Sve o uzgoju,sortama....

  • Začetnik teme Anonymous
  • Datum pokretanja
Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Sto vise zemlje imas, to veci korijen biljka moze napraviti, a sto veci korijen biljka moze napraviti, to vise i brze moze uzimati nutrijente iz zemlje...a samim time i ubrzati i povecati svoj rast...a i plus je to sto ces duze moci bez umjetnog gnojiva, posto ce ti zemlja dati koliko treba vecinu vremena...

Kod mene su 4 komada u 1m2 u 75lit posudama... :p

Mozes ti tih 600w razvuci na 1,5m2 i 10 biljaka...sam odlucujes sto ti je prioritet... ;)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Bitno da saksije nisu manje od 10-15 litara. Ja sam zadnje imao u 5l i ok je kad su sorte niskog rasta.
 
06.04.2011
35
4
0
45
Velemajstori ako za sativu treba saksija od 30litra koliko treba da joj traje vegetacijski period da bi na kraju cvetanja bila 180cm i kolika saksija treba za indiku posto je manja sorta i ima manji cvetajuci period i koliko njih se stavlja na m2.Pozdrav.
 
21.04.2011
6
1
0
50
Falcon je napisao(la):
..kako kazes sa vise thc-a..i to ti zna biti dosta individualno..jer thc u biljci je najmanje medicinski ucinkovit,najvise je CBD i ostali spojevi..
.....pa pod to ti spadaju sve vrste...in-out:)
errr... pa ne znam... ja pročitah da kao treba voditi računa šta se uzima jer ima svega i svačega... :icon_lol:
treba mi ulje kojim se leči kancer a tamo se pominje THC...

Ali hajde da konkretizujem pitanje... :)

Koje sorte bi mi preporučili da uzmem da pravim konopljino ulje aka. phoenix tears
koje služi za lečenje raka?
:costumed-smiley-027
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Bilo koju cannabis indicu, pogledaj si dokumentarac "What if cannabis cured cancer" uploadan na ovom forumu imaš.
Inače, cannabis sadrži preko 200 kanabinoida, od kojih su 20ak psihoaktivnih, tako da to sve još nije istraženo niti 10%.
Onaj kanabinoid koji u najvećoj mjeri liječi rak je THCV, no seedbankovi navode samo omjere THCa, CBDa i CBNa jer oni imaju najjača psihoaktivna svojstva.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Avantura
21.04.2011
6
1
0
50
Tarki je napisao(la):
... pogledaj si dokumentarac "What if cannabis cured cancer" uploadan na ovom forumu imaš.
Jesam
Tarki je napisao(la):
Inače, cannabis sadrži preko 200 kanabinoida, od kojih su 20ak psihoaktivnih, tako da to sve još nije istraženo niti 10%.
Onaj kanabinoid koji u najvećoj mjeri liječi rak je THCV, no seedbankovi navode samo omjere THCa, CBDa i CBNa jer oni imaju najjača psihoaktivna svojstva.
Onaj White russian ima ubedljivo najvise THC... pa je zato i skup majku mu... :D
Razmisljam o
Female Seeds X - Line Extreme Indica (5seeds) 19,50 €
No Mercy Double Fun(10seeds) 32,00 €

jbt ovde toliko vrsta ima da te glava zaboli i pre nego sto bilo sta probas :>
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Onaj White russian ima ubedljivo najvise THC... pa je zato i skup majku mu...
Zdravlje večinom ima svoj cijenu, pa ti pomalo ovaj zaključak ne stoji jer ispada da je upitno šta uopče želiš.
 

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
Kupio bih seme neke sative koja ide na high,pa mi treba savet ako je neko gajio neku od ovih vrsta: seedsman skunk haze,mama thai,sugar haze :kanabia seeds bcn diesel,mataro blue.Sta mi preporucujete da uzmem?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
frend, svakako prvo moras videti u cemu su i resiti probleme koje imas u tekucem growu, da se ne ponovi. thai je odlicna biljka, meni omiljena, samo cveta 10~11 nedelja, skunk haze ista prica, biljka je vise za staklenik, jako dugo cveta, sugar haze jos i nekako, mada ni ona ne zavrsava za manje od 9 meseci, u nacelu gde u genetici imas thai ili haze ima da se nacekas, to sigurno :) kanabia radi automatic sorte i to je skroz na skroz druga prica, bolje kreni sa nekom od kanabia strainova, moj topli savet.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Maksimilijan2

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Dinafem, ako se ne varam tak se zove seedbank, ima haze-ove automatike.... Pa potrazi na njihovim stranicama.
 
01.12.2011
0
0
0
33
Bok svima,imam pitanje za koje ne znam gdje da ga postavim pa nemojte zamjeriti ako je na krivom mjestu :) Ugl.,gledam biljcice na snailseeds-u i zanima me procedura naruđbe i dostave. Kako narucujem? Koliko im treba da mi dostave? I kako to uopce funkcionira s obzirom da je ilegalno kod nas?
Hvalaaaa puuuuuuno nekoj dobroj dusi na odgovoru!
 
29.11.2011
5
0
0
40
Zanima me koja vrsta za unutrasnji uzgoj posto nisam ogranice u prostoru daje najvece(velike) prinose po biljci i uz to da je dobra za pocetnike?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
drug, ako si pocetnik kao sto sam kazes toplo ti predlazem da uzmes prvo i odradis jedan grow, da vidis kako to ide i na koje ces probleme u hodu nailaziti... nemoj odmah pucati na najvece prinose, jer to ne zavisi samo od vrste biljke nego vise od growera i paznje koju ce posvetiti biljci. uzmi npr. skunk#1 za prvi put i ako budes radio sve kako treba ima da budes zadovoljan, garantujem. u suprotnom samo ces da padnes u bedak ako zeznes neko kvalitetno i skupo seme zbog neznanja i neiskustva, sretno.


@Tinnanna
Tinnanna je napisao(la):
Bok svima,imam pitanje za koje ne znam gdje da ga postavim pa nemojte zamjeriti ako je na krivom mjestu :) Ugl.,gledam biljcice na snailseeds-u i zanima me procedura naruđbe i dostave. Kako narucujem? Koliko im treba da mi dostave? I kako to uopce funkcionira s obzirom da je ilegalno kod nas?
Hvalaaaa puuuuuuno nekoj dobroj dusi na odgovoru!

tina, nisam od njih narucivao ali manje vise svi rade na istom principu, poruci sta hoces i cim dobiju pare oni salju, imas o Dostavi objasnjeno na njihovom sajtu http://www.snailseeds.com/?stran=5 koliko vidim, sve se izdogovarate putem maila:"Isporuka robe je ograničena na teritoriju Slovenije. Mi isporučujemo i u druge zemlje, ali samo uz prethodni dogovor s klijentom."
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Maksimilijan2

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
ludi_jebac je napisao(la):
Zanima me koja vrsta za unutrasnji uzgoj posto nisam ogranice u prostoru daje najvece(velike) prinose po biljci i uz to da je dobra za pocetnike?

Mislim da ti je kao početniku (prvi grow) najpametnije da te pare koje želiš dat za sjeme uložiš u box, a sjeme uzmeš iz paketa s ulice... jer i ako zajebes, nece ti biti zao.... I mozes se trenirat za "pravi" grow....
 
29.11.2011
5
0
0
40
a taj skunk#1 jel ga ima na allienu? i koliki su prinosi odprilike po jednoj osusenoj biljci ako imas iskustva sa tom vrstom? posto sam pocetnik verovatno cu poslusati savet. ali u svakom slucaju znas li koja vrsta ima bas velike prinose? predpostavljam da ako se posveti puna paznja da vise moze da se dobije indoor nego outdoor. hvala unapred
 
29.11.2011
5
0
0
40
pare mi nisu problem. imam pare i za opremu i za seme pa sam bas zato mislio da uzmem neku vrstu koja daje velike prinose, jer nemam ni problema sa prostorom, ali ipak je bolje da pocnem sa nekom vrstom koja je pogodna za pocetnike