Ulje kanabisa - molim za savjet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.05.2015
48
129
33
Inače, glede tegoba, bolja sam neg' prije....
Dani su mi solidni, dade se...
Noći....užas, bolovi, gluposti, sranja... (svi oboljeli kroneri od nečeg složenijeg, znati će o čemu govorim)...(vi drugi, Nikad Ne Upoznali;) doživotno dobro zdravlje vam želim sa obiljem:spliff:)
I još jednom HVALA svima.
Svako slovo vam cenim, klik;)
Vi ste mi, kao jedna doza u'ja:D:rolleyes: ili čak par njih*
 
28.05.2015
48
129
33
A zakaj u'je ne papaš za nesanicu?
Meni pomogne.
Najčešće.

Krajina Pokupec, ses mi rabila neke njene čajeve, pomogla joj...
Za jednostavnije probleme, naravno;)
A da nju pitaš nekaj za nesanicu?
Ali uz malu bebu, tko se još naspava?!
Jedino ako ti bebčić prespava all night:p pa si ta' i taka' sretnica*
 
28.05.2015
48
129
33
I znate kaj mi je još vratilo ulje....
Apetit!
Bez kojega...mršaviš, ne jedeš, jedeš ko' ptica, sa gađenjem....sve ti je isto, blatasto! (fuuuJ) Koliko god namirnica bila ukusna ili način priprave, neovisno, nema veze s vezom!:whato::o_O:whato::
I tako....danas se najedoh ko' Kralj:p:D:D napokoN.
 

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
stala sam s uljem zbog anksioznosti. javila se prije nekog vremena pa mi ulje dodatno pojačava tjeskobu. sad koristim samo čajeve, a ta fitoterapeutkinja mi je složila kombinaciju koja mi paše, a nesanica me drži pred pms.

super da ti ulje tako paše, meni je super sredilo bolove, a to mi je bilo najbitnije da mogu normalno funkcionirati
 
28.05.2015
48
129
33
E ovako....otklen ćemo??
;)
Kombinacija trava za čaj, paše ti, pomaže, super!:clap::
Nesanica kao dio PMS- a, ništa strašno, koji dan nespavanja, a onda opet po prolasku tog našeg prevrtljivog ženskog sindroma, hrkanac*

Ulje. I paše mi, i ne paše.:eek:
E sad, što to znači....
Imam jedan problem s uljem, a taj je da ga je zapravo sasvim malo dovoljno da me šupi, lupi, prevrne i obrne:p ...onak, malo mu treba da me jače šupi, kužite ne?!
Šta znači kad jače udre, svi znate koji ste barem jen' put preterali.

I onda znaš, kad jače boli.....moram birat, oću više ulja, pa bit ko' zombi:confused: ili ću kombinirat s nekim lakšim, ili težim anelgetikom (ovisno o bolovima, intenzitetu, trajanju)...
I napravim, kak' kad.....kombiniram uglavnom sve......;) vele da neimaština potiče kreativnost, izostanak izobilja, a ako je zdravlje obilje, ... da znaš samo kak' si u bolesti maštovit:D dovinjuješ se Nema Čemu!;) svaČemu i sVemu, prema potrebi:p mozak dela sve se praši!

Anksioznost.
hmmmmmm.
Puno sam bila anksiozna od štitnjače.....(jedan od simptoma) (zato je zajeb* štitna jer lupa i na psihu, i na telo, pa se ti nosi, li ga nosi:mad: pored sveg drugog još, hah., a Supermana niđe) (dok ga nisam skužila u novoj transformaciji, ulje:p:p:p;))
Sad.....hmmmmmm......u budnom stanju, tzv. budnom;), kak' ti veliš čistom:p nisam anksiozna, ali pod uljem, ime me!!
Anksiozna na kvadrat!
:eek::eek::eek:
....i bude koma, u duši, i u glavi.
Brutalna zbrka, haos, kaos!:oops: zzzzzzzzz*uja!!! (bojiš se i svoje sjene, a đe'neš drugoga, sve je strah, samo STRAH)
ALI.
TRPIM.
ZAŠTO?? Zato kaj ZNAM da kad ulje odradi svoje i prestane njegov rad u mom tijelu, barem onaj momentalan, od doze do doze......ja više anksiozna nisam (čak pače, sve osim anksioznosti, nabrijana na snagu, zdravlje i pravdu, rješavanje shita) i ... ne znam, dokučujem neke prastare pohranjene probleme u sebi, nakupljene tijekom života, neznanja, nesvjesnosti, iz podsvijesti, uzrokovane svačim onim čim nas kodiraju od rođenja (truju)....karakterom....kaj ja znam.
U stanju budnosti, isplivava nešto duboko zakopano i pohranjeno (što prvo cimne i probudi negdje duboku iznutra ulje kad zažeže!).....i ne bi vjerovala, dešavaju se i situacije, stvarne situacije.....neću sad baš reć' na svakodnevnoj bazi.....ali, svaki tjedan ja u stvarnosti, sama sa sobom i sa ostalim ljudima koji su upetljani u moj život, a time i u moje zdravlje, rješavam nešto.......i tako se mijenjam....iznutra ka' van....kao osoba......ili se možda vraćam samoj sebi.....onoj vilimi djetinjstva.....:)
Kako ja to radim, mijenjaju se i moji odnosi, a time automatski i ljudi koji čine moj život.....od bližnjih, pa do svih ostalih, anonimusa i nebitnusa!.....

Tako da ja svoje uljeko ne dam ni za šta!
Moje, moje, moje!
Moja muka, moj blagoslov!
Rezultate mu vidim i to je dovoljno!
Njegovo djelovanje nije put posut laticama i ružama (bez trnja;)).............već supotno, trnjem do zvijezda.
BAREM KOD MENE.

I bez pretjerivanja mogu reći....da me zapravo jedino ono i održava na životu.
Da ga nemam, ne pijem, konzumiram, ne liječim se.....
Sumnjam da bi sada ovdje tipkala.
Bila bi med' angelekima......(nadam se;))
Ili.......prid smrt, hoću reći, u puno gorem stanju neg' sad. :objesen::grob:
I kaj bi vi onda čitali???!!!smiley9934smiley9934smiley9934

Eto. Mislim da sam sve kaz'la, kaj sam štela.

I bravo, bravisimo:mario:: za tvoje normalno funkcioniranje!!:)
 
Poslednja izmena:

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
Super mi je čitati tvoje iskustvo, samo nastavi tako, dobro je da ti ulje pomaže da rasteš kao osoba.
Ja nisam znala da je to tjeskoba jer nikad nisam bila tjeskobna. Prvo takvo iskustvo bilo mi je kod prvog uzimanja ulja kad sam prećerala s dozom. :objesen: Nisam ništa kužila kasnije, mislila sam da to tako mora biti. Nije bilo spavanja dok sam ga uzimala i na kraju mi je to sve otišlo u neki ekstrem.
Već sam pisala ranije da sam osoba koja se jako teško opušta i mislim da vutrica tu moju napetost odvede u krajnost koju ne mogu kontrolirati ;) i iskreno, nije mi se to nimalo sviđalo.
Ovo što kažeš za suočavanje s onim što nas pati, to se u potpunosti slažem s tobom, ulje ili vutra izvlači to na površinu, problem je što nismo uvijek spremni suočiti se s onim što nas pati.
Međutim, meni je ipak na neki način pomoglo i to neugodno iskustvo s uljem i travom jer sam shvatila da većina mojih problema proizlazi upravo iz toga što me pati, točnije, činjenice da još uvijek nisam prebolila one teške dane nakon poroda, mjesec dana bez djeteta me jednostavno ubilo u pojam više nego realno pitanje hoću li preživjeti.
Uglavnom, moj savjet kod uzimanja vutre - osluškujte svoje tijelo, ne krećite s velikim očekivanjima, zapravo, uzmite ulje bez ikakvih očekivanja, prepustite se, poslušajte što vam tijelo govori i ništa ne forsirajte! Ako na početku iskustvo bude neugodno, dajte si priliku neki drugi put, ni ulje, a ni mi sami nismo uvijek isti! :)
 
28.05.2015
48
129
33
Tak' je draga! Sve potpisujem!
I znam sve o tebi, pamtim ko' slon!
:p
Samo još da mi surlica naraste;) pa da se i oglasim onako snažno i bučno, kao ta moćna i smirena, golema mudra živina:D

Prije no što se pojavih vam', rodih kao vilima:p sve sam vas iščitala na ovoj temi, od A do Že;)
I sve važno, Upamtila, integrirala u svoj sustaF.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan
28.05.2015
48
129
33
...dobro je da ti ulje pomaže da rasteš kao osoba...
Moraš rasti, u protivnom propadaš.
Živ propadaš.
Olupina postaješ, gora nego brod, Titanic recimo.........ruzinavi, na dnu mora, stanište ribama;) od vrha do dna, od sjaja do tame, i obratno...
...
Moraš raditi na sebi, da bi to bilo uspješno i da bi izbjegao, ostvario sve gore navedeno.
...
I iako rabim moćan glagol, koji nam puno stresa i pritisaka "velikodušno daruje!", nameće!
Nismo roboti i nismo u stanju čitav život disciplinirano i znalački voditi ispravnim putima sami sebe.

Zato je tu ulje, druge stvari i ljudi, zato smo tu mi, da se zaustavimo, promislimo..... (zagledamo u sebe i nad sobom, kao pod lupom ili UZV- om;), RTG, CT, MR:p:p:p)
Okrenemo ploču......a ponekad i pomijenimo gramofon;)
A nije na'odmet ni promijeniti smjer glazbe ili poći na pranje ušiju, posjetiti otorinca i tako;););)

Dok god se može promijeniti i popraviti situacija u kojoj jesmo, dobro je! Nada živi! Ima je!
I kad se više situacija ne može promijeniti, ima i tada nade....prihvaćanje, svega! Sebe. Pomirenje, oprost i snaga, za trpljenje.
I opet je dobro, dušu sačuvahmo, a tijelo......dokle ide.

Eto, toliko o temi rad na sebi, moj, vaš, naš.
Poso koji nikad ne prestaje.
Od do. (rođenje-smrt)
Posviješćivanjem biva lakši..."breme je moje lako, a jaram moj sladak", nešto tog tipa, hah.
:djede:
Reči, reči, reči....ni sluge životu.....Ali, od njih ipak sve kreće;)
 
28.05.2015
48
129
33
Bome, dabome!

Uuuuuuu, svašta je bilo!

Kako je ta Tišina dvojbena, može bit'super, pa stoga ne-javljanje, a može bit'brrrrrrr.

10 dana me nije bilo.
Hm.
Pa...prvih par dana bješe sasvim solidno........a Onda haaaaaaaos.
:drull:

E sad malo o haosu.......počelo mi tzv. "pucat" vidno polje.....ono kao, neke smetnje vida u obliku titraja, blagih, pa jakih, i opet blagih, nešto tipa kakti nekog napadaja...traje 15tak min i prođe....barem je do sad tak' bilo?!:whato::
'ebem ti Repu!
...
Čuj, prepadneš se....
Dešavalo mi se to već......točnije, prvi puta u životu prije 3 mjeseca....naravno da sam odman hitala Hitnoj....
Imali su dvojbu, bi me ostavili u bolnici ili ne....nisu.
Dali mi neke pretrage za napravit....nešto sam napravila, nešto ne....ugl., okulist i neurolog me uzeše pod svoje......mada, može biti od svega....zbog distireoidne orbitopatije (očna dijagnoza isključivo vezana uz štitnjaču)...pa može biti i od štitne....
Uglavnom, zgubljeni su stručnjaci:makaze:u meni....

Ja se trudim to sve polovit.......nije lako.......ali, čini se?! da nekaj barem lovim:whato:: usput, u tragovima....
Ne znam, ja zasad sumnjam na štitnjaču.....poduzeh neke mjere.....na svoju ruku i pamet, na svoje pare i znanje.............i zasad se čini da......bi mogla biti štitna.....
No treba mi još vremena da bi bila ziher....tj. očima, štitnoj i tijelu uopšte:p
...pa pričekajmo još....littllee;)

Inače....taj neki zagonetno-nenadani poremećaj vidnog polja......koliko sam ja skužila do sad, uvijek bi mi se javio uz hiper ili hipotireozu (preveliku ili premalu produkciju štitnjačinog/ih hormona...)...pa čak i kad se stvar u krvi sredi s tim....tijelu, tegobama, simptomima mi opet treba vremena....jedno cirka od 2 do 4 tjedna...da se smiri, ajmo to tako nekako reći, nazvati, dozvati i prozvati...hm.
Vidjet ćemo....treba mi još vremena....kad ga dobijem, odradim, potrošim....javit ću vam.
Zasad, zadnjih par dana....od oka, pa nadalje...simptomi se smiruju...dapače, danas i jučer ih uopće nisam ni imala?!:whato:: Što dugo nisam doživjela........posljednji mjeseci poprilično su mi turbulentni, od-do, dobrog-lošeg, i obratno.

Ulje.
Više ga ne konzumiram i kroz dan, i kroz noć. Sad samo kroz noć. Trebam funkcionirat prek' dana, a to mi baš i nije moguće dok sam pod njegovim laganini 24satnim djelovanje.
Ali, mjerica mi je ista...
Koliko sam prije uzimala laganini kroz 24h, sad isto to zemem najenput, pre spavanja.....tako da tijelo ništa ne gubi:)
Evo...toliko* zasad*

Fala frende:p Pantagane:D kaj brineŠ;) i vama lajkaši:D kaj vas imam***
:love2:
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
Ha, zanimljivo. Tako nešto sa vidom se meni događalo. Jedan do dva puta godišnje nekad lijevo oko
, nekad desno da bi mi počela treperiti slika ko da vidim odraz u moru. Isto bi trajalo 15-20 minuta pa prođe. Dok to traje iman neki čudan osječaj zamantanosti. Jedino me posli boli glava i to samo suprotna strana, ovisno o tome na koje oko mi je bilo. Zadnjih par godina, trava, ulje, bez apstinencije ako je ikako moguče, nije mi se ponovilo.
Možda je to prolazno :) najbolje je tako mislit.
Borac si ti, nedaj se! :wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vilima
28.05.2015
48
129
33
Ha, zanimljivo. Tako nešto sa vidom se meni događalo. Jedan do dva puta godišnje nekad lijevo oko
, nekad desno da bi mi počela treperiti slika ko da vidim odraz u moru. Isto bi trajalo 15-20 minuta pa prođe. Dok to traje iman neki čudan osječaj zamantanosti. Jedino me posli boli glava i to samo suprotna strana, ovisno o tome na koje oko mi je bilo. Zadnjih par godina, trava, ulje, bez apstinencije ako je ikako moguče, nije mi se ponovilo.
Možda je to prolazno :) najbolje je tako mislit.
Borac si ti, nedaj se! :wave:
Ajme, ne'moš virovat!!:)
Sve isto i'meni!!
Tako si to krasno opisao....tipa, kao kad gledaš u more...ja dodajem u plićaku;)
Ja sam to dr.- ima opisivala kao....vrućina na asfaltu autoceste, a ti za upravljačem;)
Pa ja se nadam da je prolazno!:rolleyes: uvijek se tako najbolje nadati!
A kaj mogu...poduzimam da vidim šta je...al' kaj ćeš, kad se na sve čeka, pa se sve razvuče......pa onda tebi bude loše, pa zapneš u nečem drugom...pa ljeto, pa godišnji........
I onda je ona prethodno spominjana nada.....glavna uzdanica:D:D:D
I hipofiza može uzrokovati smetnje vidnog polja....
Na MR- u proljetos bilo je sve ok! A smetnje vida su mi se pojavile mjesec dana iza zadnjeg MR- a....pa sad ti znaj?!?!
Veli neurolog.....preko noći se razvije nešto novo, pa se ne možemo uzdati u "stare" nalaze...
A na MR se čeka u pravilu dugo....cca godinu dana...ako nemaš neku žnjoru ili te zbog hiće ne metnu u bolnicu...pa onda sve i odman:murija: obaviš!
;)

Meni se to prvi put pojavilo u 4tom mjesecu....jednom tjedno, pa dva puta idući, pa tri puta onaj idući.....onda smo mi stabilizirali štitnjaču i prošlo je!
Onda u 5tom mjesecu, počelo se pojavljivati dan za danom....i tako jedan tjedan:eek::eek::eek:
I opet je bila "kriva" štitna, kad smo nju sredili, prestale i oči....
Ovaj mjesec mi se to počelo javljati i dva put na dan...svaki dan ili svaki drugi, i tako 10tak dana....kad smo stabilizirali štitnu, opet oke....

Ali velim, to je moje laičko viđenje..........stručnjaci nemaju baš toliko "vremena" (interesa, znanja, čega već, Svega!) za nas.....pa snađi se druže.
Sve znate:zvezda::

Vidjet ćemo. Sve u svemu, idem dan po dan. I to mi je ponekad too much.
 
28.05.2015
48
129
33
Probaj uzgojiti za sebe cbd hibrida koji ima sativa efekt. Možeš putem vaporizatora
koristit. Bolje, nego samo na veće ulje konzumirati.:wave:
Samo napred, nema odustajanja:banana123:
Već sam ja na sigaretu!!!
:smoke:
Dali mi moji liječnici:p:D
Piše mi na duvanu SS.
Značit će vam....;)
Sinoć uvukla dva dima, i za 15 min nestala do jutra!
Naspala se ko' beba, kak' sam zaspala, tak' se zbudila, bez snova i noćnih mora....čak, ujutro jedan fini sanić...pred buđenje:let:

Pređoh na to za noć...
Na ulju sam ponovno za dana (3 puta po jedna kap) (jedna kap vam je....ono minimalno kaj istisnem iz šprice i odvojim s čačkalicom).
Danas sam opet krenula tak' i zasad je ok.

E sad, zakaj su mi dali duvan......jer.....
Uh. Opet me puklo, malo previše....
Dakle, već sam pričala i zašto volim, i zašto ne volim ulje, i u čemu mi pomaže, a u čemu čak i odmaže.....
Pa se ne bih ponavljala.....

Ovak' mi se desilo prekjučer!
Odjednom mi se pojavila vrtoglavica i držala skoro pa cio dan....po pi sam!!
Nisam to nikad u životu imala i sto godina mi je trebalo da uopće prepoznam šta mi se to Opet!!:eek: nenadano događa???!!! I kaj sad s tim??!!:crazyd:
I onda sam išla spat, zela ulje.........i prvo mu djelovanje uopće nisam osjetila, pa sam uzela još jednu kap više........i kad me puklooooooooooooooooooo:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: :grrr:poludla!
Strahovi, panike, paranoje u fulllllll snazi!!!
Mislila sam........da se ne bum više vratila......među normalne.:sadbanana:

Nije mi bilo prvi put....već sam tako isto doživjela proljetos (pričala o tome, bukvalni kolaps svega!).......
Al' ništ' ti to ne znači kad si u tom stanju......uvijek ti je kao prvi:puuuh:: kaj možeš......bitno je vrnuti se, jel'?!
I cijelu noć nisam spavala......mijenjala sam krevete, šetala ki' luda marta.....a moji su plakali, pa misli zvat Hitnu, pa misli mene vozit tam'.........ali, ni njima sa mnom ovo iskustvo nije bilo prvo, već drugo.....pa su se skulirali i pomagali koliko su mogli:D:D:D sad se uglavnom smijemo tome svemu!
Lako tako kad prođe, jel'?!;)
I onda je moj tim odlučio....dosta tako i s tim....ajmo uvest nekaj neW.
I jesmo, od jučer i radi.
No pomalo, tek sam na početku*
Ne volim brzati ni s čim, nit' se zanosit, nit' paničarit, nit' prejudicirat, nit' sumnjat......hladna glava uz toplo srce, najbolje vidi stvari.
U pravom svjetlu i s dovoljnim odmakom.

Čini mi se....da je moje ulje od Royal Queen....čini mi se.....ako dobro slušah i upamtih, pored svega:zvizd: kaj mi glavom tutnji......................................

Skužila sam od čega je bila vrtoglavica....od Detralexa, tableta za vene i hemeroide....
Super je taj lijek....pomaže! Imala gadne hemiće:confused::confused::confused: i unutarnje, i vanjske....ubili me, pa bila na max. dozi Detralexa, a među rjeđim nuspojavama stoji i ta nesretna vrtoglavica....
Inače, nikad unutrašnje hemeroide nisam imala......pa opet nisam odmah prepoznala......reko od proljeva je:poop: pa kad su iskočili van................aj', "zvijezde" sam dosezala svakodnevno........pogotovo na wc šolji:makaze::confused:
Prošlo, Bogu hvala!!:let:
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
Moglo bi bit da je od zračenja raznoraznih. Meni se počelo događat nakon terapija zračenjem. Ozračili su mi abdomen i sve šta je primilo to zračenje danas nevalja. Želudac, mjehur, prostata, sve šteka. Kamenac na žuč i na jedan bubreg, onaj ozračeni. Drugoga nisu i sa njim nemam problema.
A i na CT sam bio preko dvadeset puta. Zračim ko mikrovalna.:sun2:
Hormoni opet, zdrmani totalno. Koristim neke preparate ali i dalje imam problema. Možda je štitnjača malo zdrmana pa mi se to događa. I inače mi smeta sve šta mi pritiska vrat. Doduše, hormoni su mi takvi kakvi jesu i tu se ne može puno. Več sam imo dva puta alergijsku reakciju na neke od tih preparata i to ozbiljnu. Po mome računu, u deset godina krknuli mi u dupe oko tristo injekcija uljnih preparata. Sad imam neki gel za mazanje, lakše mi je, muka mi kad vidim iglu, a opet bez toga se osiječam katastrofa loše. Nemojte mi se smijat ali patim od valunga i to ekstra jakih. Eto, silom prilika i to mi je poznato:confused: i par dodatnih stvari.
Sorry, ja se raspiso, ali kad smo se našli kod nekih tegoba dobro je objasnit malo situaciju da se bolje kužimo.
Pozdrav, i baš je bilo lipo pročitat " prvih par dana biješe sasvim solidno ".
Nema predaje! :);)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vilima and Moj put

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
Dragi Pantagan,
nitko normalan neće se smijati tuđim mukama.
Što ti je točno s hormonima i o kakvim zračenjima se radilo? Oprosti ako sam preizravna, možda si već i pisao o tome, ali nisam zapazila, a ako ne želiš o tome pisati, nema problema. Valunzi su nažalost baš tipični za hormonske promjene... Drži se! Ja nekako istinski u duši vjerujem da će sve biti bolje. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vilima and Pantagan

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
Treba razgovarat o tim stvarima i radi dobrobiti drugih koji če se pronač u nekim simptomima i djelovat na vrijeme. Hvala na pitanju, nije mi problem o tome pisat i razgovarat, ako nekome ta moja "iskustva" mogu pomoči onda nije bilo uzalud. Ukratko, sa 24 godine embrionalni tumor lijevog testisa, operacija, bez terapija uz stalne kontrole (markeri, CT, rentgen, ...) uz stalno povišene markere. Pet godina kasnije seminom desnog testisa i povečani limfni čvorovi u abdomenu na oko 3cm (operacija, zračenje abdomena).
E tu dolazimo do hormona, odnosno nedostatak testosterona. Nedostatak istog moram nadoknadit s nekim preparatima. Deset godina sam primo injekcije uljne otopine svakih 20 dana u debelo meso. I onda , jedan dan, alergija na taj preparat. Konstantan i jaki svrab od glave do pete. Sam sebi sam strugo kožu do krvi ali nije pomagalo. Nekim čudom neke tablete to smire ali je trebalo pronači zamjenu za injekcije. Druga uljna je nakon tri godine izazvala tešku alergijsku reakciju, za hospitalizaciju. Sad..... drugih trenutno nema, pa su mi doktori sad našli neki androgel koji je ok za više mojih simptoma ali satrali me valunzi (naglo znojenje, vručina ko da gorin i osječaj da ču past u nesvjest). I znoje mi se dlanovi da ne mogu trubicu zamotat, po tri rizle potrošin za zarolat jednu.:rasta:
Evo to je ukratko povijest bolesti, iako, guram ja s tim prilični dobro, i dalje su to samo neugodnosti a ne bolest:);)
A i stalno sebi tupim: nije mi ništa, nije mi ništa, nije mi ništa,..............:D :wave:
Trave, ulja i:vutra: i sve se lakše podnosi!:sun2::watch::cool23: