Unutrasnji Uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Daj koju fotku na Galeriju, vidis to sa Screen of Green tehnologijom nisam nikako probavao, a volio bihh ako nije previse zahtjevna, jer sam ogranicen sa visinom, a ona je idealna za to.... samo što nikad fakat nisam ništa ni probavao... kao nešto sam èitao, ali nije to TO :)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Hvala, hvala.... zato i služi ovaj forum, upravo za ovo... jer ima dosta "caka" da tako kažem koje mogu mnogo olakšati uzgajivaèu sam uzgoj nama drage biljke... :) zato svaki savjet dobro došao naravno, jer èovjek uèi dok je živ :) LOL
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
NE LUPETAJTE svašta, JER ÈE NEKO STVARNO POKUŠATI!!!!!!


ostavite biljku 48h u zamraèenju na samom kraju to ji može donjeti nesto vise kristala!!.Bollje vam je pratiti voli li vam billjka suv ili vlažan zrak.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Pa dobro, znas mene ja sam odmah rekao da cu "eksperiment" napraviti, aaa to sto ti kazes da se izvuce nešto kristalèiæa više, to radim(o) odavno (barem ja,...) ali ovo rekoh ako baš bude dobar omjer kad dodje cvjetanje (omjer mislim na cure:mudonje) onda BIH MOZDA I POKUSAO na jednoj.... ali od poèetka i meni je èudno, jer gore sam isto rekao, ali vidim nisi proèitao :) rekoh: ako ubiješ korjen i pustiš je 48 sati, šta æe napravit te kristale???? Meni je isto èak da kažem smiješno ali...
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Mozes li to nekako da nam objasnis sta se desava ?

Sta je razlog pravljenja kristala ako se koren sprzi vrelom vodom...nije mi bas najjasnije i iz ovog ugla ne vidim ni jedno logicno objasnjenje...

Sta ti je rekao taj tvoj "mentor" sta je razlog...
sem sto ces mozda reci "stres"...
 
21.09.2006
12
17
0
Hehe stres ;)
Ne unisti se njoj potpuno korijen. Ali je to jako sokira i ona pocne naglo umirati. Za nju je to "opasna" situacija i pocne luciti vise kristala. (znamo zasto stvara "resin" - kao vlastitu zastitu)

Ovo je tema o unutrasnjem uzgoju a ne "pitaj na pocetku". Zato sam to tu stavio. Ja tu metodu koristim (2 tjedna prije prestanem gnojiti, isperem, 7 dana ne zalijevam, zalijem kipucom vodom, 24h mrak i zetva). Tko hoce, moze probati :)

Sto se tocno desava? To ne znam, nisam znanstveni botanicar :oops:
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
U pravu si za temu i izvinjavam se korisnicima na malo duzem a nepotrebnom zadrzavanju oko pojasnjenja odgovora na ovo pitanje...

Koren ces definitivno unistiti sa vrelom vodom,ovo tvrdim !
Biljka umire onog trenutka kada to uradis a do ujutru ce joj klonuti svi listovi i izgledace jadno !
Nikakvo agronomsko i logicno opravdanje nema da ce ona luciti vise "smole" ...smatram da je takva ideja suluda u profi gajenju !

A da, naravno ko zeli moze da proba...pa neka se uveri ...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
To i ja kontam, jer kao sto rekoh gore, kako ce tj. ŠTA æe luèiti više smole ako se uništi momentalno korjen???
 
21.09.2006
12
17
0
Pitao ja njega i dobio ovaj odgovor (neda mi se prevoditi)

Well we were using that primary in outdoor b'cuz we can't controll light (48 'ours of dark). It gives extra frosty and makes trimming easy. No need for that in indoor.

:)
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
I ja sam davno slusao te price.Samo sto je ovde prica bila kad je iscupas iz zemlje stavis je u vrelu vodu.I onda se,kao,dogodi cudo.Meni to nije bilo logicno.Jednom sam probao i nisam primetio nista sto bi opravdalo taj postupak.Naravno ko zeli neka proba.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Znas kako...

Mnogo je tesko coveku da shvati nesto ako mu kazes to treba tako da se radi jer je to dobro...

Nacin na koji je on to objasnio (bar meni) apsolutno nije pomogao jer nisam shvatio sta se ustvari desava u biljci i sta nju ustvari tera da (kako ti kazes) stvara vise kristala...

Jos uvek ne razumem sta sta se desava u biljci,sta je na to tera...kada bi to razumeo mozda bi dosao na bolju ideju kako to da se izvede ili kako na bolji nacin primeniti "vrelu vodu" ...ovako je to za mene samo jedna od mnogobrojnih teorija kojekakvih uzgajivaca....
Proveri njegovu pricu na nekom evropskom forumu pa ces cuti :roll: :? :shock: :(
Da je to istina svaki brider bi to savetovao u uzgajanju jer bi time dobio nesto vise na kvalitetu njegove sorte a time jos vise istako njene potencijale...
 
24.08.2007
1
0
0
38
Znaci stvar je sledeca:
Cali orange bud zelim da zasadim u sobi bez box-a..
Koje jachine da bude svetlo iznad saksije?
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
bojle je napisao(la):
Znaci stvar je sledeca:
Cali orange bud zelim da zasadim u sobi bez box-a..
Koje jachine da bude svetlo iznad saksije?

Ako je jedna biljka dosta ti je HPS od 150 do 250W! bolje 250W!
Ili stavi 4 neonke oko nje neki philips 865 ima preko 3000(bar tako pise na njoj) lumena pa puta 4=12000 lumena sto je solidno ali za vegetaciju malo je okreces svaki dan i to je to!
Moj ti je savet HPS 250 malo folije okolo i da te bog vidi!
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Napravi neku jednostavnu kutiju, ofarbaj u bijelo, spoji ventilatore i spiči 150 ili 250 HPS.
HPS se jebački grije pa to probaj nekak sredit. Nije to jako komplicirano...
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ne govorite ljudima,da kače alu foliju tamo gde je HPS rasveta...
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
SLO-Era je napisao(la):
ne govorite ljudima,da kače alu foliju tamo gde je HPS rasveta...

A u cemu je problem kod toga? Onaj hot spot? Ili kako se pise!
Kaze Bezze_Sa da to nije problem! Pa sve reflektujuce folije ublavnom su od aluminijuma!
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
SLO-Era je napisao(la):
ne govorite ljudima,da kače alu foliju tamo gde je HPS rasveta...

Štoooo? Kakav je problem sto se alufolija zalijepi na zidove box-a? Ne kontam.... Meni je čak alufolija bila i ispod lima gdje je lampa bila... jer lim je bio zelene boje (nisam mogao tad odmah naći odgovarajući...i taj lim sam gdje je lama (sa donje strane) isto omotao alufolijom... (doduse kod mene nije bio box... samo je to razlika...)
Što u čemu je fora, de pojasni nam, ja nisam imao nikakvih problema, a i kasnije (u box-u, kod havera, ako se sjećaju neki korisnici, onaj što se hvalio previše i murija mu uletila u stan i pokupila sve biljke!!!!) I kod njega je ormar sav bio u alu-foliji i nije bilo problema, samo dobar ventilator radi temp. i nista vise (često je tada drzao i vrata otvorenim, jer je ljeto bilo i uuuužasno vruće!!!

Haj Era, ako nije problem reci nam šta je problem sa reflektirajucom alu-folijom???? Jer bas me zanima...:vb_wave:
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
može se vrlo lako desiti,da vam sprzi biljku!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.