Unutrasnji Uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
kupaj ju :D :D :D
šalim se, daj joj vode

a onda na žešèu promaju...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
PA kad ih skines, "okaèiš" ih u tammniju prostoriju sa nekim ventilatorom (malo vecim ako imas, onaj sto stoji je extra) i nek puse u njih najvecom brzinom sto ima na sebi :), mada moze i bez njega ali duze ces ih susiti, samo kroz tu prostoriju ili vec gdje stavljas ih, da bude promaja sto veca, tj. cirkulacija vazduha :)

Haj ovako fikni koju fotku da vidimo kako je ispalo na kraju :)
Sretno
lp
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
ljudi sredio si ja ludnicu od mjesta za uzgajati :D
kada mi doðe stari poslikam pa stavim na net..da vidite da se za 50Kn može napraviti super box ;)
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
probajte pisat cene u euro valuti,da si mogu i ostali preraèunat.
Ako je 50kuna oko 7eura(ne znam taèno)
pa u nekoj veèoj tehnièkoj trgovini ti izrežu 6 letvi
ako radimo naprimer box od 200x120x100
tu kupiš belu i crnu pvc foliju(koja se prodaje na kile)
Pa smo tu negde
nekoliko šrafova ima svak doma
:D
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Upravo, ja jos na vikendici (imam tamo alata svakakvog stvarno od dede) mogu napraviti sto se tice rama kakav hocu, u SA samo kupim foliju, ali to cu drugi put, na vrh cu staviti samo lampu da visi i kakav jos jedan vent na vrh (jedan imam sto duva)....
Neki dan neko poslao sliku u AutoCAD-u radio (u grubo doduse, mislim na razmjeru) i to me pravo podstaklo da uradim slièno nešto na kompu i u vikendici da napravim.
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
TO su slike od analorda koje je postao na galeriji, KQ i NLX, gotovo je :)
 
21.09.2006
12
17
0
doomer je napisao(la):
Ovako: zanima me uvezi ostavljanja biljka u 48h mraka prije nego uberemo plodove, zanima me dali ih uberete po mraku ili im ipak nakon 48h mraka date sat dva svjetla prije ih uberete ?

Ja radim ovo:

Prokuham vodu i sa takvom kipucom vodom zalijem biljku (i ugasim joj svjetlo). To je jako stresno korijenu (zapravo ga unistim) i onda je rezultat vise kristala. Sljedeci dan uberem cvijetove.
 

Clarence

Aktivan Član
19.12.2005
246
7
0
growzilla je napisao(la):
doomer je napisao(la):
Ovako: zanima me uvezi ostavljanja biljka u 48h mraka prije nego uberemo plodove, zanima me dali ih uberete po mraku ili im ipak nakon 48h mraka date sat dva svjetla prije ih uberete ?

Ja radim ovo:

Prokuham vodu i sa takvom kipucom vodom zalijem biljku (i ugasim joj svjetlo). To je jako stresno korijenu (zapravo ga unistim) i onda je rezultat vise kristala. Sljedeci dan uberem cvijetove.

prvi put cujem da ljudi zaljevaju biljku sa vrelom vodom da bi obogatili urod kristalima...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Ni meni ovaj metod nije poznat fakat? Mislim prvi put èujem, ali zar nije bolje pustiti biljku u totalnom mraku dan-dva, pa onda ubrati, tad ce isto izbaciti vise kristala... Za tu metodu sam cuo i to i ja radim i extra .... dok ovo sa vodom kipuæom još, spališ korjen (ko što kažeš, i ako ga spališ? Sta onda proizvede kristale (po meni nekoj logici, biljka bi "odumirala")

@doomer - Mislim lièno da nema veze ta dva - tri sata poslije (nije ni na odmet a niti škodi) mislim pri skidanju nakon 48h mraka)
 
21.09.2006
12
17
0
Cilj je napraviti stres biljki. Kada je se ostavi u mraku, ona dozivi stres i stvara kristale da se zastiti. Kada je polijem kipucom vodom (voda temperature 100 celzijusa!), unistim korijen sto je veliki stres biljki i biljka se pocinje boriti da prezivi... I stvara vise kristala ;)

Probajte! Inace... cak bi rekao da cvjetovi malo narastu. Ali to jos nisam dokazao ;)
 

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
205
10
0
www.konoplja.org
i ja to èujem prvi put i znam dosta ljudi koji se bave gajanjem za liène potrebe i nekoliko njih je iz kanade i dama i niko mi nije to rekao.
ali to da se stavi zadnjih 48 sati u mrak da to i ja radim,neki je stavijo isto za 48 sati u frižider cca 8*C i naravno nutra je mrak to još nisam probao.

lp
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Hmmm, ja æu probaati na jednoj, kao eksperiment, ako mi uspije, ihhh, super :) LOL, danas æu staviti nove slike inddoor-a tj. novi grow, više premješteni. Te kako sve stoji. Jes da je malo usko, mislim malo, ali sve u svemu tu mogu neko vrijeme...ihhh odo ja u ot...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Ne, mislim na to sa vodom, ostaviæu (ali to na kraju tek, jer sad su tek biljke ušle u vegetaciju, pa æu probati ne košta me ništa, sad trenutno imam 15 biljaka, vidjeæemo spol kasnije :) heheheheh pa æu probati ako bude omjer "kurava:mudanja" dobar :) LOL

A to sa frižiderom nisam skontao baš? Jel to koristiš kao mjesto za sušenje ili "hladiš" vuvu? To nisam skontao moram priznati :) ali sam :joint: uhh pa nemoj zamjeriti :) LOL
 
21.09.2006
12
17
0
Ja sam dvije godine zivio u A'damu i sve sto znam, me je naucio moj "mentor" koji je komercijalni uzgajivac :) Bio sam mu cimer a u podrumu smo imali jos 200tinjak cimerica ;) To sa kipucom vodom je njegova metoda koju je uredno primjenjivao. Nisam je ja izmislio, vratio sam se pa vam je prenosim :)
 

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
205
10
0
www.konoplja.org
Bezze_Sa je napisao(la):
A to sa frižiderom nisam skontao baš? Jel to koristiš kao mjesto za sušenje ili "hladiš" vuvu? To nisam skontao moram priznati :) ali sam :joint: uhh pa nemoj zamjeriti :) LOL

Ne za sušenje,ti vutru koja još živi,raste u saksiji staviš zadnjih 48 sati u mrak ali umjesto toga neki stavijo vutru sa saksijom u frižider za tih 48 sati jer je hladno i nutr ima isto mrak.A poslije tih 48 sati u frižideru nju capneš...i staviš na sušenje;)
razumiješ me sad?

lp
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Aaahaaaa, ihhh nema šanse da ja svoju ijednu stavim u frižider. Prvo i da imam onaj veliki ne znam kako bih je ugurao unutra... :) LOL
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Dobitna kombinacija; staviš biljku 48h u mrak - u frižider i zaliješ ju kipuèom vodom. :D Ima da THC teæe s nje poslije 48h. :D :joint2: :zagoreo:
 

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
205
10
0
www.konoplja.org
ma možeš je ljepo savit i ugurat.
Ja èu probat sa jednom iz mog SrOG-a jer su male,bit èe berbe za kojih 20 dana :) još malo i poèet èu zalivat samo sa vodom. :lol:
lp
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.