pa prema tome se uzme neka vrsta,a sto se tice za unutrasnji uzgoj ili otvoreni-balkon..pa pod to ti spadaju sve vrste...in-out:)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
K'o što reče Falcon :) nešto si "pobrkala"....
SVE ove sorte su hibridi, tj. nastali od dvije osnovne vrste (Indice i Sativa)... (ne davno je bilo na National Geographic-u)... snimio sam to, pa gledam gdje ću uploadovati pa da vidite .... na youtube-u ne može jer "izbaci" kao kršenje autorskih prava... pa to uploadujem (još neke stvari) čim bude gotovo - okačim i ovdje...

Da ne dužim samo... evo npr: White russion je hibrid, koji je nastao ukrštavanjem AK47 sa White Widow... Ukrštavanjem raznih vrsta, tačno se može dobiti biljka (tj. sjeme) za medicinske upotrebe, od jačine THC-a, ukusa i sl.

Čim bude upload završen, (imam nekoliko klipova po 20-tak minuta) pa ću okačiti da se ostali malo bolje upoznaju...

Što se tiče vutre i ostalog, mogu glavu dati da 90% ovdje raje na forumu i oni koji uzgajaju, ne znaju ko je Arjan - tj. lik iz Amsterdam-a koji je prvi počeo uzgajati unutra, odnosno indoor i ukrštavati biljke..
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....Arjan-king of kanabis=) vlasnik seed bank-a (nzm sad kak se zove bank) i vlasnik 4 coffe shopa u Amstardamu?.....
 
06.04.2011
35
4
0
45
Vele majstori imam jednu muku pod sijalicu od 600w MH ili HPS koliko mogu da stanu 100 % indike ili isto 100 % sative i kolike velicine saksije treba da budu u zavsnoj fazi cvetanja.POZDRAV
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Zavisi na kojoj povrsini mislis koristiti to svijetlo...i kojom visinom raspolazes...

Ako ti je kvaliteta najbitnija, onda 1m2 i 4 biljke...u 30lit posudama...i imati ces odlicnu kvalitetu(pod uvjetom da se radi o dobroj genetici) i urod takoder...