The grow dnevnik

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
kao prvo čestitam na trudu i nije mi namjera davat savjete svisoka ili pametovat
ali iz iskustva kažem
podigni vlagu koliko god možeš,
evo teorije,
frend i ja smo podijelili 10 biljaka tj dao sam mu 5 kom, nekih 25-30 cm su bile visoke,
znaci ista zemlja, imamo identicne boxeve, ventilaciju, lampe, gnojiva i to.
ja sam drzao vlagu 50-60% u veg i 40-50% u cvjetanju. znalo je past i na 30 ali nakratko.
a on je drzao min 75 pa do 100% po noci u vege, 50-60% cvjetanje. (sad će svi spomenit mold)
to je postiga tako sta je ulivao vodu u pod od homeboxa
da tanjuri budu u 2 cm vode ali ne ide u njih.
uglavnom
nakon dva mjeseca u ima monstrume, za trecinu veće i duplo šire.
nemogu se zaklet da je to apsolutno samo radi vlage
ali vrijedi probat.
pozdrav i sretno!
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Tinitus- hvala na savjetu što se tiče vlage...i ja sam se igrao sa vlagom ali bit je da shvatiš čemu vlaga i šta ona radi,nije ti pozitivno držat vlagu ni previsoko a ni prenisko,sve ovisi u kojem je biljka stadiju,naravno kad biljka tek počinje svoj život vlagu treba držati što večom kako bi olakšali biljci upijanje vode da se ne stvara stress zbog manjka korjenskog sustava,kasnije i vlaga može nanjeti štetu,pogotovo u cvjetanju vlaga nikako preko 35% , neke sorte mogu podnjeti veču vlagu ali večina indica če ti zahvatiti pljesan!

Vlaga ti je potrebna najviše kod - klijanja sjemena,kloniranja i početkom vegetativnog rasta isto može veča a kasnije smanjiti na oko 50%, meni osobno to neigra ulogu i ja volim kad mi vlaga šeta od 35-50% tijekom vegetacije i u biti nisam vidio da vlaga igra neku ulogu tijekom rasta same biljke,ako je zemlja dobra biljka če rast nesmetano tijekom cijele vegetacije bila vlaga 30 ili 60% u to sam uvjeren nego sam ti htio skrenuti pozornost da paziš na temperaturu ukoliko imaš visoku vlagu u boxu pošto ti nije isto 30*c suhog ili 30*c vlažnog zraka,u slučaju viših temperatura vlaga može biti isto tako štetna!

Izvini ukoliko sam sad pobio neku tvoju misao ili ideju...nemam tu namjeru nego pokušavam razjasniti svaki aspekt koji se spomene u ovom growu tako da bi ljudi koji nemaju znanja lakše to sve usvojili,a najlakše je naučit kad ti netko objasni riječima koje možeš razumjet!

Bez ljutnje prika i hvala na savjetu još jednom...čak bi te i poslušao i digao vlagu na 50% ali sam ovlaživač dao Hazeseekeru pa neam sad,inače sam napravio ultrazvučni ovlaživač ručno i meni je dizao vlagu za 10% u prošlom boksu a ovdje mislim da bi čak i 15% navuko veču vlagu pošto je box manji i slabiji je protok zraka i nemam hps lampu unutra!
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Greenpower i Bobach - hvala na komentarima i brizi hehe,istina malo spavam po noči,inače ispite rješavam a um mi je najoštriji po noći pa imam naviku po noči bit budan i učit pa sam povukao malo tu naviku pa mi je sad teško spavat po noči,znate onu spavam danju, radim noču za gradsku čistoću ( hehehe) al evo danas okrečem ploču,nisam cijelu noč spavo,tek sam oko 9 ujutro zaspo i digo se oko podneva pa ču danas naveče to nadoknadit lijepo,zakurit frulu pogledat koju seriju i odo u zemlju snova!

Ajde da se vratim na grow,nakon što sam prorezao sjemenku Cheesea ostavio sam ju još 24h, pošto sam primjetio da klica kreće u akciju doslovno istom brzinom kao da je sjemenka sama pukla a znate da se odma vidi i sami,pukne klica vidi se malo bijelo,sutra pogledaš več je centimetar duža i tako ali u slučaju cheesea mislim da je do sjemenke,uopče klica nije bila normalne bijele boje i nisam primjetio nikakav napredak stoga zaključujem da je mrtvo sjeme bilo ili tako nešto,desi se i to nekad ali odma sam reagirao i danas ujutro več stavio novu sjemenku na klijanje!

Ubacio sam direkt u posudu za klijanje malo terra magme i unutra fino namjestio sjemenku Big Bang-a,posudu sam prekrio aluminijskom folijom da zadržava vlagu i stavio sam posudicu na reflektor pošto je on fino topao na dodir pa nek se lagano pari unutra sjemenka koji dan...ovaj put sam polio običnom vodom iz pipe PH 7,0 do 7,1 ali inače nikad nesnižavam ph vode tijekom klijanja pošto nisam primjetio neku razliku!


kako god bilo nije mi žao sjemenke i imam još za posadit genetike ali sam stvarno htio vidjeti taj cheese pošto je stvarno jako kontroverzna biljka,nekima je među najboljima a neki kažu da je največe smeče za uzgajat zbog hermija i mutiranog rasta i takvih gluposti ali jbg probat čemo drugi put!

Evo i nekoliko slika da vidite trenutno stanje u boksu,čini mi se da Nina tek sad zapravo počinje s rastom,slabo je išla prvi tjedan al sad raste ko gljiva i doslovno vidim kako napreduje!

Evo jedan od 3 termometra,ovaj mjeri pomoću sonde temp i vlagu


Evo kako Nina danas izgleda


I na kraju evo Big Bang u svojoj posudici,nadam se da če ova sjemenka niknut,ukoliko se to ne desi neču više saditi nego se onda usredotočujem na Ninu pošto mi je kasno onda sadit opet novo


Pozz svima...!
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Evo još da pokažem šta se kod mene udara,nažalost ovo mi je zadnje od svega i s tim moram preživjet do kraja growa...uff mogu mislit kako če bit teško al preživjet čemo nekako :) hehehe uživajte

Lijevi hedovi su Skunk#1 a desni hedič je Domaja koju sam riješio i stvarno je odlična...miris/okus/rad (neprocjenjivo)
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
Ajde, ajde, bilo je i vrijeme (spavanje):icon_lol:
Šta se tiče ČIZA šteta:eek:hno: Stvarno me zanimo, pošto kompi savršeno napreduje GRMČINA
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
Ma umjesto više opcija ja opičio pošalji:ludaci_lol:

Uuuuu, malo je to malo do sljedećeg growa:eek:hno:
Neću više trkeljat, ajmo Bang:sun2:
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Evo i mene,zapalio sam skunk#1 indica fenotip naveče prije spavanja,spavo sam ko crknut i probudio se stvarno predobro raspoložen,inače imam problema s održavanjem sreće i dobrog raspoloženja,nema dana da sam normalno raspoložen i da sve bude super,samo odjednom dođe onaj osječaj tmurnog oblaka koji stoji samo iznad mene i kiši loše raspoloženje,nemam pojma nazovi to ptsp,bipolarni poremečaj il čisto depresija al svaki dan me jednom barem uhvati al eto danas sam predobro raspoložen!
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Nove slike Nine danas joj je 10.dan vegetacije,primjetio sam prve internodije kako izlaze...več???kako god okrenem krasno raste,nemogu se požalit!
Širina 13cm
Visina nije baš mnogo veča,biljka če bit stvarno niska koliko mi se čini za sad!

Nina od gore slikana


Na ovo slici možete primjetiti prve internodije kako izlaze kod prvog para listova!


Peace,out!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

neo

Aktivan Član
06.12.2010
77
6
0
45
4herbs pozdrav.svidja mi se kako si resio sonda ,temperatura,vlaga u praksi kako ti se pokazala oprema jel tacna?.imas i podno grejanje boxa jel to na elektriku jel da se kazemo vodeno kroz sistem cevi?4herbs pratim tvoje radove zanima me imas iskustva u boxu mi temp10 c, biljke su pred samo branje,kad je svetlo temp 20 c.nikako grejanje da resim,sta ti mislis jel frka ovako slaba temp.u cvetanju?racunam u prirodi je i hladnije pa uspe,imas neki savet?ja nov na forumu pa sam morao nekog iskusnijeg da pitam
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Haze kud žuriš tek je 10 dana stara,ti bi nju več ocapario,mora ona još malo porast,sad da ju srežem gubim tjedan dana rasta sigurno,al bit če topping ne sekiraj se,sad je visoka onak jedo 6 cm a imam metar skoro da ide,topirat ču kad presadim u compo sannu!

Ja mislim da če ti stvarat probleme niska temperatura,biljke prolaze kroz određene šokove kad temperatura pada,večina biljaka nebi ttrebala nikad otič ispod 13c najbolji rang mislim da bi ti bio kad ti je svjetlo upaljeno da ti bude jedno 25 stupnjeva a kad je ugašeno recimo 18-20 makar može sve u rangu od 20c-30c
 

neo

Aktivan Član
06.12.2010
77
6
0
45
hvala na odgovoru 4herbs,moram radijator da ubacim.....znam,pratim tvoj rad
 

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
uuu odličan dnevnik-:clap:napokon je ovaj forum saživio
sretnoo
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
Pozdrav care:icon_lol::icon_lol::icon_lol: Totalno te kužim, ajde spavanje rješava pun k..ac toga, bilo je svakakvih faza, ali san uvjek je...no izvuče. Nina lijepo napreduje, a znam i da to lijepo relaksira, mogao bi sjediti i buljiti u njih nekad cijeli dan:watchplant: Big Bang?
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
HazeSeeker je napisao(la):
Ma Čim pusti nodove odma topiranje .... Nema viŠe labavo .

Eto buraz odlučio sam te poslušat,neču sad odma cvikat jer mi je baš ono premala ali sam požurio stoga presađivanje i danas ujutro je prebačena u composannu,nježno sam otresso terra magmu i nisam izgubio skoro ništa korjenčića,zalio sam ph sniženom vodom,dodo jaču dozu supethrivea da minimaliziram stress,barem tako piše u uputama,nisam tolko puno koliko su naveli ali onako poštenu dozu,i naravno H2O2 odma da kisika dobije korjenje,vidjet čemo za par dana kad krene pa se bacam na topiranje,oču onak par finih cola izvuč da i dobijem neku količinu na tu jednu biljku,smračio sam totalno na to sjeme drkavo,pogledo sam big bang čini mi se da je pukla sjemenka pošto ima več otvor ali još nema klice nigdje,ostaviču sad jedno par dana neču ni taknut pa čemo vidjet,sve u svemu odlično mi izgleda i mislim da neče bit puno problema,samo što me sad jebe postavljanje ventilatora pošto je nizak,moram stalak napravit od žice da propušta svjež zrak ispod venta da ima učinka ventilacija ali to če bit riješeno za dan dva a evo za sada slike da vidiš kako to sad izgleda!









Eto buraz vidjet čemo ovaj put kako če to ispast na kraju :) pozz
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
pratim sa zanimanjem
aj napisi kako reagira na vent tako blizu (po mom misljenju)
sritno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 4herbs

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
vent preblizu? preblizu je kad lišće struže o njega i on je kida :D
sretno s growom, na prvu djeluje sistematizirano i promišljeno.
trebat će njoj neko vrime da zakorjeni tu pitarčinu i s obzirom na količinu zemlje ja to skoro pa i ne bi gnojio nikad.
nisam skonta, jeli ostaješ na štednoj cili grow ili ide hps? tlaka mi se sad vraćat i tražit.
lipo mi je...
satori mi je, shvatit će svi mandala fanovi :D

e da, ja umisto onih papirića imam sexy excelovu tablicu, tako da se zajebavam da imam softver za uzgoj
sve u bojama, zeleno vegetacija, crveno cvat, oznake kad bi trebale bit gotove po preporuci proizvođača
izračun potrošnje struje po 18/6 12/12, dnevno, misečno, cili grow
igram se ko dite i super mi je
ima sam i ideju da postawim webcam 24/7 ali me žena urazumila
maštam da bi to bilo baš super
ali ima žena pravo, kad otvorim vrata od box-a imam live stream u 3d tehnici
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.