Upute kako sagraditi kvalitetan PC BOX

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
30.10.2012
2
0
0
32
Pozdrav,
ja sam novi tu i ne razumijem se previše ali sam dosta kreativan i znam s mnogim stvarima.
Zamolio me jedan prijatelj da mu napravim PC Box i ja sam mu ga napravio, on se jako iznenadio i rekao je da ovo moram podijeliti tu s vama svima, stoga sam to upravo i krenuo.

Što nam je potrebno:
-PC Kućište
-Karton
-Skalpel (nož)
-Izolir traka ili selotejp
-Crni mat sprej (izborno)
-Žice
-Stari punjač (cirka 6-12v)
-PC Ventilator
-I vaša svijetla za rast (u to se ne razumijem)
-STRPLJENJE

Nakon što ste sve navedeno pribavili možete krenuti.

1.Rastavite staro PC Kućište i izvadite SVU elektroniku iz njega (osim prednjeg prekidača za paljenje, ja ga koristim kao glavnu sklopku)
2.Izvadite sve dodatne limove iz njega, znači mora ostati samo golo kućište ili okvir.
3.Možete ga ofarbati kao što sam ja uradio.
4.Stavite ventilator na željeno mjesto na kućištu, spojite ga, izolirajte sve, i žice provedite po rubu kućišta-
5.Izrežite karton pravih dimenzija, stavite unutar kućišta i po potrebi zaljepite.
6.Izrežite foliju željenih dimenzija i stavite unutar kućišta po kartonu i po potrebi zaljepite.
7.Dotjerujte to i po potrebi još jednom prefarbajte
8.Stavite željene lampe, termometar i ostalu opremu kroz karton koji stoji na mjestu od napajanja.
9.Provjerite da nema rupica ili dodatnog protoka zraka, ako ima odmah zatvorite. (MORA BITI GLAVNA RUPA ZA PROTOK ZRAKA S PREDNJE STRANE, VIDI SLIKE)
10.Kreni s akcijom i zajebancijom, moj frend koristi neku tanku cijevicu valjda infuziju i sve mu se samo i automatski odvija tako da on to ni ne dira, sve samo.

Priložene slike:
Vutraorg - Imgur
-6 HD Slika

(U slučaju da su slike obrisane s IMGUR, obavjestite me da stavim nove samo ne znam di da uploadam ako ovde obrisu)

P.S. Kakve lampe vi preporučate za ovo?
Bilo kakva pitanja i mišljenja molim vas ostavite tu, hvala!
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Dobro je ovo ali ako mislis unutra stavit HPS onda ne smijes koristiti alu foliju zbog topline, eventualno ako ides s CFLkama onda mozes.
Unutra fino stane 125W CFL ili 70W HPS, sto daje oko 9000-1000 lumena, sasvim solidno za PC grow. Mnogi stavljaju nekoliko stednih, od 4 do 8 pa cak 10 stednih zarulja od 20W i vise.


Tut je lijep i krasan ali izostavio si najbitniji dio koji muci pocetnike, pogotov u PC boxu a to je rasvjeta. Kako i koju rasvjetu instalirat, to je najveci problem te kako spojit struju da ide preko napajanja tj. instalacije samog PCa.
 
30.10.2012
2
0
0
32
Napušena Vjeverica je napisao(la):
Dobro je ovo ali ako mislis unutra stavit HPS onda ne smijes koristiti alu foliju zbog topline, eventualno ako ides s CFLkama onda mozes.
Unutra fino stane 125W CFL ili 70W HPS, sto daje oko 9000-1000 lumena, sasvim solidno za PC grow. Mnogi stavljaju nekoliko stednih, od 4 do 8 pa cak 10 stednih zarulja od 20W i vise.


Tut je lijep i krasan ali izostavio si najbitniji dio koji muci pocetnike, pogotov u PC boxu a to je rasvjeta. Kako i koju rasvjetu instalirat, to je najveci problem te kako spojit struju da ide preko napajanja tj. instalacije samog PCa.


Razumijem, on bih uzeo 2x štedne po 20w i sada on bih imao samo jednu biljku, hoće li to biti dovoljno?
I da još nešto, ja pokušavam naći ali ne uspijevam. Želim tu jednu biljku da bude formata kućišta, znači ne želim da ide u visinu nego da ju cijelo vrijeme mogu drzat u kucistu?

Hvala, nadogradit cu tutorial
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
nađeš neke sative ili kada krene indica ti je cropuješ, pa imaš 2 vrha.
Od prevelike temperature selotejp ume da se posle nekog vremena odlepi, pa čak i izolir traka.
tu možeš ubaciti 3x20w W ili WW, a obavezno napravi neki cool tube
A također će ti biti problem ispuh i mirisi, pa i to moraš rešiti.
Sretno ;)
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Nista ispod 5000 lumena ti nece biti dobro, moras imati barem 4 stedne zarulje od koje svaka daje 1200 lumena.
Preporuca se da ne ides ispod 9000 lumena a najbolje je kad imas preko 40 000 lumena, onda dobivas ono sto trazis od straina.

Imas puno tema na forumu o rasvjeti, morat ces pregledat sam.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nebojsa Lekic

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
dinosaur je napisao(la):
nađeš neke sative ili kada krene indica ti je cropuješ, pa imaš 2 vrha.
Od prevelike temperature selotejp ume da se posle nekog vremena odlepi, pa čak i izolir traka.
tu možeš ubaciti 3x20w W ili WW, a obavezno napravi neki cool tube
A također će ti biti problem ispuh i mirisi, pa i to moraš rešiti.
Sretno ;)

Bobe, jel' ti dobro? Kakve sative i CT u pc box?
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
vjevo kakvih 40.000 lumena...pa radi se o pc boxu ;-)
alu folija ti nije dobra...radi hotspotove a i grozno izgleda...bolje da si uzeo 2 reflektirajuce folije za auto (2x10 kn) i njih zalijepio....folija je spuzvasta pa usput dobijes i dobru zvucnu izolaciju
ventilator sa led svjetlom izbaci van i stavi normalni bez ikakvog osvjetljenja jer biljke trebaju potpuni mrak
a jednom kad stavis rasvjetu unutra i upalis ustanovit ces da stealth box bljesti ko bozicno drvce i shvatit ces da su potrebni i light trapovi ;-)

sretno dalje
 

zdepo

Aktivan Član
09.10.2012
55
23
8
44
Sve super, i sve 5, ali svrha samog PC boxa je stealth, a ovaj će svijetlit ko luster..... Ne smije svjetlo bježat van.......
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Zeleno Stablo-želim ti dobrodošlicu na forum+pohvaljujem tvoju želju i trud da doprineseš ovom forumu.
Neka se nitko ne uvrijedi...ali niste rekli ništa novo,ništa sto nije receno 1000x do sad...rasprave,prijedlozi savijeti i "ideje" prožvakane 1000x sve dobro prokomentirano,provjereno u teoriji i praksi.....tema nepotrebna po meni...poz svima
 

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
sa tim svetlecim ventom rezim svetla ce ti uvek biti 24h/1d, a to nije preporucljivo cak ni za autoflower sorte. u indooru ti treba da napravis vestacki dan. znaci vege 18/6 cvetanje 12/12
mada ja zapc box preporucujem 12/12 od pocetka do kraja, znaci promeni taj vent, stavi 2 biljkice unutra nikako jednu i 12/12 rezim svetla. za od prilike mesec dana videces sta imas (pol) LST obavezno. ako se desi da dobijes 2 zenske biljke ili probaj guzvu ili moj savet ostavi onu koja je bolje napredovala i jos brutalniji LST uradi. ako si u mogucnosti uzmi HPS 70w neces da pogresis i ako si u mogucnosti da narucis seme gledaj neku koja ima sto kraci ciklus do kraja :)
pozdrav srecno!!!
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
nenash je napisao(la):
Bobe, jel' ti dobro? Kakve sative i CT u pc box?

Svaki početak je težak pa i moj je bio, od midi PC-boxa, sa barem 10 modifikacija gde sam na kraju odustao od istog, a nema šta nisam probao. Ceo experiment je trajao oko pola godine i digao sam ruke.

A svi su u pravu, 1000 puta je prožvakano i samo da je čak i google upotrebio sa searchom slika, našao bi rezultate :dada
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.