Trebam pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.02.2010
23
0
0
35
prvo pozdrav za sve..moja prva tema iako vec pratim i citam forum(extra je).
dobio sam dosta sjemenki,mislim da ih ima preko sto(100).zelim poceti svoj prvi outdoor,ali me brinu te sjemenke..pomozite malo,kako i sta da uradim sa tolikim sjemenkama>>?.koliko mogu biti "ispravne"sto se tice starosti za klijanje i rast..:sun2:/ evo nekog sunca kod mene u sarajevu:sun2: pozz
 
12.02.2010
23
0
0
35
naravno da je previse..nisam ni mislio to sve posaditi..i nema komercijale//taj link sam vec citao,kao i mnoge druge teme>.
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
957
1.458
163
Ako se dobro čuvaju semenke mogu da se sačuvaju godinama . Slažem se za mesto čuvanja ,mada neki popinju i frižider ili zamrzivač .
Kreni sa 10-15 semenki a ostalo skloni da imas ako nesto zezneš . Odgovori će doći sami
 

Headonist

Aktivan Član
03.01.2009
170
18
18
34
odaberi što tamnije (ili tigraste) i što okruglije sjemenke. i nemoj saditi previše, kao što su ti već rekli. ne zbog količine, već jer bi ti netko lakše uočio biljke tako. sretno

P.S. super avatar :)
 
S

silikolor banda

Guest
pazi moj ti je savet ako sejes domacicu da sejes svo seme na malom prostoru time dobijas da imas puno biljaka kojke nece biti jako visoke i nece imati veliki urod ali ce ih imati puno i samim tim ce doci i kolicina. ja sam za svoj prvo grow ikada imao neke sative po 2m i vise. premirao sam od straha da ih neko ne otkrije. od tada sejem puno biljaka ali zbijene i budu visoke max 70cm. ali ti najbolje znas kakav ti je site za sejanje i da li visina moze da bude problem. ja se takodje nadam da nije komerc. uzgoj, pre svega zbog tvoje licne sigurnosti. nije vredno par kila prodate wu 2 3 godine mardelja veruj mi
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ja bi to sve bacio na mesto gde hoces da sadis i mislim da nece biti problema ako imas 100 semenki a i ne verujem da ce sve da nikni to bi bilo prirodno cudo...
a mozes podeliti na pola pa na deve lokacije posaditi ,, ja nebi reskirao sa 15 smenki posto znam iz iskustva da se od 15 smenki koje sam sadio direktno na sajt nekada desavoalo da ne nikne ni jedena ili da niknu pa ih nesto pojede mislim da 100 semenki nije puno ,, al najbolje bi bilo da posadis 15 u casice pa presadis na mesto gde zelis kada biljke budeu vece,,,

sad je na tebi da odlucis pozdrav :)
 
12.02.2010
23
0
0
35
svidza mi se ova ideja "na malom prostoru"..bas zbog "sajta"..i bas mora nesto izrasti od toliki sj...naravno da nije vrijedno pasti muriji u ruke zbog nekoliko///-uvazicu ove savjete sigurno u growu..zz
 
S

silikolor banda

Guest
slusaj trance najbolje je da stavis svo seme na klijanje, nadam se da ti je poznato kako treba da to uradis, da ne objasnjavam. nakon toga kupi plasticne case, ja uzimam 1dcl, i kupi neku dobru zemlju za cvece. ja koristim godinama neku holandsku tresetnicu, njoj nema potrebe da nista dodajes jer je sama po sebi rastresita. kad isklija seme presadis ga u case, i na sajtu napravis od pruca i najlona mali plastenik. bar ja tako radim, ne znam koliko ti je bezbedan sajt. kada dovoljno ojacaju presadim ih u pripremljenu zemlju. ako hoces vece biljke onda veci razmak izmedju, za manje kontra. ja preferiram manje biljke, manji urod po komadu, ali puno njih. meni bar tako budu bolji hedovi, vise thc. ako mozda gresim neka me drugi isprave ali meni ova metoda radi savrseno vec 12 godina.
 
12.02.2010
23
0
0
35
dobro ti to radis vodenichar,vec dugo godina..svaka cast..pokusacu tako uraditi..primjenicu sve sto sam naucio ovdje na forumu..tvoj plan rada je sigurno uspijesan!!poslusacu te i nadam se uspijehu..//zz
 
S

silikolor banda

Guest
drzim ti palceve. ako naidjes na bilo kakav problem slobodno se obrati ja sam sada svaki dan na forumu