Sweet seeds - Speed Devil auto. Pocetnicki pokusaj sadnje. By deraxor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Zanima me dali bi ovu zemlju mogao koristiti i za sljedeći grow. naravno sa dodatkom đubriva i kojom vrećom nove zemlje, sve to pomješati.
Jer ne vidim da poljoprivrednici, Zemlju mjenjaju već samo prekopaju (uzore i pođubre).
Hvala na odgovoru.
 

Gaf

07.01.2016
343
225
43
47
Prijatelju zemlju u praksi mozes koristiti za sljedeci grov, aliti to nikako nebi preporucio.Zato jel, kada kupis novu zemlju ona ima tocne specifikacije sta se nalazi u njoj, od gnojiva do ostalih nutrijenata, a zemlja iz proslog grova je skroz istrosena, nasa biljka je brzorastuca biljka i ona u svakom trenutku treba imati potrebne nutrijente za rast, zato i pokaze zutenjem listova itd. kad joj nesto fali, za sadenje iz sjemena do 3,4,5 kata u posude od pola litre za 10 biljaka ti je potrebno 5 litara zemlje, to ti stvarno nije nikakav luxuz, to svatko moze kupiti, a kasnije kad biljke ojacaju, zemlja je bitna ali ne toliko_Ocu ti reci netrebas kupiti neku skupu brendiranu zemlju, imas dobrih zemlja za autdor po 50kn 50, a negdje i po 70 litara, obicne su ti te zemlje pre vruce tj. pre gnojene za mlade biljke pa posto imaju previse gnojiva prejake su za mlade biljke. Zato postoje specifikacije na vrecama od zemlje cega sve ima unutra i koliki je PH.PH ti je najbolji od 5,5 do 6,5, moze malo oscilirat, da nema puno gnojiva, u biti kada kupujes zemlju trazi zemlju za sadjenje biljaka do 2 najvise tri tjedna, jel normalno ona se do tada istrosi, biljke ju opustose, a poslje ju mozes presadit u bilo koju zemlju za koju imas gute, jel sva je bolja od proslogodisnje.Nadam se da sam ti u svezi toga pomogo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and deraxor

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Zahvaljujem, kupiću zemlju opet, ali neću ni ovu baciti odložiću je na humus nek odmori. Možda zatreba za dodati.
Evo sad već mogu vidjeti razliku: Na slici 6 je Florabella pomješana sa pregorjelim štalskim đubrom (pola,pola) i biljka cvjeta ko luda dok je na 10-etki samo čista Florabella i nema cvijeta. Sljedeći put ću slikati i jednu koju sam posadio u čisti štalski đubar, ostala je mala nije se razgranala ali je puna cvijetova sva sabijena. Na kraju se mrtvi broje, vidjećemo prinos. ali za sad mi djeluje da je dobro pomješati štalski đubar. Jedno od sljedećih gnjojenja će biti dopunjavanje kanti sa štalskim đubrom.
Opet je kiša pala, a počeo sam uživati u odlascima na sajt.
 

Gaf

07.01.2016
343
225
43
47
Prijatelju, daleko od toga da stalski đubar nije dobro gnojivo, jos pogotovo ako je odstajao, ali sađenje sjemenki drito u sami stajski đubar ti je prejako, jel postoji jako velika mogucnost da ce biti prejaka za mladu biljku i postoji mogucnost da ti takoreci skuri biljku, velim ti 15,20kn ti dođe 10kg zemlje koja je namjenjenja za sađenje mladih biljaka, a poslje presadi u zemlju pomjesanu sa stajskim đubrom, cak nemora biti ni neka kupljenja, uglavnom bolje nego sami stajski đubar, a staru zemlju i preporucio bi ti da ju metnes na humus ako imas gdje, uglavnom potrebno je biljku posadit u odgovarajucu zemlju, kad poraste uredno ju zaljevat i hranit i rezultata ce biti, biljka je najosjetljivija kada je mlada, a poslje i ona prasta nenamjerno nastale stete, naravno u odredenim kolicinama.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Ma jasno za štalski đubar bio je to samo test, nisam imao više zemlje. Kako sam imao viška sjemenki neke sam posadio u pravu kupljenu zemlju, koliko smatram da će mi trebati, a sa ostalima sam se poigrao kako sa zemljom tako i isprobavam đubrenje,trganje vrhova na njima, pa tek onda to radim na tim "pravim". A štalski đubar pomješati sa kupovnom recimo trećinu dodati mi djeluje skroz dobro. Naravno kad se presađuju dok su u čašicama vjerujem da bi im bilo jako.
U svakom slučaju postaviću sliku i te nek ljudi vide da tako ne valja.
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
IMG_20160629_130826.jpg Danas sam si dao truda i pronašao Plantella cvijet.
Budući su moje biljke debelo u cvatnji sad bi ih gnjojio sa tim toliko hvaljenim gnjojivom na ovom forumu.
Koristio sam pretragu i vidim da ide 15 ml na 2 litre vode. Preporučljivo je u početku staviti i manju dozu pa pojačati poslije.
Ono što me buni je malo glupo ali dali kad napravim taj omjer tim zalijem jednu biljku ili podijelim na sve.
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Hvala na brzom odgovoru, sutra planiram na sajt, Imao sam ono gnjojivo Fortina ca za rajčice i paprike i jednom stim pognjojio, (u cvatu) ali vidim da nema puno toga što ima u Plantelli.
Slikaću i obećanu biljku posađenu u čisto štalski đubar da se vidi da to nevalja. A i ostale ako su napredovale u ovih 7 dana kako nisam bio na sajtu jer je bilo kiše dosta.
Još jedna greška koju bi pridodao već navedenim greškama je da sam trebao uzeti raznih sjemena a ne sve iste.
Ko zna kakav će ovaj speed devil 2 imati učinak i dali će mi goditi njegov rad. Dogodine definitivno više različitih sorti.
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Izvinjavam se na nepotrebnim pitanjima, u svoju obranu ću reći da sam ovih dana malo rastresen i zbunjen. Da sam razmislio bolje i sam bih došao do tih zaključaka.
Hvala vama što ste imali strpljenja i živaca da pojasnite.
 

Gaf

07.01.2016
343
225
43
47
Dobro ti kaze Power, kupio si gnojivo, na njemu imas specifikacije i po tome udaras, al kad dodes na sajt nemoj se odma uhvatit gnojenja, prvo pogledaj biljke u kakvom su stanju i one ce ti same reci, tj.vidjet ces po njima koliko ih treba gnojiti i dali ih uopce treba gnojiti, a ako ih treba gnojiti slobodno ih pognoji sa dozom koja je napisana, nije to indor, a i biljke ti nisu vise male, imaju one dosta dana iza sebe.I jos kazes da su ti u debelom cvatu, dakle logicko razmisljanje je da ih treba pognojit,a ako one imaju jos tjedan, dva do harvesta(branja,skidanja)nemoj ih sa nicime gnojit, jel biljke tj.listovi pred kraj se pocinju susiti i biljka pocinje odumirat.Tako da ona sama iscrpi sve preostale nutrijente koje jos ima i to ti je ENDE za ovu jaru osim ako nisi posadio jos koje periodicne
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
proklijale su 05.05.
Proizvođač kaže da treba 70 dana do harwesta ali na to treba dodati bar 15 dana jer je kišna godina a i više.
Danas im je znači 54-etvrti dan.
Na stranici prije možete vidjeti kako izgledaju od prije 7 dana.
 

Gaf

07.01.2016
343
225
43
47
Prijatelju vratio se ja u nazad, daleko je to jos do kraja, slobodno plantela preporucena doza, ima tu jos dana cvjetanja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Evo kako rekoh slikao sam biljku posađenju u čisto štalski đubar.
Poslije sam skinu vrh zemlje koliko se dalo i stavio obične iz bašte. Nju samo zaljevam ali mislim da joj dodam i gnjojivo za cvjetanje svejedno nema neke štete.
2.jpg
Slike ostalih biljaka,nakon zaljevana sa Fertina ca može se vidjeti razlika, kome se da vratiti unazad.
Sada sam ih zalio sa Plantella cvijet ful dozom znači 15ml na 2 lit. vode
IMG_20160701_141530.jpg IMG_20160701_141623.jpg IMG_20160701_141708.jpg IMG_20160701_141831.jpg IMG_20160701_141831.jpg Capture.JPG Caure.JPG
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Znači da i dalje gnjojim punom dozom Plantella cviet. svakog desetak dana i zaljevam obično svakih 5 dana i to bi bilo to,
Jer koliko vidim nema nikakvih nametnika, buđi ni ništa slično. Bili trebalo još nešto da se uradi?
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Bilje zivnulo, istina, ipak pogledaj i prouci teme o prihrani, miješanje stalskog gnoja i mineralnog nitko ne savjetuje. Biljku sami mozemo otrovati, stresom promjeniti spol, smanjiti njenu potentnost u svim fazama života a možemo i pospješiti razvoj učeći od iskusnijih.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000 and L0oD