Sve o uzgoju,sortama....

  • Začetnik teme Anonymous
  • Datum pokretanja
Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
evo ti super skunk od sensi seeds (jedan od skunkova, al taj savetujem) i to sa aliena Sensi Seeds Fem

a kad si vec zapatio za prinos:
..."The yield varies from 400-1000 grams, with an average of 500 grams. Yields of up to 2000 grams (5 pounds!) have been recorded. Indoors-experienced growers can, by using the plantlet method, harvest 400-500 grams per square meter. (11 sq. ft.) - SSSC catalog 1987-88"

sad jos samo treba da si Indoor-experienced grower ;)

i pogledaj malo dnevnike za skunk na forumu, citaj!
 
04.12.2011
6
13
3
40
ludi_jebac je napisao(la):
Zanima me koja vrsta za unutrasnji uzgoj posto nisam ogranice u prostoru daje najvece(velike) prinose po biljci i uz to da je dobra za pocetnike?


Sorte koje su poznate kao "darezljive" su Big Bud, Light of Jah, Chronic, Cheese i td. Generalno indike bi trebalo da daju vise od sativa, mada ima i sativa ili sativa dominantnih hibrida koji daju dosta kao sto su Durban Poison, Kali Mist, C99, itd.

Ranije sam sadio Durban Poison, Early Misty i Jock Horor iz Nirvana Seed-a i uvek sam bio zadovoljan prinosom. Sada imam u vegetaciji Jack Herer i Great White Shark iz Greenhouse Seeds-a. Kazu da i ove dve dobro radjaju u sta cu se, nadam se, uveriti kroz koji mesec.

Kod prinosa mora da se uzme u obzir i to koliko dugo odredjena sorta mora da cveta da bi dostigla punu zrelost. Na primer Big Bud. To je sorta koja se reklamira kao jedna od sorti koja se najvise isplati jer daje puno a kratko cveta. To moze da zahvali svojoj 85% indika genetici. Drugi primer je Light of Jah koja je uglavnom sativa i koju mnogi isto navode kao jednu od najdarezljivijih, medjutim ne uzimaju u obzir da joj zbog sativa genetike treba 10 do 13 nedelja da uzrije dok Big Bud-u treba 8 do 9. Posto sative i indike imaju potpuno drugaciji rad, prvo treba da se odlucis da li hoces sativu, indiku ili mesanu sortu (hibrid).

Kao sto ti je Power Seed rekao, najbolje je da odradis jedan-dva grow-a pre nego sto pocnes da razmisljas o maksimiziranju prinosa. Skunk#1 je dobar za pocetak, legendarna sorta, lak za uzgajanje, dosta daje a za pusenje je odlican (juce sam ga pusio i jos sam pod utiskom:) Mozes odmah da uzmes i Big Bud jer kazu da je i on prilicno lak za uzgajanje a reklamira se kao jedna od biljki sa najboljim urodom. Ove dve su vecim delom indike a ako hoces sativu koja ce najvise da ti da za najkrace vreme mnogi kazu da je C99 pravi izbor.

Moram da napomenem (kao sto je Power Seed vec rekao) da je tehnika uzgoja bitna koliko i genetika biljke tako da ces sticanjem iskustva dobijati i bolji urod.

Nadam se da sam ti malo pomogao. Srecno uzgajanje!
 
01.03.2012
5
0
0
39
Pozdrav ekipo,

već par godina čitam ovaj forum, stvarno je nepresušni izvor znanja... ali tek sad sam se registrirao jer sam odlučio naručit sjeme pa me interesira koja sorta bi bila najbolja za indoor, a da je efekt high, a ne stoner? Čitao sam o autoflowering sortama, da li su one dovoljno kvalitetne? Čini mi se da bi one bile najbolji izbor, s obzirom da ne mislim kupovati brdo opreme, već probati uzgojiti u "normalnim" indoor uvjetima.

Sorry ako previše pitam i hvala na odgovorima!
 
01.03.2012
5
0
0
39
PowerSeed je napisao(la):
pozdrav i tebi, nego, jesi ti procitao prethodnih 14 strana ove teme? i nisi naso nista sto ti odgovara?

Hvala na dobrodošlici, pročtao sam i eto pitam ovako direktno kakva su vaša mišljenja o autofloweru. Konkretno, našao sam na alienu "AK47" pa sam samo htio vidjet tuđa mišljenja prije nego naručim...
 
01.03.2012
5
0
0
39
PowerSeed je napisao(la):
pozdrav i tebi, nego, jesi ti procitao prethodnih 14 strana ove teme? i nisi naso nista sto ti odgovara?

Hvala na dobrodošlici, pročitao sam ali nisam našao konkretan odogovor. Zanimala su me iskustva iz prve ruke o autoflower sortama. Pretraživanjem foruma tu i tamo naleti neki post, ali ništa o čemu se puno raspravlja. Na kraju sam naručio Easy Rider (fem) zbog početničkih razloga (ako ništa drugo mala je rastom, i ako je autoflower valjda će bit "lakše" za prvi put growat), ali uzeo sam i Mandala Deluxe Mango Zamal jer mi se sviđa njen "efekt inspiracije" i upotreba kod lječenja letargije. Vjerovatno će nju bit teže uzgojit meni kao početniku, ali eto, tko riskira ne profitira.
 

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
Royal queen seedov auto Northern lights na klijanju..nije klasicna dwarf sorta jer joj je visina između 90 i 120 cm, a vrijeme od klijanja do harvesta je po papirima 9-10 tjedana..jako malo dnevnika postoji o ovoj ljepotici ali od ovog što sam našao je da masa komentara ide u smjeru da nije potpuno automatizirana, tj da joj treba promjena na 12/12 pa cemo vidjet s vremenom..
 
02.07.2010
9
1
0
42
pozz ljudovi...zanima me dali ima ko iskustva s AK-47???Za vikend sam bio u Sloveniji i kupio sam sjeme i sad je već dva dana(punih 48sati) na klijanju i još nije bacilo klicu!!!Dali ima ko iskustva s tim sjemenom iz slo jer kad sam prošli put kupovo sve je bilo u redu i bilo je orginal pakirano,a sad sam dobio u običnoj vrećici jel tip veli da sad i oni dobijaju u rinfuzi!
 
27.09.2011
36
1
8
36
Mala pomoc pre dva dana kolega mi doneo semenke oko 15 semenki za uzgoj.Ja vec dugo godina uzivam u ovakvim stvarima ali bi hteo da malo experimentisem.E sada sta ja treba da uradim da seme nikne(proklija).
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
59
0
38
murcielago919 je napisao(la):
Mala pomoc pre dva dana kolega mi doneo semenke oko 15 semenki za uzgoj.Ja vec dugo godina uzivam u ovakvim stvarima ali bi hteo da malo experimentisem.E sada sta ja treba da uradim da seme nikne(proklija).

ovim redoslijedom čitaj..

https://forums.vutra.org/content/220-pravilnik-vutra-organizacije.html
https://forums.vutra.org/unutra%9Anje-uzgajanje/
https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/
https://forums.vutra.org/uzgoj-faq/

i izaberi relevantan forum za svoju temu....ali puno više čitati pa tek onda pisati da nebi bilo :vb_devil: od strane članova...

Dobrodošao btw
 
20.03.2012
30
1
0
31
Pozdrav svima. Posto mi je ovo drugi pravi post i iskreno imam toliko pitanja da vjerovatno necu se ni sjetit sva postavit krenut cu od boxa.
Imam znaci kuciste od kompa i prvo sam planirao njega pripremit za grow. Medjutim imam i jedan ormar u sobi visine isto ko kuciste samo duzine ko tri njih. ( ako treba napisat cu mjere )
Znaci svjetlo me buni najvise. Citam ali svako nekako svoje ima misljenje. Trazio sam i podatke o lumenima al mislim da cu ih tek nac kad obidjem neke od ducana.
Moze konkretno ili barem od prilike da mi netko da savjet koja svjetla za kuciste a koja za ormar...
Muci me i sljedeca stvar. Kad biljke stavim u box dal da odma krenem na 12/12 jel isto vidim da neki koriste drugačije razmake dan noc ?
Zemlju nije problem nabavit i dosta sam se o zemlji informirao. Voda isto tako i mislim da sam cak jednom mjerio hp vode samo se ne sjecam di i kad.
E sad gnojiva ne kuzim ama bas nista. Priprema zemlje s cime ? ime nekog gnojiva ? kasnije kad treba prihranjivat ? s cime kako i zasto ? Dal to sve mogu kupit u biljnoj apoteci ?
I glavni moj problem su sjemenke. Posto sam procitao pravilnik ovog foruma ( da nisam zaletio bi se i dobio ban ) mislim da cu morat sa nekom domacicom.
Pod time domacica ljudi koji spominju na forumu to, misle valjda na ovak od nekog frenda il od nekog dilera ?
Nemogu sjemenke narucit. Nemojte me pitat zasto. Imam ionako strah da mi netko znatizeljan ne upadne u sobu dok ja citam forum.
Nadam se da sam na dobro mjesto postavio svoja pitanja i znam da ce ih bit jos s vremenom. Ako nisam odma na pocetku se ispricavam. Velika mi je zelja uzgojit svoju biljku. Spreman sam odvojit za to vrijeme, trud i novac.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
u pc je najbolje 4x23w ili 4x25w cfl, a za ormar moras dati dimenzije, kako mislis da znamo kolika je povrsina i visina prostora. o gnojivu ne razmisljaj sada sredjuj prostor i seme... rezim svetla kad krenes... pitanje bas nije na pravom mestu + na ta pitanja je vec odgovarano, samo moras malo vise citati forum, a i nisi kriv sto je izbrisano pitajte sve sto vas interesuje, pa ce sad takvih pitanja biti po celom forumu, jbg.
 
20.03.2012
30
1
0
31
okej svejedno hvala na odgovoru potrudicu se malo vise jos procitat makar sve mi se izmjesalo u glavi vec. Kad budem sve informacije prikupio kako mislim napravit onda cu postavit i slike pa da cujem vase misljenje.
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
power plz jedno brzinsko:

ako hocu ostaviti 1-2 sjemena i cuvati do daljnjeg jer neznam kakav ce mi biti start pa da ne uništim svo sjemenje ugl.kako se sjeme cuva i koliko može stajati?