terasa lst

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Moram da kazem nesto o treniranju,jer sam odusevljen.Mislim da sam ga korektno odradio i dosao sam do nekih zakljucaka koje zelim da podelim sa vama,iako su mozda totalno pogresni:respect:

U pocetku sam mislio da je cilj omoguciti sto vecem broju vrhova(grana kasnije hedovi) direktan izvor svetlosti,pa sam ih spustao maksimalno u suprotnom pravcu od vrha biljke,znaci leva strana saksije savijam vrh cele biljke,a na desnu stranu sekundarne grane dok se ne popuni sve.I to sve tako treba ali postoji jedna stvar koju nisam znao tj. nigde nisam nasao na forumu,sto ne znaci da nema.Dakle,mislim da tokom celog treninga 80% biljke mora biti u istoj visini jer u mom slucaju sekundarne grane koje su bile ispod nivoa biljke,iako izlozene direktnom suncu maksimalno,nenormalno su zaostajale sa rastom.Na pola grova sam ubacio kao neku mrezu i uz pomoc nje podigao te grane razlika se neverovatno primetila,a npr. imale su manje sunca.
Moja je bila logika da spustim sekundarne grane sto vise,pa posto su na suncu kad poteraju nove sekundarne grane u vis taman ce i vrh biljke zavrsiti svoj trening sa druge strane posude.E to sve tako samo truditi se da sve grane budu u istoj visini.
Mreza je ustvari mama ali uz malo vezbe vezivanje postaje opsesija hahahaha ju ju necu vise duvati hahahahah
Salu na stranu,daleko bilo pu pu,lst je mnogo prakticniji i mislim da ga biljka dozivljava prirodnije.
POZZZ SVIMA
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
zli.azra je napisao(la):
ali uz malo vezbe vezivanje postaje opsesija


Ja sam samo jedanput i prvi put probao LST nedavno na biljci sto je startala 12/12, ali kako je ona brzo prestala rasti (vec nakon 20cm) prestao sam, ali sam iskreno gustao u tome dok sam radio i bio sam zadovoljan kako sam napravio za prvi put i otad jedva cekam da napravim lst u sljedecem growu na jednoj od biljaka samo posto ce ih biti 9 u satoru >:D
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Mikroskop jutros stigao:ludak..sve se vidi ekstra(60X kineski 600din(5.5e)),doktor creative opet bio u pravu,svi su mlecni a i na zalost nasao sam se oci u oci sa odvratnim paucima ,mnogo su strasni ,i samo pice sa onim odvratnim njuskama.Ne mogu da skontam ko je poglavica pa sam sam popusio lulu.
Dvoumim se da li da grunem insekticid jer su svi trihomi mlecni i kontam bar jos 20 dana cvetanja,ili da svako vece i po neko jutro fajtalicu u ruke i borba.
Prva je varijanta laksa i proverena,ima da ih poubija FORBS ki macice,ali....
Evo i mnogo slika tu je i komsinica ljuta habanera papricica




















pozz svima
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
malo je 20 dana da ta biljka zavrsi, sitni su jos hedovi jako, samo strpljivo... uostalom, vidimo je za 20 dana, mozda i gresim, vreme je lepo... dobra komsinica, bravo
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
pozzz
Danas sam naleteo na djubrivo fito fert kristal 4/10/40+2mg+me i cini mi se da bi bas leglo u ovoj fazi.Sutra cu ga najverovatnije kupiti ako me u medjuvremenu neko od vas ne razuveri.
Malo pre sam je poprskao insekticidom,karenca je 20 dana i to joj je drugi tretman istim i zove se FOBOS prvi put je razneo paukove pa se nadam da ce je isti ostaviti na miru do kraja,a to je kako vi kazete do kraja septembra.
Da li da pre prelaska na fitofert odradim jedno ispiranje?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
ja sam koristio jedared fitofert ali 3/8/6 i nije bio los, ne znam za ovaj sto spominjes

edit
e, sad vidim o cemu pricas:
"FitoFert Kristal 4:10:40 + 3MgO + ME (za brzo sazrevanje i pigmentaciju)
Svojim sastavom ovaj preparat je namenjen za brzo sazrevanje, kvalitetnu pigmentaciju i sadržaj suve materije u plodovima. Naime prisutni fosfor ubrzava zrenje, dok visok sadržaj kalijuma garanturje kvalitetnu pigmentaciju i visok sadržaj šećera u plodu. Mala količina azota čini ostala hraniva transportabilnijim, i dovoljno je niska da ne ostavlja nitratne rezidue u plodu. Broj tretiranja 1–3 puta, najkasnije do 15 dana pred berbu. Kompatibilan je sa većinom preparata za zaštitu bilja, osim alkalnih, bakarnih preparata. Primenjuje se fertigaciono u dozama od 0.08-0.1% i folijarno u koncentracijama od 0.3–0.8%."

ak probas javi rezultate, mada ja licno vise u indooru volim baratati sa tecnim djubrivom.
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
To je to,probacu ga veceras posto je vreme zalivanja i hranjenja,obecavam puno slika pa cemo zajedno pratiti ucinak,meni se cini ok i ph 0.1%nog rastvora je 5.5-6 sto je isto idealno ali cemo proveriti pre zalivanja.
Jos samo jedno pitanje
0.1% rastvor u 5l vode je 5grama ili se varam


Ovo sto je power seed napisao ne pise na uputstvu,svaka cast za poznavanje materije,dogodine kad opet posejem bostan moracu ga iscimati za neki savet
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
sinoc prihranjena kristalom,dok ovo pisem izgleda ok. pre zalivanja sam je dobro isliko i to ovde kacim,pa ce vidimo jel cemu\\


















 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Nije se osusila preko noci,evo nas u drugom danu posle hranjenja djubrivom u granulama,tacnije kristalima.Dao sam 0.1%ni rastvor tj jedna kafena kasicica(ravna je oko 5 a supena oko 20),izmerio ph i dovede ga na 7 a inace je visok da ne postoji nijansa preko 8.5,tako da sam na 5l vode dodao pola cepa sirceta a inace ide 2.
Slike cu pokaciti pred novo zalivanje pa cemo uporediti sa predhodnim slikama tj. ja cu uporediti a nadam se i neko odavde jer sam ja malo subjektivan,kakva je takva je moja je jeeeeeee.
Mogu da kazem da se vec vidi napredak,posebno na malim hedovima,svi su dobili belu kapicu od novih pistila,haha ma nema takve na celom forumu hahahahahahahah crce od smeha a i Vi .
Odvratni spajdermeni su uglavnom vidljivi samo na jednom vrhu i oni su mi jedina briga za sad i od pocetka.Sunce przi vetric pirka...sve za 5.
Znaci sreda zalivanje i slike pa se pisemo pozzzzzzz svima
 
05.09.2012
3
1
0
46
grožđe sam pobro još i vutru pa kak bude:bananica vutra 009.jpg
 

Prilozi

  • vutra 007.jpg
    vutra 007.jpg
    206,6 KB · Pregleda: 52

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
burazeru nemoj po tuđim temama kenjkati sa svojim slikama...

ako imaš želju podijeliti nešto sa nama onda otvori vlastiti dnevnik ili stavi u fotogaleriju...
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Zena otisla sa klincima do grada na ulicne svirace i ponela fotoaparat a zaboravila bateriju hahahaha,tako da nema slika ni mojih a bogami ni njenih lol.
Uglavnom malopre je zalivena i prihranjena kristalom,razmisljao sam da li da idem jos jednom samo voda ali eto,dobila je klopu pa cemo pratiti veceras,posto przim na PokerStarsu,kasno cu leci lol bar se nadam.
Ujedno sam odradio i folijarno ekobusterom znaci fuuul tretman.Ako primetim nesto sumnjivo ide ispiranje koje nas svakako uskoro ceka,ali nadam se da ce reagovati kao prosli put.
Moj je neki plan jos jedno cisto zalivanje za 4 dana,pa onda jos jedno hranjenje posle jos 4 dana i onda 21. 22.09. ispiranje ako pocnu tamniti.Verovatno cu ubaciti nocne slike kad se vrate mada blic me plasi,ako ne onda sutra.
Pooooz svima


Evo je Uspavana lepotica





 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Meni se cini ok. ali bih voleo da mi to potvrdi neko od iskusnijih.Inace oni na t(ne mogu da zapamtim trihinomi lol) ima po koji i crvenkast al su 99% beli.






















Hedovi su tvrdi i imaju lep miris ali ne intezivan,tek kad ih malo pipnem,stvarno vuce na neko voce ali ne kao zvake,bas je egzotican smek,jos nisu masni pod prstima i jos ih nisam probao lol.
Citao sam da neki skidaju sitne hedove da se pune glavni jel to opravdanje za dirkanje pre vremena ili je stvarno tako?Fotoaparat mi bas i nije neki ali nisam ni ja bas neki fotograf,nadam se da se ok. vidi.
Pozzzz


Kad sam video ovaj makro hed(sliku) ponovo sam smeknuo mikroskopom i ima gomilu crvenih,sta da radim? Da je ispiram,vecina hedova su sa belim ali ima i nekoliko gde ja 30% crvenih,skroz sam sludjen pomagajte drugari
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
još ih barem 7-10 dana drži i redovito provjeravaj mikroskopom...
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
metalmaniac je napisao(la):
još ih barem 7-10 dana drži i redovito provjeravaj mikroskopom...

Jel da posle 7-10 dana ispiram a onda jos 14 dana samo voda?Znam da zvucim kao retard posto si mi ekstra brzo i totalno jasno odgovorio(hvala metalni manijace) al moram da proverim, malo sam se :banana_rasta:.......ustvari malo viswe:banana_rasta::banana_rasta::banana_rasta::banana_rasta::b_jump: banana
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
mislio sam na to da ih sada dobro flushaš i u roku 7-10 dana staviš na sušenje, uz redovno praćenje boje kristala pomoću mikroskopa (skidaj kako ti želiš).

evo, jasnije od ovoga ne mogu :D
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Imas ti tu jos voznje dosta vise od 7 do 10 dana. Pistile su smedje ali trihonomi ocisto nisu. Ja bih to ostavio jos sigurno 20 dana...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.