Triptank's Orange Bud & Think Fast

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Ja bi je topirao kao eksperiment, mozda potjera fino

Izgleda da se sama topirala, tu na vrhu di je jedan list više neće rasti, nego će se ispod tog lista početi granati u 3 glavne grane :) zato ju neću sad topirat, za koji dan kad još malo izbiju ove grančice ispod lista, onda ću uklonit taj list . Evo na slici sam označio di mislim da počinju nove grane.
image.jpeg

Self-topped cannabis seedling haha!
:D
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Moguće, ali nije mi ni bitno. Već dva dana su 4 biljke točno ispod lampe a ova jedna je sa strane da ne krade lumene od ovih jačih. Baš me zanima kako će se razvit, kroz 7-10 dana ću znat šta ću s njom.
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
UPDATE DAN 12.

Biljke broj 1,3 i 4 sam danas topirao, sutra ili prekosutra su na redu broj 2 i 5. Danas zalio sve biljke sa runoffom, 2 litre svakoj. RO voda s dodatkom sensi grow a i b, cal mag. Ph-6,3, EC-1.1 (to sam izračunao, moj mjerač pokazuje 550 ppm).

Obratio sam se dutch passionu i naveo da 7 sjemenki nije proklijalo, poslao sam im slike mutanata, i gle čuda, ispričali su se i ponudili mi paket od 5 sjemenki- Think Fast. To je nova sorta izašla na tržište početkom ove godine. Danas su mi javili da je paket poslan i da mogu očekivat da će stići za 3-5 radnih dana. Tako da planiram sačuvat 3 najbolje biljke orange bud (#1,#2,#4), posadit 3 think fast u tegle od 20 litara ,a mutante na salaticu. Mutanti imaju šanse samo ako počnu rast normalni listovi bez fleka i ako buknu odjednom jer su sporiji i manji od drugih biljoza.
Mutanti sa flekama vjerovatno imaju variegation; variegated foliage, biljka bi se s time trebala izborit kako bude rasla, ali može se desit ako je gadno pogođena da se počnu razvijati razne mutacije. Ne ulažem velike nade u svoje mutante, ali dajem im šansu da se dokažu i nastave živjeti. O.B.#4 ima par točkica koje se vide na slikama dan 11. i 12. Izgleda mi kao da se biljci desila transpiracija tokom noći pa ju je spržila lampa kad se upalila (rubovi lišća), mislim da nije od pregnojavanja jer su sve dobile jako male doze kad sam gnojio i samo ta biljka ima takve točkice.


O.B.#1
IMG_5168.JPG IMG_5169.JPG IMG_5170.JPG


O.B.#2
IMG_5165.JPG IMG_5166.JPG IMG_5167.JPG


O.B.#3
IMG_5162.JPG IMG_5163.JPG IMG_5164.JPG


O.B#4
IMG_5159.JPG IMG_5160.JPG IMG_5161.JPG


O.B.#5
IMG_5156.JPG IMG_5157.JPG IMG_5158.JPG


Banda na okupu:
IMG_5153.JPG IMG_5154.JPG IMG_5172.JPG

:spliff:
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Mene bas zanima sta ce biti sa onom sto se samotopirala :)
Fino je to od Dutch-a, a inace svaka banka bi tako ucinila,nadam se, ili bi ti poslala sjeme koje si vec bio porucio ili bi ti ponudila neku recimo novu sortu ili nesto cega imaju vise na lageru, cisto da ispadnu ljudi a i zbog licne reputacije.
Inace, lijepo zeleno bilje :) jedva cekam vidjeti ih kao monstrume :D
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Izgleda da se sama topirala

Cini mi se da sam procitao negdje na forumu o tim retardacijama kanabisa, i samotopiranju. Cini mi se da je @Stipe ili @Blade pisao. Kazu da te biljke ostanu male i zakrzljale. Nemoj me drzati za rijec, ali cek' da se neko od njih javi. :)

Ali se zna desiti da doslovno preko noci bukne i prestigne sve ostale u rastu.;)

Ja drzim fige da bude najbolja od svih. :)

Izvini Triptank za mali off, nego, kao sto rekoh da sam procitao negdje, evo kako @No Joke kaze,

SamoTopirajuća biljka:
(Ovo je jako rijetka mutacija, i zabilježeno je tek nekoliko slučajeva biljaka koje same sebe topiraju. Nemojte misliti sad, pa kako biljka uzme škare. Nije baš tako, nego priča ide ovako...Neke biljke umjesto da razvijaju nove node i rastu u visinu počnu tjerati nove sporedne grane, isto kao što se događa nakon topiranja. I uglavnom takve biljke ostaju patuljaste i ne porastu visoko, te u cvijetanju ako ga dožive ne mogu dati neki značajan urod.) Jedan od primjera:
plant-topped-itself-mutation.jpg

Samo me interesuje kako napreduje Orange bud? :) Da li bi se moglo desiti da bude suprotno od ovoga sto kaze No Joke? :) Volio bih da bude suprotno. :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.384
2.598
Kod mene u boxu je jedan kriticni koji se sam topirao.Samo jedna noda i to je to.
Imam 4 biljke u boxu i siguran sam da nitko nece pogoditi koja je od njih ta sa felerom:)
Znaci...samo vozi ;)bit ce to hebena biljka
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
UPDATE DAN 16.

Mutant koji se samotopirao više nije živ, ali nije sve tako crno :D
Jučer stigao paket od Dutch Passiona, 5 kom Think Fast, pa evo par riječi o strainu :

Think Fast® was created by crossing Think Different AutoFem with a specially selected cutting of the Dutch Passion classic Power Plant® in the search of new AutoFem genetics. The first generation offspring, which is normally used for further breeding, was let flowering and gave surprisingly good results. When crossing an autoflowering variety with a traditional photoperiod variety, none of this offspring will be autoflowering. The Dutch Passion geneticists discovered that these non autoflowering plants, which carry the recessive autoflowering gene are significantly faster than their photoperiod parents.

Think Fast still needs a 12/12 light system to start flowering, but grows bigger and taller in a faster way. With this feature it becomes possible to grow big, potent, photoperiod strains with almost the speed of an autoflower. Think Fast® can be grown outdoors and indoors and will reach the height of a photoperiod strain, but will be ready to harvest a few weeks earlier. Think Fast® inherited the overwhelming big yields from our classic strain Power Plant and is almost as fast and easy to grow as the legend Think Different.

IMG_5243.jpg IMG_5244.jpg IMG_5321.JPG IMG_5241.JPG

Čim je stigao paket sam stavio dvije sjemenke u vodu, obje su već razbile ljusku i trenutno su u zemlji u teglama od 20 litara plagron lightmixa.Sada u boxu imam 4xOrange Bud i 2xThink Fast koje sam danas ubo u zemlju i nestrpljivo čekam da provire iz zemlje.


O.B.#1:
IMG_5320.JPG IMG_5308.JPG IMG_5395.JPG

O.B.#2:
IMG_5318.JPG IMG_5306.JPG IMG_5393.JPG

O.B.#4:
IMG_5316.JPG IMG_5304.JPG IMG_5391.JPG


O.B.#5:
IMG_5314.JPG IMG_5302.JPG IMG_5389.JPG


Banda :
IMG_5312.JPG IMG_5310.JPG IMG_5387.JPG


Nemojte mi uzet za zlo što sam jednog mutanta lišio života, prekjučer sam išao pogledat kako napreduje, s jedne strane je počeo normalno rasti, a s druge je izbacio jedan list umjesto dva pa sam ga iščupo. Priliku je dobio, ali ju nije iskoristio, da je krenuo normalno s obje strane, pustio bi ga na životu.Ipak se mora znat ko je gazda, da ga nisam kaznio još bi se ove ostale počele samotopirat :DLOL
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Steta sto je tako zavrsio mutant, bolja bi opcija bila da je dogurao do onoga do cega je dogurao krticni od @opa cupa :) Nego eto, ne mora da znaci da takva mutacija moze biti samo dobra ili samo losa, znaci moze biti i dobra i losa, kako kad :)
Sada Think na klijanje, pa u nove pobjede. Sretno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Još jedan mutant je živ, #5 flekavi se bori za život, na novim izdancima nisam primjetio fleke, ali to su još jako mali listići pa se fleke možda još ne vide. Baš je gadan, izgleda ko naborani starac naspram ostalih biljoza. Htio sam i njega smaknut skupa sa samotopirajućim pokojnikom, ali ovaj mi je nekako priraso srcu. Bio je najmanja i najsporija biljka, ali u zadnjih par dana je uhvatio zalet i sustiže ostale biljoze, pokazuje jaku želju za životom :D
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
UPDATE DAN 21.

Danas je Think Fast curicama 3. dan života, Orange budove sam malo savio i raširio, sve ide svojim tokom zasad bez problema (valjda), i nadam se da će tako glatko grow ići do kraja.

Zalijevam svakih 3-4 dana, jednom voda, jednom gnojivo, ph 6,3. Kad im dajem gnojivo zalijem prvo sa 3-4 litre vode svaku, pustim da se ocijede i onda litra vode s gnojivom svakoj biljci, ec-1,1 (550 ppm).gnojivo stavljam u čistu ro vodu, a kad ih zalijevam vodom onda miješam ro i špinušu ec-0,4 (200 ppm) i ph namjestim. Od gnojiva zasad dobivaju sensigrow a+b, calmag i danas im je bila zadnja doza voodoo juice-a i tarantule.

Plan je Orange budove još jednom topirat i krotit da mi ostanu niski dok ih Think fast pokušavaju stići. Think fast ću topirati 5. ili 6. nodu i tjedan dana poslije toga prebacujem na 12/12. Oni će vegetirati dvadesetak dana, ako ne bude previše gužve ali mislim da će sve bit ok. Trenutno mi Think Fast izgledaju identično, ko da su blizanke :D

T.F. #1:
IMG_5479.JPG


T.F. #2:
IMG_5481.JPG

Zajedno T.F.:
IMG_5477.JPG

O.B. #1:
IMG_5437.JPG IMG_5558.JPG


O.B. #2:
IMG_5435.JPG IMG_5556.JPG

O.B. #4:
IMG_5433.JPG IMG_5554.JPG

O.B. #5:
(Ovaj mutant izgleda ko kupus, uz to se ne da savit, žilav za riknut.)
IMG_5430.JPG IMG_5552.JPG

Banda u okovima:
IMG_5550.JPG

:spliff:
 
Poslednja izmena:

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Uzeo ja think fast i start od vode do van zemlje joj je bas superfast, me like... inace, s DP imam jako dobra iskustva i fem i auto, a i vidis da su ok, poslali su ti tf dok bi te oni fejkeri iz ghs pilali da iskopavas i saljes njima na patologiju...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Ispali su fer, ali svejedno su mi poremetili koncepciju. Jbg, od 12 sjemenki niknulo ih je 5, od tih 5 ispala 2 mutanta. Tako da ću sljedeći grow uzet sjeme od nekog drugog breedera. Think fast mi se zasad sviđa, istina je to što kažeš da su superfast u početku.:bocni::
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Ima par dnevnika po netu ispada da su za sativastu biljku stvarno brzi, koliko zapravo sve to brzo zapravo moze bit...tvoje su starije par dana, za sad izgledaju isto ... auto mama think d. mi je ostao u dobrom sjecanju, a govore da je tf istog kova, neka je...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank