terasa lst

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Hvala na resenju sa kutijom,znaci 48 sati kutija i bez obzira koliko se osusilo u teglu,ustvari nadam se tegle lol,i da Bizzarusu(ovo oprah ti je skroz bzv) da li si nekad radio vodeno susenje?Ja sam 3 grane potopio i menjam vodu svaki dan,da li na kraju samo uzmem vent i uperim u njih direktno dok se ne osusi?To sam uradio sa granama koje su napale gusenice i spajdermeni da vidim kako funkcionise. Hvala unapred na odgovoru pozzzzzz
 

howhighserbia

Aktivan Član
10.10.2010
82
2
8
35
meni se to ne svidja sto ti je oprah preporucio,2 dana je jako malo da bi se stavljala u teglu rizikujes budj,ja bi pre u tu supu jedino ako ti komsije nisu inspektori;)ako su neki penzosi nema sanse da ce pomisliti da se tu mara suši...probaj sa jelkicama ili necim slicnim...i ostavis je na susenju 15-20 dana i to ti je onda posao(onda tek tegle i zimnica gotova:dada).poz
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
howhighserbia je napisao(la):
meni se to ne svidja sto ti je oprah preporucio,2 dana je jako malo da bi se stavljala u teglu rizikujes budj,ja bi pre u tu supu jedino ako ti komsije nisu inspektori;)ako su neki penzosi nema sanse da ce pomisliti da se tu mara suši...probaj sa jelkicama ili necim slicnim...i ostavis je na susenju 15-20 dana i to ti je onda posao(onda tek tegle i zimnica gotova:dada).poz

Sve su penzosi i non stop nesto ceprkaju dokoni po zajednickom dvoristu gde se nalaze i supe,u supi imam i nekih gredenaca(neka vrsta ormara u laloskom slengu),imam jos 10-15 dana do sece,e sad jedino kad bi nesto izmajmunisao,da susim u poluzatvorenom ormanu sa jelkicama,i problem je sto je moja supa prva u nizu i najbliza prolazu gde prolazi i kurta i murta.Qvo sa kutijom i teglama zvuci savrseno,kontam da je savet iz licnog iskustva,i meni zvuci neverovatno jednostavno
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
slobodno napravi kako ti je oprah reko...
jer ako provjertravas na dnevnoj bazi, kako i treba, nemoze ti se pojavit plijesan i kakvih 15-20 dana na susenju? max 7-10 dana je biljka na susenju i to u extremnim situacijama di je vlaga 60%... ja sam svoje susio 4 dana i u teglu prosli grow... ali inace se susi od 5-7dana...
sretno sa harvestom :)

peace out !
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
pravilo kaze da susis dok kad savijes granu ona lagano nepukne pa onda u teglice...meni se to osobno nesvida jel bude pre suho...jednostavno ostavis dok vanjski dio nebude bas crispi i onda probas staviti u teglu( sto je veci bud to se duze susi to nemoram spominjati ;) ) mozes i izvagati pa kad ti 80% ispari u zraku cccccccc znas da je suho ...ako se do sutra teglica pocne magliti izvadis van na papir i ostavis jos jedan dan... samo susenje ovisno o uvjetima od 3 do 6 dana...barem po mom iskustvu...ako nisi siguran jel suho probas samo jedan vrh staviti u neku manju teglicu pa ga ostavis par sati pa pogledas jel valja ili ne...ako ces kutiju ovako nesto nebi bilo lose ...rupa pri dnu i rupa pri vrhu ,2 venta doljni uvlaci gornji ispuhuje i na balkon...oberi navecer kad ljudi nehodaju previse vani i ako ujutro niko nista neskuzi nece ni kasnije ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

howhighserbia

Aktivan Član
10.10.2010
82
2
8
35
Fly sto ih vise susis to bolja trava(ne govorim o drzanju do faze raspada) a 15 dana nikako nije previse bar po mom iskustvu,a drugo je ako nema prostor-nisam znao da mu se toliko ljudi setka tuda,da sam znao ne bi mu ni predlozio...ovo sa kutijom je ok iako bi ja duze drzao u kutiji pre nego sto ih prebacim u tegle(bar 7dana,i ventilator da tuce u njih ne bi bilo lose).Zli ti uradi kako ti uslovi dozvoljavaju ipak je bezbednost najvaznija.poz
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
howhighserbia je napisao(la):
Fly sto ih vise (duže/sporije valjda ) susis to bolja trava.....i ventilator da tuce u njih ne bi bilo lose
...ne da ne bi bilo loše, već je to najgora moguća stvar - presušio bi cvijet u roku keks. Creative je sve pravilno napisao, rep +.
 

howhighserbia

Aktivan Član
10.10.2010
82
2
8
35
ja ne znam kakvu vi travu susite meni stabljika puca tek posle 10 dana na tavanu gde ima promaje,usrname kako onda trava posle mesec,dva tri...pet se ne pretvori u prah ako se za 15dana presusi???ali nema veze svako ima svoj metod,poz ekipa
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
susenje ne trebe forsirati (sto moze da se desi ventovima) a tavan je odlicna opcija, za onog ko ima tavan i moze... mislim da realno na tavanu treba bar 7 do 10 dana, mozda i dve sedmice, zavisi od vremena i vlaznosti vazduha... promaja je prirodna i svakako je pozeljna (neophodna) da ne bi doslo do budji ako je vlazan i ustajao vazduh
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
evo danas sunca:bananica:bananica,jedva cekam da zavrsim vodeno susenje,posto nemam nista,a ne kupuje mi se jer je mnooooogo skupo.Evo malo slika kako radim taj za mene novi nacin susenja





trihomi su i dalje velikom vecinom beli i nikako da skontam kojom brzinom crvene uglavnom kad ovo u nedelju osusim:icon_lol:
lakse cu cekati 50/50.
malo smo se slikali pa evo kako izgleda danas

















uglavnom vec duze vreme ne izbijaju pistile i nema nekog primetnog rasta hedova,trihomi kao sto sam rekao sporije crvene nego sto sam ja mislio,tako da samo pratim i cekam kad cu da je odvedem u mrak lol lol
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Evo drugari,prosla su 4 dana od zadnjeg javljanja.Znaci ovo je sedmi dan od ispiranja i jedina vidljiva promena je zutenje listova,trihomi i dalje vecinom beli,al kontam za 5-6 dana ce to biti to kako god bude lol.
evo i slicka



miris je ekstra rad, sto sam cupkao male suve hedove i vise nego dobar,cak i da cela bude takva ja zadovoljan,kolicina,pa u nekim fazama njenog rasta sam prognozirao vise,a u nekim sam mislio da je mrtva,jedva se izvukla,tako da hteo ne hteo moram biti PREEZADOVOOOLJAN

 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Odmah da se ogradim,sinoc na ventu osuseno.Super je.Znaci sedam dana voda(jednom dnevno zamena) i onda 5 sati ventilator i gotovo.Miris nula bodova kao blag miris sena,jace se osetii neki duvan za motanje,ukus isto nula bodova,oseti se ukus duvana i to je to.A za rad cu samo reci da je ekstra,jos kad pomislim da je skinuto pre sedam dana a napolju sunce 30 stepeni.........sve mi neka milinica hahahaha Uglavnom:dok cekamo kraj hteo sam ovde da resim neke nedoumice pa da pocnem: Nabavi sam 400w hps,napravio(majstor ne ja) reflektor,tajmer,lance kukice .....uzeo metar i krenuo po stanu da premeravam.Uglavnom da ne duzim 70/110/visina klizna od 150cm do plafona po 30cm pomeranje(police) spajz.Koliko greje hps 400? Krenuo bih u novembru,zima spajz nema grejanje,box bi bio do spoljnjeg zida,nemam predstavu da li treba da razmisljam o hladjenju ili grejanju boxa. Ova biljka na terasi je visine 80cm i najveca sirina isto 80cm,znaci uz malo bolji lst i drugacije saksije mogu sa dve biljke napuniti taj prostor.Svi kazu da greje puno i savetuju kultjub pa kontam da bi mi to bilo laganica jer u spajzu nema grejanje. Znaci sta mislite jel mogu odraditi sa hps 400 u okviru boksa 150cm visine ili mora 180,210,240 uz neki vent za izduv 10w(video na limundu 900din)
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Evo ostao sam duzan slike posle vodenog susenja,a ne znam da jednu sliku ubacim pa sam dodao hedic sto sam capno sad,da se malo pocastim
malo ga gusenica gricnula pa je platio glavom tj hedom




Uglavnom danas je dve nedelje isteklo, kako je samo na vodi ,evo je, i dalje sam los fotograf













Sutra je vodim u mrak i to se namestilo da mi je sutra 35. rodjendan sta ce coveku lepsi poklon:dada

Hvala svima na pomoci,stekao sam iskustvo i nadam se uskoro novom druzenju u indoru,ako ne terase su polozile ispit a prolece ce brzo doci.Necu nikog da imenujem,ali kroz ovu avanturu imam osecaj da sam stekao nekoliko prijatelja i to je isto za mene nov osecaj,posto sam uvek ismevao ljude koji se druze preko neta,sad mi je krivo.......odo u patetiku.....POZZZ DRUGARI OD ZLOG
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
dodjosmo do kraja druzenja,hvala svima sto su pratili,davali savete,lajkovali,citali......osusena je na trecoj terasi ispod stola na kom je slikana,trim je lose odradjen pre posla zurio sam,nemam vagu nit mi treba,ja sam zadovoljan i spremam se za indor,mislim da cu napraviti dobre uslove to jest box al otom potom....evo slika za kraj pooooz









 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Eto ,sa ponosom mogu poruciti moderatoru da zatvori ovu temu i prebaci gde joj je mesto u ZAVRSENE DNEVNIKE:bananica:icon_lol:

Po mojoj slobodnoj proceni dobio sam oko 100 grama suvog kvalitetnog proizvoda od jedne fem biljke za 6 meseci pijenja kafe na terasi,kad bi takav uzgoj bio legalan sa dve do tri biljcice bi bilo ekstra,a ovako non stop si u grcu iako su uslovi kod mene fantasticni sto se tice kamuflaze,dese se neke neplanirane gluposti(zena zvala majstora za roletne i tek kad je ovaj dosao i krenuo da popravlja redom po sobama skonta da ce imati sta da vidi haha bilo je brzinsko sirenje vesa hahaha sad je smesno al u tom trenutku......).Puno je sest meseci,zato na prolece dolazi u obzir samo automatika sto se tice terase.Jos jednom hvala svima koji su pratili i pomagali svojim savetima,kritikama,pohvalama.....pozz od ZLOG
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Napušena Vjeverica
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.