Sve o uzgoju,sortama....

  • Začetnik teme Anonymous
  • Datum pokretanja
Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Kakav hladnjak?
Jeste li negdje u dućanu vidjeli da sijeme drže u hladnjaku?
Ja sam bio u nekoliko shopova sa sijemenom i grow opremom nigdje ne drže sijeme u hladnjaku nije to jogurt.
Ajde nemojte spamat forum dezinformacijama i postati pogrešne odgovore samo da bi postali,uza sve dužno poštovanje
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
ma ja ga drzim u ladlici u sobi, u epruvetici ili nekoj kesici, u originalnoj ambalazi, zamotanog u papir, nije bitno, samo da je na suvom... nije problem za klijanje, meni je klijalo seme staro 5 godina, starije nisam probao ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Maksimilijan2

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
thx power to mi je i logicno al za svaki slucaj pitam.

još samo nešto,ne želim u startu zahebat,jel ova metoda dobra:

sitni stiropor u dno,poviše zemlja,po vrku stiropor?
trebam li i granule kupovati ako radim sa stiroporom?
odma nakon klijanja cu staviti u 9l posudu,koliko duboko stavljam sjeme?

sorry što peglam....panika je
 

hendrix&frusciante

Aktivan Član
22.10.2011
113
62
0
30
@blade
High temperature and high moisture will kill marijuana seeds rapidly as will invasion of micro-organisms and insects. Marijuana seed's life is doubled for each 41°F | 5°C reduction in storage temperature. Refrigeration to at least 41°F | 5°C is desirable [this is slightly warmer than domestic fridges]. The cooler the temperature the more slowly cannabis seed vitality declines. At 41°F | 5°C and below, insects become inactive." We have heard reports of marijuana seeds stored in this manner being germinated with high success rates after 5 years of storage.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
hendrix&frusciante je napisao(la):
@blade
High temperature and high moisture will kill marijuana seeds rapidly as will invasion of micro-organisms and insects. Marijuana seed's life is doubled for each 41°F | 5°C reduction in storage temperature. Refrigeration to at least 41°F | 5°C is desirable [this is slightly warmer than domestic fridges]. The cooler the temperature the more slowly cannabis seed vitality declines. At 41°F | 5°C and below, insects become inactive." We have heard reports of marijuana seeds stored in this manner being germinated with high success rates after 5 years of storage.

Ajde ne peglaj molim te...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
meni je proklijalo nakon 5 godina, ali frizider nije videlo
@makisplit, stiropor izmesaj sa zemljom, bitniji je u zemlji nego na povrsini, tamo nema sta da trazi, al se pojavi ako je pomasano sa zemljom ;)
stavi semenku tako da malo bude pokrivena zemljom, ne moras zabijati vise od 2x precnik same semenke
ja inace ne stavljam stiropor ako je terramagma u pitanju, ali kod humusne zemlje moze da pomogne, da bude rastresitija nakon zalivanja
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Kad kupite sjemenke od sensi seeds, u uputama između ostalog piše i kako se skladište sjemenke. Oni preporučaju hladnjak, tako da hendrix nije ništa loše rekao. Ja sam domaja sjeme čuvao na sobnoj temperaturi, u hermetićki zatvorenoj posudici. Nisam s nekom namjerom uzeo tu posudicu, jednostavno mi je bila pri ruci :)
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
PowerSeed je napisao(la):
meni je proklijalo nakon 5 godina, ali frizider nije videlo
@makisplit, stiropor izmesaj sa zemljom, bitniji je u zemlji nego na povrsini, tamo nema sta da trazi, al se pojavi ako je pomasano sa zemljom ;)
stavi semenku tako da malo bude pokrivena zemljom, ne moras zabijati vise od 2x precnik same semenke
ja inace ne stavljam stiropor ako je terramagma u pitanju, ali kod humusne zemlje moze da pomogne, da bude rastresitija nakon zalivanja


power našao sam terramagmu:b_jump:
znaci da ne stavljam stiropor sa njom,a granule???
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
druze, mozes ti kako hoces (verovatno nece smetati), ja jednostavno ne stavljam nista u terramagmu, a neko mozda stavlja... granule nikada nisam ni imao, a kamoli stavljao ;) kao sto sam napisao, mislim da to ima vise efekta ako je zemlja humusna, ili iz baste
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
U pravu si zlo tako piše na kutiji od sennsi seedsa al eto mnogi drugi proizvođaći napominji negativnu stranu skladištenja u hladnjaku,tipa,hladnjaci se otvaraju i zatvaraju i po 10-ak puta i više na dan,naroćito ljetnim mjesecima tako se temp od neznam 4 c u nekoliko sekundi popne na 10-15c pa kad opet zatvorimo hladnjak opet se spušta na dolje itd itd...bit je taj da se javlja kondenzacija a kondenzacija znaći vlagu a vlaga svi znamo može zahebat sijeme skroz naskoriz.
Iskreno sumnjam da ima baš puno ljudi koji si mogu priuštiti hladnjak samo za ćuvanje sijemena,ako mogu dapaće zašto ne,mada uvijeren sam da svi ni jedan cijenjeni grower nije ćuvao sijeme u hladnjaku,možda jedan ili dva mada sumnjam i to.
Al eto priznajem na kutiju sensija tako piše (eto držim ju u ruci) :) ...moje isprike hendrixu
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
ima biti da sam se ludo radovao!

preko telefona žena kaže u bio apoteci da ima tera zemlju ja došao 20l 18k žuta kesa piše tera al ne i magma neznam više što da radim potrošio sam 50eura goriva,20 eura na zemlju i tonu živaca!

sad imam dvije zemlje u kuci,nije mi žao i tako mislim saditi cvjece na balkon pa cu iskoristiti al neznam sad koju zemlju da koristim.

u pet shopu danas za 60kn kupim ph tester sa epruvetom i kapima za 100 puta uporabe i imam što za vidjeti kad sam doma došao,direkt sa špine i odmah bez stajanja voda mi je između 8 i 8 ipo....katastrofa,sad neznam dal ce mi jabucni ocat biti dosata il moram i po kapi za snižavanje?'''!!!!!!!???

ostavit cu vodu par sati da ostoji recimo 2l i uliti jabucnog octa samo neznam koliko na koju kolicinu al dobro pa cu mjeriti ph ponovo,ma boli me glava polako....


evo slika nove i stare zemlje pa molim za pomoc koju je bolje da koristim jer tražiti dalje necu,nema tih para da više lutam ko zadnje pseto,da bar preko neta ima neka prodavaonica nego seljaci neznaju ni što je copy paste a kamoli napraviti stranicu!

stižu slike....

cvetal

Fotografija0603.jpg

Fotografija0604.jpg

u drugu zemlju slikam i nju nece da mi atacira a ima manje kb nego prethodna,pitaj majku isusovu zašto to hoce jucer i danas da me hebe bez one stvari i nema druge....

evo onda ovako i plz recite koja je bolja jer sam malo od toga da ode sve u k.... i da polijem sa pola litre goriva i zemlju i box u kojeg sam vec upocao dosta para!

http://www.imageupload.org/en/file/205714/fotografija0605.jpg.html
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
vidi maki, na onoj prvoj uopste ne vidim NPK, a ova druga bar to ima... kod terramagme ti je N do 600, P do 500 a K do 1000...
ako nema druge, a shvatam tvoje muke, sadi u bilo koju, bude li lose islo presadi u drugu, ne znam sta drugo da ti kazem, sadi i teraj, eventualno spremi gnojiva za vegetaciju pa ces za dve nedelje malo pojacati NPK ako zatreba, sretno
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
PowerSeed je napisao(la):
vidi maki, na onoj prvoj uopste ne vidim NPK, a ova druga bar to ima... kod terramagme ti je N do 600, P do 500 a K do 1000...
ako nema druge, a shvatam tvoje muke, sadi u bilo koju, bude li lose islo presadi u drugu, ne znam sta drugo da ti kazem, sadi i teraj, eventualno spremi gnojiva za vegetaciju pa ces za dve nedelje malo pojacati NPK ako zatreba, sretno


hvala na brojkama,bar da se znam ravnati!

ova onda ne valja ništa je je N do 200 P do 250 a K do 300 lol i gnjojivo od milijun eura tu ne može ništa!

na ovoj prvoj Cvetal tih oznaka nema al je ph bolji između 5.5 i 6.8....kakav nered.....
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
durg, samo ti sadi i opusti se malo, ima da ide, ajd opusteno covece, pa nije ona bas tako tako tako probirljiva da ce da izdahne o'ma ;) ... ako imas stavi malo stiropora za svaki slucaj i cepaj, nije nered, uzeces djubriva i krenuti za 2 nedelje ako biljka pokaze da joj treba
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
PowerSeed je napisao(la):
durg, samo ti sadi i opusti se malo, ima da ide, ajd opusteno covece, pa nije ona bas tako tako tako probirljiva da ce da izdahne o'ma ;) ... ako imas stavi malo stiropora za svaki slucaj i cepaj, nije nered, uzeces djubriva i krenuti za 2 nedelje ako biljka pokaze da joj treba

power hvala što si spreman uvik pomoci ili bar za ohrabriti :)

ma vidi nisam ja dite niti sam previše nervozan,više sam ljut na razne stvari oko sebe.
citam vec puna dva mjeseca i iako mi je prvi grow želim da prođe što bolje odnosno da iskoristim sve što mogu i potrudim se dati maximum,nisam neki perfekcionist nego se trudim da posložim kako treba,e pa kad sam box doveo do zadovoljavajuceg,narucio sjeme koje želim,potrošio novca i vremena sad zbog 5 eura zemlje da bude loše,znam da ce biti ok sa gnjojivom i sa osrednjom zemljom ali nije to to,nije po meni kako treba i necu moci izvuci maximum ako nije dobra zemlja,još za prvi grow imati cu sigurno hrpu problema,pa još ako malo ph,svjetlo šteka uz lošu zemlju gdje sam?


no kako bilo odlucio sam sljedece:

postoji još jedna zemlja koja se full prodaje po cvjecarama florabella i cini se ok jer ima treseta bjelog i crnog i NPK JE 14:16:18+ME ovo ME neznam što znaci al dobro.
tu zemlju cu pomješati u omjeru 60:40 sa prethodnima i mislim da ce biti u redu,jedno sjeme cu ostaviti za rezervu ako sve rikne.

izvor sam našao na forumu i kaže ukratko sljedece:


[FONT=&quot]kupio sam zemlju koja ima odnos NPK (14:16:18) + ME i interesuje me kako da izmixujem da bi dobio pogodnu zemlju. i interesuje me da li u razlicitim fazama treba koristiti razlicitu zemlju ili se ceo proces obavlja u istoj zemlji. procitao sam na pocetku ove teme da se mesa 60%ciste zemlje i 40%ove hranljive, ali tamo nije pisali koliko hranljive(mislim na procenat NPK) pa sam zato u nedoumici. please help.....[/FONT]
[FONT=&quot]To je dobra zemlja za početak, mislim odnosi izmeđi NPK (mada me buni ovo + ME (iskreno ne znam šta znači...)
Moraćeš kupiti jos i zemlju (obični humus - treset) i pomješaj je sa tom u odnosu 60:40 (slobodno) ali zapamti da dok je u vegetaciji dovoljno samo jednom ili čak ni jednom zagnojiti i to tamo pred sami kraj vegetacije. (Ja nikad nisam u vegetaciji gnojio, jer ima u zemlji sve što joj je potrebno, tj. razne suptrate) Jer sve do tada biljka ima dovoljno hrane od zemlje koja ima suptrate u sebi. Budeš li dodatno gnojio, samo ćeš sjebati biljku... Taj odnos je dobar (NPK) i nemoj još zaboraviti da najbolje bi bilo ako mozes naci glinene kuglice, ako ne onda i stiropor može (ali sitno da ga izmrviš!!!), radi drenaže, tj. voda kojom zalijes da odmah "proleti" kroz posudu, ne valja ako se zadrzava gore!!!!... Tako ćeš uvijek od prilike znati kakvo je stanje oko korjena. (Mislim jel se stvorila "glina" oko korjena i to.... to ce se desiti ako budeš puno zalijevao vodom...)

[/FONT] [FONT=&quot]U posudu stavi prvo (ili glinene kuglice, one su bolje od stiropora, ali ako nema...) sloj jedan drenaže. Moj savjet ti je da ih odmah staviš u najveću posudu. Tako ćeš imati manje problema sa pH a i manje stresa biljci kad je budeš presadjivao, jer možeš korjen sjebati...(dok ako je manja posuda, pH ti može skakati preko noći!!!)
Kad napraviš mix, (takodje sa glinenim kuglicama ili strioporom (stiropor izmrvi fino) i pomješaj to sve zajedno, Kad staviš zemlju u posudu, dobro zalij zemlju, (nek par puta prođe voda), jer i ako prodje jednom - dva puta, ne mora značiti da je sva zemlja dovoljno vlazna, pogotovo ako je veća posuda. Tad će ti se i zemlja malo spustiti, dodaj još koliko treba i to je to... Tad "ubodi" sjeme, ili ako ti je već nikla, onda samo presadi u što veću posudu, i tu nek stoji do kraja.

Zemlju nema potrebe da mjenjaš nikako, čak šta više, kad se razvije korjen, pred kraj vegetacije, NIPOŠTO nije preporučljivo presadjivati je ponovo. Samo na početku (ako je u nekoj maloj posudici, saksijici, i kad se malo razvije, onda pazljivo prebacis u veću i tu će onda dočekati (ako sve bude kako treba) svoj kraj... znači i vegetaciju i cvjetanje. Drugim rječčima, nikakvo mjenjanje zemlje u nekim fazama nije preporučljivo!!!! Samo ako hoćeš da uništiš biljku!!!

Biljka od prilike "izvuče" sve hranjljive materije iz zemlje dok vegetira, tako kad je staviš na cvjetanje (rezim 12/12) tad mozes prihraniti, ali nemoj pretjerivati. Gnojivo koje kupiš, pročitaj uputstvo, ako piše npr: čep na 2L vode, ti stavi pola čepa na 2L vode, i naravno prihranjuj je svaku drugu-trecu sedmicu odprilike... i kad dodje negdje pred kraj prestani sa prihranjivanjem, i samo sa čistom vodom je zaljevaj (tj. ispiranje). To negdje 2-3 sedmice pred skidanje. Onda još ostaviš u totalnom mraku nekih 10-tak dana i to je to... skidanjeee i sušenje (ostalo znaš sigurno
clip_image001.gif
)
Et'... nadam se da sam ti pomogao koliko – toliko[/FONT]
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
makisplit je napisao(la):
[FONT=&amp]
Zemlju nema potrebe da mjenjaš nikako, čak šta više, kad se razvije korjen, pred kraj vegetacije, NIPOŠTO nije preporučljivo presadjivati je ponovo. Samo na početku (ako je u nekoj maloj posudici, saksijici, i kad se malo razvije, onda pazljivo prebacis u veću i tu će onda dočekati (ako sve bude kako treba) svoj kraj... znači i vegetaciju i cvjetanje. Drugim rječčima, nikakvo mjenjanje zemlje u nekim fazama nije preporučljivo!!!! Samo ako hoćeš da uništiš biljku!!!
[/FONT]
kakve su ovo gluposti, daj otvori moj Karamele dnevnik pa vidi kako sam "uništio biljku" kad sam se usudio je presaditi u 20-tom danu cvjetanja.

I daj pazi što lijepiš sa drugih foruma, pogotovo kad se na prvi pogled ne vidi što ti pišeš a što je quotano. ovako ispada na kraju da ti pomažeš poweru :rofl:

Što se tiče tvog slučaja, lijepo je imati najkvalitetniju zemlju, ali nemoj smetnuti s uma da je to samo biljka, njoj je prirodno da raste kao što je nama prirodno da dišemo, opušteno prijatelju kako ti već power reće
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
Kenny Dalglish je napisao(la):
kakve su ovo gluposti, daj otvori moj Karamele dnevnik pa vidi kako sam "uništio biljku" kad sam se usudio je presaditi u 20-tom danu cvjetanja.

I daj pazi što lijepiš sa drugih foruma, pogotovo kad se na prvi pogled ne vidi što ti pišeš a što je quotano. ovako ispada na kraju da ti pomažeš poweru :rofl:

Što se tiče tvog slučaja, lijepo je imati najkvalitetniju zemlju, ali nemoj smetnuti s uma da je to samo biljka, njoj je prirodno da raste kao što je nama prirodno da dišemo, opušteno prijatelju kako ti već power reće

Kenny nisu to gluposti niti su sa drugog foruma.

Unutrašnje uzgajanje tema ima preko 30 stranica i sve sam ih prolistao,najvažnije citao,zapisao,pojeo,samljeo.

Neda mi se kopat i tražit autora al mislim da je iz Slo i da zna što govori,prvi je napisao detaljnu idoor problematiku opširno i korisno toliko se sjecam,u woedu imam cjeli tekst pa ako te zanima reci.

neznam što gore nije logicno?

neceš presađivati valjda nakon 100dana nego eventualno iz male u veliku posudu za stalno do kraja u prvih 30-40 dana

što se zemlje tice,da istina rasti ce u skoro svakakvoj zemlji uz regulaciju al nije to ono što ja hocu,kome ne smeta neka sadi i u zemlji iskopanoj ispred kuce
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Pa izdvojio sam što je glupo i nelogično, preteške riječi poput "nipošto presađivati" i "ako želiš uništiti biljku", jer tamo piše da nakon vege faze nije preporučljivo presađivati biljku jedino ako je želiš uništiti. Pa da je i SLO-Era pisao ne slažem se stime - to je ta razlika na koju se referram, preteške riječi za nešto što baš i nije tako. toliko od mene, pozdrav