150w hps 2 zenke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Biljke su stare 33 dana,danas im je 34 dan i prebacene su na cvijetanje.
Do sad je bio rezim svijetla 20/4 pa 18/6.
Sjeme je special kush x razne domaje iz outdoora.
U pocetku su bile 4 al su bila 2 mudonje.
Zalijevane su u pocetku sa kisnicom koju sam skupljao,poslje sam imao problema sa ph vode pa sam odradio dupli flush,na kraju je rezultiralo da sam overwatero biljke.
Ima par smedih fleka (deficit kalcija) zbog previsokog ph kojeg sam uspio sniziti dok sam flusho sa alkoholnim octom.
2 puta su gnojene sa pola doze zeleni Asef.
2 puta su gnojene sa espon salt,jednom folijarno i jednom zalijevano.
Svijetlo:HPS 150w
Zemlja:Terra magma
Visine sirine i duzine imaju koliko god hoce.
Temperatura oko 26 do 27 stupnjeva po noci jako padne pa danas ubacujem 3 cfla koja cu koristit na neki nacin kao grijace.
Gnojiva zasad:Zeleni Asef,Compo gnojivo za cvijetanje,epson salt,bagremov med za fruktozu.
Trening:Jako rano su topirane,odkad sam ih topiro svaki dan sam ih LSTIo i supercropo i navuko mase grane,vec su bacile preflowere da su cure.
Evo slike od obadvije,mozda izgledaju da nesto ne stima ali izvadene su iz mraka i jos trpe posljedice overwatera,nadam se skorom oporavku.
I da napomenem da je manja 1 presadivana i trenutno je u 4l potu a veca 2 puta ona je u 15l potu.



 
  • Sviđa mi se
Reactions: anunnaki_

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Znam da epson nije gnojivo nego magnezijev sulfat,posto sam ga koristio u prihrani zato sam ga i nazvo gnojivo...A istina je da su malo ispacene,previse vode je bilo u pitanju,provjeravam vlagu sa ventilatorom koji puse u zemlju,taj dupli flush me je zeznio.
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Evo cure nakon oporavka,danas je 3 dan cvjetanja prefloweri se vec dosta naziru,za koji dan mislim da krece sa hedicima.
Slike govore tisucu rijeci :ridinghorse:







 
  • Sviđa mi se
Reactions: anunnaki_

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Bravo! Lijepo su se oporavile!!Sretno :joint2:
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Jesu da,danas su nahranjene sa ribljim kostima i compo gnojivom a cvijetanje pola doze.
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Pozz vutrasi novi problemi!!!Molim vas za pomoč,naime alkoholni ocat mi je uvelike ugrozio biljke,i posluso sam savjet jednog starog growera koji mi je reko da uzmem jabucni ocat i da ih ponovo flusham.Sto sam i napravio,biljke sad katastrofalno izgedaju,zbog visokog ph skoro svi nutovi su se lcokali ali flush je opet owerwathero biljke.Vec me je sramota ovo mi se nije nikad desilo kao da sam pocetnik.Pomagajte sta da radim?Krasno sam ih izvegetiro i ulaskom u cvijetanje krenuli su problemi.
Evo sto sam dosad napravio:
Kad sam ih isflusho,stavio sam ih pored peci da se griju i upalio vent
Izbusio sam rupe u zemlji
I zbusio sam rupe u kalicu
Vise ne znam sta da poduzmem,kad se upali HPS bolje svakako izgledaju nego sto su sad na fotkama jer bude i toplije a dok je mrak znatno je hladnije sto je takoder problem.Grane su se pocele lagano savijat,lisce se frcka i objeseno je.
Da li vi znate sta da napravim???
Evo fotke
1




2



 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ko ti je to glupost kazao!
Bilke ispires samo vodom.
Ocat ili limun daš par kapi, na 2-3 litre vode,
da snizis pH. Brez pH metra moraš imat iskustvo, da to radiš.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: XsmokemashineX

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Ocito ste me krivo razumjeli,stavio sam 2ml jabucnog octa na 1l vode i s tim flusho 3/1 vode na kalice.Vec je provjereno da sa tom dozom octa dobijam od 6.5 do 7 ph.Nadao sam se konkretnim odgovorima ako mi moze neko pomoc a ne da mi kenjate da sam usro kad i sam znam da sam usro..,Od toga ja nemam nista.A sto ce tice tog lika koji mi je reko da to napravim ima niz godina iskustva s tim,cak smo i zajedno znali imat grow.Iako je i meni bilo sumljivo da napravim to sto mi je on reko pregrizo sam se i napravio,jer stanje i bez tog flusha je bilo katastrofa jer je ocito flush sa alkoholom pobijo cjelu mikrokulturu i ph zemlje se naglo opet digo.Mislim sta bi vi napravili na mom mjestu?Ostavili ih u tom stanju?Ili riskirali sa jos jednim flushom?
Ne zelim bit arogantan,ali ako niko ne zna sta da napravim sam cu nesto smislit!
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ja stavim 2-3 kapi octa na 1 Litar vode.
2 ml octa na 1 litru vode ja lično mislim, da je previše.
Ja, ako radim flush sa vodom mi ide na 18 l litara posudu oko 40 litara vode i to polako
izpiram.

Znam, da si nervozan zbog toga. Oporavice se one. Ja bi im dao plantelu vrt/bio/, imaju još
pripravak mislim da su humusne kiseline, sa tim ne možeš zahebat.
Ona ne može nikakvu štetu napravit.
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Ok hvala na odgovoru,ja sam ispro 15l kalic sa 35l vode,i4l kalic sa 12l vode.A sto se tice snizavanja ph sa octom kod mene ph vode ide preko 8 i voda je jako tvrda.Sa 2ml 5% jabucne kiseline dobijem taman ok ph.Dok sam ih flusho proflushavo sam par puta sa zelenim Asefom,pola doze otprilike sam stavljo i stim malo flusho pa na kraju samo sa cistom vodom.Nadam se i ja da ce se oporavit ali eto znam da je stanje kriticno jer vidim da su grane postale gumene i savitljive sto znaci da su pune vode i da tesko ce se te vode i rjesit.iskreno ovo mi je prvi put da mi se taj problem desio al to tak ide kad ne pruzis optimalne uvjete al pod tim mislim ne odgovarajuci ph i gnojivo za sve vrste biljaka a ne samo cannabisa.Bilo bi steta da pandrknu jer su taman krenuli hedovi picit a sa ovilikm stresom sve se pribojavam da mi jos i ne oherme,onda cu sve bacit u pm i nanovo.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Ti si ustvari napravio niz gresaka
Prvo ta kisnica,vec se 100 puta pokazalo da nije dobra ,jos samo reci da ti se u bure sljeva preko azbestnih ploca i onda imamo jos jedan problem.
Ispiranje sa alkoholnim octom,dodavanje epson soli,meda...ph iz krajnosti u krajnost.

Uglavnom nisi nista radio kako treba.Kao kada bi nekoga pregazio kamion i kako da doktor kaze sta ti je.....sve ti je jbga
Epson sol se dodaje samo ako ispunjavas neke uvijete oko ph u protivnom,katastrofa.
Med se dodaje ili nedodaje.meni on nema smisla osim ako nisi zaljevanje prije,razbio bakterije sa peroksidom,cak ni tada netreba med,ali eto kao bio bi red.
Razlika u temperaturi isto zna raditi probleme.
I sada ono sto me zaboli kada pomislim na to ...busio si zemlju,zar nisi pomislio da si na taj nacin unakazio korijen.

Biljka je sada u zemlji koja nema nista korisno u sebi.
Vjerovatno je natopljena sa tim alkoholnim octom.
Njoj treba nesta konkretno i pod hitno


edit
i evo sada opet flush sa nekakvim gnojivom pa pnda u nastavku opet cista voda...nije mi jasno sta pokusavas
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Pokusavam korigirat ph,i mislim da sam sad uspio.A za kisnicu nisi u pravu jer kisnica ima perfektan ph i dok sam u pocetku tj.cjelo vrijeme vegetacije zaljevo sa kisnicom nije bilo ama bas nikakvih problema,tek kad sam prebacio na 12/12 i krenio namjestat ph sa limunom je mi je nestala kisnica nastali su mi problemi.Slazem se s tobom da je kisnica toksicna jer sa njom padaju i razni otrovi,ali ako se biljke vani ne bune nece ni ove unutra jer ipak ima perfekt ph,epson sam dao jer jer falilio mg zbog visokog ph a i kalcij mi je falio sto se vidi po smedim flekama izmecu zila od listova.Nisam busio rupe u zemlji uz stabljiku nego na rubovima kalica (procitano na ICMAGU).Med jos nisam koristio vec sam ga planirao koristit kao fruktozu u zemlji.Opa taj novi flush je raden da bi uklonio alkoholni ocat,za epson si u pravu sto sam ga dodavo pri visokom ph,ali ociti se bili znacaji da fali mga,moja greska je ta sto sam ga stavio,pa potom flusho sa alkoholnim octom koji je pobio sve enzime i bakterije,jedino mi se cinilo razumnim to sto mi je frend reko da ih nanovo isflusham sa jabucnim octom sto sam i napravio.Biljke jako lose izgledaju,vise ih ne diram i necu ih ni hranit ni zaljevat jedno 10 dana da se ph u zemlji stabilizira od posljednjeg flusha.Jedino sto mi preostaje sad gledat kako se pate dok traje period susenja zemlje,poduzeo sam dosad sve sto sam znao a da bi iso u neke druge krajnosti ne da mi dzep jer sam kratak s lovom.Ali hvala na odgovoru Opa i sto si posjetio dnevnik.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Samo ph nije dovoljno dobar razlog da bi koristio kisnicu.

Evo ti jedan jeftin a jednostavan nacin za spustanje ph a to je limunska kiselina kosta par kuna i vrecicu mozes imati par uzgoja.
Jedan prstohvat i malo vise na litru odstajale vode i ph je ko zmaj.
Koristi obicnu vodu iz vodovoda,malo ju pustis da odstoji i nema bolje.Onda ti se nece pojaviti manjak Kalcija ili neznam cega.
Ph ti nije glavni problem i malo si preopterecen sa njim.Cijela ova frka i njena muka i dolazi od tvoje brige oko ph.
Znaci necekas da ti se stabilizira nekakav ph nego cekas da se zemlja osusi i onda full doza.

Sta imas od gnojiva?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Opa pokuso sam i sa limuskom kiselinom al nemg pogodit ph,i da zaheb sory na krivom infu dao sam 1ml na 1 l vode jabucne kiseline a ne 2ml u strci sam pisao pa sam zurio_Od gnojiva imam zeleni Asef,Compo za cvatuce biljke,epson kao mineralne soli,i med za fruktozu.Vec sam reko da je ovo lowlow profile gow,nemam nisa enzima ni bakterija,da mi je Hessi ili AD pri ruci vjerovbatno se to ne bi ni desilo jer sam naviko sa tim radit,ali posto sam imo neki sranja u zivotu sveo sam se na low profile grow.
Isto tako kazes da ostavim vodu da odstoji tu si u jednu ruku u pravu jer se tvrdoca smanjuje ali ph ti onda jos vise naraste,a ne bi vise riskirao sa icim.
A to sto si reko nda cekam da se prosusi i onda full doza mi je plan da napravim tako jer nema vise mikrokulture u zemlji a ni hrane jer je sve proflushano,znaci neki desetak dana da se zemlja full osusi pa hranjenje.
Pricao sam s legom koji mi je reko dobar savjet kako da si nakupim bakterija da uzmem u carapu dzubreta i stavim u vodu da stoji uzmem onaj bouble aparat za akvarij da nadodam kisika i to razrijedim i zaljevam lagano.
Najveci problem od svega toga je taj sto izgledaju prelose al i dalje rastu,i dok ih gledam takve smuci mi se zivot,iako znam da se nece preko noci nista samo od sebe popravit.Al prvi korak je taj da se sve fino prosusi nahrani i to bi po meni bilo to,naravno ako prezive ovaj zadnji flush.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Ma koji crni Epson,mineralne soli,fruktoza ,med i sl.to sakri od sebe i nesmatraj to gnojivom
Za odstajalu vodu nisam djelomicno upravu nego 100% sam upravu.

Znaci Epson sol i med nisu gnojiva i od njih neces imati nikakve koristi.
Iskusni grower koji ti je rekao da u carapu stavis djubre pa da to namocis u vodi i eto minerala i vitamina i sta vec...njega razbi jer te zahebava.
Predpostavljam da je to taj isti sto ti je savjetovao i alkoholni ocat.
To sto je biljka jos uvijek ziva to je dokaz da je borac i da ima strpljenja sa tobom.
A ti ako hoces nesta imati od te biljke moras ju prestati maltletirati,moras joj osigurati bar neki minimum da bi toliko i dobio od nje.
Znaci bez carapa,bez alkoholnog octa,epson soli i kisnice,
Compo 0 bodova ..ne zato sto nevalja nego zato sto to nije dovoljno. jbg uzgoj je lagan ako se drzis nekih pravila a zna biti kompliciran ako si neiskusan a tvrdoglav i drzis se nekih savjeta tzv iskusnih growera.
Na nasem forumu je sve crno na bijelo i moras samo malo pronjuskati ....koji Icemag i savjeti sa Icemaga ,mislim na zabijanje stapova u zemlju ja sam siguran da si i sam cuo dok si to radio kako puca korijen dok busis zemlju..
Ali to je samo jedan dio u paleti gresaka koje si napravio ,samo se nadam da neces tu carapu sa sranjem staviti u vodu pa to razrjediti haha.
Nego da rezimiramo
Malo konkretnije gnojivo ti treba....a gore sam ti napisao sta da izbacis iz upotrebe ako mislis nesto zamotati u rizlu.
pozz i sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Samo da obavijestim da ovo sto sam napravio je uvelike pomoglo biljkama uskoro slike,Opa tvoje komentare necu ni komentirat jer koliko vidim smatras me budalom i 100% si uvjeren u neke svoje metode bez prihvacanja tudih metoda.Znas ja nisam noob da growam prvi put i nemas pravo opovrgavat svaku moju rijec jer ako si toliko siguran u te svoje metode onda ocito i drugima krivo govoris.Sta bi ja sad trebo neko konkretnije gnojivo?Pa da imas biljke u uvijetima kave su bile kod mene i toliki mal budzet mislim ni da ti dotle ne bi dosle.Ne kontam sta ti pokusavas,da me ismijavas?Evo ovaj dnevnik je otvoren i imat ces vremena posjetit kad kad god hoces a ja cu ti dokazat da cu ja sa svojim smecem od gnojiva napavit dobar hed i da ce ga bit dosta s obzirom da stoje pod kineskim 150w hpsom.A kad vec toliko negiras ono sta ja mislim da valja jel bar mozes reci zasto?A ne samo e to ti ne valja de ti ovako...Mislim svasta...zasto ne valja med,jel ti znas koliko je med zapravo koristan u growu?NE samo da je fruktoza i sluzi kao boster za pojacavanje THC necu reci da kopira Bud candy ali nije ni daleko,razvija nove bakterije koje ja trenutno nemam u zemlji,zasto ga ne bi koristio onda daj mi razlog.I zasto kazes da je Copmo o bodova?Definitivni je bolji od asefa i plantele a i duplo je skuplji.Na organskoj je bazi NPK 3.6.6. sto je sasvim dovoljno kao baza za cvijetanje.I kakve palete gresaka sam ja napravio?Jel si ti uopce procito moj dnevnik od pocetka?Ponavljam biljke su bile krasne dok sam ih zaljevao sa kisnicom i kad je nestalo kisnice u tom periodu sam otisao na 12 12 i koristio prvo limun pa alkoholni ocat pa limunsku kiselni i nikako nisam uspio pogodit ph jer ni nemam ph mjerac.A sa jabucnim sam dobijo provjereno da ph valja na omjeru koji sam koristio i stvarno valja!Nikakve palete gresaka i nikakva sranja nisam napravio sve dok me PH nije zgazio zbog mog budzeta da si kupim pristojan ph minus i ph mjerac.Jel to toliko tesko za shvatit?Zato sam i dosao i pitao da mi pomognete a ne da svaku moju ispravljas ko da si popio svu pamet svijeta.Ajde strpi se sad malo mozda vec sutra stavim slike pa da ti pokazem kako sam ih unistio sa busenjem zemlje i slicno.Ako nisi cuo za neke stvari u growanju i nisi ih koristio nemoj ih ni pljuvat ako nemas dobar protuargument.A za tog growera sto takoder pljujes de mi reci u cemu je pogrijesio sa tim sto mi je reko da flusham i da si nakipim bakterija ili ni za to nemas odgovor vec svaki post mi seres.Izvinjavam se na dugackom postu al nemoj te me smatrat idiotom jer sam minimalne uvjete biljkama pruzio jer mi treba heda da se ljecim jer sam jedan stadij ispod raka koze,zato min nemoj pametovat sa tim nekim profi forama jer cu te razuvjerit.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Žao mi je Owerdoze što nisi razumio Opa cupu i njegove savjete :( nego si to shvatio kao atak na sebe i na svoj uzgoj. Čovjek je dobra duša i sigurno ti ne želi ništa loše reći.
Imao sam prilike vidjeti njegove biljke uživo,njegovu jednostavnost uzgoja,njegovu jednostavnost kao čovjeka ... krvi će ti dati,tako da ne vjerujem da te smatra idiotom ili sl.
Aj,budi pozdravljen.

Hebemti ovakve crnjake :(
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.