Unutrasnji Uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
nema difuzivnu refleksiju svjetla nego radi tzv. "hotspots" koje se vrlo lagano mogu vidjeti na listovima a i na cvjetovima . jako je dobar vodič topline i struje tako da ju u nijednom slučaju nebih preporučio.

EDIT : i refleksija joj je negdje oko 60-70 % dok je recimo samo mat bijelo tu negdje ako ne i bolje a mylar da ne pričamo ...


pozz
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
A ako za uzgoj koristim prostoriju i imam dobru ventilaciju jeli to ima veze sa tim hotspotom? Ili on radi na principu lupe i sunca tj fokusira temperaturu na odredjene delove biljke? Ja sam stavio neku foliju ima negde u "Pitajte sve sto vas interesuje" post sa slikom pa mi recite sta mislite o tome?(trenutno je drugi post na predposlednjoj stranici!
 

hempman

Aktivan Član
13.07.2007
67
1
0
50
Meni prevod ne ide bas najbolje ali najprostije objasnjenje bi bilo da aluminijumska folija ne reflektuje svetlo ravnomerno nego se svetlost odbije od jedne tacke i reflrktuje u drugu pa ako je list negde na putu tog zraka izgorece.Preporucujem svima da pogledaju film ultimate grow gde je sve mnogo bolje objasnjeno
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ja sam koristio alu-foliju (al' opet napominjem NE U BOX-u) i regularno je sve bilo, na kraju jeste da je bilo po koji zuti list, al' to je normala....
Naravno, ako imamo box sa bijelim zidovima, to je najbolje :), ali ako neee??? Jel bolje onda staviti foliju??? Ja sam stavljao, i nije bilo problema.... eh, sad još ne znam imal' kakve veze u VRSTI folije???? Ne znam, jednom sam i koristio ono za auto (zastitia od sunca) sto se koristi u kolima... pa sa onim (ona druga refl. strana) okrenuta prema biljkama i postavljena na 3 zida (jer nije komplet bila zatvorena)...
Kad sam koristio alu foliju, i pored lampe, uopste nije bila vruća, niti zid. koliko bi trebalo...
Ok, opet ja sam za naravno prvo za bijele zidove, ali ako se treba bojiti i zajebavati oko toga, onda radije stavim alu-foliju, (ali kod mene nije zatvoren box sa sve cetiri strane (to da napomenem, i vent. extra (25 stepeni) na 24h )
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
Pa za HPS je bilo vec davno govora tu na forumu da nikakva alu folija ne dolazi u obzir, vec da box mora biti bijeli iznutra. Gledao sam i filmove o uzgoju iz Nizozemske, i boxovi su uvijek bijeli iznutra. Ja ne znam odakle vama ta shema s alufolijom.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
Ovako to sam već napisao negdje na forumu . Ako ste kratki sa lovom a neznate što bi stavili kao reflektivni materijal ima jedna folija koja je moglo bi se reći relativno dobra i koliko ja znam ne radi hotspots a to je "poklon folija" koja je sa jedne strane šarena a sa druge strane metalizirana gotovo identično kao i mylar folije no naravno da nije isto ali može poslužit . Jedina fora je u tome što je ta folija relativno prozirna pa je potrebno staviti ju u tri sloja i onda je ok . Zaboravite alu foliju jer jednostavno nije dobra bolja je obična mat bijela i točka ,a ako si možete priuštiti par metara mylara jednostavno nema boljeg i to je to . (zapravo lažem ima nešto još bolje od mylara no još malo ljudi koristi tu foliju . po meni jedina razlika je što je ta nekako nabreškana neravna pa je difuzija svjetlosti bolja)

evo i nema se što više o tome reći !!!


EDIT : da i mylar ne provodi toplinu i u tome je saka isto ;)
 

Faker

Banned
Banovan
10.07.2007
16
0
0
42
Ja sam prvo obojio zidove u belu boju i stavio hps 400w. kad sam stavio sliku na net, svi su skocili kakva je to bela boja otkud sad to, treba folija i slicno...
pa sam te iste zidove sada izlepio alu folijom...
sad opet svi govorite da treba bila boja a ne folija ....:ludaci_lol:
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
kakva je to bela boja otkud sad to, treba folija i slicno...

Ne slusaj svakoga. Mislim da pise cak i upravilniku tako nesto. :icon_lol:

8. Pazite kome verujete

Ne verujte prvom odgovoru koji dobijete. Sačekajte nekoliko dana dok se više upućenih osoba ne uključi u diskusiju i da svoje mišljenje o problemu. Vrlo je moguće da ćete sami morati da izaberete pravu opciju iz spektra ponuđenih odgovora, nakon što razmotrite sve iznete argumente. Potrebno je da nekoliko dana pratite poruke osoba koje nude odgovore na Vaš problem, i tako ćete steći pravi uvid u to koga treba poslušati, a ko priča bez veze.

PS
Kuhinjska Al folija nije jedina folija na svijetu :icon_lol: Mozda ti je neko rekao za mylar foliju, ili crno/bijelu PVC foliju...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ima više alu-folija, ali opet bolje i to nego da su zidovi tamnije boje... (mislim ja bih je stavio sebi... jer prije nisam imao problema.)
Eh sad da li govorimo o istim folijama to je drugo pitanje. Ja ne znam tačan naziv za nju, sa jedne strane nije toliko refl. kao sa druge... nekako sivkasta.
Ok, kad su zidovi bijeli, to je naravno najbolje... ali opet valja se zajebavati i farbati, pa dok se osusi....
 
30.06.2007
21
1
0
40
Ja se sad izvinjavam sto remetim diskusiju sa alu folijom ali imam malu pocetnicku frku pa ako mozete da mi priskocite mnogo hvala.....naime stavio sam neki Orange bud pod HPS 400 18/6 rezim, presadjena u 13l saksije.... i za sad je fala bogu sve ok ali.... kolika visina treba biti (mislim biljke) otprilike da je stavim u rezim 12/12...
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Shomy_KGB je napisao(la):
Ja se sad izvinjavam sto remetim diskusiju sa alu folijom ali imam malu pocetnicku frku pa ako mozete da mi priskocite mnogo hvala.....naime stavio sam neki Orange bud pod HPS 400 18/6 rezim, presadjena u 13l saksije.... i za sad je fala bogu sve ok ali.... kolika visina treba biti (mislim biljke) otprilike da je stavim u rezim 12/12...

Pa to ti je bar lako mozes i malu da stavis i da imas malo uroda a mozes i veliku da stavis pa da imas vise uroda!
Ali to prvenstveno zavisi kojom slobodnom visinom raspolazes! Izracunaj visinu saksije na HPS oduzmi jos min.50cm i sta ti ostane tokika biljka sme da naraste maksimalno kada zavrsi fazu cvetanja! E sad moras znati osobine Orange BUD! Ja neznam! Ako je sativa onda ti u fazi cvetanja naraste i za 100% u odnosu na vegetativnu velicinu tj momenat kada si je prebacio na 12/12! A ako je indica onda izraste veca za 40-70% veca u odnosu na veg.visinu! E sad ako imas sativu i max. metar slobodnog prostora za rast onda je prebaci pre 50 cm da se nebi zajebunjivao kasnije pa da je sprzis pred kraj ili da je moras brati ranije!
Kapis?

Poz
 
30.06.2007
21
1
0
40
Hvala puno, bas znace takve informacije.... nikako da se naleti na takve informacije u obilju drugih :)....
Visine imam, tako da ne brinem (oko 2,5m) .... u prospektu pise da je medium plant, sativa by the way ... e sad ***** li ga koliko je to u cm.... biljke su sad oko 40-tak cm tako da neznam kad da prebacim na 12/12 ..... unepred puno hvala
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
pusti ih na 70 - 99 cm, nadam se da imas dosta lumena da se fino napune ti budovi u cvjetanju.

midium bi trebalo biti oko 1.2m na kraju cvjetanja, a ti kako oces, ako oces po prospektu pusti ih s 65cm u 12/12, ako imas puno lumena i visine onda mozes pustit jos extra vegetacije za veci prinos (yield)


Edit : nista sad sam vidio da imas 400w i da sadis sativu, ja bi pod tom lampom drzo 5 zenskih sativi 80cm visoke na kraju cvjetanja znaci s 40 cm na cvjetanje.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Shomy_KGB je napisao(la):
Aha... puno hvala.... samo da mi prodje ovaj prvi grow da se ne smorim a posle eto me kao ekspert :)

Ja još nisam nikog upoznao da je postao expert za uzgoj nakon prvog grow-a..... :rofl:
 
14.11.2007
6
0
0
40
imported_growzilla je napisao(la):
Hehe stres ;)
Ne unisti se njoj potpuno korijen. Ali je to jako sokira i ona pocne naglo umirati. Za nju je to "opasna" situacija i pocne luciti vise kristala. (znamo zasto stvara "resin" - kao vlastitu zastitu)

Ovo je tema o unutrasnjem uzgoju a ne "pitaj na pocetku". Zato sam to tu stavio. Ja tu metodu koristim (2 tjedna prije prestanem gnojiti, isperem, 7 dana ne zalijevam, zalijem kipucom vodom, 24h mrak i zetva). Tko hoce, moze probati :)

Sto se tocno desava? To ne znam, nisam znanstveni botanicar :oops:

A sto ne pokusate da je obesite naopacke 24 sata u mraku, to ce vam doneti josh vise THC-a!!!

Kako vas bre nije sramota da ubijate biljke na tako surov nachin? Sta je vama vuna uradila pa da je tako maltretirate. Idi lepo zasadi biljku na neku livadu kad je oberesh, i videcesh sledece godine ko nova...
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
baca je napisao(la):
Idi lepo zasadi biljku na neku livadu kad je oberesh, i videcesh sledece godine ko nova...

jeste ja imam jednu svake godine sve ljepša i ljepša
???
pričamo o travi ovđe
ne o jabukama
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Auuu jesmo mi svi groweri budale sto uberemo biljke umjesto da samo uberemo hedove jednom godisnje....

...svasta
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
Bas me zanima kakva bi moja sativa ispala poslije zime jer ovdje zna cesto biti -20 mislim da se ne bi bas odusevila.:flamed:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
baca je napisao(la):
Kako vas bre nije sramota da ubijate biljke na tako surov nachin? Sta je vama vuna uradila pa da je tako maltretirate. Idi lepo zasadi biljku na neku livadu kad je oberesh, i videcesh sledece godine ko nova...

E drug, da ti nisi fulio forum slučajno?????
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.